Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Overture vs AdWords - prednosti, mane, iskustva

[es] :: E-Marketing :: Overture vs AdWords - prednosti, mane, iskustva

[ Pregleda: 3095 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Overture vs AdWords - prednosti, mane, iskustva24.02.2005. u 14:31 - pre 233 meseci
Koja su vasa iskustva sa ova dva najveca PPC programa? Vecina verovatno koristi AdWords, ali ono sto me primarno interesuje jeste za koje uslove, nivoe ulaganja i vrste e-poslovanja se isplati prikloniti jednom od njih?

Ja trenutno koristim AdWords, i licno mislim da je good value za poslovanja gde je usluga/proizvod skuplja od $100. Naravno da se ne isplati placati $0.20 po kliku za AdWords ako je conversion rate 1%, a sajt recimo naplacuje pristup sadrzajima pet dolara mesecno...

Sa druge strane, sa Overture nemam nikakva licna iskustva a razmisljam da udjem u program kao advertizer (Precision Match). Ono sto me primarno interesuje je da li je neko koristio ContentMatch servis i kakva su iskustva? S obzirom da Overture nudi siru paletu programa, da li neko ima iskustva koji program daje najbolje rezultate za prodaju web komponenti/softvera?

Da li mislite da ima smisla u reklamnoj kampanji kombinovati AdWords i Overture?



Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

dj011

Član broj: 27347
Poruke: 272
*.vw.shawcable.net.

Sajt: www.enquisition.com


+7 Profil

icon Re: Overture vs AdWords - prednosti, mane, iskustva25.02.2005. u 02:48 - pre 233 meseci
Treba DUUUUGO da ti odobre oglase, a i veoma su probirljivi kod strana gde oglasi vode, ne samo da mora stranica da bude tvoja (ne mozes da stavis direktno affilate linkove) nego i traze da ima dovoljno "content", pa sad kog editora dobijes, mozda ti odobri oglas mozda ne. Navodno ima manje "click frauda jer ne primaju svakog kao partner sajt

 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Overture vs AdWords - prednosti, mane, iskustva25.02.2005. u 15:22 - pre 233 meseci
Pa dobro, bar onda znam za sta placam :) A to za publishere je tacno, imaju donju granicu koliko mesecno impresija mora da generise sajt da bi bio primljen kao publisher, ili tako vec nesto...

To je u principu za poslovanje krajnje pozitivno, u startu eliminise "male" sajtove i webmastere koji bi da obrnu neku laku kintu kliktanjem po AdSense-u...toga kod Overture nema.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

dj011

Član broj: 27347
Poruke: 272
*.vw.shawcable.net.

Sajt: www.enquisition.com


+7 Profil

icon Re: Overture vs AdWords - prednosti, mane, iskustva26.02.2005. u 20:17 - pre 233 meseci
ako planiras da masovno oglasavas tamo, mozda je dobro investirati u fast-track account na overture, zato sto odma automatski odobravaju oglase (mada ne znam da li ih posle gledaju, pa mozda mozes tako da ubacis i affiliate linkove). fast track kosta $199, mada moze da se dobije $50 dolara popust na to
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Overture vs AdWords - prednosti, mane, iskustva

[ Pregleda: 3095 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.