Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MS Exchange na internetu

[es] :: Windows mreže :: MS Exchange na internetu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8070 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.mobtel.co.yu



+5 Profil

icon MS Exchange na internetu08.09.2004. u 11:45 - pre 238 meseci
Imam mrezu od 60-tak racunara i u njoj jedan domen server sa MS Exchange-om na njemu.

Exchange radi iskljucivo u mrezi (nema izlaz na internet) ali bih ja hteo neke stvari da se vide sa net-a!
Naprimer web deo!

Da li je pametno da stavim jos jednu LAN karticu na domen (Exchange) server i da ga vezem na spoljne adrese?

Da li Zone Alarm na njemu resava eventualne probleme?

Hvala, Nenad
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.energoprojekt.co.yu



+39 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu08.09.2004. u 18:09 - pre 238 meseci
Nikako ne instaliraj ZoneAlarm na servere u firmi. Ako nemas mogucnosti da instaliras Exchange fronend server na perimeter mrezi uradi redirekciju portova sa spoljne adrese routera na interni server.
 
Odgovor na temu

mojusername
BG

Član broj: 32484
Poruke: 18
195.252.85.*



Profil

icon Re: MS Exchange na internetu08.09.2004. u 23:18 - pre 238 meseci
A zasto mislis da ne treba instalirati Zone Alarm na servere u mrezi?
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.energoprojekt.co.yu



+39 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu08.09.2004. u 23:46 - pre 238 meseci
Lose iskustvo sa ZoneAlarmom...
Exchange radi na racunaru koji mora biti DC, integrise se duboko u AD pa sam proceni koliko je pametno na takav racunar staviti firewall generalno, jos tako mocan kao ZoneAlarm i okaciti ga na internet, posto covek vec ima Linux firewall nek samo mapira port 80 sa spoljne adrese firewalla na interni Ex. server, nije bas da je najsigurnije resenje ali sigurno je bolje od kombinacija sa ZoneAlarmom.
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.mobtel.co.yu



+5 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu09.09.2004. u 08:56 - pre 238 meseci
Nisam se bavio razbijanjen w2000 ai koliko sam skapirao vecina tih razbijanja se obavlja po portu 80 (IIS)!

E sad ako forwardu-jem port 80 sa Linuxa na MSE da li ga onda otvaram za takve stvari?
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: MS Exchange na internetu09.09.2004. u 09:10 - pre 238 meseci
a zasto 80 ako pricamo o mail serveru?
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.mobtel.co.yu



+5 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu09.09.2004. u 09:37 - pre 238 meseci
Zato sto mene interesuje da se spolja vidi samo web deo Exchange-a?
Onaj webmail koji Exchange poseduje!

Zelja mi je da omogucim korisnicima da sa svojih kucnih racunara a i kada su na sluzbenom putovanju, mogu da pristupe svojim kalendarima, public folderima ...

Dakle nije mi interes da im omogucim pristup o 25 i 110 portu pa da skidaju postu vec samo da je vide kroz svoj web klijent!

Nadam se da razumes sat hocu da kazem.

Ima li ko iskustva u ovome?
Da li je bezbedno forward-ovanje porta 80 na lokalni winn2000 racunar?
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.energoprojekt.co.yu



+39 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu09.09.2004. u 09:59 - pre 238 meseci
Citat:
kosac: Nisam se bavio razbijanjen w2000 ai koliko sam skapirao vecina tih razbijanja se obavlja po portu 80 (IIS)!

E sad ako forwardu-jem port 80 sa Linuxa na MSE da li ga onda otvaram za takve stvari?


Da, to nije najbolje resenje, ako imas mogucnost po Microsoftovom uputstvu stavi u DMZ jos jedan Exchange server koji bi bio frontend za vec postojeci ako ne ovo ti je daleko bolje od varjante sa Zone Alarmom na DC i mail (web) serveru.
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.mobtel.co.yu



+5 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu09.09.2004. u 10:13 - pre 238 meseci
A da li postoji neka varijanta na Apach-u sa mirorovanjem.
Tj da imam neku web stranicu na apachu koja je mirorovana sa web stranicom na Exchange-u!

Da li je ovo moguce?
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.mobtel.co.yu



+5 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu09.09.2004. u 10:18 - pre 238 meseci
I jos jedno pitanje ...
A kako je MS zamislio implementaciju svog software-a?

Nemogu da verujem da i oni nesavetuju da se Exchange stavi direktno na internet!
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.energoprojekt.co.yu



+39 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu09.09.2004. u 12:06 - pre 238 meseci
Citat:
kosac: I jos jedno pitanje ...
A kako je MS zamislio implementaciju svog software-a?

Nemogu da verujem da i oni nesavetuju da se Exchange stavi direktno na internet!


Naravno da moze direktno da ide na internet samo je bitno da uhvatis razliku izmedu servera kao masine i servisa, Exchange server je program za cije optimalno funkcionisanje je potrebno vise racunara u razlicitim konfiguracijama koji su u zavisnosti od servisa koje teraju manje ili vise izlozeni opasnosti da budu rastureni od strane hackera pa se samo racunari koji direktno pruzaju uslugu internet korisnicima izlazu na internet bez vece opasnosti po podatke koji su pohranjeni na internoj mrezi. Sve u svemu nisu se mnogo pretrgli da olaksaju zivot malim korisnicima gde ukupno imas 2-3 severa.

Citat:
kosac: A da li postoji neka varijanta na Apach-u sa mirorovanjem.
Tj da imam neku web stranicu na apachu koja je mirorovana sa web stranicom na Exchange-u!

Da li je ovo moguce?


Jok, koliko ja znam...
Ako vec poznajes Linux dovoljno sto ne prebacis ceo sistem na njega?
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: MS Exchange na internetu09.09.2004. u 12:08 - pre 238 meseci
http://www.microsoft.com/excha...fo/deployment/2000/default.asp
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu09.09.2004. u 13:08 - pre 238 meseci
A zasto ne dignes neki Web server i na njemu webmail koji ce pristupati exchange-u preko POP3 ?
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.mobtel.com



+5 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu09.09.2004. u 17:44 - pre 238 meseci
Citat:
boki: A zasto ne dignes neki Web server i na njemu webmail koji ce pristupati exchange-u preko POP3 ?


Pa to imam ali bi hteo da pored email-ova, korisnici mogu da prate i svoje kalendare, public foldere .... itd ... itd ... a ne znam nijedan webmail za Linux koji mogu podesiti da cita sve ovo sa Exchange-a!

Citat:
Djaki: Naravno da moze direktno da ide na internet samo je bitno da uhvatis razliku izmedu servera kao masine i servisa, Exchange server je program za cije optimalno funkcionisanje je potrebno vise racunara u razlicitim konfiguracijama koji su u zavisnosti od servisa koje teraju manje ili vise izlozeni opasnosti da budu rastureni od strane hackera pa se samo racunari koji direktno pruzaju uslugu internet korisnicima izlazu na internet bez vece opasnosti po podatke koji su pohranjeni na internoj mrezi. Sve u svemu nisu se mnogo pretrgli da olaksaju zivot malim korisnicima gde ukupno imas 2-3 severa.


Znaci nesto kao farma server-a?
Potreban je i ISA server ?

Kod mene sve mora da bude legalno, sto ce reci da moram da imam licencu za sve pa u celu pricu treba ukljuciti i pare!
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.energoprojekt.co.yu



+39 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu09.09.2004. u 18:26 - pre 238 meseci
Citat:
kosac: Znaci nesto kao farma server-a?
Potreban je i ISA server ?

Kod mene sve mora da bude legalno, sto ce reci da moram da imam licencu za sve pa u celu pricu treba ukljuciti i pare!


Trebalo bi da moze bez problema da radi i sa drugim firewall-om licno nemam takvo iskustvo niti sam negde video da je to neko radio.

Od svih MS-ovih servera Exchange je po meni najkomplikovaniji i megalomanski napravljen pa za objasnjenje kao ga je Microsoft zamislio da radi najbolje idi na google da ne moram da ti skeniram slicice iz knjiga.
Ako si polagao za MCS* sertifikat seti se pitanja "... imate 40000 korisnika kako ce te konfigurisati vasih 12 servera ..." (bukvalno).
Zato se pomiri sa cinjenicom da ti sistem nece biti nasigurniji na svetu (sa redirekcijom porta) ili prebaci sve na Linux ili ga konfigurisi kako je Microsoft zamislio (ISA, vise servera itd...) ili napravi dial-in ili VPN server za te korisnike koji ti se kace za mail od kuce.

Pozdrav
Vedran
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.mobtel.co.yu



+5 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu10.09.2004. u 13:13 - pre 237 meseci
Citat:
Djaki: Trebalo bi da moze bez problema da radi i sa drugim firewall-om licno nemam takvo iskustvo niti sam negde video da je to neko radio.

Od svih MS-ovih servera Exchange je po meni najkomplikovaniji i megalomanski napravljen pa za objasnjenje kao ga je Microsoft zamislio da radi najbolje idi na google da ne moram da ti skeniram slicice iz knjiga.
Ako si polagao za MCS* sertifikat seti se pitanja "... imate 40000 korisnika kako ce te konfigurisati vasih 12 servera ..." (bukvalno).
Zato se pomiri sa cinjenicom da ti sistem nece biti nasigurniji na svetu (sa redirekcijom porta) ili prebaci sve na Linux ili ga konfigurisi kako je Microsoft zamislio (ISA, vise servera itd...) ili napravi dial-in ili VPN server za te korisnike koji ti se kace za mail od kuce.


Neznam da li je reper ali ja sam u staroj firmi, pre vise od godinu dana, postavio neki win2000 server sa IIS-om i webspeed-om koji obavlja funkciju nekog portal-a! Ima Progress bazu i 4gl upite!

Zastitio sam ga AVP-om (radi update na svaki sat) i Zone Alarmom!
Taj server i danas radi i niko ga jos nije probio!

Ali ne znam da li se to moze porediti sa Exchange server-om ?
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.eltosan.co.yu

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: MS Exchange na internetu11.09.2004. u 10:32 - pre 237 meseci
kod mene vec 3 godina radi exchange sa OWA .. ili ti webmail-om .. naravno ispred je ISA server .. postojao je samo jedan problem pre godinu dana .. prilikom seljenja exchange-a na drugu masinu resetovali su se paswordi korisnicima .. heh .. ne pitajte kako ... onda su naravno korisnici ostavili username=password i posle 3 dana dosao je spam .. naime sa servera u americi koristili su taj server za slanje spam-a .. naravno odmah sam dosao na black listu i nema vise mail-a .. posle 3 dana pisanja zahteva da me skinu .. pardon izbrisu sa liste ... :) .. sve se vratilo u normalu .. mada sad korisnici imaju polisu za password .. tipa ne moze username .. ne moze manje od 8 karaktera .. a kad se naljutim .. ima da menjaju svaki dan .. sa pamcenjem starih od mesec dana :)
ajde bree!
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.mobtel.co.yu



+5 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu14.09.2004. u 08:21 - pre 237 meseci
A znas li mozda koliko kosta ISA server?
I koliko je zeznut za setovanja posto jos nism radio sa njim?

Pozdrav, Nenad
 
Odgovor na temu

josko@
Aleksandar Jošić
www.quad.rs
Beograd

Član broj: 31965
Poruke: 16
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu



Profil

icon Re: MS Exchange na internetu15.09.2004. u 00:00 - pre 237 meseci
Ako je za pomoc mi u firmi upravo postavljamo sistem izpocetka pa ako neko hoce nesto da proba moze dok je jos u experimentalnoj fazi a to je 3-4dana. Inace konfigurisane dva servera WIn2003 na jednom DNS+Exchange2003, na drugom Isa2004 + MDaemon + dialup preko ISDN-a. Cela stvar je zamisljena da se koriste legalni software-i za koje imamo licence plus maksimalna integracija sa ostalim MS aplikacijama koju prakticno imate tek sa exchange-om. Mdaemon nam jedino sluzi da kolektuje mailova sa pop3 accounta, posto do cuvenog pop3 kolektora za exchange nismo uspeli doci (iako svi tvrde da su to negde videli), i posle toga to upucava u exchange. Zakljucak Exchange kompleksan i tezak za saradnju kao i uvek, ISA 2004 konacno normalan firewal iz MS-a, sve je logicno i pregledno i jasno, sa prilicno sirokim mogucnostima. Najbolje od svega je sto prateci desavanja na ISI apsolutno rutira (blokira) saobracaj kako ste definisali prostim umetanjem vec predefinisanih stvari u njemu, tako da mislim da moze biti odlicno resenje za problem. Jos jedno u sledecih par dana je stvar jos u exp. fazi postavljeno sve na tri masine u pogonu, moze da se proba ponesto sto vas zanima, najavite se na telefone sa www.quad.co.yu
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.energoprojekt.co.yu



+39 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu15.09.2004. u 08:15 - pre 237 meseci
POP3 konektor za Exchange http://www.chimera.co.nz/
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: MS Exchange na internetu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8070 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.