Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mirijevci i ADSL

[es] :: ISP :: ADSL :: Mirijevci i ADSL

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17918 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Exe_ZZ
Aleksandar Djordjevic
Sys_admin
Beograd

Član broj: 7679
Poruke: 21
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Mirijevci i ADSL10.02.2005. u 09:59 - pre 233 meseci
Sto se tice Mirijeva i prikljucaka za ADSL, zvanicno obavestenje od telekoma je da tehnickih mogucnosti nece biti do OKTOBRA !!! A da uopste ne postoji ni jedan jedini kapacitet za uvodjenje ADSL-a.... Bar nam vezisti nisu pokupili "slobodne" kapacitete ( kojih i ovako nema )

Samo me interesuje dokle ce Telekom zajedno sa pojedinim AD[S]L provajderima da prave ljude majmunima ? Njiho povracaj novca ne moze da nadoknadi cekanje od Oktobra. Mada zvanicno obavestenje provajdera je da oni ne znaju kada ce biti omogucena usluga, a sa druge strane ja samo sa jednim glupim telefonskim pozivom dobijem kompletan info da teh. mogucnosti nema ni za edan prikljucak trenutno a da realno je ocekivati da to bude moguce u Oktobru ! A da, telekom nije naglasijo koje godine ;)




He who makes a beast of himself, gets rid of the pain of being a man
 
Odgovor na temu

Exe_ZZ
Aleksandar Djordjevic
Sys_admin
Beograd

Član broj: 7679
Poruke: 21
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL10.02.2005. u 10:38 - pre 233 meseci
Najnovija informacija od Telekoma je da kada bi bilo oko 50 korisnika moglo bi da se ubrza uvodjenje ADSL -a.

Tako da bi bilo lepo da se jave Mirijevci , pa da vidimo koliko nas je

He who makes a beast of himself, gets rid of the pain of being a man
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL10.02.2005. u 11:11 - pre 233 meseci
Eto odgovora onom kolegi koji je pitao da li bi neko mogao sam da finansira svoj prikljucak. Znaci preduzecu se isplati postupak tek od 50 ljudi.

Sa druge strane, malo smo (neko od nas) ucinili krivicu, mislim Sezamu, kad su rekli da bi vredelo da se ljudi prijave i tamo gde nema tehnickih uslova, da bi oni vrsili pritisak na Telekom da pozure stvar, a mi se ljutili na takvu tvrdnju. Eto, i ovde ipak pocinje ljudsko i fer ponasanje!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

lancia
Srbija - Beograd

Član broj: 31068
Poruke: 1320
*.beotel.net.

Sajt: www.skystar2info.com


Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL10.02.2005. u 14:17 - pre 233 meseci
Pozdrav ljudi
Evo ja sam iz Mirijeva..............i takodje sam upoznat sa problemom nase centrale..................lepo je sto si podigao ovu temu i verujem da ce nas biti u dovoljnom broju, kako bi telekom u sto kracem vremenskom periodu ostvario teh. mogucnosti za adsl prikljucke.........





 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL10.02.2005. u 15:28 - pre 233 meseci
kako da znam dali je to moja centrala (telefon mi pocinje sa 011/34-34-***)?

So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

Exe_ZZ
Aleksandar Djordjevic
Sys_admin
Beograd

Član broj: 7679
Poruke: 21
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL10.02.2005. u 16:55 - pre 233 meseci
@JogyII

Citat:
JogyII: kako da znam dali je to moja centrala (telefon mi pocinje sa 011/34-34-***)?


jeste broj sa 34-34-*** je na Mirijevskoj centrali....

Hajde neka se jave ljudi iz Mirijeva koji su podneli zahteve za uvodjenje ADSL, bar onako odokativno da znamo neki broj ljudi. I da vidimo da li da cekamo prokleti OKTOBAR ili ce se to desiti nesto ranije .....
He who makes a beast of himself, gets rid of the pain of being a man
 
Odgovor na temu

smars
Beograd

Član broj: 12323
Poruke: 219
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL10.02.2005. u 18:26 - pre 233 meseci

U sustini, bilo bi lepo da se grupisu teme o centralama i da se ljudi AKTIVNIJE ukljuce, da obaveste i prijatelje koji mozda ne posecuju ove forume, a mogli bi da budu zainteresovani za ADSL; razumem da su ljudi razocarani , mozda cak i besni...ali mozda trud i ne bude uzalud...
Ja cu mozda da, posto budem saznao jos informacija o mojoj centrali (denkova basta), organizujem neko lepljenje plakata po kraju ili slicno... taman da se malo ugrejem na ovoj hladnoci :)

Pozdrav i samo hrabro!


 
Odgovor na temu

marcoman
bg

Član broj: 11668
Poruke: 20
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL12.02.2005. u 13:22 - pre 233 meseci
Jel' to proverena informacija za cifru od 50 ljudi, i koji bi to bio procenat prijavljenih, odn. kog je kapaciteta ta centrala? Mozda bi ja kod mene sproveo slicnu akciju, pa cisto da znam kako su proracunali da bi bas 50 ljudi ubrzalo tu proceduru. Dakle, 50 na koliko ljudi ukupno??
Pozdrav i srecno!!
 
Odgovor na temu

DemianTheCracker

Član broj: 35570
Poruke: 45
*.66.eunet.yu.



Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL13.02.2005. u 19:29 - pre 233 meseci
ama BRE :))

ne dam pare nikome za onosto NEMAM alo !! nek mi popushe qratz i telekom i ti nazovi kobajagi provajderi :((

lazu nas iz ptt-a za kablovski internet jos od 2000 godine ?? a vi nista samo se nadate ko kerovi za kosku :(( umesto da se povede kampanja u mirijevu i da se odbija placanje pretplate ?? VI sta VI radite moljakate ko pichke neke i jedva cekate da vam neko nesto ponudi AE MENI DAJTE JEDNO 100000 EUR sha ima VEZE :)))?? ste vi normalni vec placate ptt-u pretplatu za usluge koje nemate ??

bezicni net isto nie moguc do proleca ! bice ali ce to biti varijanta jednako skupa kao i dvosmerni satelitski internet :((


gospodo motke u ruke pa da im jebemo mamitzu LAZU DA NEMA mogucnosti u mirijevu vec razmisljaju sta da rade sa kabl netom zato sto vec naplacuju pretplatu kao da usluga postoji ??

ako necete da se ukljucite u akciju bojkota pretplate a vi lepo ko kucici cekajte mozh vam neko i batzi koskitzu neku...
INACHE ZA VASU INFO : placate preplatu kao i korisnitzi sa tosinog bunara koji imaju sve ono sto mi mirijewtzi nemamo DA

ae pozzZZ
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL14.02.2005. u 00:01 - pre 233 meseci
i ja sam iz Mirijeva.
Ajde da organizujemo peticiju za ADSL.Gledacu da burazer navuce svoje ortake iz kraja za ADSL,pa da se ispotpisuju.
Meni je ADSL cilj,i nadam se da cemo uspeti.Ako hocete da napravimo neki sastanak "kako delovati" javite mi se na pp da razmenimo telefone pa da se skupimo.
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL14.02.2005. u 12:23 - pre 233 meseci
i ja sam iz Mirjeva, dali neko ima viska usranu motku da mi pozajmi posto nemam svoju ? LOL





So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

digisatplus
Bgd

Član broj: 21309
Poruke: 348
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL19.02.2005. u 03:20 - pre 233 meseci
Telekom Srbija ce jos malo kada im se ukune monopol da se bavi vocarstvom u Srbiji kada stgne konkurencija TS nece ni da postoji. Evo malo racunice oni bi da uzmu 50 x 2.000 din po prikljucku = 1.000.000 dindji tek onda im se isplati e pa u inat nedam, i da dobijem sedmicu na loto nedam bandi. Zvao sam verat znate li ljudi sta stvarno znaci ADSL znaci jedno finansisko robstvo. pazi sad 2.000 dindji za setup to jest ulaz u sistem stim da svaki mesec se placa najmanje 1.500 din veratu, ja sam pitao sta se desava ako recimo necu jedan mesec da uzmem internet odgovor verata je mi vas iskljucujemo jer mi placamo port unapred kod telekoma a ako bi ste hteli ponovo da se ukljucite placate ponovo 2.000 dindji plus naknadu za mesecni servis 1.500 sto znaci jedanput kad udjete u vrzino kolo izlaska nema a ako i izadjete ponovan ulazak je oko 50.00 evra. Pa ti sad vidi bato hoces li ili neces ADSL. Koliko sam ja cuo u Americi 10mb veza kosta 10 usd mesecno a gde smo mi u toj prici i nasta sve ovo lici.

Dobro dobro razmislite pre nego uzmete sebi omcu oko vrata.
 
Odgovor na temu

monstrum
Beograd

Član broj: 1044
Poruke: 358
*.beotel.net.

Sajt: www.madwap.net


Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL19.02.2005. u 23:18 - pre 233 meseci
@digisatplus

Ne bih se složio s tobom. Uzeo si jednu od gorih ponuda VeratNeta ( iako su ljudi navikli da Verat nudi nesto jeftino a relativno OK za tu cenu ). SezamPro ti da modem na iznajmljivanje, mesec dana, neogranicen pristup, 256kb za 2199.00 din. Pa ako dajes 1500 imas jos i 700 ( za takav net, pa ti ga podeli s komsijom po pola preko mrežne ako ti je skupo ) + mozes da odustanes kada hoces, vrnes modem i to je to, a i ponovo da se prijavis, potpises, platis, uzmes modem i picis ponovo ( bas sam ih to pitao).

Elem, ja sam iz Mirijeva takodje. Sto se wireless Neta tice, bas verat je trebao da stavi anetu na moju zgradu ( da vuce signal sa kapije na konjarniku ) ali naravno to se oduzilo i nikako. "Bice na prolece" ali cisto sumnjam.

ADSL je super stvar, eto i ja sam jos jedan mirijevac, a znam bar jos jednog u zgradi koji bi uzeo to pod SezamPro uslovima ( znaci bez setup-a i tako tih sranja, sa iznajmljivanjem modema FREE ). Valjalo bi da se skupimo pa da vidimo sta cemo da uradmo, ima jos ljudi koji su zainteresovani. Mirijevo ima 30-40.000 ljudi, ima nas i vise od 50 koji bi to odmah uveli, da ne kazem i preko 100.

Inace za informaciju, u Hrvatskoj, "T" mreza od kada im je dosla cvetaju im ruze... jer je ADSL pojeftnio na 99 kuna ( 1 kuna 7-8 dinara ), i to u svim krajevima Hrvatske bez cekanja. A nasi slepci, su slepci, nikada mi necemo dogurati nigde, ili cemo uvek kasniti bar 50 godina za ostatkom sveta.
MoNsTrUm
 
Odgovor na temu

Exe_ZZ
Aleksandar Djordjevic
Sys_admin
Beograd

Član broj: 7679
Poruke: 21
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL28.02.2005. u 10:33 - pre 232 meseci
Zvanično obaveštenje Sezama :

Postovani/Postovana,

Sezam u ovom trenutku ima na cekanju 94 korisnika sa
centrale Mirijevo. Cifra se naravno iz dana u dan menja tako
da je ovo samo do danas. Vec smo skretali paznju ljudima u
Telekomu da na Mirijevu ima dosta prijava i da bi trebalo
nesto da urade, a prvi put sada cujemo da traze da ih bude 50.
Ako je to jedini uslov, onda netreba da brinete. Taj uslov
je vec ispunjen.

Srdacan pozdrav,
Sladjana Milenkovic
SezamPro korisnicki servis
----------------------------
ISP SezamPro On-Line
www.sezampro.yu
+381 11 3227 231


Nadam se da će Telekom uraditi nešto povodom Mirijevaca gladnih net-a ;)
He who makes a beast of himself, gets rid of the pain of being a man
 
Odgovor na temu

lancia
Srbija - Beograd

Član broj: 31068
Poruke: 1320
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.skystar2info.com


Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL28.02.2005. u 19:25 - pre 232 meseci
Ma sezamu ne verujem nishta.................
Evo mail-a od beotel-a (slicno je i obavestenje od verata koje sam dobio tel. putem) :

Poštovani,

Obaveštavamo Vas da za prijavljenu noseću telefonsku liniju ne postoje prepreke za uvođenje ADSL sistema za pristup Internetu, ali na strani Telekoma Srbije još uvek nije instalirana odgovarajuća oprema za pružanje ovog Servisa.
BeotelNet će Vas, čim se tehničke mogućnosti stvore, obavestiti putem elektronske pošte.







 
Odgovor na temu

monstrum
Beograd

Član broj: 1044
Poruke: 358
*.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.madwap.net


Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL28.02.2005. u 20:40 - pre 232 meseci
Taj isti PTT, tj. Telekom, ne moze preko svoje kablovske da pusti signal za
Net vec mesecima ( ako ne i citave 2 godine ) od kada su preuzeli
Telefonkabl, sto im je lakse nego da osposobljavaju centrale za ADSL.
MoNsTrUm
 
Odgovor na temu

feelgood333

Član broj: 37659
Poruke: 31
*.49.eunet.yu.

ICQ: 294


Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL02.03.2005. u 22:56 - pre 232 meseci
zdravo mirijevci-komsije
ima li novih informacija o adsl-u u mirijevu
poslednje sto sam cuo od telekoma je da ce mozda biti u aprilu pa hajde da sacekam i vidim i to cudo
inace na poslu imam adsl sezamov super radi ja sam odusevljen
pozdrav svima javite se
bn
 
Odgovor na temu

lancia
Srbija - Beograd

Član broj: 31068
Poruke: 1320
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.skystar2info.com


Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL03.03.2005. u 11:33 - pre 232 meseci
U aprilu ..................jel to informacija bas iz telekoma ili?





 
Odgovor na temu

monstrum
Beograd

Član broj: 1044
Poruke: 358
*.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.madwap.net


Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL03.03.2005. u 12:04 - pre 232 meseci
Ljudi, kazem vam kada oni nece u kablovsku da puste net sto im je
neuporedivo jeftinije i pogodnije ( jer bi imali monopol ) a ADSL moze bilo
koji provajder da uvede ( kada Telekom sredi stvar )... tako da ja nista ne
verujem za april... suvise je brzo i blizu. Naravno voleo bih da nisam u
pravu.
MoNsTrUm
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Mirijevci i ADSL03.03.2005. u 14:39 - pre 232 meseci
Citat:
monstrum: Ljudi, kazem vam kada oni nece u kablovsku da puste net sto im je
neuporedivo jeftinije i pogodnije ( jer bi imali monopol ) a ADSL moze bilo
koji provajder da uvede ( kada Telekom sredi stvar )...

samo je pitanje dali im se vise isplati da uzmu n dinara za pretplatu za kablovski za mesec dana (i placaju svoj internet, tehnicku podrsku), ili da uzmu 1200 din po korisniku za ADSL prikljucak za mesec dana (preko provajdera) i ne placaju internet koji provajder daje, ne placaju tehnicku podrsku koju provajder daje ...
oni i na ADSL-u imaju monopol, i 70% para za mesecnu pretplatu ide njima, da monopol ne postoji cene bi bile duplo jeftinije (da naplacuju recimo 300 din umesto 1200 din po prikljucku zbog konkurencije)





So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Mirijevci i ADSL

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17918 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.