Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

[es] :: Video kompresija :: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68043 | Odgovora: 263 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
195.252.80.*



+4 Profil

icon Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi15.02.2005. u 03:57 - pre 233 meseci
H.264 kodek je buduci kodek za HD-DVD standard,ali mene interesuje da li neko zna gde se on vec sada moze nabaviti.Molim vas da budete vrlo detaljni u informacijama,slobodno detaljisite.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Sonic KG

Član broj: 30869
Poruke: 33
*.verat.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi15.02.2005. u 17:00 - pre 233 meseci
Potrazi na netu X264 ili x.264. To je open source implementacija kodeka. Dobrodosao u klub! :)

BTW stvarno, ako se potrudis, moze da smesti film na pola CD-a...

Uzgred, probaj ovaj link za download:
http://www.aziendeassociate.it/cd//x264/X264VFW.exe
ili nadji taj .exe na:
http://www.aziendeassociate.it/cd.asp?dir=/x264
 
Odgovor na temu

skarahas
Croatia

Član broj: 22546
Poruke: 256
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi15.02.2005. u 19:51 - pre 233 meseci

CyberLink PowerEncoder MPEG4 AVC Edition
odličan program u kojem je implementiran taj codec ali i DivX Pro (registriran)te nekoliko drugih a ujedno se radi o softweru za enkodiranje raznih formata i isti možeš pronaći na netu u probnoj verziji;

[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 09.02.2007. u 15:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sonic KG

Član broj: 30869
Poruke: 33
*.verat.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi15.02.2005. u 20:24 - pre 233 meseci
Uzgred, X.264 podrzava jednoprelaznu kompresiju sa konstantnim bitrejtom, jednoprelaznu uz brojcano zadat kvalitet slike, i viseprelaznu (Multi Pass). Takodje, podrzava B-frameove, a moze se zadati i koliko njih zaredom da pravi. Naravno, ima CABAC, CAVLC i Deblocking...
Inace, X.264 je VFW kodek, sto znaci da se moze pozivati iz Virtual Dub-a, ali jedino ne moze da reprodukuje materijal. Solidan dekompresor za H.264 video, po mom iskustvu je FFDShow. Konkretno, koristim verziju sa sledecim datumom "fdshow-20050113", i za FourCC kod kada pravim H.264 video biram "VSSH".
Nadam se da sam od pomoci...
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi16.02.2005. u 01:27 - pre 233 meseci
Hvala Sonic,dosta si mi pomogao.Ali mozes li mi dati vise podataka kako se koristi taj kodek,sta treba podesavati da video ispadne stvarno dobro,kao i to sta ne treba dirati.Znaci budi najdetaljniji sto mozes.
Takodje me zanima da li takav video kompresovan sa H.264 kodekom moze da pusta BSPlayer Pro i slicni DivX plejeri.Mogao bi da mi navedes i neke linkove za pomoc oko ovog sjajnog kompresora.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi16.02.2005. u 01:31 - pre 233 meseci
I da,umalo da zaboravim,kakav je to fajl koji se skida sa Mainconceptovog sajta,tezi 11 MB a pise da je to nesto u vezi H.264 kodeka.Kao sto vecina vas zna,Mainconcept je jedan od najboljih MPEG2 kodeka,ali izgleda da prave i H.264.Moze li mi neko ovo objasniti,posto sam onaj H.264 kodek koji sam skinuo zauzima svega stotinak kilobajta.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Sonic KG

Član broj: 30869
Poruke: 33
*.verat.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi16.02.2005. u 09:58 - pre 233 meseci
Nema na cemu...
Da li ce divx-kompatibilni plejeri reprodukovati H.264 format ne znam. To zavisi od njihovih autora, tj. da li oni imaju zelju da implementiraju ovu novu tehnologiju. Inace, H.264 ima u svojoj osnovi MPEG-4 kompresiju koja se nalazi i u osnovi DivX-a i XviD-a, tako da predstavlja jedno prosirenje ove odavno poznate kompresije novim tehnoloskim resenjima (recimo kockice slike dimenzija 16x16 i 4x4 piksela (i jos nekih dimenzija), pored standardnih 8x8 koje se koriste u DivX-u i XviD-u, onda taj CABAC, CAVLC, potom Deblocking koji jos dok pravi video uklanja (umeksava) kockice koje nastaju tokom kompresije, mogucnost referisanja (koriscenja delova kadra) iz vise prethodnih slicica umesto samo iz jedne kod obicnog MPEG-a 4, itd.)

Mainconceptov kodek nemam. Iskren da budem, cini mi se da sam naisao na taj fajl koji napominjes ranije na nekom sajtu, ali mi je bio prevelik za skidanje.
A nemoj da te velicina X.264 navede na pogresne zakljucke. U pitanju je jako dobar kodek! Medju najbrzim je u ponudi (brzine uporedive sa brzinom DivX-a, mozda je samo malo sporiji - dok neka druga resenja znaju da budu i po 4,5 puta sporija od DivX-a), ima pravu Multi Pass kompresiju (za razliku od recimo VSS-ovog kodeka koji ustvari radi kompresiju strogo fixiranim bitrejtom, a "pretvara se" da radi iz vise prelaza), podrzava B-frameove koji su vazni za kvalitet slike (a koje ne podrzavaju bas svi ti novi kodeci), itd. Uz sve to, bogat je opcijama, stabilan, i besplatan (open source).

Mozes ga koristiti iz Virtual Dub-a, ja recimo postupam ovako kada su parametri u pitanju. Radim Multi Pass kompresiju (najverovatnije cu uraditi 3 prelaza (jos nisam istestirao ovu najnoviju verziju koja podrzava Multi Pass), posto DivX daje gotovo najbolji kvalitet u 3-cem prelazu), bitrejt procenjujem pomazuci se bitrejt kalkulatorom iz DivX-a i/ili Gordian Knot-a. Od "advanced" opcija primenjujem: CABAC (ukljucen po Default-u), Deblocking 0-0 (Default vrednosti), Max Reference Frames: 1, Max B-frames: 3, B-frames Prediction Mode: Temporal (Default), Max IDR-frame interval: 300, Min IDR-frame interval: 25 (Deafult), FourCC: vssh, Ratecontrol (sve po Defaultu), Partition Decision Quality: 5 (Max Quality). Svakako, kod kasnijih prelaza obavezno mora da bude ukljucena opcija "Update Statsfile" sa osnovnog kofiguracionog panela (Multipass segment), sto i jeste po Defaultu. Reprodukovanje sadrzaja, kao sto sam rekao, vrsim iz Media Playera, koristeci FFDShow kodek koji podrzava H.264. Istini za volju, on ne daje bas 100% idealnu sliku za sada (ovo uopste ne znaci da je ona losa, naprotiv! vise je rec o mom zakeranju :) ), ali se od kodeka koje sam probao jedini lepo snalazi sa B-frameovima. Naknadne verzije FFDShow-a ce sigurno unaprediti i kvalitet H.264 reprodukcije, pa ce zadovoljiti i nas koji trazimo "dlaku u jajetu", iako je i sadasnja prilicno solidna. Naravno, ne treba zaboraviti da je taj dekompresor u ranim razvojnim stadijumima, pa cak i autori kompresora kazu isto za svoje delo.

Toliko...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi16.02.2005. u 14:23 - pre 233 meseci
Nero Recode2 podrzava AVC (skinuti sa www.nero.com) - Nero Digital AVC codec je pobedio i na doom9 testu kodeka (www.doom9.org) - i, mogu sa zadovoljstvom da kazem, predstavlja najnapredniju implementaciju H.264 standarda :-)

Citat:

Inace, H.264 ima u svojoj osnovi MPEG-4 kompresiju koja se nalazi i u osnovi DivX-a i XviD-a,


Treba dodati i da H.264 jeste MPEG-4 :-) Tacnije, najnoviji Part 10, standardizovan prosle godine (poznatiji i kao AVC - Advanced Video Coding), i predstavlja najradikalniju promenu u odnosu na ranije codece (H.261/MPEG-1/2 -> H.263/MPEG-4 SP/ASP -> AVC)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
195.252.80.*



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi16.02.2005. u 16:04 - pre 233 meseci
Hvala vam ljudi na brdu podataka.Ivane,zamolio bih te da mi objasnis neke detalje u vezi tog Nero X.264 kodeka,npr kako izvrsiti podesavanja,koliko dugo traje kompresija.Takodje me interesuje,posto sam probao danas ovaj open source X.264 kodek od 100 KB,zasto se desava da pukne kompresija,tj. program XMPEG u kojem vrsim kompresiju pukne ako se default podesavanja ovog open-source kodeka postave na quantization od npr 10,umesto standardnog 26.Da li je to jos uvek rana probna verzija sa bagovima,ili se jos ne smeju dirati default podesavanja.
Sonic,kazes da je taj H.264 kodek dosta brz,ali tu izgleda gresis.Ja sam ga danas probao i sa sigurnoscu ti kazem da je u odnosu na standardni DivX kodek 5.21 najmanje 2-3 puta sporiji.Npr. 16000 frejmova kompresuje 1 sat i 5 minuta,sto je ipak malo premnogo.Podesavanja su bitrate od 800 kbs,single pass.Moja masina je AMD Athlon XP na 1.46 Ghz.
Sonic,nisi mi dao neki link na kojem mogu malo detaljnije da se upoznam sa ovim H.264 kodekom i njegovim osobinama.Molim te da mi takodje objasnis sta su to B-frejmovi,cemu sluze i kako njegovo postavljanje na npr brojku 3 ima uticaja na kvalitet dobijenog videa.Da li treba da ga rucno promenim ili da ga ostavim na 0 po defaultu.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Sonic KG

Član broj: 30869
Poruke: 33
*.verat.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi17.02.2005. u 10:28 - pre 233 meseci
Inace, Nero-ov kodek je takodje jako dobar. Proizvod je sjajne francuske softverske kuce Ateme, ciji je jedan radnik zasluzan i za nastanak dobrog dela koda X.264 projekta. Tako da Nero-ov kodek i X.264 imaju neke zajednicke osnove! Inace, Nero Recode je odbio da radi na mojoj 98-mici (SE! :) ), tako da sam probao samo taj njegov H.264 kodek koji sam (mada u beta4 verziji) skinuo sa nekog ruskog sajta.

Drugo, X.264 po recima autora jeste u ranim razvojnim fazama. Ali ovo ne znaci da je nestabilan (naprotiv), vec verovatno da postoji dosta prostora za unapredjivanje kvaliteta slike (na bazi iskustava koja ce proisteci iz prakticne primene).

Koristio sam X.264 pri razlicitim nivoima kvantizacije, i nisam iskusio ikakve nestabilnosti. Bice da je problem do programa koji ti koristis za konverziju (ja upotrebljavam Virtual Dub). Takodje, prema podacima koje dajes, brzina kompresije X.264-kom na tvom racunaru je svega 0.4fps. To je jako malo, posto moj Duron1200 kompresiju vrsi pri brzini od bar 3 ili 4fps (i globalno nije cak ni dvaput sporiji od DivX-a, posto ono sto mi DivX po jednom prelazu obradjuje 4 sata, X.264 radi 6 do najvise 7 sati.). Bice da nesto ipak nije u redu sa tvojom masinom i/ili softverom.

Pozeljno je, kao sto rekoh, da broj B-frameova podesis na 3 umesto 0. B-frameovi su slicice kod kojih se koristi jaca kompresija, a sve sa ciljem da se podigne kvalitet slike u globalu. Naime, veca paznja se pridaje teksturama koje duze ostaju na ekranu, nego onima koje se pojavljuju samo na kratko (primera radi, covek koji u delicu sekunde protrci ispred kamere). Upotrebom B-frameova na ovim detaljima na koje gledalac ionako ne obraca previse paznje dosta se stedi. Ovo je sve narocito bitno pri smestanju filma u preterano mali fajl.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi17.02.2005. u 16:17 - pre 233 meseci
Sonic,i kod mene je X.264 kompresija od 4 do maksimalno 7 frejmova u sekundi,zavisi od kvaliteta podesavanja.Molim te da mi detaljno objasnis kako se kompresuje u X.264 kodek pomocu programa Virtual Dub,posto skoro uopste ne znam da radim sa Virtual Dub-om.Molim te da mi das detaljno upustvo.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Sonic KG

Član broj: 30869
Poruke: 33
*.verat.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi18.02.2005. u 00:22 - pre 233 meseci
Pa 4 do 7 fps je relativno ok brzina. I DivX ne bi trebao da ti bude drasticno brzi od toga, bar ako kompresiju vrsis u razumno visokom kvalitetu (tj. sa najkompleksnijim i najsporijim opcijama), a sto je obaveza pri tako "nategnutom" zadatku kao sto je svodjenje filma u 6 do cak 11 puta manji fajl.

Virtual Dub je ekstremno jednostavan. Otvoris video fajl u njemu, i u meniju "Video" izaberes "Compression" (treba takodje da ti stoji tackica ispred opcije "Full processing mode" u istom meniju). Pronadjes X.264 kodek u novootvorenom popisu dostupnih kodeka na tvojoj masini, i selektujes ga, stelujuci mu potom opcije nakon sto kliknes na "Configure" taster. Pod "Audio" menijem takodje podesis zvuk (moguce je direktno kopiranje postojece tonske shine u filmu putem opcije "AVI Audio" ili pak odredjivanje eksternog zvucnog fajla ("WAV Audio...")). Takodje mozes da odaberes i kodek za (re)kompresiju zvuka. Na kraju ides na "File" meni, opcija "Save as AVI...", i lupas glavom o zid dok cekas da odvratni mali, sivi, statusni prozor V.Duba nestane sa ekrana i oznaci trenutak kada mozes da pogledas "kako je to ispalo" (ili ubijas vreme radeci nesto drugo na kompu). To bi bilo ono osnovno.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi22.02.2005. u 23:30 - pre 233 meseci
Da li zna neko da mi kaze kakvi su to H.264 kodeci od firmi Vidomi i Mainconcept.Nazalost,Mainconceptov kodek je jos uvek u eksperimentalnoj fazi i za sada radi samo na Intelovim procesorima.Za onoga koga interesuje linkovi su

http://www.videosoftinc.com/ i www.mainconcept.com/products


Ocekujem strucan odgovor.Samo da kazem da na sajtu videosofta mozete skinuti probni 5-dnevni H.264 enkoder(4.57 MB) i dekoder za H.264(4,03 MB). Jos uvek ih nisam skinuo u potpunosti,ali izgleda da su dobri.


Treba mi misljenje o svemu ovome.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Sonic KG

Član broj: 30869
Poruke: 33
*.verat.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi25.02.2005. u 17:36 - pre 233 meseci
Mainconcept nisam probao.
Videosoft nema blage veze. Imaju implementiranu samo jednoprelaznu kompresiju. To jest, slagace te oni da kodek radi i dva prelaza, kodek ce ti praviti cak i log fajl pri "prvom prelazu", ali cim se kod "drugog prelaza" pojavi kompleksnija scena u filmu pocece da ispusta slicice. Uz to bitrejt filma se drzi unete vrednosti kao pijan plota - prema tome o dvoprelaznoj kompresiji tu nema ni govora...
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.freeserbia.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi02.03.2005. u 01:53 - pre 233 meseci
Pa dobro,nije bas da Videosoft nema veze,samo su malo losiji od Mainconcepta.Ljudi,obavezno skinite sa Videosoft sajta probne AVI snimke napravljene u x.264 kompresiji,stvarno dosta dobro izgledaju.Da li neko moze da mi kaze nesto vise o tome gde na internetu mogu da se nadju dobri X.264 dekoderi i enkoderi,onaj besplatan i Videosoft me ne zadovoljavaju u potpunosti.

Dakle,treba mi vise linkova gde ovo mogu da nadjem.Ako neko zna nesto u vezi ovoga,ne libite se da mi date linkove ka dobrim X.264 kodecima,a da to nisu vec navedeni Videosoft,Mainconcept,Nero i onaj besplatan na pocetku ove teme.

Dalje,takodje mi trebaju linkovi za skidanje besplatnog Sample X.264 video materijala,da bih mogao da poredim kvalitet vise kodeka.

Da ne duzim,da li neko zna da li neki program za snimanje sa TV kartice moze da snima MPEG2 materijal u rezoluciji 1280x720 ili 1920x1080.To mi je bitno,jer jedino na taj nacin se moze pravilno dobiti kvalitetan X.264 video materijal.Ne znam da li postoji neka novija verzija programa za capture Intervideo WinDVR od ove 3.0 koju ja imam.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.freeserbia.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi04.03.2005. u 03:46 - pre 233 meseci
Ljudi,samo da vam kazem da sam probao da obican MPEG2 materijal koji je sa TV kartice sniman sa HRT2 televizije,kompresujem u format H.264.Mogu vam reci da uopste nisu prazne price oko njegovog vrhunskog kvaliteta,jer kako drugacije da se izrazim osim vau!!!!!!!!!!!!!!!,koja jasnoca i ostrina slike u odnosu na XVID ili DivX Pro 5.21.

Jednostavno,skinite na ovom forumu nabrojane H.264 kodeke i pokusavajte da kompresujete neki MPEG2 materijal.Po mom subjektivnom misljenju,najbolji H.264 kodek je trenutno Videosoft-ov u verziji 2.1,ali kada sa njihovog sajta skidate njihov enkoder od 4.5 MB,morate skinuti i dekoder jer inace necete moci da pustate tako kompresovan materijal.

Samo da dam primer.Epizodu jedne serije koja traje tacno 45 minuta i 45 sekundi,ovaj kodek je na Good podesavanju,bez redukcije suma i deinterlace-a kompresovao punih 3 h i 38 minuta,pa vi vidite koliko je trenutno H.264 zahtevan proces,ali samo kada je kompresija u pitanju.

E da,dodajem da je rezolucija tako kompresovanog videa 720x576.Probajte i enkodere firme Moonlight sa sajta www.moonlight.co.il,ali njega jos nisam probao tako da ne znam koliko dugo sa njim traje kompresija.

U prilogu ispod je jedan solidan freeware H.264 kodek,pa ko voli nek ga skine i isproba.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sonic KG

Član broj: 30869
Poruke: 33
*.verat.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi05.03.2005. u 18:13 - pre 232 meseci
Izvini, ali:

Probni snimci su cista reklama. Lepo nadjes neku sekvencu koja se dobro kompresuje i fenomenalno izgleda posle tog procesa, i obavio si posao. Vazniji je stvarni ucinak programa i iskustva u radu (tj. mnogo kompresovanih filmova). U prevodu - ne ocekuj cuda od h.264-orke, kodek je dobar ali ne i epohalan. I ne padaj na propagandu.

Mislim da i nema drugih kodeka. Pretrazivanjem interneta nisam nasao nista pored ovoga sto i sam vec imas - ako ne racunam komercijalne aplikacije.

Snimanje video materijala u rezolucijama koje navodis bila bi cista besmislica (kad bi i bilo moguce u zastarelom kodeku kakav je MPEG-2). Rezolucija TV signala je maksimalno 768x568 tacaka, a cak ni televizija visoke definicije ne postize detaljnost koju navodis.

Ostajem pri oceni Videosoftovog kodeka. Slika deluje kvalitetnije, ali iskljucivo ako je miran kadar. Kod iole vecih pokreta kodek ispusta slicice i to me uzasno nervira. Takodje varijacije u nivou kvaliteta su stravicne - u mirnoj sceni daje perfektnu sliku (koristi kvant pri kompresiji recimo bas oko 1), ali cim se stvari zakomplikuju postaje strasno aljkav.

Ha, ha. Evo meni je komp juce radio prvi prelaz za divx film duzine 1 sat i 50 minuta sa TV kartice, i taj proces priveo kraju posle nesto manje od 30 sati (visestruka redukcija suma, uklanjanje znaka televizije, intervencije na kotrastu, svetlini i gama korekcija...). Do you see me complaining? :) Uzgred, X.264 je tek neznatno sporiji od DivX-a, dok je Videosoftov kodek sampion u traljavosti i radi nekoliko puta (!) sporije od X.264-orke.

P.S. Kodek u prilogu tvog odgovora je upravo besplatni X.264 o kome govorimo gotovo od pocetka ove diskusije. Inace, taj napreduje jako velikom brzinom, u zadnje vreme nove verzije su gotovo svakodnevne! www.doom9.org je sajt gde se moze naci puno detalja o X.264 kodeku i njegovom razvoju. Tamo postoji i developers forum, gde je moguce postavljati direktna pitanja developerima aplikacije.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
195.252.80.*



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi06.03.2005. u 00:14 - pre 232 meseci
Ok,Sonic,slazem se sa tobom da je Videosoft kodek prespor za iole ozbiljno kompresovanje u njemu.Ali sta kazes na Moonlight kodek sa sajta koji sam naveo.Njihov H.264 kodek je zapravo ceo program pod nazivom Moonlight OneClick
Compressor 1.1,a moze se njegova 21-dnevna trial verzija skinuti sa njihovog sajta.Izgleda da,jer sam ga isprobao na manjim MPEG2 fajlovima,da je mnogo brzi i od freeware H.264-ke.Uostalom,manje price a vise probanja.Preporucujem ti da ovaj Moonlight H.264 kodek obavezno skines sa njihovog sajta,pa da se i sam uveris u brzinu njegove kompresije.Nesto ubedljivo najbrze sto sam video do sada.

E sad,jeste da uopste taj kodek nema nekih detaljnijih podesavanja,kao npr B-frejmova,ali probao sam ga i izgleda da je bolji od svih dosadasnjih koje sam probao.
Sajt jewww.moonlight.co.il
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi14.03.2005. u 22:58 - pre 232 meseci
Da li neko zna kakve su to TV kartice firme Haupagge.Prema njivovom sajtu,a to znam i iz drugih izvora,izgleda da ta TV kartica ima fantastican hardverski MPEG enkoder i dekoder,pa je procesor 0 & zauzet kada snima TV program na hard.

Ono sto mene interesuje da li postoji neka TV kartica od nekog drugog proizvodjaca koja nudi podrsku za snimanje TV programa u izvornom H.264 formatu.Naravno ako neko nesto zna ili je cuo,neka mi obavezno kaze ime te TV kartice i ukratko mi objasni njene najbitnije karakteristike.

I da,i neki link ka engleskom tekstu ne bi bilo lose da postavite.Nadam se da Ivan Dimkovic nesto zna o ovome.Hvala unapred.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi26.03.2005. u 02:04 - pre 232 meseci
U meduvremenu sam malo istrazivao po netu i nasao vrlo interesantan sajt sa kog se moze skinuti jos jedan novi H.264 enkoder(nije besplatan) i dekoder(besplatan je).

Sajt jewww.h-264.com.Neka svako isproba ovaj odlican kodek,fantastican je.

Nemojte da se zbunite,enkoder se zove MKi DVD Converter 1.0
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68043 | Odgovora: 263 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.