Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos 34 Mbit/s - Verat

[es] :: ISP :: Jos 34 Mbit/s - Verat

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7024 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Jos 34 Mbit/s - Verat20.05.2002. u 01:14 - pre 266 meseci
cestitamo, YU trzistye je bogatije za jos jedan 34 megabitni link :)
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat24.05.2002. u 12:02 - pre 266 meseci
woohoo:-)
 
Odgovor na temu

preki
Prerad Bojan
Beograd

Član broj: 409
Poruke: 291
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat25.05.2002. u 23:37 - pre 266 meseci
Pa, lepo, 'ajde sada ko zna koliki su ukupni linkove prema ostatku sveta neka napise, da vidim da li se priblizavamo slovenackoj akademskoj mrezi (2x155).
"Black holes are where God divided by zero."
- Steven Wright
 
Odgovor na temu

[SER]ChatNick

Član broj: 354
Poruke: 147
*.vexi.net



Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat26.05.2002. u 02:19 - pre 266 meseci

Na zalost, daleko smo mi jos od Slovenije :) No kada budemo imali 30% stanovnistva na internetu bicemo jaci od svih u okruzenju :) Sa sadasnjih 3-5% smo mizerni jos uvek :) Do tada.... koji ce nam nx155 ?:) mada lepo zvuci i voleo bih da neko i to uzme :)

zakljucak.... treba nam bolji standard, bolje skolstvo, etc. :) Znas.. smesno je da citava YU ima korisnika interneta koliko Ljubljana i Maribor, a pri tom uzmi koliko ta dva grada imaju stanovnika. Necu slagati ako kazem da je novi beograd brojniji :)

 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat26.05.2002. u 10:06 - pre 266 meseci
Eh, nazalost verat je jos uvek spor. Uprkos novom linku jos uvek je sporiji od PTT-a koji forsira nekih 20Mbit/s ka telekomu i 4Mbit/s DT pri multiplayer igrama i vezama sa inostranstvom. Najnizi ping na nekom serveru sa verata je oko 350-400 dok je na ptt-u 170-180(realno 200-220)...
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat26.05.2002. u 11:04 - pre 266 meseci
Illiron, tu na scenu dolazi QoS. I vrlo je moguce da link od 20 Mbs ima bolji QoS od 34 Mbs linka.
Zavisi od parent provajdera, konfiguracije ovde, tamo i tako dalje

Mada, ne verujem da je provajderima kao ptt.yu stalo do QoS, tako da je verovatno taj slucaj potpuno slucajan!

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat26.05.2002. u 13:55 - pre 266 meseci
illiron.... moras uzeti u obzir jos neke stvari... tipa sa kog broja zoves... verovatno ti centrala bolje ide do ptt-a nego do verata...

a inace verat ima ping do evrope 40 ms valjda a do amerike 100....
i ja igram na nemackim serverima counter strike i ping mi je 80-130 ja stvarno ne znam gde si ti to naso 350....
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

StratOS
Slovenija

Član broj: 2234
Poruke: 989
*.dsl.siol.net



+1 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat28.05.2002. u 17:07 - pre 266 meseci
Citat:
preki:
Re: Jos 34 Mbit/s - Verat
Pa, lepo, 'ajde sada ko zna koliki su ukupni linkove prema ostatku sveta neka napise, da vidim da li se priblizavamo slovenackoj akademskoj mrezi (2x155).


pogledaj http://www.siol.net/novice/def...mp;article_id=1902050617341716 pa češ vidjeti ..

al na brzo do kraja ovog leta SiOL planira, da če svojim koristnikom NET usluga ustvariti cjelokupan link do 1121 Mbit/s

a što se Arnesa tiče on ima malo slabije download opcije, no upload je skoro isti kao na Siol-u ...

P.S.:
Pa naravno linkovi se trebaju da prošire, jer nove tehnologije to i dopuštaju, ako samo pomisliš, da če G3 GSM imati iste i još veče mogučnosti uploada/downloada nego ADSL onda znaš kakvi mali linkovi su to ...
Pozdrav StratOS
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"As a rule, software systems do not work well until they have been used, and have failed repeatedly, in real applications."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.175.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat29.05.2002. u 15:33 - pre 266 meseci
Hmmm, ovi iz verata su pricali da ce dsl pojeftiniti i da ce uvesti i 128kb/s dsl cim nabave novi link.. evo nabavili su ga, osta je jos samo... ;))
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat29.05.2002. u 19:41 - pre 266 meseci
Citat:
Ivan Tanasic:
ostalo je jos samo... ;))

... još samo da popune sadašnje čvorište za dsl, i da kupe novo kojim će se moći omogućiti pristup i drugim modemima.
I naravno da nabudže čvorno mesto na NBG-u !!! Jer je tu najveći broj potencijalnih korisnika L;)))


"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat07.06.2002. u 06:17 - pre 266 meseci
Verat mi radi sjajno---povezuje se proizvoljno, download ne može da pređe 1.5k/s, jedva dobijam vezu. Naravno, sve ovo sa digitalne centrale, ali izgleda da se između podaci prerađuju mehanički :) Prema tome, ili Telekom ima neko usko grlo između mene i Verata, ili Verat ima neko usko grlo koje ne dopušta maksimalan protok (bar 4k/s koje lako postižem na drugim provajderima). Što je još bolje, posle tačno 25 minuta Verat ne odgovara---ostajem na vezi, ali ništa ne stiže u mom pravcu.

Prema tome, za Zemunce još uvek ne preporučujem dial-in preko Verata, ma kakav im bio link (ma bolje rezultate postižem i sa Beotelom, Bitsom, čak i prenatrpanim Eunetom---svi ovi zvanično imaju slabije linkove od Verata). Raspitaću se jedino može li DSL (mada sumnjam; ako ne može Novi Beograd, teško da može i Zemun).

Ako neko može sada da preporuči neku kvalitetnu varijantu neograničenog pristupa, neka izvoli.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat07.06.2002. u 20:15 - pre 266 meseci
nije nista ograniceno to je tebi do centrale ili vec cega... posto verat definitivno nije zagusen sto se tice linka...
hehe opet telekom kriv :)
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat07.06.2002. u 20:53 - pre 266 meseci
Ne stvarno ja ne znam kako neko moze da poredi verat i ptt !!! Meni eto verat ide isto ko i yubc za kog smatram da je najbolji domaci provajder .... E sad to sto kod nas veza ka netu zavisi 80% od centrale/telekoma to je druga stvar
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7174 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat08.06.2002. u 09:42 - pre 266 meseci
U YU dosta problema proistice zbog analognih veza izmedju centrala ili izmedju korisnika i centrale. Kod nekih ljudi na vise mesta dolazi do AD-DA konverzije sto drasticno umanjuje kvalitet telefonske veze.

Takodje, neke centrale se ponasaju drugacije od slucaja do slucaja (u zavisnosti koji si relej "ubo" ) - tako da je na takvim vezama nemoguce izvesti merenje kvaliteta provajdera - tj. njegove veze, jer masa problema nastaje na korisnickoj strani (modem i telefonska linija do provajdera)

Ljudi koji su na digitalnim centralama vezanim digitalnim prenosom mogu tacno da odrede kvalitet provajdera jer je procenat modemskih gresaka ili gresaka u prenosu signala do access servera jako nizak.


PS: EUNet nije vise prenatrpan, probao sam pre par nedelja njihov dial-in kad su ugradili 34 Mb/s i internet je "leteo". To je i za ocekivati, samo se bojim da ce sada ponovo da 3-4 puta prodaju link :(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
*.041net.co.yu

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat26.06.2002. u 22:20 - pre 265 meseci
Pazite ovu stvar, ja sam se u uzicu prikjucio sa poste na verat i odusevio se brzinom u pocetku (2 mb do begeo im je link) ali to nije trajalo ni 20 dana, uzeo sam dnevni rezim, kad vise ne mogu da se konektujem, a veze u poslednjih 10 dana ocajne. Zovem tehnicku u bg, i oni mi kazu da smanjim brzinu, ja to uradim ali ne vredi, i ne samo ja nego celo ue.A u fazonu kvar kod telekoma, a ja se u Linux logujem i onda me naglo izbaci, cim se prikjuci na mrezu, a u winu izbaci prozor za ponovno unosenje sifre. Posto licno poznajem zastupnika u ue, on mi kaze da je to do telekoma.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat17.07.2002. u 12:10 - pre 265 meseci
lepo je to sto oni imaju 34mb/s (blago onima koji imaju one njihove dsl-ove, konacno su dobili ono sto su platili), ali jos kada bi link radio...

anyways, zna li neko kada ce da proradi link...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat17.07.2002. u 14:31 - pre 265 meseci
Lepo od njih što nas uredno obaveštavaju kako je link sa DT-om u prekidu, zanimljivo je međutim da "nisu primetili" da su im i svi ostali linkovi pukli.
A da, mogli su i da nas obaveste kada je pre neki dan vrisnuo mail server, ali je to verovatno nebitna stvar, kome još treba mail?! Bitno je da su okačili popap-baner koji me napada svaki put kada dođem na sajt da vidim stanje linkova, pre nego što bilo šta krenem da radim.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat17.07.2002. u 15:36 - pre 265 meseci
Ne uzbudjuj se , svima su pukli linkovi, pretpostavljam da je to zbog bankropta onih mnogih provajdera u evropi... evo npr. eunet bi trebalo da ima osim zemaljskog i satelitski link prilicne jacine (ako se dobro secam 45 Mb/s), medjutim kad je pukao zemaljski - nista nije radilo. Neobee koliko slucajno pogledah ima isto obavestenje da ne radi link (valjda zbog toga sto idu preko verata?), vidim da sad od verata veza radi ka negde a negde ne... Video sam da je radila akademska mreza preko grcke kad nije radio verat i eunet... tako da valjda ce se srediti sve to uskoro.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat17.07.2002. u 17:12 - pre 265 meseci
sada je ok, inace link je pukao u madjarskoj i eunet, verat,... su pukli. Verat je bio totalno offline, a eunet je imao neki link ali sam siguran da ne zelite da znate rezultat "ping www.yahoo.com"...

Inace, primetio sam da je verat otvorio status mreze sekciju, sto je lepo ako je budu odrzavali....
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Jos 34 Mbit/s - Verat17.07.2002. u 18:42 - pre 265 meseci
YUBC je radio, pa da kazem podnosljivo, dok su Verat i Eunet totalno prsli...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Jos 34 Mbit/s - Verat

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7024 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.