Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korisnički izbor muzike u Cafeu preko neta?

[es] :: Web aplikacije :: Korisnički izbor muzike u Cafeu preko neta?

[ Pregleda: 1883 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Frane Marinković
MNGR & Technical Support Dept.,
Get-Host.net Group
Hrvatska

Član broj: 23984
Poruke: 513
*.net.t-com.hr.

Jabber: frane.marinkovic@elitesecurity.org
Sajt: get-host.net


+1 Profil

icon Korisnički izbor muzike u Cafeu preko neta?13.02.2005. u 14:02 - pre 233 meseci
Želio bih znati kako je moguče postaviti jedan comp na net i pomoču neke skripte (+ programa) staviti nešto kao npr ovo: Imam jedan comp koji je povezan na internet sa stalnim IP -jem i spojen je sa nekim pojačalom koje ide na sve zvučnike u nekom prostoru, i sad posjetioci joji se spoje na taj IP moraju se registrirat i onda im dođe nekakvi template u kojem piše koje su pjesme raspoložive, i koja pjesma upravo ide, te neki playlist, i oni imaju redio buton ispred svake pjesme, i klikne na jedan( npr. da je namješten neki clock service koji kontrlira da korisnik može samo jednu pjesmu po satu) i nakon potvrde pjesma prelazi u playlist, a korisniku izbaci kada če pjesma biti puštena ili da on može postaviti kad želi da se pjesma pusti!
(ako ta skripta ima neki program onda da admin vidi pjesme u playlistu i korisnike koji su ih stavili te može kontrolirati playlist)
Radi se zapravo o nekom Jukebox serveru!
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Korisnički izbor muzike u Cafeu preko neta?13.02.2005. u 14:21 - pre 233 meseci
Ne znam da li postoji tako nesto gotovo, ali je moguce uraditi. Treba ti linux na tom serveru, xmms, plugin za xmms za kontrolu iz konzole (da li je plugin ili je sastavni deo programa ne secam se). I posle se samo u PHP-u (ili nekom drugom jeziku...) napravi baza podataka pesama koja odgovara playlisti u xmms-u, a komande se zadaju sa exec() is php-a.
U kratkim crtama, bez puno razmisljanja na temu - moguce da sam negde pogresio.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.3dnet.co.yu.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Korisnički izbor muzike u Cafeu preko neta?13.02.2005. u 16:48 - pre 233 meseci
Ala brate, komplikovano je :)

To što tebi treba, gotovo i besplatno sumnjam da ćeš naći.

Ostaje ti naravno rešenja da nađeš nekog programera da ti to uradi. Web aplikacije bi bila sasvim pristojna za te svrhe. Linux ili Windows.... hm... Ne unam da li je XMMS najsretnije rešenje, možda je bolja neka čistokrvna "linijska" aplikacija mpg123, onaj sound server (nisam previše dobro upučen)

Po mom skromnom mišljenju mislim da bi ti Windows pružio veće mogućnosti. ASP.NET bi ti dobro poslužio, samo ne znam kakva je implementacija Windows Media Player-a u sve to. Koliko poznamjem MS, trebalo bi da bude nešto.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Korisnički izbor muzike u Cafeu preko neta?

[ Pregleda: 1883 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.