Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

.NET - instalacija programa i brzina

[es] :: .NET :: .NET - instalacija programa i brzina

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7883 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: .NET - instalacija programa i brzina14.06.2002. u 02:03 - pre 266 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Eh, svaki alat ima svoju primenu, a ne verujem ni da bi Gejts preporučio .NET za image processing. Tu ipak vlada stari, dobri C.

Mada, čujem neke glasine da Microsoft radi sa Intelom na proizvodnji procesora koji bi direktno radio sa MSIL kodom. Ne znam da li je to moguće izvesti ili je neka paljevina, ali ako jeste, to bi trebalo da potera .NET aplikacije brzinom svetlosti...

U to vrlo sumnjam, jer je MSIL kod u stvari prilicno high level, sto se da videti putem ILDASMa. Problem sa brzinom .NET jezici nemaju toliko zbog MSILa - cak i v1 kompajler radi prilicno dobar posao, v2 je brzi (ili se bar tako prica), vec zbog garbage collectiona, i zbog paradigme 'sve je ne-staticki objekat'. A to je vec malo teze ubrzati ;)
Medjutim, brzina nije losa (recimo oko 80% C++a), ali ono sto je ideja .NETa je da svaki deo programa moze da se pise u jeziku koji mu najbolje pasuje. Znaci pisi interfejs u C#u, a image processing u C++-u.

Dakle, sumnjam da cemo ikada videti MSIL procesor, za tim nema mnogo potrebe.

[Naravno, ovo je sve neformalno, i samo moje misljenje, i bla, bla, bla (daj Gojko ukini Sent From polje da ne moram da pisem disclaimere)]
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: .NET - instalacija programa i brzina14.06.2002. u 16:57 - pre 266 meseci
Da, tako sam i mislio. Samo, ne znam odakle ti podaci da je brzina .NET-a 80% one od C++a. Ako pogledaš rezultate koje smo ostavili gore, .NET je sporiji i od VB6, a kamoli od C++a, i brzina mu je uproediva sa Javinom. Imaš li kakva merenja koja pokazuju drugačije?
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.dialup.mindspring.com



+18 Profil

icon Re: .NET - instalacija programa i brzina14.06.2002. u 17:23 - pre 266 meseci
Nemam nista zvanicno. Imam samo testove koje sam ja radio: uzeo sam FFT kod, prebacio ga u C#i merio brzinu. Ono sto sam uradio i sto mislim da pravi bitnu razliku je to sto sam koristio unsafe pointere - to eliminise veliki deo overheada od GCa, i u stvari vise testira efikasnost ILa.
E sada, interoperabilnost se stvarno toliko jednostavno radi da nema razloga raditi FFT u unsafe C#-u - verovatno je lakse to raditi u C++-u i to povezati sa C#-om. U svakom slucaju, ono sto sam jos trebao da izmerim je performansa MC++-a - ali nikad nisam stigao to da uradim.
Siguran sam da odnos brzina C#-a i C++-a zavisi u velikoj meri od konkretne primene koje programer zeli da postigne. Ono sto sam ja izabrao je radilo sa tih 80% brzine, ali YMMV. Opet sa druge strane gomila intenzivnih operacija je podrzana u .NET frameworku i samim tim radi mnogo brze - dosta algoritama za kompresiju, hashing, enkripciju, sortiranje, itd. Za grafiku je tu Gdi+, koji stvarno resava 90% stvari oko image processinga.

Sve u svemu, zavisi od programera i konkretne aplikacije.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: .NET - instalacija programa i brzina29.11.2002. u 15:21 - pre 260 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Mada, čujem neke glasine da Microsoft radi sa Intelom na proizvodnji procesora koji bi direktno radio sa MSIL kodom. Ne znam da li je to moguće izvesti ili je neka paljevina, ali ako jeste, to bi trebalo da potera .NET aplikacije brzinom svetlosti...


ne zvuci nemoguce. MSIL je istog nivoa slozenosti kao i java bytecode, a Java chip vec postoji.

jedino je pitanje koliki ce deo kolaca (trzista) da MS osvoji sa .Net i da li ce takvi cipovi zaziveti.

mada generalno mislim da je u takvim specijalizovanim cipovima buducnozt. pogledajte ovaj pc procesor. pre 10 god on je bio svastara koja je mogla da radi sve, ali veoma sporo. onda su se pojavili graficki 3d cipovi, usko specijalizovani. napravljen je java chip, a sad verovatno sledi i .net chip.

inace, dobar primer je i XML chip (ne znam, mada se ne zove bash tako). on ima hardversko parsiranje XML-a i XSLT transformacije, koje radi 20 puta brze nego pc proceor na istom taktu.

(nije bash svetlosna brzina, ali je prilicno brzo ;)

 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET - instalacija programa i brzina

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7883 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.