Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Girder,podesavanja

[es] :: Windows aplikacije :: Girder,podesavanja

[ Pregleda: 8491 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

somi_kg

Član broj: 47814
Poruke: 63
*.netpro.co.yu.



Profil

icon Girder,podesavanja08.02.2005. u 22:58 - pre 233 meseci
Da li neko moze da mi objasni kako se vrse podesavanja u girderu,posto bih hteo nesto da probam sa daljincem.
 
Odgovor na temu

uBaH
Novi Sad

Član broj: 21616
Poruke: 26
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Girder,podesavanja09.02.2005. u 14:20 - pre 233 meseci
Ukratko ti mogu objasniti za verziju 3.2
Dakle, u prozoru sa leve strane dodajes komande koje ce se izvrsavati (desni klik i Add Command). Najbolje da prvo napravis grupe (Add Group) koje ce sadrzati komande za odgovarajuci program (npr. BS player, Winamp, Chris TV i sl.). Sa MultiGroup kreiras grupu tj. niz komadni koje ce se izvrsavati pritiskom na jedan taster daljinskog.
Svaku dodatu komandu selektujes i u donjem desnom delu Girder prozora, izaberes koju ce funkciju da izvrsava. Te funkcije su grupisane pod tabovima Windows, O.S., Girder, Mouse, Keyboard i sl. Obavezno klikni Apply da bi zapamtio izabrano podesavanje.
Na kraju, definisanoj komandi (ili nizu komandi) dodeljujes taster na daljincu tako sto kliknes Learn Event a zatim zeljeno dugme na daljinskom. Ako Girder ne prepoznaje tvoj daljinski potrebno je da skines odgovarajuci plug-in sa Girderovog sajta.
Na kraju, podesavanje snimis kao .gml fajl i pod File-Settings-General odaberes da se automatski ucita sa pokretanjem Girdera.
Nadam se da ce ti ovo kratko uputstvo pomoci. U pocetku ce ti biti komplikovano, ali kad udjes u fazon, pomocu daljinskog ces moci da upravljas racunarom iz kreveta :-))
Srecno
 
Odgovor na temu

somi_kg

Član broj: 47814
Poruke: 63
*.netpro.co.yu.



Profil

icon Re: Girder,podesavanja09.02.2005. u 17:41 - pre 233 meseci
Ok, hvala ti za objasnjenje,ali ako ti nuije problem da malo opsirnije objasnis ako mozes.Javi se na private ako hoces da mi objasnis
 
Odgovor na temu

somi_kg

Član broj: 47814
Poruke: 63
*.netpro.co.yu.



Profil

icon Re: Girder,podesavanja17.02.2005. u 20:11 - pre 233 meseci
Meni bi najvise trebao za Winamp i za Dscaler..
 
Odgovor na temu

Spooky
Saša Jovanović
Požega - Beograd

Član broj: 816
Poruke: 87
*.35.EUnet.yu.

Jabber: spooky@elitesecurity.org
ICQ: 142556145


Profil

icon Re: Girder,podesavanja18.02.2005. u 14:34 - pre 233 meseci
Evo ti prikacen uz poruku profil mojih podesavanja (PROFIL1.GML). Ova podesavanja su prilagodjena (i provereno rade - koristim ih) za win XP Pro, Girder 3.2.8, daljinac od tv-tunera KWORLD, i plugin Kworld za girder-skinut sa oficijalnog sajta). Dva BAT fajla koja se koriste u podesavanjima pri radu pale/gase program (C7XRCtl.exe - dolazi uz drajver za tv tuner) koji kontrolise (deafult) rad daljinca:

Kill Remote Control.bat
Code:

echo off
taskkill /im C7XRCtl.exe


Start Remote Control.bat

Code:

start C7XRCtl.exe


Ukratko objasnjenje (girder se startuje sa windows-om a podesavanja se automatski ucitavaju prilikom startovanja girdera [File/Settings.../ +AUTO LOAD i +LAUNCH GIRDER ON WINDOWS STARTUP]).

Komande su grupisane:
Main (omogucava biranje neke od sledecih grupa sa tasterima 1, 2, 3, 4)
WinAmp (kontrola pomenutog programa)
Master Volume Control (kontrola glavnog kanala zvuka)
Line In Volume Control (klontrola line in zvuka - meni bitan zbog tunera)
MV2Player (kontrola pomenutog programa)
Windows & Girer Start up
Windows Startup (prilikom startovanja girdera postavlja sve predhodne grupe na DISABLE - EventString[GirderOpen])
Enable/Disable Group (Main) (kada pritisnem taster MTS na daljincu (EventString[MTS]), postavlja prvu grupu MAIN na ENABLE ili DISABLE sto mi omogucava da izaberem kontrolu winampa, zvuka ili mv2playera)

Kada se startuju/gase: winamp, kontrola zvuka ili mv2player medju komandama koje se izvrsavaju koriste se dva pomenuta BAT fajla. Razlog za njihovo postojanje je sprecavanje mesanja fuknkcija tastera na daljincu. Npr. za navedena podesavanja da ne postoje BAT fajlovi dok gasite npr. winamp na taster POWER - izgasili bi ste winamp ali isto tako upalili TV (default opcija ne vezano za girder). Moze i drugacije da se resi - sve zavisi sta hoces, sa kojim daljincem (uz tuner ili ne) i kako da radi.

Ti pogledaj kako izgledaju podesavanja (samo da skapiras kao sve funkcionise) pa prilagoti sebi komande za svoje programe i daljinac. Pozz
All we have to decide is what to do with the time that is given to us. J.R.R.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zidvr

Član broj: 181742
Poruke: 1
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Girder,podesavanja29.10.2008. u 17:34 - pre 188 meseci
ljudi ja imam ir prijemnik i girder sve sam podesio i sve funkcionise ali problem mi je u tome sto sam iskoristio neki mali daljinac koji ima samo 8 tastera i podesio sam da su mi tasteri isti za sve programe kojima upravljam e sad kad su mi svi aktivni u girderu imam problem naprimaer kad ocu da pojacam zvuk u quck tv on mi menja i program a kad ih iskljucim i ostavim samo da je jedan program aktivan u girderu lepo radi. Sta treba da se uradi da su mi svi aktivni i da mogu svima da upravljam
pomagajte molim vas
 
Odgovor na temu

ikaira
bgd

Član broj: 123681
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Girder,podesavanja28.11.2008. u 19:40 - pre 187 meseci
od asusove tv kartice mi je ostao usb senzor za daljinac. moze li on da radi sa nekim obicnim univerzalcem ili daljincem od tv, videa pomocu girdera, ili već nekako?
hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Girder,podesavanja

[ Pregleda: 8491 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.