Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi-tranzistorski 20-100W?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi-tranzistorski 20-100W?

[ Pregleda: 6956 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
212.62.39.*



+7 Profil

icon Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi-tranzistorski 20-100W?02.03.2005. u 13:31 - pre 232 meseci
Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi tranzistorski-ne lampe,moze i mosfet, snage 20-100W.Hvala!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

djmungos
Marko Obradovic
Beograd

Član broj: 47211
Poruke: 15
213.244.208.*



Profil

icon Re: Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi-tranzistorski 20-100W?02.03.2005. u 21:37 - pre 232 meseci
Nadam se da ce ti ovo koristiti!Imas da pogledas tu semu i karakteristike na sajtu www.b-a-s.0catch.com.
Najbolje je kada gruva!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sajber.ccoban
Jovica Raković
nezaposlen

Član broj: 333864
Poruke: 1
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi-tranzistorski 20-100W?18.06.2016. u 23:55 - pre 94 meseci
Zdravo čitam ove silne poruke u vezi audio tehnike i čini mise da ovde nema puno profesionalaca. Pa da probam da ti pomognem oko toga koliko ćeš vrema izgubiti spoznajući u praksi direktno šta je to a klasa a šta nije . A klasom se označavaju oni pojačAVAČI KOJI IMAJU MIRNU STRUJU JEDNAKU KONAČNO MOGUĆOJ DISIPACIJU KOJA JE PRE SVEGA ODREĐENA NAPONOM NAPAJANJE . U PRAKSI TO OVAKO IZGLEDA UZMES POJACAVAČ KOJI RADI U AB KLASI I POVECAS MU MIRNU STRUJU DO REDA 1AMPERA I ETO TEBE U AKLASI. ZBOG CEGAN SVE TO AB KLASA JE SKLONA KROS OVER IZOBLICENJIMA KOJA SE JASNO ČUJU I PRIMETE . DA TE DALJE NE GNJAVIM , DA NE BI PUNO VREMENA GUBIO ,PROSTO JE POVECAJ MIRNU STRUJU BILO KOG AB POJACAVACA NA 300 MILIAPERA I KVALITET CE SE POJAVITI ,MALO CE SE VISE GREJATI U MIRNOM HODU ALI NEKA TE TO NE PLASI STACE NA OTPRILIKE 70 STEPENI .sve ovo je ispitano u praksi .Postoji jos i resenje da napravis repliku kvada 405 on ima pojacav u aklasi za ta prelazna piodrucja između dve poluperiode . Pozdrav .
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi-tranzistorski 20-100W?19.06.2016. u 05:57 - pre 94 meseci
Kao prvo, zakasnio si jedno 11 godina sa odgovorom na temu.

A kao drugo, profesionalaca ima dovoljno da ti ukazu da je NETACNO to sto pises. I to se javno brukas. A brukas i kolege. I sve to gubeci vreme.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi-tranzistorski 20-100W?19.06.2016. u 09:12 - pre 94 meseci
Citat:
vladd: Kao prvo, zakasnio si jedno 11 godina sa odgovorom na temu.



Ma šta je jedanaest godina, kod nas sve kasni.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi-tranzistorski 20-100W?19.06.2016. u 10:34 - pre 94 meseci
Kasni, ali izgleda kada stigne, stigne naopako.

Ne razumem potrebu da ljudi prosto ne prouce neku oblast, vec na osnovu opservacija iznesu neke stavove, uz potpuno odsustvo elementarnog znanja, vec na osnovu nekakve ultrasimplifikovane "dedukcije", i to krenu da propagiraju kao "znanje".

Elem, kao prvo, u konvencijom oznacenoj A klasi, ugao provodjenja je 360o. Trenzistor(ili lampa) su u zoni izmedju saturacije i iskljucenja, i udaljeni od limita.
Kod B klase je ugao 180o(kada nema signala, nema ni struje u izlaznom stepenu, ni napona na izlazu pojacavaca), kada se signal pojavi, jedna grana provodi jednu polovinu a druga drugu polovinu signala, i tranzistori se iskljucuju svaki za "svoj" za deo signala. Za drugi deo su iskljuceni.
Sto izaziva tranzijentne nedoslednosti i distorzije, pa je bias(radna tacka) pomerena malo dublje u drugu stranu da se umanje tranzijentna izoblicenja.
I takvi pojacavaci su konvencionalno oznaceni kao "AB klasa"

Povecanjem ugla provodjenja, povecanjem "mirne struje" se "ne zalazi" "dublje" u A klasu(cest kolokvijalni izraz), vec se samo nepotrebno vise preklapaju radne tacke dve grane(realno se ulazi dublje u preklapanje polu-signala), na racun grejanja, a kvalitet signala je sporan, posto isto "parce signala" obradjuju dve grane, realno neidenticne.
Idealno je da se obavi minimalan "preklop", tek da se umanje, minimizuju tranzijentna izoblicenja.

E sad, sto se same teme tice, i povecanja (svetskog) interesovanja za hifi i diy, za A klasu su dobra preporuka(realno vise nego odlicna), pojacavaci Nelson Pass-a, koji je bio velikodusan prema DIY zajednici i omogucio solidne replike svojih dizajna. FirstWat, Aleph3, 5...
Mogu se naci detaljna uputstvana netu..PassLab je otvoren za saradnju..
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi-tranzistorski 20-100W?19.06.2016. u 12:33 - pre 94 meseci
Projekte NP-a koji su javno objavljeni treba uzeti sa zadrškom.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi-tranzistorski 20-100W?19.06.2016. u 12:53 - pre 94 meseci
Pa ko voli..eto mu igranjca.

Treba dosta solidnog znanja, a nisu ni jeftine opcije.

Sto je najtuznije, masa novca ode na hardver, hladnjake, kondove i trafoe, a karakteristike su vise fensi nego spektakularne.

Ali, svaka bahanalija, ili egzoticna zelja, ima svoju cenu..pa prema tome ..dabome.

I pretpostavka je da sluzi(osim kao grejalica) za kucno slusanje muzike, a ne za razglase..

Ja sam vise za jednu-dve lampe, SE, za takva laka uzivanja, oko par W, ali za snagu, ipak nesto drugo, a ne A klasa..
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi-tranzistorski 20-100W?19.06.2016. u 13:09 - pre 94 meseci
Sve je to bacanje para, po meni dobar PP tranzistorac u višoj AB klasi sa dosta izlaznih tranzistora i dobrim napajanje može u zvuku da porazi pojačavač u A klasi.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi-tranzistorski 20-100W?19.06.2016. u 16:02 - pre 94 meseci
http://www.keith-snook.info/wi...rld-1997/300V%20us%20power.pdf

Ja mislim da za slusanje po kuci ne treba nista bolje(a sve eventualno, ali eventualno sumnjivo da je bolje je xxx puta skuplje).

Malo je prebrz, realno nepotrebno, ali je po toj osobini daleko iznad mnogih ezoterija sa cetvorocifrenim deviznim iznosima..

Sa ovakvim pojacavacem, preostaje samo dobar odabir zvucnika i korekcija prostora za slusanje, i prosto receno kraj..
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi-tranzistorski 20-100W?19.06.2016. u 18:43 - pre 94 meseci
Sviđa mi se pun simetričan izgled od ulaza do izlčza kao i da svaki izlazni Tr. ima svoj pobudni.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Treba mi seme za audio pojacivac u A klasi-tranzistorski 20-100W?

[ Pregleda: 6956 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.