Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DEJAN SAPIC - SPAMER!

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: DEJAN SAPIC - SPAMER!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 25533 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!19.06.2002. u 17:35 - pre 266 meseci
Licno znam Dejana i mogu da Vam kazem da je to jedan od nevidjenih smaraca...

To je covek koji je na ne znam koji nacin uspeo da ubedi ljude da je neko i nesto. Nazalost takvih je puna Srbija i nije ni cudo sto nam je zemlja u takvom stanju u kakvom jeste kada takvi ljudi imaju status "intelektualca"...

Pozdrav

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.beg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!19.06.2002. u 18:50 - pre 266 meseci
Ne mogu da se setim da li sam dobio spam od dotičnog, ali slično đubre dobijam svakodnevno, i to od navodno ozbiljnih "pravnih i fizičkih" lica, a kad napišu da sam se dobrovoljno prijavio da primam spam, digne mi se kosa na glavi. Možda ne bi bilo loše da se otvori forum koji će se baviti samo (anti-)spamom, da se "promptno" reaguje, znači okačimo svi svoj primerak spama i tražimo od provajdera da regauju. U tom smislu napraviti i crnu listu provajdera koji neće (ili ih mrzi) da reaguju.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!19.06.2002. u 19:38 - pre 266 meseci
Citat:
pera detlich:
rlogin ili nesto slicno.
blah blah rlogin

!@!!!!
kmpphhhhhh

Izvini, ali ti imaš poveću rupu ....
Pod hitno man rlogin !!!!!

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

pera detlich
Woody Woodpecker

Član broj: 3905
Poruke: 50
*.ipt.aol.com



Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!19.06.2002. u 21:05 - pre 266 meseci
Citat:
B o j a n:
!@!!!!
kmpphhhhhh

Izvini, ali ti imaš poveću rupu ....
Pod hitno man rlogin !!!!!


Kao sto rekoh, nije mi ovo primarna delatnost. Verovatno email, kao aplikacija koja se ranuje pod nekim operativnim sistemom (NT, UNIX, Linux, BSD... bla bla bla) ne treba rlogin. Medjutim, sigurno je da izmedju jednog od @*.verat.net hosta i jednog od *.mail.yahoo.com servera mora da se uspostavi TCP konekcija. Koji je to TCP port, i kako login u email radi, ne znam... Slazem se da nije rlogin, ali nesto slicno sigurno jeste. E pa to nesto slicno ima komandu HELO (HELLO) koja ustanovljava entitet source-a (ono sto smo procitali kao SHAPPA - ime Veratovog hosta, i dsapic kao user ID (ident)).

Uostalom, Bojane, ako si strucnjak, trebalo bi da nam objasnis ti u detalje koja je to aplikacija, i kako to radi!

Da znas da cekam odgovor!
Ko shvata znace, ko zna razumece, ko razume shvatice
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!20.06.2002. u 13:03 - pre 266 meseci
Citat:
Mihailo:
Možda ne bi bilo loše da se otvori forum koji će se baviti samo (anti-)spamom, da se "promptno" reaguje, znači okačimo svi svoj primerak spama i tražimo od provajdera da regauju. U tom smislu napraviti i crnu listu provajdera koji neće (ili ih mrzi) da reaguju.


Mihajlo, otidji na anti spam sajt www.uzice.net/yasi/. U okviru njega postoji i forum, a i mail lista.

 
Odgovor na temu

Bosi
Stjepan Nikolic
Melburn

Član broj: 4370
Poruke: 5
*.yubc.net



Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 10:16 - pre 266 meseci
ja sam takodje kupio i procitao knjigu Dejana Sapica i dobio doticni mejl. Mislim da ste ovde zamenili problem. Preterao je sa slanjem mejla od 100k sto moze biti za osudu, ali koliko vidim mejl je krajnje dobronamerno slat ljudima koji se bave tim poslom kao neka vrsta prezentacije necega sto kod nas do sada nije radjeno, od HTML dizajnirane strane pravo na ekranu, do nacina predstavljanja na sajtu. Predpostavljam da nije slao domacicama i srednjoskolcima koji igraju igrice na kompjuteru. Verujem da nije ni ocekivao komercijalni interes, ako se kupovina knjige moze nazvati komercijalnom, jer ste svi vi iz te branse i valda to znate.

Ja sam mu se zahvalio na poruci, a on mi je vrlo profesionalno odgovorio da ima i nekih kojima se to nije svidelo i koji su burno reagovali. Sad mi je jasno ovde na sajtu sta se zapravo desava.

Ne mogu se sloziti da je knjiga losa. Daleko od toga, ona je presek aktivnosti koje su na webu sa mnogobrojnim primerima iz prakse, uglavnom inostrane i nesto malo domace. Istovremeno je jedina kod nas koja obradjuje tu temu, pa sto neko pametan nije seo i napisao za sve ove godine nego smo cekali da Sapic to uradi. Iz sadrzaja se vidi da nije namenjena internet profesionalcima, vec ljudima iz sluzbi marketinga koji zaista vrlo malo znaju o tome, medju kojima sam i ja. Ona vrlo sistematizovano uvodi citaoca u problematiku i za nase propagandiste je vise nego korisna.

Koliko vidim njegov raniji rad za Johnny Walker, Smirnoff, Reebok, Delta Holding i njegove dve prethodne knjige koje sam naravno procitao on valjda edukuje ovdasnju marketing javnost, sto bi vi kao internet profesionalci trebali da radite. A kad covek kao Sapic to uradi jer vi niste, onda umesto da mu se zahvalite vi osujete paljbu na njega sto vam je poslao na uvid svoj rad koji se tice direktno vaseg posla. Malo mi je sve to jadno, ali uostalom to je vase pravo.

Tako citam Sekulic pravi intervju sa njim a onda ga pljuje posto je sad to tema, a sto se nije pripremio za intervju pa video da taj Sapic koji je jedini kod nas objavio tri jedinstvene knjige po koncepciji i graficki najbolje opremljene, kojima bi i mnoge razvijene zemlje pozavidele, iz kojih je moja devojka ucila jer su joj na Ekonomskom fakultetu to preporucili, isto kao i ja sto kod profesora Vukmirovica na specijalistickim studijama Elektronskog poslovanja na FON-u imam knjigu Marketing na Internetu na spisku literature.

Dakle, profesionalci uradite nesto sire na afirmaciji profesije, ali van svog sajta. Svi znamo da je lako kritikovati, ali uraditi... Gojko, broker, Miloje, torbica, ocekujem od vas kompletno Internet Marketing izdanje, ali koje ce razumeti onih 90% ljudi koji ne koriste internet i koje treba da ubedite da ga koriste.


Pozdrav
Stjepan Nikolic
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 10:51 - pre 266 meseci
Stjepane, problem i jeste u tome sto ce ljudi kao ti koji nisu upuceni u stvari da sve u Sapicevoj knjizi prime zdravo za gotovo.

Ja smatram da imam pravo da pljujem po toj knjiz zato sto sam je kupio i video da sam prevaren. Ne samo sto je knjiga "tanka" po sadrzaju, nego se u njoj zagovaraju neki principi koji su protivni obicajima i pravilima koriscenja Interneta. Slazem se, jedino sto valja na knjizi to je oprema - ali ja knjige ne kupujem zato sto dobro izgledaju i kvalitetno su odstampane nego zbog sadrzaja. Nazalost, Sapicevu knjigu nisam mogao da nadjem da prvo pogledam pre kupovine nego sam je narucio naslepo, izmedju ostalog uzdajuci se u zvucna imena recezenata.

Krajnji utisak je da knjiga ne nudi nista korisno, u temu ne zalazi u dovoljnoj meri da zaista bude upotrebljiva, zastupa cak i neke ilegalne metode marketinga a na kraju krajeva dobar deo nje su samo prevedeni clanci iz strane literature koji su medjusobno nepovezani te ne daju nikakav rezultat.

Napisati knjigu o marektingu na Internetu nije lako, a to upravo Sapiceva knjiga i pokazuje.

Mislis da se ja nisam obradovao kada sam cuo za knjigu? Meni tako nesto treba da bih mogao svojim saradnicima da omogucim da lakse nauce ono sto im je potrebno iu nasem poslu. Nazalost, ja nemam vremena da pisem tako nesto jer imam previse obaveza. Odmah sam narucio knjigu i naravno popio patos. Kao poslednji moron sam naseo na marketinsku propagandu. Svakako da ima pravo da se ljutim, a narocito da se ljutim na spam koji sam dobio od Sapica iako sam ja vec kupio njegovu knjigu.

Zalosno je da si dopustio da ti njegova knjiga vec popije zdrav razum. Osnovno pravilo marketinga na Intenetu je da nikome ne smes da radis ono sto on ne zeli da mu radis. Sapic je uradio upravo to - poslao je spam. Potpuno je nebitno da li je on mislio da radi dobru stvar jer salje potencijalno zainteresovanima reklamu za svoju knjigu. Racuna se samo to sta ti primaoci misle o njegovom postupku, a evidentno je da ga osudjuju. Ja prvi nikada necu prihvatiti da placam to sto se on meni reklamira. Kad bude on placao neka se reklamira koliko hoce.

U svakom slucaju neces me uveriti da je on to uradio iz dobre neamere, svako ne dobre namere prema nama. Niko sa dobrom namerom ne salje 100kb reklame na mail. Tako nesto salju samo nevaspitane i bezobrazne spodobe kojih je internet prepun. Sapic se svrstao medju najgore, jer on vrlo dobro zna sta je spam i ovo sto je uradio uradio je namerno, znajuci sta radi.

 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 11:37 - pre 266 meseci
Zdravo Bosi,

Kao prvo da kažem da ja ne mogu pričati o gospodinovoj literaturi jer je nisam ni pročitao niti ću to u životu uraditi. Jedan SPAM-er vas ne može naučiti dobrom i pre svega LEGALNOM Internet Marketingu i u suprotno me niko ne može ubediti. Ako hoćete da naučite da SPAMujete, čitajte njegove knjige ali se posle njemu žalite za posledice. I nadam se da će novi zakon o telekomunikacijama konačno omogućiti da po nekoj zakonskoj osnovi gonimo gospodu koja na ovako perfidan način zloupotrebljavaju Internet Email servis. Ukoliko neko kaže da to možda nije zloupotreba, taj jednostavno nije dovoljno upućen i verovatno nije čitao net bonton i Terms of Service mnogobrojnih velikih internet provajdera.

Dakle, neću iznositi kritike na nešto što nisam pročitao, ali predubeđenje mi je da je čitanje te knjige gubljenje vremena, iz prostog razloga što ne mogu ozbiljno shvatiti nekoga ko se ovako drsko ponaša i SPAMUJE. Sad opet možda mnogi ne razumeju ozbiljnost problema SPAM-a tj. neželjene pošte.. preporučio bih da se setite primera čekića od 100KG iz moje prethodne poruke na ovoj temi i poređenje sa 100KB SPAM mailovima kojima vas dotični gospodin UDARA.

Spominjete dalje reference koje on iznosi i njegov raniji rad za domaće firme. E da kažem šta to govori: ne da je on sposoban, ne da je stručan... Ovo je samo još jedan žalostan primer kako šarlatani i ljudi koji imaju samo dobru PRIČU mogu dobro da prođu u Srbiji. I to je naravno jedan od jako bitnih razloga zašto nam je zemlja trenutno tu gde jeste. U novije vreme imamo primer Žarka Radosavljevića koji je napravio tastaturu za slepo kucanje i ne želi da je proda Microsoftu jer su mu ponudili premalo novca !!!??? Više o toj prevari ovde: http://www.elitesecurity.org/tema.php?TopicID=3877

Dakle ovu gospodu mogu slobodno da stavim u isti koš, sa još hiljadama sličnih ljudi koji su posebno GLASNI u Srbiji poslednjih godina. I nažalost, zahvaljujući dobroj priči, uspevaju da OBRLATE mušterije.. Postavlja se samo pitanje dokle će obrazovana javnost u Srbiji dozvoljavati ovakve stvari i dopuštati da AMATERI i PREVARANTI uzimaju novac i poslove umesto ljudi koji poseduju znanje i prave kvalifikacije i koji bi odradili posao na pravi način. Pa gledamo to već godinama i malo šta se promenilo po tom pitanju promenom vlasti pre dve godine.

I onda se pojavi neko kao Vi, Stjepane Nikoliću i kaže nam da je JADNO kako pričamo o Dejanu Šapiću i da bi trebalo da mu se ZAHVALIMO??? Za šta to, molim? Ne želim nikoga da uvredim i ne mislim ni na koga pojedinačno, ali OVCE će se zahvaljivati na udarcima čekićem od 100KG u glavu (sa izvinjenjem, ironičnim, bezobraznim, TIPIČNO SPAMERSKIM!), dok će normalan čovek ustati i zapitati se odakle SPAMERU pravo da ga "obaveštava" o svojim spamerskim poduhvatima!?

Toliko za sada, očekujem komentare svih..



oslednji moron sam naseo na mar
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7177 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 12:26 - pre 266 meseci
Potpuno se slazem sa Gojkom -

Svuda u svetu oportunisti i amateri pokusavaju da zgrnu "easy money" - ali ono sto karakterise Srbiju danas je da takvi uspevaju mnogo bolje od ljudi sa znanjem, kvalifikacijama i zeljom za uspehom.

Sto se doticnog Dejana tice - slanjem 100 KB poruke na e-mail adrese korisnika koji taj mail nisu trazili je po svim definicijama SPAM, i takav covek ne zavredjuje ni najmanju paznju. Pre nego sto neko pocne da ga brani molio bih da pogleda ugovor sa svojim ISP-om - obratiti paznju na stavke o SPAM-u, i bice jasno da je gospodin Sapic prekrsio bar ugovor sa svojim ISP-om. Zbog toga mu je i blokiran Yahoo account.

Time se gospodin Sapic izjednacava sa gospodom koja salju "University Diplomas", "Enlarge your penis" i "Asian Sex", itd.. Svakako je daleko od referentne osobe za Internet marketing - prosecan nivo dosadnog YU amatera.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 17:51 - pre 266 meseci
Dobio sam odgovor od Dr. vukmirovica (jednog od recezenata Sapiceve knjge). Ne mogu preneti nejgov sdrzaj ovde ali da znate da mi nije bilo nimalo drago da cuje sta je Sapic napravio. citiracu jedan termin koji je upotrebio kji sve govori: "hajducija" :)

Dr. Vukmirovic je rekao da ce pokusati da utice na Sapica da prekine sa spamerkom praksom.
 
Odgovor na temu

pera detlich
Woody Woodpecker

Član broj: 3905
Poruke: 50
*.ipt.aol.com



Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 18:04 - pre 266 meseci
G-dine Vujovicu,

Posto ocekujete komentar, da odgovorim (da NE budem okfalifikovan kao spamer na diskusijama ).

Mislim da je dobro sto ste digli prasinu, i poucno za Dejana Sapica (jer koliko citam, covek JESTE spamirao, cak to i priznaje, tako da pitanje provere identiteta postaje bespredmetno).

Ovo mogu da kazem:

1. Dobro je, da ponovim, sto ste postavlja ovo pitanje spama.

2. Lose je sto ste vecina vas Dejana BUKVALNO razapeli na krst (kao da je ubio nekoga namerno)! Jeste, covek je pogresio, treba mu skrenuti paznju, ali ovo kako ste krenuli da ga cerecite NIJE U REDU! Bilo bi u redu da Dejan ulazi u rutinu spama.

3. Na ovaj nacin reklamirate Dejana jos vise. Negativna reklama JE reklama. Prisetimo se antipusacke kampanje u USA, koju su finansirali NIKO DRUGI do Phillip Moris i BAT!

4. Nemam pojma kakva mu je knjiga, ali ako je u pitanju losa knjiga (kao sto G-din Broker insinuira), onda treba otvoriti posebnu diskusiju o kvalitetu Sapicevih knjiga. Ovako ispada da je ovo OSVETA (na neki nacin) Dejanu sto se drznuo kao covek BEZ kvaliteta, ili sa malo kvaliteta, da vama svima dirne u profesionalni ego! Jos jednom da ponovim, pojam nemam kakve su mu knjige, ali njegove knjige NEMAJU veze (NEPOSREDNO) sa Dejanovim SPAM postupkom. Slazem se 100% sa G-dinom Bosi-jem da je Sapic hrabar, i da na limitirano znanje pokusava da zaradi pare. Ako ste sposobniji od Dejana Sapica, izvolite, molim: napisite vi knjige, ili prezentacije, pa se dokazite! Opravdanja da NEMATE vremena (opaska G-dina Brokera) savrseno ne drzi vodu!

5. Pisete:
Citat:
Gojko Vujovic:
Postavlja se samo pitanje dokle će obrazovana javnost u Srbiji dozvoljavati ovakve stvari i dopuštati da AMATERI i PREVARANTI uzimaju novac i poslove umesto ljudi koji poseduju znanje i prave kvalifikacije i koji bi odradili posao na pravi način. Pa gledamo to već godinama i malo šta se promenilo po tom pitanju promenom vlasti pre dve godine.


U pravu ste, barem sa moje tacke gledista. Medjutim, ni u USA nije mnogo bolje... Samo sto u USA PROFESIONALCI PREVARANTI uzimaju pare (ako pratite afere na US berzi shvaticete o cemu pricam). Prema tome, ljudi su svuda prakticno isti. Sa klasicnim ljudskim slabostima.

6. Ne vidim da ni u USA da je pitanje SPAMa reseno na zadovoljavajuci nacin. Ako zelite da se ubedite u to, samo otvorite email account na www.hotmail.com, pa cete da vidite sta je to PRAVI SPAM!

Toliko od mene. Jos jednom da PODVUCEM: uopste mi nije namera da branim Dejana Sapica!
Ko shvata znace, ko zna razumece, ko razume shvatice
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.rcub.bg.ac.yu



+11 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 18:30 - pre 266 meseci
Pero, ako pogledas diskusiju od pocetka mislim da ce ti biti jasno da je ona iskljucivo i zaceta na problemu spama koji je Sapic napravio. Kvalitet knjige je pomenut tek kada je kao argument potegnuta mogucnost da je Sapic u stvari nama hteo da ucini uslugu i obavesti nas o literaturi u kojoj nesto mozemo da nadjemo nesto korisno za nas posao.
 
Odgovor na temu

pera detlich
Woody Woodpecker

Član broj: 3905
Poruke: 50
*.ipt.aol.com



Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 19:22 - pre 266 meseci
Citat:
broker:
Pero, ako pogledas diskusiju od pocetka mislim da ce ti biti jasno da je ona iskljucivo i zaceta na problemu spama koji je Sapic napravio. Kvalitet knjige je pomenut tek kada je kao argument potegnuta mogucnost da je Sapic u stvari nama hteo da ucini uslugu i obavesti nas o literaturi u kojoj nesto mozemo da nadjemo nesto korisno za nas posao.


Da, tvoja primedba, Brok, stoji. Ovo moze da se kaze i za svaki spam email! Svako od "njih" (spamera) pokusava da nam ucini uslugu za nasu dobrobit.

Ustvari, ovo isto pitanje moze da se postavi i za "junk" mail (pisma preko poste), samo sto je u Srbiji para poslati 10000 pisama na 10000 adresa (inace bi vi u Srbiji, posebno u Beogradu, bili zasuti "junk" mailom kao sto sam ja (svaki dan minimum 1 do 2), a nikakav napor poslati email 10 puta na 1000 adresa! A i nista ne kosta (osim malo utrosenog vremena za spam design)!
Ko shvata znace, ko zna razumece, ko razume shvatice
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 19:59 - pre 266 meseci
Citat:
Bosi:
... isto kao i ja sto kod profesora Vukmirovica na specijalistickim studijama Elektronskog poslovanja na FON-u ...


Pa tesko da ces da polozis kod Vukmirovica ako razmisljas na ovaj nacin.
Secam se jednog od njegovih predavanja na koje je zavrsio tim sto nam je uputio tri poruke:
No Spam! No Spam! No Spam!

Nema dobronamernih poruka ove vrste.
Znam da je krajnje tesko da ovo shvatis. I meni je bilo kad sam na Internodium poslao poruku o humanitarnoj akciji. Da si video tek to razapinjanje.
Konsenzus je da se na netu ne reklamira na ovaj nacin. Bez obzira kakvo ti imao misljenje o tome.

To je danas uradio Sapic. Ako bi svi razmisljali kao ti sutra ce jos neko.
A prekosutra ce to da bude lavina. I zamisli da ti se svakodnevno skrlja n*100 kila u inbox.

Tebi je ova poruka bila interesantna i na odredjeni nacin si zahvalan Sapicu sto ti je ovo pismo poslao. I to je O.K.
Zamisli da stalno dobijas gomilu poruka koje te potpuno ne zanimaju a da svi uzmu naslovnu stranu svog sajta i da ti posalju. Da ti ne pisem kakve sve vrste postoje. Vecina bi ti se ne bi dopala, ili bi jednostavno bio indiferentan.

Tvoja prozivka profesionalaca ili kako si se vec izrazio u Internet marketingu da nesto ucine a ne samo diskutuju je krajnje nekorektna.
Prvo vecina ljudi koji ovde diskutuju se uopste ne bavi marketingom na Internetu. Ali im smeta spam.
Drugo profesionalci te vrste ne postoje. U ovoj zemlji to nije zvanicno priznato zanimanje niti mozes da registrujes agenciju za tu delatnost. Nema je u opisu zanimanja.
Zato i postoje pokusaji da se ljudi organizuju u strukovna udruzenja. I da se ova struka ozvanici. Kao PR profesionalci recimo.
Onda bi postojao kodeks ponasanja i kada bi neko postupio suprotno kedeksu bio bi javno opoment ili sankcionisan. A ne na tamo nekom sajtu.

Proyvao si nas da nesto uradimo van ovog sajta.
Svrati za koji dan na http://leto.elitesecurity.org

I na kraju nesto potpuno licno.
Intervjuisao sam Sapica kao sto bi intervjuisao i tebe kad bi izdao knjigu, kad bi ti Privredna komora organizovala promociju i kad bi ti nekoliko kolega ucestvovalo u promociji.
Kritikujem to sto je uradio sada jer je to sada uradio.
Da je spamovao pre promocije ne bi ga intervjuisao, ovako se sam diskreditovao.
U cemu je problem?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 20:11 - pre 266 meseci
Citat:
pera detlich:
2. Lose je sto ste vecina vas Dejana BUKVALNO razapeli na krst (kao da je ubio nekoga namerno)! Jeste, covek je pogresio, treba mu skrenuti paznju, ali ovo kako ste krenuli da ga cerecite NIJE U REDU! :( Bilo bi u redu da Dejan ulazi u rutinu spama.


Ne, sa ovim nikako ne mogu da se složim. Evo ukratko i zašto.

Pošto je primio gomilu žalbi, a nije mu ni palo na pamet da se javno izvini zbog počinjenog (zlo)dela, Dejan JESTE zaslužio čerečenje na krst kako ste vi to okarakterisali. I mnogo gore stvari ako se ja pitam, ali za sada nažalost nemamo mogućnosti za takvo delovanje pa je ovo jedino što preostaje uz žalbe provajderima.

Onog trenutka kada se gospodin Dejan pokaje za učinjeno, i javno negde (na svom sajtu na primer!) izvini zbog SPAM-ovanja i da obećanje da se to neće ponoviti, prestaćemo sa tim.

Spominjete neku rutinu - pa Dejan već ima tu rutinu, a i u svojim knjigama piše o spamu i preporučuje ga kao metodu reklamiranja na internetu.

Pa zar takav čovek nije zaslužio i mnogo gore od objavljivanja detalja o njegovim prljavim delima na jednom običnom web forumu? Ko pomisli da nije, neka razmisli o godišnjoj količini štete koju svetski spam napravi, na primer vreme koje ljudi potreše čitajući/brišući ga, BANDWIDTH koji se utroši u prenosu tih poruka, i u najgorem slučaju, mnogo više izgubljenog vremena ako kojim slučajem nasednete na prevaru koja se reklamira, bilo to u pitanju knjiga ili nešto treće, svejedno..
Da9Espamovao pre promocije n
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 21:54 - pre 266 meseci
Citat:
Bosi:

Dakle, profesionalci uradite nesto sire na afirmaciji profesije, ali van svog sajta. Svi znamo da je lako kritikovati, ali uraditi... Gojko, broker, Miloje, torbica, ocekujem od vas kompletno Internet Marketing izdanje, ali koje ce razumeti onih 90% ljudi koji ne koriste internet i koje treba da ubedite da ga koriste.


Pozdrav
Stjepan Nikolic

Ciao Bosi, tesko je lepo odgovoriti.
ajmo ovako:
Ja nisam kritikovao knjigu jer me i ne zanima.
Ja nisam profesionalac, vec sam amater.
Ja nisam talentovan da pisem knjigu.
Ja sam samo osetljiv na spam a posebno kad neko reklamira Marketing na internetu
spamom

www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 22:36 - pre 266 meseci
Citat:
pera detlich:
..Ovako ispada da je ovo OSVETA (na neki nacin) Dejanu sto se drznuo kao covek BEZ kvaliteta, ili sa malo kvaliteta, da vama svima dirne u profesionalni ego! :(..


Ovo mi je promaklo malopre.

Meni gospodin Šapić NIJE "dirnuo u profesionalni ego" izdavanjem svoje knjige, jer niti se ja bavim internet marketingom (mada, sudeći po ponašanju gospodina Šapića, neke osnove više poznajem i upoznatiji sam sa mentalitetom naše internet zajednice), niti ja izdajem knjige ili tekstove na temu internet marketinga pa da bi mi Dejanova knjiga mogla "zasmetati".

Dakle, nevezano od toga koliko D.Š. ima kvaliteta u tom polju ili ne, ne mogu da dozvolim da se kaže da mi je ovo "diralo ego" i smatram da tu niste u pravu.

Mi smo ovde počeli da se bunimo protiv SPAM-a kao metode koju je D.Š. primenio za reklamu sopstvene knjige.

On je "dirnuo" u naše MAILBOXOVE i za to treba da se javno IZVINI ili da PLATI!

Ići ćemo do kraja, sa SPAMerima više nema popuštanja.
 
Odgovor na temu

pera detlich
Woody Woodpecker

Član broj: 3905
Poruke: 50
*.ipt.aol.com



Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 22:50 - pre 266 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Pošto je primio gomilu žalbi, a nije mu ni palo na pamet da se javno izvini zbog počinjenog (zlo)dela, Dejan JESTE zaslužio čerečenje na krst kako ste vi to okarakterisali. I mnogo gore stvari ako se ja pitam, ali za sada nažalost nemamo mogućnosti za takvo delovanje pa je ovo jedino što preostaje uz žalbe provajderima.


Znate kako, spama ce uvek biti, i protiv toga se svakako boriti moramo. Medjutim, ovakvim (pomalo brutalnim) delovanjem na pojedinca ne vidim da cete postici cilj, nego cete ga povrediti tako da ce isti taj Dejan, a mozda neko ko NIJE Dejan umesto da shvati kritiku da se uzjoguni, pa da pocne da radi druge, mnogo gore stvari na netu. Necu navoditi, jer mnoge oci citaju ovu temu, velika vecina dobronamernih, ali sigurno ima zlonamernih, pa da im ne dajem ideje i ne navodim na metode!

Ja svakako JESAM za Dejanovu kritiku, ali na mnogo suptilnijem nivou... Svako ima pravo na gresku, i svako ima pravo na ispravku.

Citat:
Gojko Vujovic:
Onog trenutka kada se gospodin Dejan pokaje za učinjeno, i javno negde (na svom sajtu na primer!) izvini zbog SPAM-ovanja i da obećanje da se to neće ponoviti, prestaćemo sa tim.


Opet, moje misljenje, Dejan bi trebalo da shvati neke stvari, i da vise NE ponovi svoju gresku. Da se (opet moje misljenje) forsiranje Dejanovog izvinjenja ne shvati u nekom drugom kontekstu.

Bilo bi lepo i korisno kada bi se Dejan sam ukljucio u ovu diskusiju. Mislim da se ljudi ovde ponasaju na jako visokom nivou, posebno sto je ogromna vecina ne krije svoj identitet. Mislim da bi bilo dobro cuti od samog Dejana zasto je to uradio, i prodiskutovati ceo slucaj kroz DIJALOG.

Citat:
Gojko Vujovic:
Spominjete neku rutinu - pa Dejan već ima tu rutinu, a i u svojim knjigama piše o spamu i preporučuje ga kao metodu reklamiranja na internetu.


Ja knjigu nisam citao, ako je tako kao sto kazete trebalo bi citirati tacno stranicu u knjizi i poslati Dejanovim recenzentima pitanje kako je moguce da oni odobravaju spam? Ako su recenzenti, to bi znacilo da su se oni slozili sa svim sto je u knjizi i objavljeno, inace bi (valjda ?) povukli svoje ime sa knjige i NE bi dozvolili da se njihov identitet dovodi u vezi sa sumnjivim kvalitetom knjige?

Citat:
Gojko Vujovic:
Pa zar takav čovek nije zaslužio i mnogo gore od objavljivanja detalja o njegovim prljavim delima na jednom običnom web forumu? Ko pomisli da nije, neka razmisli o godišnjoj količini štete koju svetski spam napravi, na primer vreme koje ljudi potreše čitajući/brišući ga, BANDWIDTH koji se utroši u prenosu tih poruka, i u najgorem slučaju, mnogo više izgubljenog vremena ako kojim slučajem nasednete na prevaru koja se reklamira, bilo to u pitanju knjiga ili nešto treće, svejedno...


Nisam rekao da NE treba objaviti. Samo treba biti suptillniji, ukoliko je to prvi put. Navescu vam primer (mada nije poredivo). Pre neku godinu sam gledao kako je sudija dosudio crncu kaznu dozivotne robije zato sto je crnac na javnom mestu izvadio pistolj i pretio nekim ljudima jer su ga iznervirali. Pretio 2 minuta, i vratio pistolj u pantalone. Digla se strahovita prasina u javnosti. Rasna segregacija, bla bla bla... Crnce sistem mrzi, brutalna kazna, bla bla bla... I ja sam pomislio u jednom trenutku: ovaj sudija je neki ludak od kamena, KKKovac, i to proveren, ili mora da ima nesto LICNO protiv ovog jadnika. Kako je moguce da za (ipak tezak) ovakav delikt crnac nije, recimo, dobio 3 do 5 godina zatvora? Zakon i kaze: od 3 do dozivotne robije?

Da bi se smirili duhovi, napravljena je reportaza o crncu. I onda su svi shvatili zasto. Zato sto je crncu to bio 3ci tezak prekrsaj: prvi put je pucao i ranio coveka, drugi put je nekoga premlatio... I zato je sudija dosudio najbrutalniju kaznu obrazlazuci: vi NE mozete da se popravite, na vas NE deluju vaspitno-popravne mere, stoga vas, kao vrlo opasnog, moramo ukloniti iz drustva!

Ja "samo" toliko (mislim da je moja poruka jasna)... Opet da PODVUCEM, ne stitim Dejana Sapica! d�&o?[/url]), potegnuto je p
Ko shvata znace, ko zna razumece, ko razume shvatice
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 22:56 - pre 266 meseci
Ok, oko nekih stvari smo se složili čini mi se ali ovde se razilazimo:

Citat:
pera detlich:
Nisam rekao da NE treba objaviti. Samo treba biti suptillniji, ukoliko je to prvi put.


Ja sam naveo svoje argumente kao i vi, a kod izbora "kazne" nam se razlikuju stavovi pa je bespredmetno da dalje pričamo samo nas dvojica na ovu temu. Poželjno bi bilo da se čuju ostali koji su već imali iskustva sa spamom i borbom protiv spam-a, šta oni misle da treba uraditi u ovakvim slučajevima?
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!21.06.2002. u 23:20 - pre 266 meseci
postoji jos jedna bitna odlika spam-a, a to je da je on nelegalan (ok, ovo je srbija, mozda jednog dana...), da se prilkom spam-ovanja preduzimaju odredjene mere, a pogotovo u ovako otvorenom obliku.
po pitanju problema spam-ovanja ne treba biti suptilan, da li bi neko od vas bio suptilan da vam neko 20 puta ponovi istu, veoma dugacku, recenicu, a da tu osobu ne poznajete i ni ne zelite da je poznajete, a pri tome vas ne ostavlja na miru? ja ne bih... ovo je vec pitanje prava svakog coveka da ne mora da bude izlozen maltretiranju (spam jeste maltretiranje, naravno da ja mogu da obrisem poruke, ali mene smara da ih brisem, smara me da ih dovlacim i smara me pomisao da neko zaradjuje na tome).
ovde mozda nije samo dotaknuto pitanje spam-a, ovde je mozda jos dotaknuto i pitanje prevare, kao i pitanje iskoristavanja i to nije usamljeni slucaj. juce smo gojko i ja bas konstatovali da ovde uspevaju ljudi (ako je novac/ulozeni_trud merilo uspeha) koji najvise laju i reklamiraju sebe kao IT eksperte (da li bi neko bio ljubazan da mi objasni sta znaci termin IT ekspert... sta je to), sto i nije tesko, posto je nasa nacija tehnicki dovoljno nepismena da bi se medju obicnim svetom svako ko' kuca u word-u smatrao programerom, a oni koji znaju vise od toga 'genijalcima'. zapravo se bojim da je mozda vec poodavno isuvise kasno i da je ova zemlja uletela u neki vid zatvorenog kruga gde neobrazovana i zatupljena svetina odrzava sloj neobrazovanih i zatupljenih 'IT eksperata', posto ovde ionako vecina poslova fukncionise po liniji kumstva i porodicnih odnosa.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: DEJAN SAPIC - SPAMER!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 25533 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.