Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom

[es] :: Audio kompresija :: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom
(TOP topic, by drdrksa)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76631 | Odgovora: 244 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom05.05.2006. u 00:17 - pre 218 meseci
OK, sve je to lepo objašnjeno, ali ja neću da koristim neki tamo amaterski GUI koji ne može da iskoristi sve blagodeti novog AAC enkodera, takav GUI može jedino Nero tim da napravi bez ijedne greške.

I koji će mi đavo GUI za Foobar kad ga ja ne koristim, meni treba normalan GUI koji ću moći da koristim kao nezavisnu aplikaciju, koja neće zavisiti od Winampa, Foobara i ostalih rippera. Dakle, to što ja tražim je jednostavan posao za divelopere, a ja ovom prilikom molim Ivana da Nero izbaci zvaničan GUI za ovaj enkoder, sa svim živim opcijama koje ima i CLI verzija.


Drugo, što se tiče AMD-a, ja baš imam K7 procesor i neće da radi kod mene, nadam se da će SSE verzija raditi kako treba.


Samo jedno pitanje: da li ovaj enkoder ima specifične AMD optimizacije u kodu, npr. 3Dnow i slične AMD instrukcije?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom05.05.2006. u 00:39 - pre 218 meseci
Citat:
OK, sve je to lepo objašnjeno, ali ja neću da koristim neki tamo amaterski GUI koji ne može da iskoristi sve blagodeti novog AAC enkodera, takav GUI može jedino Nero tim da napravi bez ijedne greške.
Najveci problem je u tome sto ces onda morati da koristis wav kao input jer ne verujem da ce nero tamo da placa licencu za ac3,mp3 i ostale dekodere, mislim da bi trebalo da se zadovoljis BeLightom.

Citat:
Ivan Dimkovic: Inace, da sumiram sta je ovde novo:

* Najnovija verzija AAC codeca - optimizovana za max. kvalitet
* LC, HE-AAC i HE-AAC v2 objekt tipovi
* Podrska za 8000 Hz, 11025 Hz, 12000 Hz, 16000 Hz, 22050 Hz, 24000 Hz, 32000 Hz, 44100 Hz, 48000 Hz, 64000 Hz, 88200 Hz i 96000 Hz ulaze
* Mono, Stereo, 5.1 i 7.1 kanalne konfiguracije
* 16, 24, 32-bit PCM podrska, kao i 32-bit floating-point PCM podrska za ulaz
* Podrska od 6 do 320 Kb/s po kanalu
* Podrska za CBR, VBR, 2-pass CBR i ABR modove bit-alokacije
* Kompatibilan sa ISO/MPEG-4 (ISO 14496-3) i 3GPP specifikacijama

* Podrska za streaming optimizaciju
* Napredna metadata podrska

Sve u svemu, ovo je najkompletniji MPEG-4 audio codec koji postoji na trzistu, a takodje je i potpuno besplatan i dostupan u formi komandne linije.
Lepo Ivane, sta bi sa ReplyGainom oce li biti nesto od toga, i da li je ovaj enkoder isti kao u Neru 7.2.0.3b samo bez 2pass moda?

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 05.05.2006. u 01:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom05.05.2006. u 00:56 - pre 218 meseci
Citat:
Shon3i[/url]: Najveci problem je u tome sto ces onda morati da koristis wav kao input jer ne verujem da ce nero tamo da placa licencu za ac3,mp3 i ostale dekodere, mislim da bi trebalo da se zadovoljis BeLightom.


Ha, još da mi je videti da Kurtnoise updatuje Belight, i biću veoma srećan, ali bojim se da on ne može brzo da prilagodi kod tako da radi sa najnovijim Nero AAC kodekom. Trebaće mu barem 15 dana da to odradi, a ja dotle šta da radim, da berem šljive u voćnjaku?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom05.05.2006. u 10:15 - pre 218 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Ha, još da mi je videti da Kurtnoise updatuje Belight, i biću veoma srećan, ali bojim se da on ne može brzo da prilagodi kod tako da radi sa najnovijim Nero AAC kodekom. Trebaće mu barem 15 dana da to odradi, a ja dotle šta da radim, da berem šljive u voćnjaku?
Ne brini se kurt vec sprema BeLight kao i dimzon MeGUI/BeHappy
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7176 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom05.05.2006. u 11:00 - pre 218 meseci
Citat:

Najveci problem je u tome sto ces onda morati da koristis wav kao input jer ne verujem da ce nero tamo da placa licencu za ac3,mp3 i ostale dekodere, mislim da bi trebalo da se zadovoljis BeLightom.


Nero podrzava mp3 -> AAC konverziju (koliko god to bilo lose sa stanovista kvaliteta ;-)

Citat:

Lepo Ivane, sta bi sa ReplyGainom oce li biti nesto od toga, i da li je ovaj enkoder isti kao u Neru 7.2.0.3b samo bez 2pass moda?


Ah, da - ReplayGain je podrzan u novom codecu i Nero Digital Audio specifikaciji.

Ovaj enkoder je noviji i ima par hotfixova vezanih za M/S stereo, 5.1 (LFE kanal) u odnosu na 7.2.0.3b

Citat:

Drugo, što se tiče AMD-a, ja baš imam K7 procesor i neće da radi kod mene, nadam se da će SSE verzija raditi kako treba.


SSE verzija je vec uploadovana - i radi kako treba ;)

Citat:

Samo jedno pitanje: da li ovaj enkoder ima specifične AMD optimizacije u kodu, npr. 3Dnow i slične AMD instrukcije?


Na zalost, ne.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom05.05.2006. u 12:10 - pre 218 meseci
Citat:
Nero podrzava mp3 -> AAC konverziju (koliko god to bilo lose sa stanovista kvaliteta ;-)
Da ali nema za ac3 tako da pravljenje nekakvog specialnog GUI-a nema smisla.

Citat:
Ah, da - ReplayGain je podrzan u novom codecu i Nero Digital Audio specifikaciji.
Cini mi se da su mi fajlovi malkice tisi od CT enkodinga, da li postoji mogucnost implementacije nekog switch-a kao kod lame-a, da bi imali kontrolu.


Citat:
Ovaj enkoder je noviji i ima par hotfixova vezanih za M/S stereo, 5.1 (LFE kanal) u odnosu na 7.2.0.3b
Vidim da je sad M/S bolji tj ne ma onih ruznih zavijaucih zvukova kakve proizvodi Lame, FHG i stari Nero AAC, Joint Stereo je sada mnogo bolji, ali radi profesionalnosti codeca ipak kad bi postojao switch za iskljucivanje M/S-a.

btw sta je bilo sa IS stereom.


[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 05.05.2006. u 13:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom06.05.2006. u 01:43 - pre 218 meseci
Ivane, koliko često nameravate da postavljate nove verzije AAC kodeka, sa dodatnim poboljšanjima i ispravkama uočenih bugova? Na HA forumu si rekao da će Nero mnogo češće to raditi ubuduće.


Šteta što ovaj enkoder nema specifične AMD optimizacije, da li možeš urgirati kod Garfa da se to odradi, kako bi se enkoding ubrzao za jedno 20 %?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom06.05.2006. u 12:03 - pre 218 meseci
Citat:
Šteta što ovaj enkoder nema specifične AMD optimizacije, da li možeš urgirati kod Garfa da se to odradi, kako bi se enkoding ubrzao za jedno 20 %?
Ovo i nije tako losa ideja imajuci u vidu da sporiji audio encoder nisam video
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.l.strato-dslnet.de.



+7176 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom06.05.2006. u 13:37 - pre 218 meseci
Citat:

Ovo i nije tako losa ideja imajuci u vidu da sporiji audio encoder nisam video


To znaci da nisi video mnogo enkodera - Nero AAC enkoder je optimizovan za kvalitet bez kompromisa. Ko zeli brzi enkoding, neka koristi nesto drugo ;-)

Citat:

Ivane, koliko često nameravate da postavljate nove verzije AAC kodeka, sa dodatnim poboljšanjima i ispravkama uočenih bugova? Na HA forumu si rekao da će Nero mnogo češće to raditi ubuduće.


Koliko god bude trebalo :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom06.05.2006. u 16:20 - pre 218 meseci
Citat:
To znaci da nisi video mnogo enkodera - Nero AAC enkoder je optimizovan za kvalitet bez kompromisa. Ko zeli brzi enkoding, neka koristi nesto drugo ;-)
Sto se tice AAC, koristio sam skoro sve encodere a to su stari Nero 6/7,FAAC,CT, iTunes, FHG (neka test varijanta) i svi su skoro brzi od ovog enkodera na AMD masini, za INTEL korisnike ne znam ali sigurno je brze cim ima SSE2 varijanta, ako ti znas jos neki AAC kodek navedi da upotpunim listu, cak i recimo stari nero 6/7 sa high modom su brzi u proseku bar 30%.

sto se tice drugih kodeka kakav su LAME, OGG, WMA o njima ne treba raspravljati ali su svakao brzi.

Posto nero ima odlican kvalitet ovo mu je oprosteno. Jer je verovatno ustrb brzine bolji kvalitet.

Meni licno ne smeta da ostane ovako jer se licno nigde ne zurim, ali sto ako moze da ne bude u bliskoj buducnosti.

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 06.05.2006. u 17:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom09.05.2006. u 01:06 - pre 218 meseci
Ivane, imam jednu OGROMNU zamerku na novi AAC enkoder. Naime, veoma mi smeta što je ograničen samo na WAV ulazne fajlove, pa mnoge moje AC3, MP2, i ostale zvučne formate ne mogu nikako da prebacim u ovaj Nero AAC kodek od 1. maja.

Da li uskoro izlazi update koji će ispraviti ovo, jer, složićeš se da je to veliki nedostatak.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom09.05.2006. u 08:48 - pre 218 meseci
Navedi mi, koji to drugi command-line enkoder (LAME, Vorbis, MPC) ima ugradjen dekoder za AC3 itd... :-)

Posao AAC enkodera je da kodira PCM u AAC, a ne da radi transcoding - za to postoje drugi programi koji ce to da odrade (koliko vidim, vec dosta njih radi na tome)

Osim toga, nije moguce distribuirati besplatno i legalno AC3 transkoder, jer je za svaku kopiju neophodno platiti patentne troskove Dolby Labs-u za svaki downloadovani AC3 dekoder, za razliku od AAC-a, gde je moguce jednom godisnje platiti "one-time' fee i imati mogucnost neogranicene distribucije bez dodatnih troskova - posto smo mi, je li, kompanija, moramo i da postujemo zakon.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom09.05.2006. u 15:01 - pre 218 meseci
@Kosta ******um Rex Persia jedino da koristis BeHappy ili ovaj foobar 0.9.2 beta 2 tezak 1.49MB i jos ti samo treba ovaj plugin za foobar da bi mogao da iscitavas AC3 fajlove http://kode54.foobar2000.org/foo_ac3.zip, a drugi formati su vec podrzani od strane foobara. Inace ovaj foobar ima implementiran nero kodek kao GUI, samo trebas kad te pita da ga uputis gde se nalazi neroAACenc.exe i to je to.

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 09.05.2006. u 16:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom14.05.2006. u 00:26 - pre 218 meseci
Ivane da li postoji mogucnost da integrisete stdout u dekoeru u sledecem izdanju. I da li ce biti stdin za 2pass takodje. btw ne mogu da nateram ovaj faad i nero da rade zajedno, ne znam zasto.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom14.05.2006. u 03:15 - pre 218 meseci
A šta je to stdout, narodski rečeno. Nek neko objasni, i čemu on služi, tj. zašto je on potreban.


P.S. Još nešto: video sam termin "replaygain", šta je to, da li valjda da se koristi pri kompresiji WAV fajla u Nero AAC. Inače, replaygain za sada ima samo verzija Foobar-a 2000, 0.9.2 beta 2. Ja sam ga koristio pri kompresiji WAV u Nero AAC, jesam li pogrešio, i ako jesam, kad se on koristi, a kad ne.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.c.strato-dslnet.de.



+7176 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom14.05.2006. u 10:35 - pre 218 meseci
Citat:

Ivane da li postoji mogucnost da integrisete stdout u dekoeru u sledecem izdanju.


Postoji

Citat:

I da li ce biti stdin za 2pass takodje.


Videcemo ;-)

Citat:

btw ne mogu da nateram ovaj faad i nero da rade zajedno, ne znam zasto.


Skini i kompajliraj najnoviji CVS snapshot sa www.audiocoding.com - ili pronadji negde kompajliranu verziju (RareWares) - FAAD2 ne bi trebalo da ima ni jedan problem sa Nerom, zato sto su oba kompatibilna sa MPEG-4, i zato sto je FAAD2 pisao Nero inzenjer ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom14.05.2006. u 16:56 - pre 218 meseci
Citat:
Skini i kompajliraj najnoviji CVS snapshot sa www.audiocoding.com - ili pronadji negde kompajliranu verziju (RareWares) - FAAD2 ne bi trebalo da ima ni jedan problem sa Nerom, zato sto su oba kompatibilna sa MPEG-4, i zato sto je FAAD2 pisao Nero inzenjer ;-)
OK, hvala ti, ali znas sta je problem sa nerovim encoderom, to sto nema podrsku za RAW PCM preko stdina koji ispusta FAAD2, u drugim enkoderima (CT,LAME,VORBIS,FAAC) u samom enkoderu postoji switch --rawpcm.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom14.05.2006. u 17:16 - pre 218 meseci
Ljudi, imajte milosti, niste odgovorili na moje pitanje.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom15.05.2006. u 11:48 - pre 218 meseci
Citat:
A šta je to stdout, narodski rečeno. Nek neko objasni, i čemu on služi, tj. zašto je on potreban.


stdin - standard input
stdout - standard output

U teoriji je malo teze objasniti kako radi ipak treba znati programiranje, a u praksi recimo

dekoder prebacuje recimo iz aac u wav i ti onda taj wav treba da enkodujes u mp3. e sad zasto to ne valja. Taj wav moze da zauzme boga i oca. e sad kad postoji sdtin, stdout sve to ide mnogo lakse tj dekoder dekodira aac ali taj wav ubacuje u memoriju i ceka da ga neko pokupi tj stdin a zatim sledi enkodovanje. Narodski receno.

aac->stdout->stdin->mp3

Citat:
P.S. Još nešto: video sam termin "replaygain", šta je to, da li valjda da se koristi pri kompresiji WAV fajla u Nero AAC. Inače, replaygain za sada ima samo verzija Foobar-a 2000, 0.9.2 beta 2. Ja sam ga koristio pri kompresiji WAV u Nero AAC, jesam li pogrešio, i ako jesam, kad se on koristi, a kad ne.
ReplayGain je nesto kao pojacavanje zvuka ali samo sa strogom kontrolom, tj maksimalno pojacanje bez probijanja, distorzije itd. Znaci ako si uzimao RG nisi nista zeznuo. E sad po prirodi stvari, RG treba da se upise u metadata fajla i onda na playbacku da bude ucitan od strane playera. U foobaru RG normalno radi samo za MP3, WAV, normalno je to sto samo kod njih upisuje RG u metadat-u dok kod ostalih izvrsi skeniranje i samo uradi amplify za tih n dB i kad se takav fajl enkoduje takav pojacan i ostaje.

Ivan je rako da ovaj encoder podrzava RG, gde, kako, sta to je bolje da nam on kaze jer ja nisam uspeo nista da uradim sem u foobaru da odradim RG.

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 15.05.2006. u 12:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom16.05.2006. u 12:00 - pre 218 meseci
Ivane sta mislis os SBR-u na vece bitrateove, vidim da si par puta negirao da je SBR na bitrateovima vecim od 80 dobar, ali mi opet nije jasno zasto je onda CT stavio high bitrate SBR encoder, verovatno postoji neka optimizacija, takodje mnogi ljudi pricaju da kvalitet u opste nije los tj da nije losiji od LC, kazu da je cak i bolji. Ja licno ne mogu da primetim razliku ali tako i nikako ne mogu da kazem da je clip sa SBR-om losiji. Ovde je neki lik radio neki test i njegova zapazanja.


E sad jer mozes matematicki da objasnis SBR, mislim ako moze, tj kao sto si dao onaj dokument za M/S stereo.

Video sam na HA forumu u onom nekom test-u na 128 da je neki lik enkodovao fajl na 320kbs+SBR+Independet Stereo, to jedino CT dozvoljava, ali mogu ti reci da uopste nije naivno sto se tice kvaliteta tj zvuci mnogo blize originalu nego LC-AAC @ 320 M/S or Indenpendet. Cinimi se da su svi niski tonovi to nekako je zvuk cist.


PS. da li ce biti IS u sledecem izdanju.




[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 16.05.2006. u 13:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio kompresija :: AAC kompresija u poredjenju sa MP3Pro ili MP3 kvalitetom
(TOP topic, by drdrksa)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76631 | Odgovora: 244 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.