Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

a sta da radi delphi programer?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: a sta da radi delphi programer?

[ Pregleda: 7108 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

krcko74

Član broj: 47806
Poruke: 1
*.satlynx.net.



Profil

icon a sta da radi delphi programer?08.02.2005. u 13:42 - pre 232 meseci
Dali neko zna gde bi jedan delphi programer sa iskustvom mogao da trazi posao u Srbiji?
Mislim prvenstveno na BG.
Hvala unapred
P.S. Kako stoje stvari u inostranstvu sa delphijem?
 
Odgovor na temu

Peke
Ventis Media Inc.
Novi Sad

Član broj: 24103
Poruke: 66
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.mediamonkey.com


Profil

icon Re: a sta da radi delphi programer?09.02.2005. u 01:52 - pre 232 meseci
U Srbiji tesko, mada imam primera par mojih drugova koji rade za male pare.

Hmmmm.... Inostranstvo tako tako, eto ja sam imao srece pa radim za strance, ali je trebalo mnogo dokazivanja kojeg jos ima. Npr. trenutno sam sebi finansiram razvoj jednog Engine-a a ako im se svidi radni primer sve ce mi refundirati i onda cu lepo da radim za njih dalji razvoj (Da napomenem specifikacije su im se svidele inace bi me otvoreno pitali zasto trosim vreme kada ne dobijam nista za moje ideje).

P.S. U inostranstvu Delphi je relativno skup jezik u odnosu na C sto je ranije rezultiralo mnogo vecim kadrom sa znanjem C-a, a samim tim vise posla za njih a manje za nas.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.voban.co.yu.



+73 Profil

icon Re: a sta da radi delphi programer?09.02.2005. u 07:53 - pre 232 meseci
Ovih dana gledam delfi, posto nisam napravio nista, ne mogu reci ni da sam pocetnik.

Kako je ovde pomenuto da je skup alat, moze li neko reci posto? Znam da ima vise verzija, personal, profesional, enterprise. Mozda bolje da pitam posto je i sta sadrzi ona najjeftinija?

Navodno ona osnovna ne sadrzi bazu ni report. To se treba posebno licencirati. Kako u stvari stoje stvari sa cenama?

Gledam http://www.mikrokom.co.yu/ koji je kao "zvanicni partner Borlanda" medjutim tamo nema nista konkretno.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: a sta da radi delphi programer?09.02.2005. u 08:02 - pre 232 meseci
Citat:
... personal, profesional, enterprise. Mozda bolje da pitam posto je i sta sadrzi ona najjeftinija?


1.090 $ professional, 2.490 $ enterprise, 3.490 Arhitect.
Detaljnije mozes pogledati na: http://shop.borland.com

Citat:

Navodno ona osnovna ne sadrzi bazu ni report. To se treba posebno licencirati. Kako u stvari stoje stvari sa cenama?


Lažu zli jezici :) - pogledaj:

http://www.borland.com/delphi/pdf/del2005_feamatrix.pdf

ss.

ps.
@krcko74: koliko vidim, u sloveniji je relativno velika potražnja za delphi programerima, u rangu C++ a i VB a. ako ti to šta pomaže...

When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

Dragan
Dragan Gajic
Software Architect
Novi Sad

Član broj: 1596
Poruke: 76
195.252.81.*



+15 Profil

icon Re: a sta da radi delphi programer?09.02.2005. u 13:56 - pre 232 meseci
Pozdrav,

cilj bi trebalo da ti budu banke. Dosta ih koristi software jedne kompanije sa ovih prostora a koji je napisan na Delphi/SQL server platformi. Znam par firmi u NS koji imaju razvoj na Delphi-iju, za BG ne...
"The most likely way for the world to be destroyed, most experts agree, is by
accident. That's where we come in; we're computer professionals. We cause
accidents." - Nathaniel Borenstein
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: a sta da radi delphi programer?09.02.2005. u 14:19 - pre 232 meseci
Ako već imaš programerskog iskustva, razmotri učenje neke druge platforme. Izrada windows aplikacija u .NET-u prilično podseća na rad u Delphi-ju.
 
Odgovor na temu

Ruka
Milan Rukavina
Niš

Član broj: 5772
Poruke: 54
*.nat-pool.ni.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: a sta da radi delphi programer?09.02.2005. u 17:49 - pre 232 meseci
Citat:
jablan: Ako već imaš programerskog iskustva, razmotri učenje neke druge platforme. Izrada windows aplikacija u .NET-u prilično podseća na rad u Delphi-ju.

Malo je čudno gledište. Pa sam delphi služi za izradu .NET aplikacija. Činjenica je da ne postoji univerzalniji jezik. Možda nije optimalan baš za sve ali se mogu pisati sistemski programi, web aplikacije, win32, .net, linux... Sama tema "a sta da radi delphi programer?" zvuči pomalo pesimistički...delphi programer može da radi sve.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: a sta da radi delphi programer?10.02.2005. u 08:06 - pre 232 meseci
Citat:
Ruka: Malo je čudno gledište. Pa sam delphi služi za izradu .NET aplikacija.

Heh, kad sam ja radio delphi, pravio je samo native windows aplikacije. Mislio sam na MS .NET (C#, VB).
Citat:
Sama tema "a sta da radi delphi programer?" zvuči pomalo pesimistički...delphi programer može da radi sve.

Ne može da radi sve. Može da radi ono za šta ga firma plaća, tj. ono šta se traži. Mnoge dobre platforme su na tržištu gubile bitke od lošijih.
 
Odgovor na temu

Ruka
Milan Rukavina
Niš

Član broj: 5772
Poruke: 54
212.62.58.*



Profil

icon Re: a sta da radi delphi programer?10.02.2005. u 17:14 - pre 232 meseci
Tu se apsolutno slažem i velika je šteta što se većina naših firmi odlučuje za visual studio, a od toga 90% VB. Delphi je neuporedivo bolji programski jezik.
 
Odgovor na temu

stolex
Ilic S Stojan
Niš

Član broj: 28386
Poruke: 245
*.medianis.net.

ICQ: 61028708
Sajt: www.stojce.com


+2 Profil

icon Re: a sta da radi delphi programer?10.02.2005. u 22:49 - pre 232 meseci
Delphi jeste najbolji. Kod njega ne treba 250 linija koda da bi dobio jedno dugme, mada sam sada saznao da Visual studio ide ka tome da dosta uprosti nacin na koji radi sa komponentama i da poveca njihov broj (ako to vec nije odradio, posto sam vec neko vreme izasao iz windows sveta ne znam). Inace da za Delphi nema posla nema. Jednostavno M$ drzi monopol i kraj. Nazalost ni Kylix nije slavno prosao a verovao sam u njega. Na kraju program ako uz mnogo muke kompajliras moras da ga isporucis sa ogromnom kolicinom nekih biblioteka.... Nego da ne davim, ali ne vidim svetlije dane za Delphi.
Inace uz Pc Chip je skoro izasla neka verzija Delphija koja je besplatna (ne znam sta joj sve fali, ali je dzabe, a sto je dzabe i Bogu je drago :)))
To beer or not to beer?
- Shacksbeer -

http://www.nislija.be/
 
Odgovor na temu

bakalov
Aleksandar Bakalov
Zrenjanin

Član broj: 18385
Poruke: 16
212.200.124.*

ICQ: 38101472


Profil

icon Re: a sta da radi delphi programer?25.02.2005. u 23:18 - pre 232 meseci
Ne Delphi neće skoro biti potisnut u drugi plan u to budite sigurni. Inace preporuka je da prvo proucite .net platformu jer je delphi već *odavno* .net alat. Verzija Delphi 2005 čak kao ravnopravne jezike u radu sa delphijem predstavlja po prvi put i C# pored objektnog paskala. Jednostavno ako je firma 'normalna' tj. nema onih svemirskih zahteva za afričku platu ne bi trebalo da bude ikakvih pitanja u čemu programirate ako poznajete .net platformu. Možete pisati .net aplikacije, web servise ... u bilo kom .net enabled jeziku. Delphi je nepravedno kod nas u drugom planu ali recimo u Evropi (severnoj pretežno) to nije slučaj, pretrežno je razlog tome veoma glupo uverenje da je C bolji jezik od Pascala - ekvivalentno - razvojna okruženja bazirana na C jeziku su bolja... Sada i Delphi podržava C# pa taj argument više ne stoji, ali treba reći da i Microsoft pravi sjajna razvojna okruženja (jedino ja volim da kažem da nisu 'ergonomska' kao Borlandova), davno su prošla vremena kada ste morali da pišete 100 linija koda za jedno dugme kako je neko rekao. Inače moglo se i u Delphiju pisati pomoću WinApi funkcija...
Znači savet, učite .net platformu i malo više pažnje obratite na osnovne principe i koncepte programiranja a ne na same jezike i alate i bićete iznenađeni rezultatima. Svaki zidar je mogao svojevremeno da kupi knjigu Fox-a i da sklepa neki tzv. program za knjigovodstvo, to ga nije načinilo programerom kako mnogi od njih vole da se zovu. Znači bez dobre teorijske osnove ne smatrajte sebe programerima. Programiranje jeste zanatski posao u izvesnom procentu ali ne baš u tolikom koliko misle neki ovdašnji 'programeri'. Neozbiljno je tražiti čoveka da vam nešto ozbiljno uradi ako je pročitao knjigu ili dve o nekom alatu i to je sve što ima od znanja, takvi će firmu dugoročno mnogo više koštati nego što će doprineti. Drugo pitanje je to što je kod nas nažalost slaba softverska industrija...
Inače ne bi me iznenadilo da veliki MS u jednom momentu u budućnosti izda i free .net framework za linux... kada proceni da mu odgovara a posle ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: a sta da radi delphi programer?

[ Pregleda: 7108 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.