Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DDE (Dynamic Data Exchange) ?!?

[es] :: .NET :: DDE (Dynamic Data Exchange) ?!?

[ Pregleda: 1593 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon DDE (Dynamic Data Exchange) ?!?13.02.2005. u 15:45 - pre 232 meseci
Naletio sam na ovu temu dak sam vrsljao za mogunostima medjusobne komunikacije dve aplikacije.
Tema izgleda veoma zanimljiva, ali koliko mi se cini i nije bas nesto primenjiva, deluje mi dosta ogranicena.

Nasao sam jednu jednostavnu primenu, gde mi jedan exe salje na obradu sliku u drugi i po zavrsenoj obradi je vraca, mada bi se ovo moglo resiti i na drugaciji nacin.
e sad zanima me dal je neko eksperimentisao sa ovim i da li ovo ima neku vrednost ili je jos samo jedan corsokak.

A sto se tice helpa, krajnje je smesan. daje samo jedan do dva primera za ovo i to ne vidim koja je svrha u svemu tome.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: DDE (Dynamic Data Exchange) ?!?14.02.2005. u 12:50 - pre 232 meseci
Citat:
Deep|Blue: Naletio sam na ovu temu dak sam vrsljao za mogunostima medjusobne komunikacije dve aplikacije.
Tema izgleda veoma zanimljiva, ali koliko mi se cini i nije bas nesto primenjiva, deluje mi dosta ogranicena.


Beeezi od DDEa, ne treba ti to, to je maltene interni microsoftov standard star deset godina koji se koristi za povezivanje FoxPro-a, Excela, Worda itd, i moze ti zatrebati samo ako zelis da povezes svoju aplikaciju i npr Excel - da ti realtime obradjuje/prikazuje podatke tvoje aplikacije.

Imas vise nacina za komunikaciju izmedju procesa - pogledaj MSDN - cek, a za sta ti to treba? Aplikacije su na istom racunaru ili preko mreze...?
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: DDE (Dynamic Data Exchange) ?!?18.02.2005. u 21:51 - pre 232 meseci
Ma aplikacije su bile na istom kompu, al me zezala neka kontrola koja nije htela da radi u kombinaciji sa ostatkom aplikacije, pa sam je na brzinu, odvojio u posebnu aplikaciju koja se pozivala po potrebi.
Sve u svemu DDE mi je delovao kao rodjen za to, ali mi je sve to nekako nedoreceno.
Znaci jos jedna majkrosoftova stranputica.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: DDE (Dynamic Data Exchange) ?!?21.02.2005. u 09:10 - pre 232 meseci
Citat:
Deep|Blue: Znaci jos jedna majkrosoftova stranputica.


Ma to je MSov interni standard, nije uopste za namenu koja tebi treba, procitaj MSDN.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: DDE (Dynamic Data Exchange) ?!?

[ Pregleda: 1593 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.