Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IIS i problem sa Virtualnim Direktorijumom

[es] :: Windows mreže :: IIS i problem sa Virtualnim Direktorijumom

[ Pregleda: 1747 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
*.raf.edu.yu.

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon IIS i problem sa Virtualnim Direktorijumom14.02.2005. u 14:08 - pre 233 meseci
Pozdrav,

Podigao sam IIS server na 2003 serveru.
Podesio sam WEB server da prikazuje sadrzaj direktorijuma D: particije.
To funkcionise kako treba. Regulisana su prava (gde moze da se pogleda bez autentifikacije i gde ne moze).
Sad imam sledecu situcaiju.
Treba da podignem novi WEB server koji ce prikazivati sadrzaj javnih direktorijuma korisnika.

Korisnici imaju svoje direktorijume na E: particiji i to u obliku npr : e:/mika123 .
U njihovim direktorijumima postoji dir Public gde bi trebali ubacivati stvari koje zele da se pojave na njihovoj web prezentaciji.
Njihov dir path je npr e:/mika123/Public

Postavio sam Virtualne Direktorijume u web serveru za svakog od korisnika tako na URL-u domen.net/mika123 se prikaze sadrzaj njeogovg javnog direktoprijuma.

Medjutim tu se javlja neka greska. HTML, TXT, PDF i drugi fajlovi koji se citaju iz browser-a se normalno ocitavaju, ali fajlovi tipa EXE, ZIP, i neki drugi za koje bi se treba aktivirati okvir za download jednostavno izbace gresku

"HTTP Error 404 - File or directory not found"


Na direktorijum mika123 pravo citanja i pisanja ima samo Mika, dok na Direktorijum Public svi imaju pravo citanja a samo mika pisanja.

Da li neko zna u cemu je problem ? Kako bi moglo ovo da se drugacije resi ?

Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

vladast
Vladimir Stefanovic
Privremeno zaposlen u skoli
racunara/prodavnici hardvera
Aleksinac

Član broj: 21862
Poruke: 55
*.beotel.net.



Profil

icon Re: IIS i problem sa Virtualnim Direktorijumom14.02.2005. u 23:08 - pre 233 meseci
Ako je to direktorijum sa fajlovima,
zasto ne probas da postavis ftp sajt?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: IIS i problem sa Virtualnim Direktorijumom14.02.2005. u 23:25 - pre 233 meseci
Naravno, kao što reče vladast, postavi ftp server u IIS-u. U njemu kreiraj virtuelne foldere koji imaju iste nazive kao i imena korisnika. Kad se ovi uloguju, IIS FTP će to da primeti i odmah da ih preusmeri tamo gde pokazuje virtuelni folder. Potrebno je odraditi još dve-tri sitnice, a o tome smo baš nedavno pisali pa koristi pretragu.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: IIS i problem sa Virtualnim Direktorijumom

[ Pregleda: 1747 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.