Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radnje i devizno poslovanje

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Radnje i devizno poslovanje

[ Pregleda: 4758 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miles_davis
Milan Zdravković
Niš

Član broj: 6127
Poruke: 81
*.4.eunet.yu.

ICQ: 62215378
Sajt: www.webtopsolutions.net


Profil

icon Radnje i devizno poslovanje15.02.2005. u 20:27 - pre 233 meseci
Mozda nije pravo mesto, ali ne znam bolje.
Juce sam od racunovodje dobio zabrinjavajucu informaciju da postoji mogucnost da radnje (agencije, biroi, jednom recju - preduzetnici) ne mogu da posluju devizno i to od trenutka pocetka rada novouspostavljenog registra privrednih drustava.
Da li ima koga ovde da to potvrdi ili cvrsto demantuje ?! Deluje suludo ali ko zna..
There is only one chance to make a first impression..
__________________________
www.webtopsolutions.net
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Radnje i devizno poslovanje15.02.2005. u 20:44 - pre 233 meseci
Nisi bas precizirao na sta mislis. I sada ne moze da se posluje devizno izuzev pri uvozu/izvozu robe/usluga, a i kada moze onda je to samo prividno devizno poslovanje. Vec sam navodio primer situacije kada neko iz Crne Gore kupuje kompjuter od mene, ali evo jos jednom:
Npr. Komercijalna banka iz npr. Budve uplacuje npr. Komercijalnoj banci iz Beograda EUR-e preko banke u Nemackoj. Komercijalna banka iz BG prodaje dobijene devize NBS i meni uplacuje dinare, a ja zatim ako hocu da platim nesto dobavljacu iz Nemacke moram da podnesem zahtev za placanje Komercijalnoj banci koja od NBS sada kupuje EUR-e i placa dobavljacu iz Nemacke u moje ime. Ne postoji nacin da ja EUR-e dobijene od Crne Gore odmah iskoristim za placanje, vec moram dvaput da platim proviziju:
1) za prebacivanje EUR-DIN
2) za prebacivanje DIN-EUR
Jeste glupo da gluplje ne moze biti, ali sta se tu moze...

Ako si hteo da kazes da male radnje i agencije nece moci da vrse uvoz/izvoz, vec ce to moci da rade iskljucivo preduzeca, to je vec druga stvar - ostaju druge dve mogucnosti, ili da radite "na crno" ako mozete, ili da se preregistrujete kao preduzece, ako morate.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

miles_davis
Milan Zdravković
Niš

Član broj: 6127
Poruke: 81
*.128.EUnet.yu.

ICQ: 62215378
Sajt: www.webtopsolutions.net


Profil

icon Re: Radnje i devizno poslovanje15.02.2005. u 21:19 - pre 233 meseci
hvala na brzom odgovoru i razumevanju.
Mislim konkretno na izvoz. Znam da ima mnogo takvih shoe-string radnji, agencija i biroa koje rade upravo izvoz, jer se bave developmentom - apsurdno mi je da sada sve to treba da padne u vodu, pa sam apelovao na ljude odavde koji tako nesto imaju da mi to potvrde ili demantuju.
Preregistracija u preduzece uopste nije issue, vec da li je to tacno ili ne.

There is only one chance to make a first impression..
__________________________
www.webtopsolutions.net
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Radnje i devizno poslovanje

[ Pregleda: 4758 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.