Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

napravi sam video projektor

[es] :: Elektronika :: napravi sam video projektor
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

[ Pregleda: 251758 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
212.200.45.*



+12 Profil

icon Re: napravi sam video projektor28.11.2006. u 12:33 - pre 211 meseci
Evo dokle sam ja stigao sa projektorom, ima jos dosta da se radi ali nemam puno slobodnog vremena i ne zurim previse. Sada cekam odgovarajuci monitor.











[Ovu poruku je menjao oPEN dana 28.11.2006. u 13:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao oPEN dana 28.11.2006. u 13:46 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

KCSupport
Banjaluka

Član broj: 123080
Poruke: 4
81.93.76.*



Profil

icon Re: napravi sam video projektor28.11.2006. u 13:47 - pre 211 meseci
Hm smatram da se ovakvi projekti nemogu i nesmiju ne ostvariti.
Već duže vreme radim na tome imam sve potrebne tehničke uslove znanje i iskustvo
da ovako nešto napravim, veliki sam ljubitelj ovakve vrste video doživljaja.
Naime cenom prihvatljiv LCD monitor je recimo jedina prepreka koju imam sve
ostalo je uglavnom rešivo.
Gledajući polemiku na forumu rekao bi sledeće:
Igrom svetlosti može se doći na razne načine do prihvatljivih rezultata i niti jedan ovako
napravljen projektor nemora da ima isti izgled i princip, jer u izradi LCD ukrštamo sa raznim varijantama i tipovima
optike odnosno projekcionih mašina zavisno do čega ko dodje, bitan je krajnji rezultat.
Kad bi učesnici foruma iznosili više svoje tehničke probleme oko realizacije možda bi se moglo pomoći
kako bi svi lakše došli do krajnjeg cilja zavaljeni u ugodnu fotelju gledajući projekciju omiljenog video sadržaja.
 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: napravi sam video projektor28.11.2006. u 18:39 - pre 211 meseci
@ oPEN:

Mislim da ono udubljeno ogledalce koje ide iza lampe nece da odgovara za ovaj tip lampe. Potrebno je da se postavi neko vece, shodno svetlosnom luku koji se stvara.
Posto smo iz istog grada, a ni ja nisam resio taj problem, bilo bi dobro da ga zajedno resavamo.
 
0

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
212.200.45.*



+12 Profil

icon Re: napravi sam video projektor28.11.2006. u 20:08 - pre 211 meseci
Znam da ovo nije dobro resenje, ipak sam sacuvao da isprobam kako radi i ako slucajno zatreba. Planirao sam da pokusam sa nekim kutlacama i posudama koje su loptastog oblika. Razmisljao sam da isecem vertikalno limenku ili bocu nekog spreja na pola i otvorim tako da obavije sijalicu odpozadi i bocno ali znam da su neki vec pokusavali i da nije dalo neke narocite rezultate. Neki mi predlazu da pokusam da iskoristim far od automobila koji ima cetvrtasta svetla, ali nisam siguran posto oni obicno imaju otvor za sijalicu bas na sredini odakle svetlost treba da se reflektuje. Ukoliko budem nasao neko dobro resenje napisacu ovde.

pozdrav
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
*.zrlocal.net.



+5 Profil

icon Re: napravi sam video projektor29.11.2006. u 10:35 - pre 211 meseci
Limenke,boce,sprejevi to ne vredi nista jer su valjkasti a treba okruglo! Za ostru sliku treba sto manji izvor svetlosti (sitan a jak).

Za skupljanje svetlosti iza sijalice vam treba SFERICNO ogledalo ili neka kutlaca (u domacoj radinosti) jer treba da sakupi svetlost ravnomerno u jednu tacku i da je vrati nazad ka socivu pod odredjenim uglovima.
Pogledajte sliku ispod pa ce vam biti jasno.
Prikačeni fajlovi
 
0

KCSupport
Banjaluka

Član broj: 123080
Poruke: 4
81.93.76.*



Profil

icon Re: napravi sam video projektor29.11.2006. u 14:06 - pre 211 meseci
Molim iskusne da pogledaju deo delova koje imam da kažu sta je iskoristivo.
Interesuje me mišljenje o objektivu koji je sa nekog domaćeg epidijaskopa
iliti projekcione mašine za projektovanje neprozirnih slika od njega imam i neke druge
komponente ali nemam trenutno slike. Drugo je grafoskop hm koji me razočarao zbog
frensela koji je nalepljen u ovoj varijanti na ogledalo tako da svetlost ne prolazi kroz
njega nego se emituje odozgo sa objektiva gde se ponovo vraća. Svejedno je
verovatno nešto iskoristivo pa bi hteo mišljenje i o ovom grafoskopu.
Kako sam novi na forumu fotografije delova sam prikačio zipovane jer ne znam za sad
drukčije a bitno mi je mišljenje članova molim vas da ovo uvažite.
Hi bolje se snalazim u radionici hvala!

[Ovu poruku je menjao KCSupport dana 29.11.2006. u 15:19 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.SMIN.panline.net.

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: napravi sam video projektor29.11.2006. u 20:14 - pre 211 meseci
KCSupport
Posto vidim covek da imas rastavljeno triplet socivo od episkopa,
dali bi mogao da odneses sociva do neke opticarske radnje da ti ocitaju njihove dioptrije
i posle toga da nam ih ispises zajedno sa promerima za razmake izmedju njih kao i celog
kucista u koji stoje.
Bili bi ti verovatno svi do neba zahvalni jer se ono vrlo tesko nalazi a
projektor napravljen sa njim ima najbolju sliku.
A samim tim bi mogli i ostali da naprave repliku istog tripleta u kucnoj radinosti kupujuci sociva iz bilo koje opticarske radnje.

p.s mozes po meni da iskoristis skoro sve delove ako uspes nekako da razdvojis socivo od ogledala (pazljivo)
..::3DN4U::..
 
0

KCSupport
Banjaluka

Član broj: 123080
Poruke: 4
81.93.76.*



Profil

icon Re: napravi sam video projektor01.12.2006. u 13:32 - pre 211 meseci
manijac
Ohrabruju me tvoje mišljenje hi a ako bi to pomoglo odneću sočiva na merenje
nije problem jer koliko mi je tuđa pomoć i podrška potrebna raspoložen sam i ja
da pomognem.
Svakako ću imati još pitanja.
 
0

zani
Komercijalista

Član broj: 84592
Poruke: 8
212.200.223.*



Profil

icon Re: napravi sam video projektor01.12.2006. u 20:13 - pre 211 meseci
Pozdrav svima!Ja sam uspeo da zavrsim projektor koristeci isto to socivo koje si ti skinuo sa epidiaskopa.Slika sa njim je pravo zadovoljstvo.U prvom mahu sam koristio displej sa Samsungove 15",Ali sam imao peh sa njim jer su se mojom nepaznjom njegovi kontakti sa strane polomili i vise nije bio za upotrebu.Pre nekih mesec dana sam u Tehnoevropi kupio lcd tv Neo od 8".Veoma je lak za demontazu i tjuner daje lepu sliku.Ono sto me opredelilo za njegovu kupovinu ja bila cena od 7800din. i to sto je na sebi imao AV ulaz.Jedinu stvar koju nisam resio do kraja je to da li da stavim socivo ispred same sijalice(HQI-250W-Osram)i nedoumica koje socivo staviti u ovoj situaciji.Slike cu vam okaciti prvom prilikomm kada ga budem slikao.Inace sam u medjuvremenu nabavio dva LCD projektora 1.SHARP Vision xv-z1e,2.SHARP Vision vx-315p.Oba su sa neispravnom lampom.Inace model SHARP Vision vx-315p je pravljen na istom principu kao sto i mi pravimo nase projektore.Ako je neko zainteresovan za njihovu kupvinu ili ima neku ideju sta raditi sa njima neka se javi.Pozdrav
 
0

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: napravi sam video projektor01.12.2006. u 23:43 - pre 211 meseci
Vidim da je tema ponovo zazivela, sto mi je drago. Ja jos uvek nisam resio problem sa slikom. I dalje je mutna sa strane.U stvari nije mutna nego kao da nije u fokusu(sad sam objasnio u pm), dok je sredina slike savrseno cista.Vidi se svaki pixel. Bojan mi je savetovao da proverim kako mi izlazno socivo stoji(inace je u pitanju Vegionar sa episkopa) i nije stojao kako treba.To sam ispravio ali i dalje je problem ostao. Jbg nemam aparat da slikam al skontajte kao da recimo imam 3-4 slike jedne preko druge.Nije to veliko ali nije ni fora da se hvalim sa takvim projektorom :)
Sve mi se cini da je do fresnela i kanim se da probam da ih spojim ne bi li izbegao taj problem.
ajd ako neko ima kakvu ideju nek kaze, jer ja sam ih potrosio.
 
0

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
82.208.193.*



+2 Profil

icon Re: napravi sam video projektor02.12.2006. u 21:55 - pre 211 meseci
joj boze. ako ti je centar slike cist a krajevi mutni:(1.nasteluj razdaljinu sijalice od displeja)(2.probaj da smanjis razdaljinu izmedju prvog i drugog sociva unutar objektiva "prvo socivo do displeja")(3.stavi sa unutrasnje strane objektiva karton sa rupom oblika pravugaonika odnosa 4:3 neka mu coskovi budu za oko 2 mm manji od kruga objektiva)
\javi komentar posle ovog stelovanja.
 
0

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: napravi sam video projektor03.12.2006. u 02:39 - pre 211 meseci
Kad pomeram sijalicu nema efekta osim u osvetljaju.Sijalicu sam tako namestio da mogu da je pomeram dok radi.
E sad na koje socivo mislis? gledajuci ovako: sijalica > 1 fresnel > display > 2 fresnel > objektiv
pozdrav
 
0

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
212.200.45.*



+12 Profil

icon Re: napravi sam video projektor04.12.2006. u 15:46 - pre 211 meseci
Misli se na triplet socivo, odnosno objektiv kako si ti ovde prikazao. Kao sto znas ono je sastavljeno od tri sociva koja se nalaze u kucistu koje je u obliku cevi, izmedju sociva postoje distanceri koji drze sociva na odredjenoj udaljenosti. Sveznalica ti savetuje da pokusas stelovanjem razmaka izmedju ovih sociva da popravis sliku. Rastavi triplet socivo i smanji udaljenost izmedju zadnja dva sociva, odnosno izmedju 2 i 3.


Da li je neko pokusao da rastavi monitor: "TFT 15" Relisys TL565b" ili mozda zna da li moze da se koristi za projektor posto ja nisam uspeo da nadjem na netu?
Prikačeni fajlovi
 
0

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: napravi sam video projektor05.12.2006. u 02:48 - pre 211 meseci
Nadao sam se da necu dobiti bas takav odgovor ;)
To je muka rastaviti a jos veca sastaviti. Mada sam ja to probao da rastavim ali nece. Inace triplet je kao sto sam rekao Vegionar sa episkopa, pa me zanima ako je jos neko koristio takav triplet da mi kaze jeli imao ovakvih problema.
 
0

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
82.208.193.*



+2 Profil

icon Re: napravi sam video projektor10.12.2006. u 01:06 - pre 211 meseci
da ja sam koristio triplet vegionar i morao sam da smanjujem razdaljinu da mi nebi bili mutni coskovi. suvise je dugacak vegionar pravljen je za manji ugao tj savrseno bi odgovarao za 12 inca displej
e sada mi treba jedno pomoc treba mi najmanje 100 kompleta (fresnel + triplet objektiv) fresnel bi trebao da bude velicine oko pola a4 formata i mogao bi da bude slepljen a i b fresnel
nisam nikad kupovao preko neta a vidim da ovde ima iskusnijih od mene u tom pa ako moze neko malko da mi pojasni sta je sve potrebno da bi se kupovalo sa lumen laba i sa 3d fresnel .imam firmu i otvoren racun u vojvodjanskoj banci ako to nesto znaci.
 
0

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: napravi sam video projektor10.12.2006. u 22:25 - pre 211 meseci
Citat:
sveznalica: da ja sam koristio triplet vegionar i morao sam da smanjujem razdaljinu da mi nebi bili mutni coskovi. suvise je dugacak vegionar pravljen je za manji ugao tj savrseno bi odgovarao za 12 inca displej
e sada mi treba jedno pomoc treba mi najmanje 100 kompleta (fresnel + triplet objektiv) fresnel bi trebao da bude velicine oko pola a4 formata i mogao bi da bude slepljen a i b fresnel
nisam nikad kupovao preko neta a vidim da ovde ima iskusnijih od mene u tom pa ako moze neko malko da mi pojasni sta je sve potrebno da bi se kupovalo sa lumen laba i sa 3d fresnel .imam firmu i otvoren racun u vojvodjanskoj banci ako to nesto znaci.


Vidi, cuo sam se sa vranom koji ima isti problem i nije dobio nista smanjivanjem razmaka na socuvu tripleta. Tako da za sada necu jos uvek to da probam. Ono sto kazes da je dugacak-jeste, i ja sam odsekao taj visak. Ja mislim da je kod mene problem valjkasti reflektor koji sam bezveze stavio samo eto da bih probao.

Sto se tice kupovine fresnela ja sam na lumenlabu kupio Internet Visa karticom vojvodjanske banke pa ti to i preporucujem, ali za tu kolicinu,hm malo mi je strasno. Imas i ovde pa pogledaj u pitanju je italija i samim tim je postarina mnogo manja.
http://www.hallonwall.com/index.php? Jedino nisam siguran dali moze da se placa direktno sa kartice ili sa paypala. Ako je ovo drugo onda nema sanse da pazaris kod njih.
 
0

Gorio

Član broj: 74426
Poruke: 321
80.74.160.*



Profil

icon Re: napravi sam video projektor26.12.2006. u 10:49 - pre 210 meseci
Vidim ja moji nišlije rade dosta
Evo šta je meni stiglo sa Lumenlaba,
fali mi jos 15" LCD i neki "doobar" izvor svetlosti.

@nišlije:
Gde kod nas ima da se nabavi 15"Lcd (po uputstvu sa lumenlaba vidim da nemogu svi modeli)
,dakle kako ste vi prošli?
Svetlo?




[Ovu poruku je menjao Gorio dana 26.12.2006. u 18:12 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
82.208.193.*



+2 Profil

icon Re: napravi sam video projektor28.12.2006. u 17:55 - pre 210 meseci
POZDRAV daj neke informacije o trgovini sa lumen laba
1.koju karticu si koristio
2.koliko te kostalo 1objektiv+2 fresnela+reflektor+postarina+ostalo.
3.kako ti je roba stigla i koliko si je cekao.

ja sam izvadio vojvodjansku visa internet karticu.
 
0

gogy72bg

Član broj: 127632
Poruke: 1
195.252.86.*



Profil

icon Re: napravi sam video projektor29.12.2006. u 20:44 - pre 210 meseci
Pozdrav svima.Zna li ko gde se moze ovde Bg-u kupiti neka dobra lampa od 250w za diy projektor i po kojoj ceni???
gogy
 
0

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
82.208.193.*



+2 Profil

icon Re: napravi sam video projektor03.01.2007. u 21:36 - pre 210 meseci

pozdrav svima
sta mislite kako bi se pokazao ovaj fresnel za mini ekran
to jest mini projektor
cena mu je smesna





Product Categories » Fresnel Lens
Checkout
Product No: #405B
Pocket Fresnel Magnifier
In Stock: 2460
Pocket Fresnel Magnifier

Size: 95mm x 135mm
Thickness: 0.4mm
Material: optical PVC
Groove pitch: 0.3mm
Focal length: 280mm
Magnification: 3x
Protective case: Yes Yellow case

Quantity Unit Price
1,000~ $0.40
500~ $0.47
250~ $0.55
100~ $0.65
50~ $0.77
25~ $0.90
10~ $1.15

Email Friend

Price: US$1.39
 
0

[es] :: Elektronika :: napravi sam video projektor
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

[ Pregleda: 251758 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.