Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hipotekarni kredit

[es] :: E-Poslovanje :: Hipotekarni kredit

[ Pregleda: 16640 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Trajkovic
Igor Trajkovic
Leskovac

Član broj: 15340
Poruke: 325
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 227892579


Profil

icon Hipotekarni kredit23.02.2005. u 10:33 - pre 233 meseci
Da li neko zna koja banka u Srbiji daje hipotekarne kredite i da li neko ima iskustva sa tim? (Zalozio bih dvospratnu kucu, naravno legalnu, za kredit od oko 10.000 evra za otvaranja privatne firme koja bi se bavila proizvodnjom i prodajom prehrambenih proizvoda)
Hvala?
Be insired - SIEMENS
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.12.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Hipotekarni kredit23.02.2005. u 11:54 - pre 233 meseci
Raiffeisen je poceo od nove godine. Uslove ne znam.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Hipotekarni kredit23.02.2005. u 13:57 - pre 233 meseci
Dobro se raspitaj oko kredita, ja sam misljenja da ih ne treba uzimati jer su kamate tako velike da to nije normalno, cak je i mladjani Dinke to video pa ce uskoro banke morati da postave stvarnu cenu kredita a ne ono kao...0.7e na dan...
Ono na sta treba da obratis paznju je na to kao se obracunava interesna stopa, tj. u kom je obliku, anticipativnom (interes-kamata se obracunava na pocetku kreditnog perioda) ili dekruzivnom obliku (interes-kamata se obracunava na kraju kreditnog perioda), najgora varijantaje da se kamata-interes obracunava na svaki mesec.
 
Odgovor na temu

dr7jo
bg

Član broj: 36039
Poruke: 72
195.252.85.*



Profil

icon Re: Hipotekarni kredit23.02.2005. u 15:39 - pre 233 meseci
Glupo ti je da za tako mali kredit od 10.000 eura dajes zalogu na dvospratnu kucu(inace svaka banka bi ti tako odobrila kredit). Pametnije je da trazis kredit za start up od Fonda za razvoj Srbije, gde ti je kamatna stopa oko 3% godisnje sa grace periodom koji zavisi od konkretne delatnosti. Raspitaj se u Fondu kad im startuje novi konkurs(trebalo bi u martu) i uporedi uslove. Sto se tice nasih banaka (a tu mislim i na strane koje posluju u Srbiji) kamata je na nivou od oko 10% godisnje.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Hipotekarni kredit23.02.2005. u 16:27 - pre 233 meseci
Citat:
dr7jo: Glupo ti je da za tako mali kredit od 10.000 eura dajes zalogu na dvospratnu kucu(inace svaka banka bi ti tako odobrila kredit). Pametnije je da trazis kredit za start up od Fonda za razvoj Srbije

Pa zasto, ako kuca nije negde u centru grada, onda mozda i ne vredi mnogo vise od 30.000 EUR-a, a kredit se moze dobiti do trecine vrednosti hipoteke. Inace, moj prijatelj je u ovo vreme prosle godine trazio hipotekarni kredit nudeci kao hipoteku lep stan na 2 nivoa u zgradi u sirem centru Beograda i samo jedna banka je pristala da razmotri takvu mogucnost. Na kraju i od te banke nije stigao pozitivan odgovor... Inace, situacija se u poslednjih godinu dana dosta izmenila, tako da sada dobijanje kredita ne bi trebalo da bude nemoguca misija, ali nije bas ni da bi svaka banka... A sto se tog fonda tice, mislim da je to gubljenje vremena.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

dr7jo
bg

Član broj: 36039
Poruke: 72
195.252.85.*



Profil

icon Re: Hipotekarni kredit23.02.2005. u 23:57 - pre 233 meseci
Sto se tice Fonda, naravno da to nije gubljenje vremena. Radio sam dosta biznis planova kojima je odobren kredit od Fonda (krediti koji su odobreni su od 300.000 CSD do 3.000.000 Csd). Na odgovor se ceka oko mesec dana od zavrsetka konkursa a imaju posebne kredite za start up (pocetnike).Malo se vise zainteresuj i nemoj po inerciji da verujes u sve sto cujes.
Krediti kod banaka: Pa ne znam za tvog prijatelja, koliki je iznos trazio i u kojim bankama i za koju namenu, ali verovatno nesto nije stimalo kod njega. U dosta banaka ce zagarantovano dobiti kredit od 10.000 eura uz hipoteku na kucu(koja mora biti uknjizena). Probaj kod Societe Generale, Raiffaiesen, Procredit, Nacionalne Banke Grcke, Hypo Alpe Adria, EFG Eurobank da dalje ne nabrajam i sigurno ce biti odobren kredit.
 
Odgovor na temu

mvule
Milinko Vulovic
Ivanjica

Član broj: 19972
Poruke: 25
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Hipotekarni kredit25.02.2005. u 21:26 - pre 233 meseci
Pozdrav svima ! Nije veliki problem dobiti kredit od fonda najveci problem je dobiti garanciju od banke to je strasno sta rade ljudi u bankama ubijaju u pojam. Meni ce najverovatnije da propadne kredit od fonda od 18 miliona dinara jer ne mogu da obezbedim garanciju banke iako imam sve i promet para i hipoteku i sve kazu rizican biznis u koji ulazem iako imam 50 zaposlenih i jos toliko mogu da zaposlim. Ne gubite vreme u fondu da sam znao sta me ceka ne bih ga nikada trazio ima banaka sada sa skoro istim procentom kamate. Razmislite dobro!!!
 
Odgovor na temu

Trajkovic
Igor Trajkovic
Leskovac

Član broj: 15340
Poruke: 325
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 227892579


Profil

icon Re: Hipotekarni kredit27.02.2005. u 09:45 - pre 233 meseci
Problem je kod banaka sto nece da daju kredit jer nemam registrovanu firmu, a meni upravo i treba kredit da bi je registrovao i poceo sa radom. Situacija je kao sa onim: "Sta je starije kokoska ili jaje?"
Be insired - SIEMENS
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Hipotekarni kredit28.02.2005. u 08:43 - pre 233 meseci
Citat:
Problem je kod banaka sto nece da daju kredit jer nemam registrovanu firmu,
Da, banke nece da daju kredit dok ne registrujes firmu. A kad registrujes onda nece dok ne poslujes bar godinu dana. A onda dobijes onoliko koliki ti je mesecni promet. Tako je bilo pre godinu-dve, mislio sam da je sad lakse...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Hipotekarni kredit28.02.2005. u 12:06 - pre 233 meseci
Citat:

Prvo firma pa kredit

Nezaposleni koji preko Fonda za razvoj budu hteli da dobiju kredit za otpočinjanje sopstvenog biznisa, moraće prvo da registruju neku zanatsku radnju, izjavila je za „Blic“ Olivera Božić, direktor Fonda za razvoj. Prema njenim rečima, pravila Fonda su takva da zajmotražilac mora imati registrovanu radnju i otvoren žiro-račun, ali otvaranje radnji, kako objašnjava Božićeva, neće biti veliki problem za nezaposlene, jer se radnje po najnovijim propisima lako i brzo registruju.

Nezaposleni neće morati Fondu da dostavljaju biznis planove, već samo da popune odgovarajući upitnik, a Upravni odbor Fonda odlučiće kome će kredit biti dodeljen, a kome ne. Prednost pri dobijanju kredita imaće oni koji osmisle mali biznis u proizvodnom delu ili sektoru usluga, dok oni koji nameravaju da se bave trgovinom ne treba da računaju na kredit od Fonda. Prednost će imati i nezaposleni koji otvaranjem privatnih radnji ponude zapošljavanje većeg broja ljudi.

Rok za vraćanje ovih kredita biće od tri do pet godina, sa godinom počeka i godišnjom kamatom od jedan odsto, dok će za obezbeđenje kredita, kako navodi Božićeva, biti primenjena „blaga vrsta hipoteke“. Iz Ministarstva finansija otvaranje ove kreditne linije najavljeno je za mart, a za ovu svrhu je, kažu, obezbeđeno 7,5 miliona evra. Ukoliko bude velikog interesovanja, u šta ne treba sumnjati, pokušaće da se nađe još dodatnih sredstava za rešavanje velike nezaposlenosti u zemlji.
R. M.


Izvor
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Hipotekarni kredit29.04.2005. u 15:44 - pre 231 meseci
Citat:
mvule: Ne gubite vreme u fondu da sam znao sta me ceka ne bih ga nikada trazio ima banaka sada sa skoro istim procentom kamate. Razmislite dobro!!!


Da li neko moze da mi kaze koje su to banke koje hoce start-up firmi da da kredit od 1% godisnje sa 1god grace perioda?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Hipotekarni kredit

[ Pregleda: 16640 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.