Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sateliski internet - Astrasat

[es] :: ISP :: Sateliski internet - Astrasat

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31113 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LJubišic Saša
LJubisic Sasha
Sr. Mitrovica

Član broj: 33506
Poruke: 20
*.proxy.astra-net.com

Sajt: www.astrasat.net


Profil

icon Sateliski internet - Astrasat04.09.2004. u 22:18 - pre 238 meseci
Postavio sam ovu temu da bi korisnici mogli necenzurisano da kazu sta misle o astrasat provajderu. Pa kako god bilo.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.proxy.astra-net.com

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 01:00 - pre 238 meseci
Vec sam rekao sta mislim, ali da ponovim. Generalno gledano, veoma sam zadovoljan (jel dobijam sledeci msec za dzabe za ovu reklamu? :-)), ali ne svidja mi se sto ipak NEMA zagarantovanog protoka, kao sto vi kazete. Jednostavno, malopre sam skidao jednu pesmu brzinom od 2 do 8KB/s, sa mp3spy.com. Tako se brzina kretala.

P.S. Mozes li mi reci kako se podesava Mozilla Thunderbird? Javlja mi gresku "Could not connect to server 127.0.0.1;the connection was refused". Stavio sam port 9310 za POP3 server.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

SpellCaster
Subotica

Član broj: 27973
Poruke: 151
*.suonline.net

ICQ: 197357386


Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 01:21 - pre 238 meseci
Pade mi na pamet kako mozes da proveris da li je brzina do servera ili do ISP-a...

Ako ti ide malom brzinom (npr. 8KB/s) uzmes i downloadujes jos nesto

Ja generalno downloadujem samo jednu stvar, zato sto po mom iskustvu NIKAD ponavljam NIKAD ne bude ukupna brzina downloada veca kada se downloaduju vise stvari, ali to je kod mog 56k modema (gde ide recimo 3 kbps pa ja popiz*im (ala mi je cenzura svaka cast) i stavim jos jednu stvar da se downloaduje pa ne ide brze - ukupna brzina cak opadne) ali u tvom slucaju (ponavljam ako je stvar do servera - zauzetost, ili su skritce pa uzimaju sporije servere) moze da ide brze (time i dokaze da nije stvar do ISP-a vec servera - a i optimizuje tvoj download )

Ja bi licno pre tebi dao besplatno mesecnu pretplatu nego onom liku - uspeo si mene da zainteresujes, a delovao si realno (nisi samo hvalio vec si rekao i poneku losu - ali cemo da proverimo) a kad smo vec kod toga - ja se JAKO DOBRO svadjam i JAKO DOBRO ubedjujem ljude Ako bih kojim slucajem bio u stanju da istestiram ovaj servis (trenutno tesko - pocinju studije, nece biti para skoro :`( ) i dodjem do zakljucka da je dobar (bez obzira na sve nikad ne bih hvalio nesto sto BAREM ne mislim da je lose) mogao bi veoma efikasno da privedem izvesnu kolicinu pretplatnika, for real A konacno bi ljudi imali razloga da kazu da sam placen od strane drugog ISP-a
Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.proxy.astra-net.com

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 01:42 - pre 238 meseci
Nisam te uopste razumeo, jer mi je malo nelogican tvoj sakljucak da kada stavim vise stvari za download da ce se brzina povecati?!? Da nije mozda obrnuto?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.proxy.astra-net.com

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 01:43 - pre 238 meseci
Imam jos jedno pitanje za Silicon AstraSat. Zasto nema adrese proxy servera za FTP?!? Ne mogu da skinem nista sto ide preko FTP-a.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

SpellCaster
Subotica

Član broj: 27973
Poruke: 151
*.suonline.net

ICQ: 197357386


Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 01:48 - pre 238 meseci
pa zar ne bi trebalo da ako je problem u SERVERU SA KOJEG SKIDAS FAJL i ako TE ON OGRANICAVA U BRZINI A NE ISP, da ako stavis download sa jos nekog servera da ce se UKUPNA brzina povecati - DA CES DOWNLOADOVATI JOS NESTO, A OVA PRVA STVAR SE NECE USPORITI (npr. downloadujes mp3 pri brzini od 8 KB/s, uzmes sa nekog drugog da skidas jos jedan pri brzini od 10 KB/s - jer je i on spor - i surfujes ugodno pri brzini od 10 KB/s => ukupna brzina je veca nego samo da downloadujes tu jednu pesmu (ukpna brzina = 28 KB/s a ne samo 8))

Dakle treba da probas pa da vidis da li ce te pusti da downloadujes jos nesto bez da ti se znacajno smanji brzina na prvom download-u, kontas?
Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.proxy.astra-net.com

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 01:58 - pre 238 meseci
Da, u pravu si, sada sam te razumeo, ali ako mi je prvi download pri brzini od 3-4kB/s, sta on moze znajacno da se smanji?! Jedino da stane! :-) Probacu.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.proxy.astra-net.com

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 01:59 - pre 238 meseci
Ali ipak mislim da su trebali da stave "zavisno od servera", zar ne?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.vdial.verat.net



+4 Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 02:51 - pre 238 meseci
Pa oni tebi garantuju brzinu koju ti isporučuju (e sad da li isporučuju to što garantuju ili ne u to ne ulazim pošto nisam korisnik njihovih usluga) a ne mogu da gledaju u pasulj pa da znaju koliku ćeš ti brzinu izvući sa nekog servera... To ti dođe ko p2p - džaba ti 1Mbps ako skidas s nekoga ko ima vezu 9,6Kbps :) Elem - ako oni zaista tebi obezbeđuju 64KBps (koliko si čini mi se pomenuo na onoj drugoj temi) nisu oni krivi što ti skidaš baš sa servera koji ti ne da više od 8KBps. Ti imaš link, kako ćeš ga koristiti to je tvoja stvar.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.proxy.astra-net.com

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 02:59 - pre 238 meseci
Pa da, rekao sam da mislim da je do servera. Nego jel zna neko kako da podesim DC++ da mi skida tom brzinom (~64kB/s)? Cini mi se da sam podesio sve kako treba, ali sve mi skida brzinom od oko 3-4 kB/s, a skidam sve od nekih likova sto imaju DSL ili T1.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 09:04 - pre 238 meseci
Stvarno nemaju osnova ove optužbe... mp3spy gostima limitira protok i to lepo i piše na sajtu. Hoćeš i za sporost es-a u nekim trenucima njima da se žališ? Pa znaš, nije vukao stranice esa brzinom od 512k.

Poenta priče je da jedna konekcija i jedna vrsta saobraćaja obično nije merodavna niti bilo ko na internetu može da ti garantuje da će ona da saturira neki link.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.proxy.astra-net.com

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 10:34 - pre 238 meseci
Desava se da je sporo cak i ako skidas sa neke DSL veze (postoje vise vrsta i vise brzina, ali ne bih o tome sada). Uzmi za primer da taj ima 12 slotova a da je samo jedan otvoren. Znaci da on svoju brzinu mora da deli sa 11 korisnika, a ti si dvanaesti. Ni meni veza nije bajna, 25 - 30 (DC++, 256kbps), ali nekad se popne i na 90KB/s i takva bude jedno 30minuta. Znaci sve zavisi kako i odakle skidas.
Verovatno si stavio ali ajde da proverimo:
NAPOMENA: Obe zelene ikonice moraju biti iskljucene prilikom ovoga!

File -> Settings -> Potvrdis Socks5 -> SocksIP = 127.0.0.1 -> Port = 9203 - port za socks protokol -> u donja dva nista nemoj upisivati -> Chekiraj "Use SOCKS5 server to resovle hostnames"


 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.proxy.astra-net.com

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 13:17 - pre 238 meseci
Ljudi, nemojmo bas banalizovati stvari. Sto se DC++-a tice, znam kako sve to funkcionise, ali ja obicno gledam od koga skidam, i bas se secam da sam skidao od lika koji je imao DSL vezu, i od 10 slotova svih 10 su mu bili slobodni. Pa nek imas 256kbps DSL, opet bi trebalo da bude jace od 3-4kB/s, zar ne? I da, podesio sam DC++.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

doca
lunjam danonocno internetom, ko da mi je
to poso

Član broj: 32124
Poruke: 32
*.proxy.astra-net.com



Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 22:58 - pre 238 meseci
evo malo kako ovo kod mene ide
a da za ftp proxi je 127.0.0.1 port 9202



e teo sam da ubacim fajl deng deng sa slikom formule 1 al neradi paste jer to nije slika.
moracu da vim kako cu drukcije, il cu im reci da metu na www.astrasat.net ko reklamu mesto onog rols rojsa iz sveta kompjutera



[Ovu poruku je menjao doca dana 06.09.2004. u 01:35 GMT]
Đuro blokiraj aerodrom!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

doca
lunjam danonocno internetom, ko da mi je
to poso

Član broj: 32124
Poruke: 32
*.proxy.astra-net.com



Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 23:34 - pre 238 meseci
samo probam kazo mi nabokodono...
kako da metem sliku


Đuro blokiraj aerodrom!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.proxy.astra-net.com

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat05.09.2004. u 23:38 - pre 238 meseci
Samo mislim da nije port 9202 vec 9203, jer sa ovim prvim nisam mogao da zavrsim test u FTP Voyager-u. I dalje ne uspevam da skinem nista preko FTP-a.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.as9105.net



Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat06.09.2004. u 08:41 - pre 238 meseci
Citat:
Ja generalno downloadujem samo jednu stvar, zato sto po mom iskustvu NIKAD ponavljam NIKAD ne bude ukupna brzina downloada veca kada se downloaduju vise stvari, ali to je kod mog 56k modema (gde ide recimo 3 kbps pa ja popiz*im


E a kod mene je bas obrnuto. Ista prica 56k modem. Doduse digitalna linija, pa nije bas 3 Kbps vec >5kbps.

I recimo skidam jednu stvar/fajl (DAP-om) on to skida sa ~ 4Kbps, dve stvari skida sa po 2.8 Kbps (5.6 Kbps). Stavim trecu stvar da skida, inace sve fajlovi sa istog servera, jednu skida recimo 2.4 Kbps, druge dve sa po 1.9 Kbps (6.2 Kbps).

Sto mu dodje za malo teoretksi maksimum jer se uvek konektuje na 53,333 Kbita/sec dakle 6.625 Kbps ...

Btw. Modem je najobicniji Lucent star jedno 4 godine. A kacim se na Verat SMIN (mislim kada verat ima link).
 
Odgovor na temu

gorang

Član broj: 728
Poruke: 316
212.62.49.*



+1 Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat06.09.2004. u 10:54 - pre 238 meseci
da li je trenutna cena promotivna ili je zagarantovana na neki duzi rok?

isto pitanje i za brzinu/ogranicenje?

ja sam gledao malo druge dilere sas-astra, ali nigde nisam video ovako povoljnu cenu!? ne bih da ulozim u opremu i majstore pa da se za pola godine razocaram :)
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.vdial.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat06.09.2004. u 11:27 - pre 238 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Ljudi, nemojmo bas banalizovati stvari. Sto se DC++-a tice, znam kako sve to funkcionise, ali ja obicno gledam od koga skidam, i bas se secam da sam skidao od lika koji je imao DSL vezu, i od 10 slotova svih 10 su mu bili slobodni. Pa nek imas 256kbps DSL, opet bi trebalo da bude jace od 3-4kB/s, zar ne? I da, podesio sam DC++.


Prvo, u dc++ ti sam upišeš koju konekciju imaš tako da svako može da stavi da ima t3 pa da ima 56kb. Čak i da ima adsl i da mu niko drugi ništa ne skida moguće je da drži neki drugi p2p program na kome mu njih 30 skida neku pesmu pa je zato tebi taj download 2 kbyte/s.
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.proxy.astra-net.com

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sateliski internet - Astrasat06.09.2004. u 14:19 - pre 238 meseci
OK, shvatio sam to, ali nije mi bas najjasnije kako ljudi imaju bilo kakve koristi od tog DC++!? Ja sam se sinoc dva sata konektovao na milion servera i nisam uspeo nista da skinem. Trazio sam konkretno Doom3. Nasao sam ga na mali milion FTP adresa, kao npr. ovde, ali ne znam sta sa ovim. FireFox nece da mi otvori FTP kao nekad IE, a probao sam nekoliko FTP klijenata, ali ne znam sta sa onakvom adresom.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Sateliski internet - Astrasat

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31113 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.