Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mobilni non-stop na punjacu?

[es] :: GSM - upotreba :: mobilni non-stop na punjacu?

[ Pregleda: 4620 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caplja caplja

Član broj: 1637
Poruke: 87
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon mobilni non-stop na punjacu?22.02.2005. u 17:41 - pre 233 meseci
Mobilni bi trebao da namestim da bude non-stop na punjacu. Kakve to posledice moze da ima na telefon (tj. na bateriju). Inace u pitanju je siemens m35 kome je baterija ionako na izdisaju.
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: mobilni non-stop na punjacu?22.02.2005. u 17:58 - pre 233 meseci
Ako je vec na izdisaju experimentisi.. Neces nista da izgubis..!

Ja mislim da nema veze da li je na punjacu, non-stop ili ne.. mobilni bi trebao da ima neku blokadu u sebi kada se bat. napuni ! Tako sam bar negde citao..

PozdRaV

 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: mobilni non-stop na punjacu?22.02.2005. u 18:11 - pre 233 meseci
Pretpostavljam da je u pitanju Ni-metal-hidridna baterija. Uglavnom, to je tip baterije koji bi trebalo da se puni uvek "od početka" odnosno, svaki put bi trebalo da se isprazni do kraja. Životni vek joj je ograničen na, čini mi se, oko 500 punjenja. Regulaciju prestanka punjenja vrši sama baterija jednim malim "parčetom" elektronike. Praktično čim je malo potrošiš ona se puni ponovo ukoliko stoji stalno na punjaču

U principu, bolje odmah kupi drugu bateriju i koristi telefon normalno nego što se mučiš tako. Baterija bar nije neki poseban trošak.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

caplja caplja

Član broj: 1637
Poruke: 87
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: mobilni non-stop na punjacu?22.02.2005. u 22:35 - pre 233 meseci
Jeste u pitanju je ta NiCd (ili kako se vec pise) baterija. I meni traje mnogo duze od tih 500 punjenja. Imam je preko 2 godine i punim je svake noci (nisam je pravilno formirao kad sam je tek kupio tj. nisam nikako :) ) A telefon bi sluzio mojoj babi umesto fixnog. Njoj nema sanse da objasnim da mora da ga prikljucuje na punjac. Zato sam mislio da je bolje da stoji non-stop na punjacu (tako ga nece ni izgubiti) a mozda mu cak stavim i Keylock tako da bi mogla samo da se javlja na njega (to cu joj valjda objasniti kako da radi)
 
Odgovor na temu

svetozar
Novi Sad

Član broj: 996
Poruke: 447
*.rns-nis.co.yu.



+4 Profil

icon Re: mobilni non-stop na punjacu?23.02.2005. u 06:47 - pre 233 meseci
Na Siemensu imas i opciju Babysitter, odnosno mozes definisati samo jedan broj koji se moze pozvati, dok je ostalo pozivanje "zakljucano".
Na taj nacin baba moze da prima sve pozive, a ukoliko joj nesto zatreba pozove samo taj jedan odabran broj, pa ne moze da slucajno ispuca kredit, ako je pri-paidu, ili napravi ogroman racun ako je na postu.
Kakva bi tišina nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju...
 
Odgovor na temu

vivicav
vojvodina

Član broj: 2199
Poruke: 593
*.telekom.yu.

Sajt: www.mastonbi.co.rs


Profil

icon Re: mobilni non-stop na punjacu?24.02.2005. u 08:11 - pre 233 meseci
Citat:
cicika: ... Regulaciju prestanka punjenja vrši sama baterija jednim malim "parčetom" elektronike. ....



NiMH baterije nemaju nikakvo "parce" elektronike vec su to 3 ili vise celija spojenih u bateriju. Kontroler punjejna se nalazi u telefonu. LiIon baterije imaju "parce" elektronike koji brine o bateriji i to prvenstveno da se baterija ne isprazni ispod praga jer preveliko praznjenje moze nepovratno unistiti LiIon bateriju.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: mobilni non-stop na punjacu?

[ Pregleda: 4620 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.