Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access ne pravi MDE od jednostavne forme !! Pomagajte !!

[es] :: Access :: Access ne pravi MDE od jednostavne forme !! Pomagajte !!

[ Pregleda: 2694 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mitrovic Milan
Beograd

Član broj: 34910
Poruke: 1
*.ptt.yu



Profil

icon Access ne pravi MDE od jednostavne forme !! Pomagajte !!19.09.2004. u 09:41 - pre 238 meseci
Rec je o accessu 2003.



Kada pokuasam da napravim MDE od cele baze, on prijavi : Microsoft office was unable ....

This error is usually associated with compiling a large database into an MDE file.  Due to the method used to compile the database, a considerable number of TableID references are created for each table.  The Microsoft Jet database engine version 4.0 can only create a maximum of 2048 open TableIDs at one time.  Exporting a database as an MDE potentially can exceed this limit if the database has a large number of objects (table, macro, form, report, etc).

Posle sam brisao formu po formu, i sveo na jednu koja ne radi. Onda sam i tu formu skroz osiromasio, napravio novu, i kopirao kod.

Tako da access nece da mi iskompajlira bazu sa samo jednom formom i nisacim vise. Forma ima samo ovaj modul i nijednu kontrolu na njoj. :

Option Compare Database
Option Explicit


Private Sub esko_LostFocus()
If Me.esko.Value = "esko30dd55" Then
Else
End If
End Sub


Private Sub Form_Activate()
Me.Refresh
End Sub

Da li neko moze da mi pomogne i kaze mi sta se ovde desava ??!!

pozdrav,

milan

p.s. Saljem vam fajl, mozda je slucaj sa mojim accessom, pa ako nekome nije tesko neka proba da mde-uje.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
195.252.80.*

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: Access ne pravi MDE od jednostavne forme !! Pomagajte !!19.09.2004. u 13:49 - pre 238 meseci
Javlja mi istu gresku kao i tebi.
Ali ako uklonis i ovaj kod onda radi:
Code:

Private Sub esko_LostFocus()
If Me.esko.Value = "esko30dd55" Then
Else
End If
End Sub


Moja pretpostavka je da se buni jer ne moze da iskompajlira ovaj kod koji je nekada bio vezan za kontrolu "esko" (sta god to bilo).
Nije problem u samom nazivu funkcije vec u sledecem
Code:

If Me.esko.Value = "esko30dd55" Then

Esko kontrola ne postoji tako da pri kreiranju MDE fajla tj. kompajliranju koda ovo ne prolazi (e sad to sto access ne daje ispravnu poruku o gresci je sasvim druga prica).
Inace dok si radio u MDB fajlu problema nije bilo zato sto se kod interpretira a access nikada nije izvrsio ovaj kod.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access ne pravi MDE od jednostavne forme !! Pomagajte !!

[ Pregleda: 2694 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.