Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crystal Reports: Unknown Query Engine Error (malo preterano)

[es] :: .NET :: Crystal Reports: Unknown Query Engine Error (malo preterano)

[ Pregleda: 4294 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.dial.b92.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Crystal Reports: Unknown Query Engine Error (malo preterano)02.03.2005. u 23:25 - pre 232 meseci
U poslednje vreme poceo sam da ludim sa crystalom.
Naime malo kompleksnijiizvestaji posle nekog vremena prestaju da funkcionisu i prijavljuju exception: Unknown Query Engine Error.
Sve to lepo zvuci, ali sam neke izvestaje morao po par puta da pravim, manje-vise, ispocetka.
Sad me zanima dal postoji jos neki nacin da dodjem do tacnog uzroka greske ili da je nekako predupredim?

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Željko
Željko Turbić
top of the mountain

Član broj: 16217
Poruke: 89
195.252.81.*



+6 Profil

icon Re: Crystal Reports: Unknown Query Engine Error (malo preterano)03.03.2005. u 13:24 - pre 232 meseci

Citat:

Deep|Blue rece:

Sad me zanima dal postoji jos neki nacin da dodjem do tacnog uzroka greske ili da je nekako predupredim?


Odgovor na ovo pitanje nazalost ne znam, medjutim iz mog iskustva sa crystal reportom mogu ti reci da greska Unknown Query Engine Error se uglavnom javlja kada nije dobar upit kojim se puni report, ili ako je report vezan za xml source onda nije dobio podatke koji odgovraju xml shemi, ili je neki od podataka pogresnog tipa od onog koji report ocekuje. Uglavnom kada god sam dobio ovu gresku ispostavilo se da sam ja kriv :)

pozdrav Željko
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Crystal Reports: Unknown Query Engine Error (malo preterano)03.03.2005. u 13:34 - pre 232 meseci
Ova greska se najcesce javlja u queryima koji imaju JOIN-e. Ako si stavio
SELECT * from xxx inner join yyyy ..... i ako je ime nekog polja isto u obe tabele (obicno bude kljuc, yyyID ili xxxID), onda se to polje pod istim imenom pojavljuje dva puta u izlaznom recordsetu. Iako oba polja imaju istu vrednost, to zesce zbunjuje CR i obicno pljune tu gresku

Da bi ovo resio, nemoj koristiti *, nego stavi konkretan spisak polja koja koristis u reportu.




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.dial.b92.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Crystal Reports: Unknown Query Engine Error (malo preterano)05.03.2005. u 02:52 - pre 232 meseci
thnks guys but ...
upiti su sasvim ok, u izvestajima se koriste razne varijacije od 3 - 5 inner joinova uglavnom, ali ni to nije problem posto mi sasvim fino rade izvestaji gde imam upite i do 15 tabela u inner/outer kombinaciji.

ono sto sam primetio jeste da ga strahovito zeza kad se koristi vise group sekcija. jednu kombinaciju d 5 groupova sam 3 puta pravio ispocetka.
takodjer se ne snalazi kad je group nad char poljem. bash trazi numericke vrednosti.


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Steki_73
Predrag Stefanovic
Zemun

Član broj: 39918
Poruke: 10
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 226


Profil

icon Re: Crystal Reports: Unknown Query Engine Error (malo preterano)13.03.2005. u 13:15 - pre 231 meseci
CR jeste nezgodan, videces i kada pravis instalaciju.
Kako sam ja resavao greske ovog tipa:

1. U CR-u napravim dataset koji ima ista imena kolona kao onaj koji mi stvarno treba, samo sa extremno prostim upitom (bez join, group... Samo "select "prva_kolona", "druga_kolona" ... from tabela - napravim blanko kolone sa pravim nazivima.)

2. U formi odakle parsiram pravi upit, napunim tempDS i posaljem na PrintPreview formu gde se nalazi crView-er.

3. U PrintPreview formi preuzmem tempDS, sa prethodno zadatim TrueDS.EnforceConstraint=False.


Meni je na ovaj nacin prolazilo bez greske. Probaj.

Pozdrav!
potpis...necitak
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.dial.b92.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Crystal Reports: Unknown Query Engine Error (malo preterano)13.03.2005. u 23:45 - pre 231 meseci
u biti sve to vec radim, sem treceg koraka
ajd probacu i taj korak ovih dana
thnks steki
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Crystal Reports: Unknown Query Engine Error (malo preterano)

[ Pregleda: 4294 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.