Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Quadro TV: napon na RF priključku

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Quadro TV: napon na RF priključku

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12917 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.242.EUnet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Quadro TV: napon na RF priključku21.02.2005. u 03:31 - pre 233 meseci
Slušajte ljudi , Proko je sasvim u pravu i uradite kako kaže i nećete više imati problema sa slikom na kompu i bitno je masu kućišta računara povezati sa kućištima uređaja koje priključujete na računar , OSIM TVa . Statički elektricitet čini čuda.
Znači : masu koaksijalnog kabla spojiti preko 100-1000pF na masu ant.ulaza u komp. a bilo bi poželjno i za vruć kraj za svaki slučaj , a ko hoće onaj mali trafo , ima ga kod mene pa nek se obrati na PP.

Vozdra__
fanzo.org
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Quadro TV: napon na RF priključku25.02.2005. u 11:18 - pre 233 meseci
Citat:
Pojava je dosta cesta. Kod mene u zgradi je cela SBB kablovska od prvog dana na 100V, kompjuter mi takodje nestabilnije radi kad je RF kabl ukljucen u TV karticu. Obavestio sam SBB o probelemu, pre godinu dana, oni naravno nista nisu preduzeli
Evo, da dopunim, bili su majstori iz SBB-a, ubacili su neki galvanski razdelnik, sada je kod mene napon 0V a u ostatku zgrade je i dalje 100V! Mislim ovo 100V mozda nije pravih 100V, mereno je digitalnim instrumentom, ali svakao je olaksanje kad umesto 100V pise 0V a narocito sto struja vise ne drma.

Najveca fora je bila kad je majstor dosao i pitao sta je problem, ja sam mu pruzio kabl i rekao "evo pipni ovde" na sta je on odskocio unazad kao da je 220V i pazljivo uhvatio kabl izolovanim gumenim rukavicama...

Inace, majstori su pokazali volju da jednog dana urade uzemljenje cele kablovske instalacije, samo treba neko da im kaze koju cev od vode ili grejanja da koriste kao uzemljenje. Ja sam hteo da im pokazem cev koju prvu vidim i da kazem da vezu za nju, ali sam se predomislio - mozda izaberem pogresnu cev pa mi i WC solja bude pod naponom kad komsija sa 5-og sprata ukljuci quadro TV
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

gane1

Član broj: 47360
Poruke: 624
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Quadro TV: napon na RF priključku27.02.2005. u 09:55 - pre 233 meseci
NA trasi po kojoj distributer kablovske TV vodi kabl,on mora da mestimicno "kida"kabl,odnosno da ga galvanski sece zbog toga sto postoje razlike u potencijalu od uzemljivaca na /recimo/jednom kraju kabla pa do udaljenog kraja kabla!Verovatno zbog stednje a delom i zbog neprecizne zakonske regulative oni to uspesno izbegavaju i onda se javljaju problemi o kojima pisemo!Odvajanje kondezatorima ce ponegde pomoci bez uticaja na ulazni VF signal u TV,ali pravilno je samo odvajanje transformatorima i to je jedino koje garantuje minimalan gubitak TV signala u praksi zanemariv!Ovako izvedene kablovske mreze,dakle bez kvalitetnog uzemljenja su potencijalno vrlo opasne po grmljavini i vec su registrovane znatne stete po tom osnovu!
A za one koje interesuje da malo istrazuju ovaj proble,ja ne znam ni jedan konkretan link,ali firma HARRIS iz amerike je mozda najvece proizvodjac distributivne kablovske opreme,a sigurno je idejni tvorac svih poznatih sistema,pa verujem da njihovom sajti iam puno toga da se vidi!
 
Odgovor na temu

nebljusi
miodrag popovic
pancevo

Član broj: 37795
Poruke: 12
*.panet.co.yu.



Profil

icon Re: Quadro TV: napon na RF priključku09.06.2005. u 22:50 - pre 229 meseci
iz svega do sad o ovoj temi izvukao sam odlican zakljucak.kad bi kod mene bio takav slucaj sa pregrevanjem kablova spojenih na kablovsku montirao bih grejac da me greje po hladnim danima kao sto je ovaj danas.zasto ne iskoristiti besplatnu energiju????
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Quadro TV: napon na RF priključku

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12917 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.