Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

this.BindingContext[dataset,"tbl"].Position i klik na dataGrid

[es] :: .NET :: this.BindingContext[dataset,"tbl"].Position i klik na dataGrid

[ Pregleda: 2959 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sekretar
Sekretar
Naseljeno mjesto

Član broj: 37558
Poruke: 72
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.



Profil

icon this.BindingContext[dataset,"tbl"].Position i klik na dataGrid07.02.2005. u 14:31 - pre 232 meseci
Pozdrav,

Kako da na osnovu klika na row u data gridu, pomjerim na poziciju u datasetu koja odgovara tom slogu u dataGridu?

Dataset sam napunio dataAdapterom
dataAdapterRT.Fill(dsRT,"RT");
datagrid se puni RT tabelom
dataGrid1.DataSource=dsRT.Tables["RT"];

jedan txt box sam bindovao na jedan slog iz tabele "RT"
txtRT.DataBindings.Add("Text",dsRT,"RT.nekoTextPolje");

Htio bih da se klikom na row u datagridu polje txtRT automatski popuni textom koji bi odgovarao tom slogu (datagrid row).
Dalje onda, promjena, update i sl nije problem. Bitno mi je samo da txt polje binda na odgovarajuću poziciju
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.3dnet.co.yu.



+311 Profil

icon Re: this.BindingContext[dataset,"tbl"].Position i klik na dataGrid07.02.2005. u 15:49 - pre 232 meseci
Samo umesto

Code:

    dataGrid1.DataSource=dsRT.Tables["RT"];


Stavi:

Code:

    dataGrid1.DataSource=dsRT;
    dataGrid1.DataMember="RT";


Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

sekretar
Sekretar
Naseljeno mjesto

Član broj: 37558
Poruke: 72
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: this.BindingContext[dataset,"tbl"].Position i klik na dataGrid07.02.2005. u 16:38 - pre 232 meseci
Hmm :) Radi. Hvala
Inace, kakva je razlika izmedju ova dva nacina? Kad se koji koristi?


--=20
Signature:
(appended at the end of all outgoing messages)
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.3dnet.co.yu.



+311 Profil

icon Re: this.BindingContext[dataset,"tbl"].Position i klik na dataGrid07.02.2005. u 19:54 - pre 232 meseci
Problem je u BindingManager-u koji je napravljen da različite kombinacije vrednosti DataSource-a i DataMember-a koje na kraju pokazuju na isti objekat, tumači različito i vidi ih kao dva odvojena "sveta".
 
Odgovor na temu

eon

Član broj: 10450
Poruke: 53
*.as54.bi.bih.net.ba.



Profil

icon Re: this.BindingContext[dataset,"tbl"].Position i klik na dataGrid08.02.2005. u 11:37 - pre 232 meseci
Imam potpuno isti problem, ali sa ASP.NET-om (datagrid bindovan za tabelu, te TextBox bindovan za jedno polje iz tabele). Binding sam podesio iz dizajnera, za datagrid svojstva "data source" (dataset) i "datamember" (tabela), a za TextBox odabrao polje tako da kada gledam HTML view ima svojstvo
Code:
Text='<%# DataBinder.Eval(DsProducts, "Tables[Products].DefaultView.[0].Description") %>'
.
Kada kliknem na dugme "Select" datagrida, trebalo bi valjda da se i TextBox popuni vrijednoscu polja iz trenutno odabranog reda u tabeli, medjutim nista se ne desava, TextBox i dalje prikazuje vrijednost iz prvog reda.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: this.BindingContext[dataset,"tbl"].Position i klik na dataGrid

[ Pregleda: 2959 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.