Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

interesantno - kako pamtiti logicke izraze kao posebne entitete a ne kao konstante

[es] :: .NET :: interesantno - kako pamtiti logicke izraze kao posebne entitete a ne kao konstante

[ Pregleda: 3093 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kopca

Član broj: 14307
Poruke: 118
*.106.eunet.yu.



Profil

icon interesantno - kako pamtiti logicke izraze kao posebne entitete a ne kao konstante08.02.2005. u 14:26 - pre 233 meseci
Code:

Public Class ValidacijaKolone
    Private pNazivKolone As String
    Private pe As DataColumnChangeEventArgs
    Private pUslovi As Collection

    Public ReadOnly Property NazivKolone() As String
        Get
            Return pNazivKolone
        End Get
    End Property

    Public ReadOnly Property e() As DataColumnChangeEventArgs
        Get
            Return pe
        End Get
    End Property

    Public Property Uslovi() As Collection
        Get
            Return pUslovi
        End Get
        Set(ByVal Value As Collection)
            pUslovi = Value
        End Set
    End Property

    [b] Public Sub New(ByVal NazivKolone As String, ByVal ParamArray Uslovi() As Array)[/b]

    End Sub 
End Class


Hocu da napravim objekat za validaciju tacnosti unete vrednosti u gridu. Za neke kolone imam visestruke provere. Zelim da napravim objekat i metod koji bi za zadatu kolekciju logickih izraza sa prosledjenom vrednoscu racunao vrednost od svakog izraza i ako ima netacnih vracao bi false, inace true. Problem je u , jer konstruktoru mogu da prosledjujem samo konstantne vrednosti, a ne logicke izraze koji ce se pamtiti kao izrazi sa promenjljivom, a ne kao true ili false.
Za razlicite kolone postoje razliciti uslovi (pol = 'm' ili 'z' i sl.), pa bih za svaki grid morao da pravim novu funkcoju za validaciju.
Fina ideja... Mozda neko ima resenje.
kopca
 
Odgovor na temu

kopca

Član broj: 14307
Poruke: 118
*.177.eunet.yu.



Profil

icon Re: interesantno - kako pamtiti logicke izraze kao posebne entitete a ne kao konstante09.02.2005. u 08:40 - pre 233 meseci
Is there anybody with problem solution? Na koji fazon recimo rade funkcije kojima se prosledjuju stringovi WHERE klauzula - filteri i sl. Stringovi se tretiraju kao SQL komande. Da li moze nesto slicno da se uradi povodom logickih izraza?
Somebody stop me !!! Mozda ja razmisljam u nekom programersko - SF - filozofskom - Artur Clark fazonu. Ono sto ja hocu je cista imaginacija. Never give up!!!
kopca
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: interesantno - kako pamtiti logicke izraze kao posebne entitete a ne kao konstante09.02.2005. u 08:43 - pre 233 meseci
Ja ne znam za bolje rešenje nego da nađeš ili napraviš parser.

A možeš da probaš i sa generisanjem izvršnog koda pomoću refleksije.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: interesantno - kako pamtiti logicke izraze kao posebne entitete a ne kao konstante09.02.2005. u 08:53 - pre 233 meseci
Još neke bizarnije ideje koje mi padaju na pamet: da evaluiraš izraz u jscriptu ili na sql serveru.
 
Odgovor na temu

kopca

Član broj: 14307
Poruke: 118
*.181.eunet.yu.



Profil

icon Re: interesantno - kako pamtiti logicke izraze kao posebne entitete a ne kao konstante09.02.2005. u 12:30 - pre 233 meseci
Sta je generisanje izvrsnog koda pomocu refleksije?

kopca
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: interesantno - kako pamtiti logicke izraze kao posebne entitete a ne kao konstante09.02.2005. u 12:48 - pre 233 meseci
Pogledaj nejmspejsove System.CodeDom i System.Reflection.Emit. Ja konkretno nisam radio nešto tako.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: interesantno - kako pamtiti logicke izraze kao posebne entitete a ne kao konstante

[ Pregleda: 3093 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.