Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu

[es] :: Browseri :: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19607 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shinhan
PHP programmer
Subotica

Član broj: 12327
Poruke: 372
*.vdial.verat.net

Jabber: shinhan@elitesecurity.org
ICQ: 400847988


+4 Profil

icon Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu10.09.2004. u 16:04 - pre 237 meseci
Pre neki dan sam instalirao Mozilla Firefox 0.9.3 i jako mi se svidela. Jeste da sam Session Saver malo teže našao, ali sada ona izgleda vrlo slično Operi.

E, sad. Jedan mi je drug rekao da firefox ima problem sa "preusmeravanje upita ka bazaa (ne znam samo kako mu to ide od ruke, to je serverski posao), SSL...".

Šta mu to znači (preusmeravanje upita ka bazama) i da li firefox ima stvarno neke ozbiljne probleme.

Ono što sam ja primetio je ako se neka stranica ne otvori (pogrešno ukucan link, recimo upisao sam gogle umesto google), onda on ne ostavi samo napiše (untitled) na tabu i ne napravi link.

Ali druge stvari su me jako privukle firefox-u, tako da mi je potrebna municija da mu uzvratim kako je Firefox najbolja stvar ipak napisana u Open Source zajednici :-)
"Common sense is not so common." - Voltaire
 
Odgovor na temu

enterpriserx
Ninoslav Jovancev
Student [limbo]
Skopje

Član broj: 33879
Poruke: 66
62.162.229.*

ICQ: 154955460


Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu10.09.2004. u 21:51 - pre 237 meseci
Ja koristim Firefox negde vise od 9 meseci od 0.6->0.9.3 do sada, mogu reci da je Firefox ponudio vrlo zadovoljavajuce iskustvo, podrska za IE-optimizovane sajtove je odlicna, extension system (plug-in) je vrlo bezbedan za sad (0.9.2 su izbacili zbog problema u tom pogledu), naravano moze da se skinuje browser, tabbed browsing je cistije nego kod Opera. Popup blocker extension je stvarno vredna, posto je odlicno zamisljena, i vecina IE-skriptova rade sa modifikacijama u about:config i s nekoliko ekstenzija.

Redirekcija ka bilocemu se moze proveriti sa (pogodi) ekstenzijama za to. Ali ne, Firefox nema neku specificnu bubu sto je kriticna (bar ne za sad), a posto je open source, otvorena je da se proverava dali ima "backdoors".
A message from the system administrator: 'I've upped my priority. Now up yours.'
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu10.09.2004. u 21:54 - pre 237 meseci
Ma meni je Duplo bolji Firefox od opere (to nije svakom tako) kod Opere mi je previše tog nabacano.. sve te funkcije.. Izgleda mi nekako nepregledno.. A FireFox mi je baš cool...
Koristim već FireFox pola godine...Operu sm samo koristio dan dva
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
195.252.85.*



Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu10.09.2004. u 23:27 - pre 237 meseci
I meni se čini da je Opera prilično 'nabudžena', ali to je zaista stvar ukusa. Mislim da joj nedostaje fleksibilnost koja odlikuje većinu drugih browsera, recimo ne podržava plugin-ove, filtere i sl., interfejs joj nije dovoljno prilagodljiv. Ona je u svakom slučaju veoma ozbiljno urađena, možda i vodeća što se tiče podrške za standarde, zatim sjajno koristi cache, vrlo je stabilna itd. itd. Ipak, FF je browser koji se odlično može prilagoditi potrebama zahvaljujući ekstenzijama, a ima i dobro poreklo (netscape/mozilla). Lično koristim Mozillu, dok FF vidim kao lite verziju iste (sa tim se takođe neće svako složiti).
Rekao bih da je Opera dobar izbor za nekoga ko je koristi i za mail (možda i za chat) i tako ima više rešenja u jednom.
PoZ

P.S. Za municiju moraš sam da se snađeš :)

"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.co.yu

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu11.09.2004. u 09:30 - pre 237 meseci
Koristim firefox odavno (jos kad se zvao firebird). Pre sam koristio Mozilla-u, sto i sad ponekad ucinim, mada je suvise glomazna (ne prenatrpana, al ipak glomazna), dok je firefox mnogo laganiji i komotniji.


Sto se opere tice, nije to los browser, ali ako nije "kupljena" ima onu reklamu koja me nervira, tako da nju nisam koristio skoro ni 2 dana ukupno u zivotu, tako da ne mogu nista podrobnije da kazem.

Trenutno imam verziju 0.91, i prezadovoljan sam. Mozda se desilo da 2 puta pukne, zbog necega, al je dosta stabilan, pouzdan, lagan, imas pluginove, mozes da izbacis sa stranica sve sto ti smeta...

To za baze, ne znam kako je moguce, jer browser ne komunicira sa bazom, vec sa server-side skriptom/programom, koji dalje prica sa bazom, tako da se taj sto ti je to reko malkice zeznuo.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu11.09.2004. u 17:51 - pre 237 meseci
Jedino zbog cega ne volim OPERU je zbog offline rada. Volim da sacuvam neke stranice pa da ih na miru pogledam, a kod opere je to malo drugacije. Zato sam se odlucio za FF.

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu11.09.2004. u 18:21 - pre 237 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Koristim firefox odavno (jos kad se zvao firebird).


Neki će se možda setiti da se zvao i Phoenix. A šta je tek s nama koji smo koristili Mozillu dok je izgledala ovako, jer ništa bolje nismo imali.

Citat:
Slobodan Milivojevic: Sto se opere tice, nije to los browser, ali ako nije "kupljena" ima onu reklamu koja me nervira,


Ali ne lezi vraže, sad i Firefox-u možeš (ako želiš) da imaš reklamu koja nervira.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Shinhan
PHP programmer
Subotica

Član broj: 12327
Poruke: 372
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: shinhan@elitesecurity.org
ICQ: 400847988


+4 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu11.09.2004. u 20:38 - pre 237 meseci
Eh, da, reklame.
To sam isto hteo da pitam. Ko je skinuo adbar extension. Ja jesam.
Meni se jako svi=C4=91aju google targeted reklame, jer tako cesto mogu doci
do zanimljivih stvari.

A kod Opere se se=C4=87am da sam imao jako puno problema sa snimanjem
stranica (Save As...) jer mi je jednostavno snimila.... pa ko da je
snimila neki binarni fajl. Ba=C5=A1 =C4=8Dudno.
"Common sense is not so common." - Voltaire
 
Odgovor na temu

vekica
Veroljub Zmijanac
beograd

Član broj: 29640
Poruke: 128
*.sezampro.yu

ICQ: 330192115
Sajt: www.veroljub.blogspot.com


Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu15.09.2004. u 01:58 - pre 237 meseci
koristim operu a imam i mozilu. kao sto i vi pricate o operi tako i ja samo da spomenem da operu mozete optimizovati tako sto cete izbaciti one ne potrebne searchove a na primer ostaviti samo google search - jaaaako korisno. reklame i ne vidite kada koristite neki firewall i tako.

ima i notes- strasno korisno. i mail klijent.

ma sve bre radi cudo. drzis shif + ctrl i klik na link i on ti ga otvara u pozadini a tvoja trenutna strana drzi fokus. sjajnooooooooo

pritisnes "g" u sred rada i neucitava ti slike sa strane. ljudima sa slabom konekcijom ako zele da citaju tekst- strasno korisno

i tako sjajno. mada sve to ima i ovaj novi mc internet explorer 2. tako nesto
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu15.09.2004. u 13:31 - pre 237 meseci
Ako je mc==Microsoft onda je "mc Internet Explorer 2" veoma stara stvar.
 
Odgovor na temu

smeker

Član broj: 5481
Poruke: 178
*.verat.net



Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu18.09.2004. u 16:16 - pre 237 meseci
Meni se u zadnjih nekoliko dana nesto cudno desava sa Mozillom. Iz cista mira se iskljuci i nestane sa ekrana. Neznam sta da radim!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu



+14 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu18.09.2004. u 21:07 - pre 237 meseci
Koja verzija?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

TomaParComp
Goran Tomic
Paraćin

Član broj: 17923
Poruke: 118
194.106.174.*

Sajt: www.parcomp.co.yu


Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu19.09.2004. u 01:24 - pre 237 meseci
Citat:
vekica:
ma sve bre radi cudo. drzis shif + ctrl i klik na link i on ti ga otvara u pozadini


A može i samo klik po točkiću. PREPORODIO sam se
 
Odgovor na temu

ctpaba
Robert IVKOVIC
System admin, network admin, webmaster,
dziber, ...
Paris

Član broj: 597
Poruke: 318
80.125.126.*

ICQ: 230666231
Sajt: www.ctpaba.org


+1 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu19.09.2004. u 22:18 - pre 237 meseci
Citat:

Ako je mc==Microsoft onda je "mc Internet Explorer 2" veoma stara stvar.

looool to bese na windowsu 3.1 ?
CTPABA uber alles
www.ctpaba.org
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu22.09.2004. u 09:22 - pre 237 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Koristim firefox odavno (jos kad se zvao firebird). Pre sam koristio Mozilla-u, sto i sad ponekad ucinim, mada je suvise glomazna (ne prenatrpana, al ipak glomazna), dok je firefox mnogo laganiji i komotniji.


Sto se opere tice, nije to los browser, ali ako nije "kupljena" ima onu reklamu koja me nervira, tako da nju nisam koristio skoro ni 2 dana ukupno u zivotu, tako da ne mogu nista podrobnije da kazem.

Trenutno imam verziju 0.91, i prezadovoljan sam. Mozda se desilo da 2 puta pukne, zbog necega, al je dosta stabilan, pouzdan, lagan, imas pluginove, mozes da izbacis sa stranica sve sto ti smeta...

To za baze, ne znam kako je moguce, jer browser ne komunicira sa bazom, vec sa server-side skriptom/programom, koji dalje prica sa bazom, tako da se taj sto ti je to reko malkice zeznuo.


Isto!


Citat:
vekica:
ma sve bre radi cudo. drzis shif + ctrl i klik na link i on ti ga otvara u pozadini a tvoja trenutna strana drzi fokus. sjajnooooooooo



U FireFox-u moze da se podesi da to ide automatski bez shiftova, altova i ctrlova :) I bas sam srecan zbo toga

Btw. to moze i mozilla
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu



+14 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu22.09.2004. u 12:13 - pre 237 meseci
Citat:
ctpaba: looool to bese na windowsu 3.1 ?


Aha... Mada, ima i IE 5.0 za Win3.1.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
195.178.35.*



Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu22.09.2004. u 15:52 - pre 237 meseci
Koristim FF 1.0 PR i odlican je.
Sto se tice teme prednosti i mane FF vs. Opera. Opera je brza u surfovanju za nijansu od FF. FF je str8 browser tj. nema svoj mail klijent o ostale dodatke koje imaju ostali browseri sto je po meni prednost FF-a a nekima je to njegova mana. FF moze da mi otvori gmail dok opera to ne radi. FF je totalno besplatan dok opera ima reklamu (koja se veoma lako ukloni). FF se podize 2 sec a opera 22 sec. Po meni oba browsera zasluzuju istu ocenu samo terba da vidite sta vama treba i sta vi smatrate nedostatkom tj. prednoscu.
 
Odgovor na temu

Shinhan
PHP programmer
Subotica

Član broj: 12327
Poruke: 372
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: shinhan@elitesecurity.org
ICQ: 400847988


+4 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu22.09.2004. u 17:01 - pre 237 meseci
Lo=C5=A1a odlika FF 1.0 PR u odnosu na 0.9 je =C5=A1to jo=C5=A1 nema nove v=
erzije
TabBrowsera i MOzila Archive Format-a.
"Common sense is not so common." - Voltaire
 
Odgovor na temu

wlado_T2
wlado..he
tu sam,sad

Član broj: 43647
Poruke: 9
*.tippnet.co.yu.

Sajt: www.metallica.com


Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu31.12.2004. u 17:13 - pre 234 meseci
jednostavno:

opera= 50mb

firefox= 12mb

i meni preko wirelessa brze radi!(mislim firefox)
SVAKI COVEK UVEK MISLI DA JE ON U PRAVU!
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu31.12.2004. u 18:44 - pre 234 meseci
Brale ti si nešto pogrešio :Đ

Opera ima 3.5MB
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Mozilla Firefox - prednosti i mane u odnosu na Operu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19607 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.