Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DEJAN SAPIC - SPAMER!

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: DEJAN SAPIC - SPAMER!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 25553 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 23:43 - pre 266 meseci

Pero, sta je 1 do dva spama dnevno? Ja ih dobijem najmanje dvadeset za dan!

Inace mislim da ti uopste ne kapiras Sapica. On je u momentu slanaj spama znao da je to spam, znao je sta je spam i znao je kakava ce biti reakcija. Tu se uopste ne radi o mogucnosti da on uvidi gresku i popravi se. On zna sta radi i misli da je to u redu.

Gledaj na to kad ti neko posalje spam kao da ti je prisao na ulici pljunuo u facu. Tako ja recimo dozivljavam spam. Gojko to dozivljava kao cekic u glavu. Neko to dozivljava na neki drugi nacin ali svima nam je zajednicno - ujedamo kad nam se to desi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7177 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 23:59 - pre 266 meseci
Obozavam termin 'IT Expert' - to kao da neko dodje i kaze 'Elektrotehnicko-Mehanicki ekspert'

Znaci, malo blefa + dosta ega = srpski strucnjak


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!22.06.2002. u 00:27 - pre 266 meseci
Citat:
caboom:
postoji jos jedna bitna odlika spam-a, a to je da je on nelegalan (ok, ovo je srbija, mozda jednog dana...), da se prilkom spam-ovanja preduzimaju odredjene mere, a pogotovo u ovako otvorenom obliku.


Verovao ili ne, spam nije nelegalan ni u Americi. Postoji jedna grupa lobista koja pokušava da donese zakon protiv spam-a, ali im to za sada ne uspeva. Da je nelegalan, lako bi ga suzbili, ako ne i iskorenili...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7177 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!22.06.2002. u 00:45 - pre 266 meseci
Spam je krsenje ugovora sa internet provajderom - tako da je ipak nelegalan i ako se prijavi provajderu onda je provajder duzan da ucini neophodne mere da se spam spreci.

Svaki ISP koji drzi do sebe ce blokirati account spamera.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!22.06.2002. u 01:18 - pre 266 meseci
Ivane, ti sto spamuju nemaju 'provajdera', barem ne u tom smislu na koji ti mislis. Postoje firme koje se bave spamom, koje imaju svoje mail servere, i koji nikakav ugovor ne krse sa svojim nadprovajderom (posto mogu da generisu kakav god saobracaj zele, naravno). Niko ne spamuje sa @aol.com adresa (tj. to nisu prave adrese).
 
Odgovor na temu

pera detlich
Woody Woodpecker

Član broj: 3905
Poruke: 50
*.ipt.aol.com



Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!22.06.2002. u 02:29 - pre 266 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Ja sam naveo svoje argumente kao i vi, a kod izbora "kazne" nam se razlikuju stavovi pa je bespredmetno da dalje pričamo samo nas dvojica na ovu temu. Poželjno bi bilo da se čuju ostali koji su već imali iskustva sa spamom i borbom protiv spam-a, šta oni misle da treba uraditi u ovakvim slučajevima?


OK, potpuno ste u pravu. Izdiskutovasmo ga, vala bas. Detlich OUT!

Citat:
broker:
Pero, sta je 1 do dva spama dnevno? Ja ih dobijem najmanje dvadeset za dan!


Nisi shvatio, broki. NIJE u pitanju spam, u pitanju su obicna pisma, tzv. junk mail. Reklame na papiru, u pisanom obliku. Svaki put kad odem u Srbiju na mesec dana, u USA mi dodje za 4 nedelje 100 pisama, od toga je "junk" mail oko 75! Treba SVAKO otvoriti (barem), a 30 procitati, jer je moje ime i adresa na papirima. Nakon toga to treba unistiti. Jer ja svoje podatke i adrese NE stavljam u djubre (moj drugar, amer je imao drugara koji je ugasio racun u banci i bacio cekove u djubre. IAKO je racun bio zatvoren, neko je pokupio te cekove i izdao ih... Banka ih je odbila, ali je charge-ovala za svaki po $20 US (handling fee), tip je odbio da plati oko $300 US, i na kraju se cela stvar zavrsila na sudu!).

Zamisli koji je to gubitak vremena. Nesamerljiv sa email spamom. Meni je kada mi junk dodje kao da me neko zveknuo cekicem, ili pljunuo u lice.

Citat:
broker:
Inace mislim da ti uopste ne kapiras Sapica. On je u momentu slanaj spama znao da je to spam, znao je sta je spam i znao je kakava ce biti reakcija. Tu se uopste ne radi o mogucnosti da on uvidi gresku i popravi se. On zna sta radi i misli da je to u redu.


Zato mu treba skrenuti paznju da to NIJE u redu. Ali ga NE treba zbog toga javno streljati. Ako bude bezobrazan pa ponavlja, onda ga streljajte sa sve recenzentima (ako ovo procita Boza Radenkovic, koji me dobro poznaje, ima da mi... )

Citat:
broker:
Gledaj na to kad ti neko posalje spam kao da ti je prisao na ulici pljunuo u facu. Tako ja recimo dozivljavam spam. Gojko to dozivljava kao cekic u glavu. Neko to dozivljava na neki drugi nacin ali svima nam je zajednicno - ujedamo kad nam se to desi.


I ja dobijam na Yahoo-u spam-ove. Ali se uopste ne nerviram. 90% niti ne otvaram, nego samo nemilosrdno pobrisem. Gde bi mi bio kraj kada bi tako mogao sa "junk" papirnim mail-om!
Ko shvata znace, ko zna razumece, ko razume shvatice
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!22.06.2002. u 13:55 - pre 266 meseci
Citat:
Reljam:
Ivane, ti sto spamuju nemaju 'provajdera', barem ne u tom smislu na koji ti mislis. Postoje firme koje se bave spamom, koje imaju svoje mail servere, i koji nikakav ugovor ne krse sa svojim nadprovajderom (posto mogu da generisu kakav god saobracaj zele, naravno).


Grešiš ovde a evo i zašto. Ne mogu da prave saobraćaj kakav žele i MORAJU da reaguju u slučaju zloupotrebe. Dovoljno je prijaviti slučaj na tri adrese: abuse@tajprovajder, abuse@natprovajder, abuse@RIPE ili ako nije RIPE, koja je već firma zadužena za te adrese.

RIPE se pokazao vrlo efikasnim, i već kada ih stavite u CC:, provajderi će uglavnom odmah reagovati i bez potrebe za njihovom intervencijom. Boje se jednostavno da ne krene RIPE da ih juri i da ostanu bez IP adresa.. Uglavnom, sa RIPEom nema rasprave, i kad oni pošalju zahtev provajderu da ugasi određeni server tj korisnika zbog hacka/spama, provajder to radi bez pogovora i korisnik biva kažnjen oduzimanjem internet konekcije.

U narednih par nedelja se vrše poslednje izmene na zakonu o telekomunikacijama, ne bi bilo loše definisati spamere kao i predvideti neke kazne, makar to bilo obavezno oduzimanje prava pristupa internetu za početak. Videću šta mogu da uradim po tom pitanju, da se ovo stavi makar na razmatranje na sledećem sastanku.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!22.06.2002. u 14:29 - pre 266 meseci
US Code, Title 47, Chapter 5, Subchapter II, p.227

Ovde se spominje "nonsolicited commercial e-mail".. Gde bi smo mogli da nađemo kompletan tekst ovoga, šta li je već, zakon ili nešto slično?
 
Odgovor na temu

nmilan
Milan S. Novakovic
Beograd

Član broj: 4394
Poruke: 3
*.yubc.net



Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!23.06.2002. u 10:56 - pre 266 meseci
Dozvolite mi da se predstavim. Zovem se Milan Novakovic i bavim se trzisnim komunikacijama - promocijom u sirem smislu za jednu stranu firmu cije proizvode siroke potrosnje vecina vas verovatno konzumira. Ne navodim ime firme da me ne bi proglasili SPAMEROM.


U mojoj profesiji nistinita informacija u prevodu LAZ se skupo placa i cesto ima neuporedivo pogubnije efekte po firmu nego spamming na Internetu. Citajuci pazljivo ovu prepisku plasim se da smo poceli da se koristimo POLOVNIM, NETACNIM informacijama, a to po definiciji predstavlja OBMANU JAVNOSTI.

Krenimo redom

Citat:

broker
Medjutim knjiga je ispala veliko razocarenje, puna je samoreklamerstva ....


Navedite jednu recenicu gde se Sapic samoreklamira. Za razliku od inostranih autora koji pisu u prvom licu sa dijalozima sa poslodavcima za koje su radili, Sapic je potpuno neutralan u tom smislu. Cak mu je i biografija vise nego skromna sastavljena od pet recenica.

Citat:

broker
u njoj se zagovaraju neki principi koji su protivni obicajima i pravilima koriscenja Interneta


Navedite tri principa pa da svi mi ukljucujuci i Dr Vukmirovica i Radenkovica nesto naucimo

Citat:

broker
a posebno mi je palo u oci sto se u knjizi prakticno promovise spam kao odlican nacin za direktni marketing. Naravno Sapic vrlo stidljivo napominje da mnogi to smatraju nekorektnim


Sapic SAMO na dva mesta pominje spamming,

strana 9 "spamming predstavlja nesto sto ne treba praktikovati jer prouzrokuje neprijatne situacije. Treba da izazove veliku paznju, ali cesto kod korisnika stvara negativne reakcije i tako postaje kontraproduktivan"

strana 191 "Slanje e-mail-a korisnicima koji ga nisu trazili (spam) a u cilju reklamiranja nekih proizvoda i/ili usluga, treba izbegavati, jer izazivanje gneva tih korisnika sigurno nece doprineti boljoj prodaji, ni ugledu firme. Medjutim ako se e-mail koristi na pravi nacin, moguce je zaraditi mnogo novca i biti bezbedan u celokupnom procesu"



Citat:

broker:
Nazalost, kod nas se recenzije cesto ne pisu na osnovu realnih fakata nego prijateljski


Sada nam porucujete kako je Dr Vukmirovic Prijatelj Dejana Sapica, kao sto kazate da je i Vas, pa shvatam da od tog coveka necu imati sta da naucim u knjizi koju mi je preporucio za svoj ispit, verovatno ni na njegovim predavanjima. Navedite nam bar tri stvari koje nisu tacne u recenziji koju su potpisali On i Boza Radenkovic

Iz sledeceg citata vidim da puno pricate, kritikujete, ali o nekim stvarima ne znate bas mnogo. Ali to je, kako kazete, tipicno za Srbiju, pa ste se verovatno i Vi uklopili u nju.


Citat:

broker:
Iz ovoga je ocigledno da je sapic koristio nalog shappa na veratu (po svemu sudeci email adresa mu je [email protected]).
jer kako je kolega dobro primetio


bojan
Ukoliko misliš da je [email protected] pravi email a to svoje mišljenje baziraš na ovome:
Code: Received: from ppp65-119.verat.net (HELO shappa) ([email protected] with login) onda se grdno varas.
shappa je ime kompjutera, a [email protected] je ident na tom istom kompjuteru odakle je spam poslat


Kada sam poceo da se bavim Internetom, jedna od prvih stvari koje su me zanimale je kako da saznam odakle mi je zapravo stigao mejl. To je valjda osnova Interneta upravo ovo sto Vam Bojan objasnjava. Gospodine broker cime se Vi zapravo bavite. Iz ovih prepiski vidim da pokusavate da obmanjujete javnost sa netacnim informacijama o knjizi Dejana Sapica, koja kako sami kazete je jako dobro ocenjena. Sve zato sto se Vama nije svidela i zato sto Vam je Sapic poslao nezeljeni mejl. Nadam se da cete me udostojiti odgovora na postavljena pitanja.


Citat:

Miloje Sekulic


Ja mislim da je znacajno sredstvo u borbi...
Pa i nisam mnogo cesto, do sad


Miloje jedna sugestija, s obzirom da pises za novine, nikako ne smes da pravis ovakve pravopisne greske, kao ovde na sajtu, jer to je sramota ne samo za tebe i za tvoju redakciju koju reklamiras na sajtu, vec i za jednog nesvrenog srednjoskolca.


Citat:

Miloje Sekulic
Prvo vecina ljudi koji ovde diskutuju se uopste ne bavi marketingom na Internetu. Ali im smeta spam. Drugo profesionalci te vrste ne postoje. U ovoj zemlji to nije zvanicno priznato zanimanje niti mozes da registrujes agenciju za tu delatnost.


Miloje, kolega iz casopisa Internet Ogledalo koji kaze da te zna i da ima tvoju vizit kartu kaze da na njoj pise sledece:

INTERNET MARKETING AGENCIJA TIM
Miloje Sekulic dipl.ing.
Internet Marketing Manager/Webmaster

Pa, Miloje da li je ovo POVECA stamparska greska na tvojoj vizit karti, ili ih je neko odstampao i podelio bez tvog znanja. Molim te objasni nam to, da li si ti novinar, ili ovo sto pise na vizit karti, ili ona tvoja citirana tvrdnja nije bas tacna.

Citat:

Miloje Sekulic
Intervjuisao sam Sapica kao sto bi intervjuisao i tebe kad bi izdao knjigu, kad bi ti Privredna komora organizovala promociju i kad bi ti nekoliko kolega ucestvovalo u promociji.


Upravo ovde dolazimo da kljucnog problema u Srbiji. Da li je dovoljno sto je Sapic napisao knjigu i napravio promociju u Privrednoj komori Jugoslavije koja mu je i pokrovitelj knjige kao sto mu je pokrovitelj jedino kod nas Udruzenje ekonomskih propagandista Srbije UEPS. Da li je dovoljno da ja izdam knjigu, da je ti ne pogledas i napravis intervju na celoj strani koji jos ima visoko pozicioniranu najavu na naslovnoj strani. Pri tome intervju ima izrazito pozitivnu konotaciju. Gde je tu istrazivacko novinarstvo Miloje i na kraju kakav je tvoj stav o knjizi Marketing na Internetu, koju si verovatno procitao s obzirom da si pisao izrazito afirmativno o njenom autoru Sapicu.

Srdacno vas,
Milan S. Novakovic
Marketing Manager
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!23.06.2002. u 12:29 - pre 266 meseci
Citat:
Miloje jedna sugestija, s obzirom da pises za novine, nikako ne smes da pravis ovakve pravopisne greske, kao ovde na sajtu, jer to je sramota ne samo za tebe i za tvoju redakciju koju reklamiras na sajtu, vec i za jednog nesvrenog srednjoskolca.


Hvala na sugestiji.
Srecom novine imaju lektore pa tako izbegavaju sramotu.

Citat:

Miloje Sekulic
Prvo vecina ljudi koji ovde diskutuju se uopste ne bavi marketingom na Internetu. Ali im smeta spam. Drugo profesionalci te vrste ne postoje. U ovoj zemlji to nije zvanicno priznato zanimanje niti mozes da registrujes agenciju za tu delatnost.

Miloje, kolega iz casopisa Internet Ogledalo koji kaze da te zna i da ima tvoju vizit kartu kaze da na njoj pise sledece:

INTERNET MARKETING AGENCIJA TIM
Miloje Sekulic dipl.ing.
Internet Marketing Manager/Webmaster

Pa, Miloje da li je ovo POVECA stamparska greska na tvojoj vizit karti, ili ih je neko odstampao i podelio bez tvog znanja. Molim te objasni nam to, da li si ti novinar, ili ovo sto pise na vizit karti, ili ona tvoja citirana tvrdnja nije bas tacna.


To zavisi od toga kako definises necije zanimanje.

Da li smatras da imam pravo da se predstavim kao novinar ukoliko mi se tekstovi stampaju u nekoliko magazina?
Da li smatras da imam pravo da se predstavljam kao Internet marketing menadzer ukoliko posedujem neke papire na kojima tacno to pise i ako radim taj posao pored ostalog i za jednu stranu kompaniju cije ime ... itd

Da li imam pravo da se predstavljam kao webmaster ukoliko taj posao u odredjenom obimu znam da radim i radim.

Sto se agencije tice ne znam koliko iskustva sa registrovanjem sopstvene delatnosti u zemlji Srbiji imas.
To je proces koji traje prilicno dugo sa neizvesnim ishodom. Vizit karta koju pominjes stampana je u trenutku pokretanja postupka registracije, dok nisam znao da u nomenklaturi zanimanja u nas ovo jednostavno ne postoji.

Zasto sam pokusao da registrujem takvu delatnost i stampam vizit karte? Iz prostog razloga sto sam imao posao na vidiku a nisam zeleo da ga obavljam "na crno". A lepo su me sluzbenice u opstini savetovale. Da radim godinu - dve na crno, dok se posao ne razradi pa onda da skupim papire i dodjem.
Kada su papiri stigli ispostavilo se da je najblize sto su opstinski sluzbenici nasli bila "kompjuterska obrada podataka". A moje vizit karte pune "laznih podataka" kojima obmanjujem javnost i dalje ocigledno kruze.
Ovim putem molim sve koji ih imaju da ih uniste ili da bar precrtaju lazne podatke.

Pozdrav kolegi iz Ogledala. Rado cu mu dostaviti novu vizit kartu. Cisto da ne zivi u zabludi o mom identitetu.

Citat:
Da li je dovoljno da ja izdam knjigu, da je ti ne pogledas i napravis intervju na celoj strani koji jos ima visoko pozicioniranu najavu na naslovnoj strani.


Naravno da je dovoljno samo da ulozis trud, izdas knjigu, nadjes veliki broj sponzora, organizijues gala promociju u PKJ koja je u stvari bila mini seminar.
Zar mislis da tako nesto ne zasluzuje mesto u novinama?

Interesantno da ti je kao pazljivom citaocu novina koje reklamiram na ovoj listi promaklo da je intervju bio kolazni. Da je naslov promocije, "Kako da iskoristite Internet", posluzio kao slagvort za razgovor kako sa autorom tako i sa njegovim gostima.

Citat:
Gde je tu istrazivacko novinarstvo Miloje

Mora li svako novinarstvo da bude istrazivacko?
Da li ti priznajes jedino komentare i recenzije kao formu novinarskog izrazavanja. Molim te da ponovo pogledas clanak na koji se pozivas. Knjiga, odnosno njena promocija samo je inicirala razgovor. I to ne samo sa autorom.
I pogledao sam je pre intervjua. Dobio sam je dobrih 45 min. pre intervjua pa sam je bas dobro pogledao. Lepa je.

Citat:
...i na kraju kakav je tvoj stav o knjizi Marketing na Internetu,

Moj stav o knjizi koju pominjes je potpuno irelevantan.
Kao i ostali stavovi o njoj koji su ovde postovani.
Iz jednostavnog razloga sto knjiga apsolutno nije tema ove rasprave
Podseticu da je tema nacin na koji je knjiga reklamirana a koji je neprimeren.

Ukoliko si zainteresovan za misljenja o knjizi zasto ne otvoris posebnu raspravu koja bi bila tome posvecena?
Sigurno bi se naslo i mnogo kompetentnijih od mene, koji priznaje da je na pocetku bavljenja tom profesijom, a mnogi od njih prate ovu raspravu da o knjizi prozbore.

U silnoj raspravi gurnuli smo nekako u stranu razlog zbog koga je cela ova tema zapravo zapoceta.
Onaj lepo dizajnirani mejl, kako neko na listi rece, od 100k koji nas je lupio u glavu.

Da li cu konacno cuti tvoje misljenje o slanju takve poruke na nasumce odabrane adrese. Ipak je to tema ove rasprave.
Dakle?

Citat:

Upravo ovde dolazimo da kljucnog problema u Srbiji.

Definitivno. Samo je pitanje sta je za tebe a sta za ostale kljucni problem.

Moje "lazno predstavljanje" na vizit karti koju pominjes je moja sramota. Ono ce ocigledno pokopati sve pozitivno sto sam ucinio na polju Interneta kod nas.

Kljucni problemi ove zemlje u oblasti Interneta su mnoge druge stvari.
Recimo konacno resavanje statusa ljudi koji se Internetom bave.

Miloje Sekulic

 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.dialup.blic.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!23.06.2002. u 15:59 - pre 266 meseci
SPAM je, koliko je barem meni poznato, u doba dok net jos uvjek i nije
stigao na nase prostore ('93-95) bio legalna i opste koristena stvar.
Obavjestavanje ljudi mailom o raznim ponudama bilo je dosta popularno.

Naravno, kada su se umjesali Adult servisi i kada je dobar dio naroda
skontao da je rijec o jednom od najeftnijih i najprakticnijih nacina
oglasavanja nastala je stvar koju mi danas zovemo SPAM.
Smatram da je potpuna glupost izvinjavati se Sapicu na takvom SPAMu.
1. Ako je doticni gospodin ekspert za Internet marketing onda sigurno
dobro zna sta je SPAM i koje su njegove posledice.

2. Ako koristi Internet 6 mjeseci i duze odlicno zna sta je SPAM, a
pogotovo 'HTML Spam' prepun raznih slicica i bljestavih reklama.

Kada smo vec kod njegove knjige, ja sam recimo reklamu vidio u
banjaluckom magazinu Reporter prije par mjeseci. Ako je doticni
gospodin htio da knjigu predstavi siroj masi citalaca koji bi mogli
biti zainteresovani mogao je npr.uraditi sledece:

1. Platiti baner na ESu (ipak 4K+ korisnika) ili na bilo kom drugom
domacem dosta posjecenom servisu (recimo Krstarica)
2. Platiti malu textualnu reklamu recimo u MikroVestima, ili nekom
drugom izvoru informacija koji se salje e-mailom
3. Ukljuciti se u mreze za razmjenu linkova
4. itd. mnogo je vidova net oglasavanja

Smjesno je da covjek koji sebe naziva ekspertom za Net marketing upravo
koristi najomprazeniji, najstariji i najbeskorisniji nacin oglasavanja.

Covjek stvarno pocinje razmisljati o karijeri IT experta...



 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!23.06.2002. u 21:18 - pre 266 meseci
Citat:
pera detlich:
Ustvari, ovo isto pitanje moze da se postavi i za "junk" mail (pisma preko poste), samo sto je u Srbiji para poslati 10000 pisama na 10000 adresa (inace bi vi u Srbiji, posebno u Beogradu, bili zasuti "junk" mailom kao sto sam ja (svaki dan minimum 1 do 2), a nikakav napor poslati email 10 puta na 1000 adresa! A i nista ne kosta (osim malo utrosenog vremena za spam design)! :(


Razlika izmedju junkia putem poste i spama emailom je ut tome sto sa junk postarinu placa posailjalac a za spam placa primalac. Mislim da je to drasticna razlika :)

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!23.06.2002. u 21:23 - pre 266 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Verovao ili ne, spam nije nelegalan ni u Americi. Postoji jedna grupa lobista koja pokušava da donese zakon protiv spam-a, ali im to za sada ne uspeva. Da je nelegalan, lako bi ga suzbili, ako ne i iskorenili...


Spam jeste nelegalan u USA. Vec u vise navata su spameri kaznjavani u milionskim iznosima a palo je i par robija.

U EU je od pocetka ove godine usvojen propis kojim je spam direktno imence stavljen na listu protivzakonitih delatnosti.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!23.06.2002. u 21:27 - pre 266 meseci
Citat:
pera detlich:
I ja dobijam na Yahoo-u spam-ove. Ali se uopste ne nerviram. 90% niti ne otvaram, nego samo nemilosrdno pobrisem. Gde bi mi bio kraj kada bi tako mogao sa "junk" papirnim mail-om! :)


Onda nisi dobro proucio zakone u USA :) Junk mail je u USA zakonom
regulisan i vrlo lako mozes da se obezbedis da ti to vise ne stize. Popricaj
sa svojim postarom.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!23.06.2002. u 21:47 - pre 266 meseci
Citat:
nmilan:
siroke potrosnje vecina vas verovatno konzumira. Ne navodim ime firme da me ne bi proglasili SPAMEROM.


Milane, reklo bi se da ne znas sta je spam :)

Citat:
nmilan:
U mojoj profesiji nistinita informacija u prevodu LAZ se skupo placa i cesto ima neuporedivo pogubnije efekte po firmu nego spamming na Internetu. Citajuci pazljivo ovu prepisku plasim se da smo poceli da se koristimo POLOVNIM, NETACNIM informacijama, a to po definiciji predstavlja OBMANU JAVNOSTI.


Pitaj kolegu Sapica kako mu je sad kada mu je zatvoren nalog na yahoo koji
je (o kakvog li profesionalca) koristio za kontakt? Valjda ce ti tada biti jasno
koliko je njemu ovaj spam doneo stete.

Citat:
nmilan:
Krenimo redom


Na ostalo se necu navuci kao Miloje da odgovaram pre svega zato sto pokusavas da skrenes temu na nesto sto uopst eniej poenta cele ove price. Ono sto sam rekao o Sapicevoj knjizi sam rekao kao neko ko je upucen u temu i je knjigu kupio i procitao. Ti mozda imas drugacije misljenje ali to su ipak samo dva misljenja na koja oba imam pravo.

S druge strane i nema potrebu da se tebi dokazujem. Ko sam i sta sam ja ovde ne moram da objasnjavam, dovoljno je samo da se potpisem. Ti si sebe sam degradirao pisuci ono sto sam prvo citirao abogami ti ni ostali deo poruke nece mnogo podici rejting. Interesantno mi je i da klegu Sapica branis napadom na tvrdnje koje u velikoj meri predstavljaju licne opservacije (mada sam se lepo nasmejao na pateticne pokusaje degradacije potenciranjem pravopisnih gresaka)

Zasto nisi reagovao na tvrdnje da je Sapic u stvari jedan deo knjige u stvari ukrao od drugih autora i samo preveo sa engleskog? Kako ces da reagujes ako uskoro Sapicu stignu nekakva pisma iz inostanstva od pokradenih originalnih autora? Je l' ces i njima da trazis pravopisne greske? :)

Citat:


Citat:

broker:
Nazalost, kod nas se recenzije cesto ne pisu na osnovu realnih fakata nego prijateljski


Sada nam porucujete kako je Dr Vukmirovic Prijatelj Dejana Sapica, kao sto kazate da je i Vas, pa shvatam da od tog coveka necu imati sta da naucim u knjizi koju mi je preporucio za svoj ispit, verovatno ni na njegovim predavanjima. Navedite nam bar tri stvari koje nisu tacne u recenziji koju su potpisali On i Boza Radenkovic


Ovde si me pogresno protumacio, Ja nisam govorio i recenziji u knjizi nego o recenzijama u medijima. Recezente knjige dovoljno poznajem i uvazavam da
bih sebi dozvolio tako olako pljuvanje po njima.

 
Odgovor na temu

Toni
Dorćol, Beograd

SuperModerator
Član broj: 15
Poruke: 655
*.verat.net

Jabber: toni@elitesecurity.org
ICQ: 16451419
Sajt: egoideas.com


Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!23.06.2002. u 23:39 - pre 266 meseci
dobio sam i ja taj mail i ono ne znam choveka ali koliko sam procitao ovde bolje da se pokrije usima nego da reklamira knjigu ;)

na taj nachin
Jel potpis treba pisanim ili
štampanim slovima?

___________________________________
______
[url=http://www.dizajnzona.com/foru
ms/]dizajnzona.com[/url]
[url=http://www.netizenfaction.com/
]netizenfaction.com[/url]
egoideas.
com

levodesn
o.com
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.panet.co.yu

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!23.06.2002. u 23:44 - pre 266 meseci
Evo jednog prigodnog citata iz knjige "Marketing i tržište", autora Prof. dr. Vinke Filipović:

UPOZORENJE:

Osnovno pravilo za oglašavanje na Internetu je da se nikad, ni pod kojim uslovima, ne šalje e-mail korisnicima mreže sa ciljem da se reklamira neki proizvod ili usluga.


Toliko o tome!
 
Odgovor na temu

pera detlich
Woody Woodpecker

Član broj: 3905
Poruke: 50
*.ipt.aol.com



Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 00:34 - pre 266 meseci
Citat:
broker:
Spam jeste nelegalan u USA. Vec u vise navata su spameri kaznjavani u milionskim iznosima a palo je i par robija.

U EU je od pocetka ove godine usvojen propis kojim je spam direktno imence stavljen na listu protivzakonitih delatnosti.


Hmmmm.... Nisma bas siguran da si u pravi, broki. I da dokazem na konkretnom primeru. Upravo sam se (nakon 3 nedelje) ulogovao na moj hotmail account (koga sam kreirao pre 6 meseci za neke svoje interne potrebe, pa niko ne zna za njega). Samo da napomenem da sam kao ukljucio neke filtre da mi spam filtrira i prosledjuje u Junk Mail folder.

Sacekalo me je ovo:

You are using 61% of your storage. Get Extra Storage

Message Summary
Inbox 167 (164 new) (da napomenem da sam imao SAMO 3 poruke, vidi se jasno iz prilozenog)
Junk Mail 121 (121 new)!

Da vidimo i naslove email-ova (obratite paznju da sam ukljucio naslove SAMO 23, 22 i 21 juna 2002)! O B R A T I T E P A Z N J U na velicinu spam mail-ova! Standardnih 2K do 5K!
Inbox 167 (164 new)

work at home Home Computer Operator Jun 23 1k
HealthyNews@stop-cig... detlich Stop Smoking Guaranteed! Jun 23 3k
Credit_Repair@stmxwa... `detlich` Bad Credit? Get Perfect Credit Now! Jun 23 2k
merchant_accounts12@... Attention Business Owners! `detlich` Jun 23 2k
amazing@onlinepowerm... Try A Free Sample Jun 23 6k
[email protected]... Get a University Diploma Today! (3245022) Jun 23 1k
Summer Diet NOW! Lose 10-12 Pounds in 2 DAYS! GUARANTEED! Jun 22 2k
info@fast-quotes-dir... detlich - Save Up To 70% On Life Insurance Jun 22 2k
Dating Jungle Your Love is here! Jun 22 3k
info@home-loan-quote... detlich - Attention Home Owner Jun 22 2k
Free Movies Free Adult Movies Online Jun 22 2k
Credit Pre-Approved detlich Let Us Help You Get Out Of Debt! Jun 22 3k
Loan_office@stmxway.... `detlich`... Do You Need A Home Loan? Jun 22 3k
Brenda Bush Hairy Bushed Babes Jun 22 2k
[email protected]... Debt Consolidation... Smart & EZ way out! `zo... Jun 22 2k
info@consolidation-d... detlich - Debt Consolidation Jun 22 2k
[email protected] Need More Money Each Month? FREE Help! Jun 22 2k
breakthroughs@age_st... Start Growing Younger Today - Powerful Anti-A... Jun 22 3k
olene NEW! Lose 10-12 Pounds in 2 DAYS! GUARANTEED! Jun 22 2k
Free Tickets (private please) FreeMovieTheaterTickets.com Jun 21 5k
Intelligent Mailbox re:Your numbers Jun 21 14k
Norton SystemWorks 2... Get the Pro Edition Now and Save $70 Jun 21 6k
Hotmail Member Servi... Get $50 cash back from MSN Jun 21 1k

Obratite paznju (poslednja boldovana poruka) da je MSN Hotmail Server ISTO generisao spam poruku!

Statistika pokazuje 8 do 10 spam poruka dnevno!

Kaznjivo, kazes?

Ko shvata znace, ko zna razumece, ko razume shvatice
 
Odgovor na temu

pera detlich
Woody Woodpecker

Član broj: 3905
Poruke: 50
*.ipt.aol.com



Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 00:46 - pre 266 meseci
Citat:
broker:
Onda nisi dobro proucio zakone u USA Junk mail je u USA zakonom
regulisan i vrlo lako mozes da se obezbedis da ti to vise ne stize. Popricaj
sa svojim postarom.


Mnogi (amerikanci) kazu da ja poznajem US zakone bolje od ogromne vecine amerikanaca! Duga prica zasto... Jedno je BAREM sigurno: postar (kod mene barem) NIKADA ne zvoni dvaput!

Ne vredi, broki, moram da ti objasnim malo vise (ostali, izvinite sto gusim i davim). Vidis, ja mogu lako da blokiram naslove kao: current resident. Ali, u principu tesko mogu da blokiram nesto sto je naslovljeno na: (ime) Pera (prezime) Detlich! Vidis, kada sam se poslednji put vratio u USA, odokativan junk sam odvojio odmah na stranu! I sta? Bilo je jedno pismo u tom stosu, VRLO BITNO, najbitnije. A zaista je licilo na junk!

Mnoge kompanije (Yellow Pages, razlicite consumers' databases) prodaju komercijalno na CD-evima spamerima papirnog mail-a baze sa imenima i adresama. 2c po adresi, 100000 adresa, $2000 US! Nije bas za bacanje, zar ne? To JESTE kaznjivo, ali je to jako tesko pohvatati, jer mnogi zaposleni koji imaju pristupa bazama, nameste maske za imena i adrese i samo narezu (ilegalno) CD ocas posla!
Ko shvata znace, ko zna razumece, ko razume shvatice
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 01:48 - pre 266 meseci
Citat:
Alter Ego:
Osnovno pravilo za oglašavanje na Internetu je da se nikad, ni pod kojim uslovima, ne šalje e-mail korisnicima mreže sa ciljem da se reklamira neki proizvod ili usluga.


Hm, ovo je malo preterana definicija. Naime treba dodati: ukoliko korisnik nije unapred odobrio da mu se email sa takvim sadrzajem salje.

Zbog toga se moze primetiti da veci deo spamera u svojim porukama tvrdi kako poruku salje zato sto je korisnik to trazio, clan je ne znam cega i sl, a cesto i prevarom prikupljaju email adrese od samih korisnika tak d aispada da se korisnik jeste sam prijavio iako nije znao za to.

Naime treba se drzati osnovne definicije spama: spam je svaki email koji primalac nije zeleo da dobije.

 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: DEJAN SAPIC - SPAMER!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 25553 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.