Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Background nije validan atribut u okviru <td>???

[es] :: Web dizajn i CSS :: Background nije validan atribut u okviru <td>???

[ Pregleda: 2769 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Psyche
Beograd

Član broj: 43591
Poruke: 112
*.041net.co.yu.



Profil

icon Background nije validan atribut u okviru <td>???06.02.2005. u 16:57 - pre 234 meseci
Radim uglavnom sa tabelama, pa kada postavim neku pozadinu za odredjeno polje u tabeli DW validator mi javlja da to nije podrzano u verziji 4 HTML, sta god mu znacilo.
Napominjem da mi se u svim novijim citacima stranice besprekorno prikazuju, ali me zanima zasto je ovo greska tj. kako se moze izbeci i koje su posledice (ja ih licno ne vidim)?
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Background nije validan atribut u okviru <td>???06.02.2005. u 19:34 - pre 234 meseci
Pitanje je samo želiš li se držati standarda. Sitnica.

Poruka koju dobijaš govori o tome - po definiciji HTML 4 ne postoji background atribut TD taga. Jednostavno.

Kako ovo izbeći? Pozadina može da se definiše CSS pravilima.

<style>
td
{
background: url(pozadina.jpg);
}
</style>

 
Odgovor na temu

Psyche
Beograd

Član broj: 43591
Poruke: 112
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Background nije validan atribut u okviru <td>???06.02.2005. u 20:44 - pre 234 meseci
Da, znam za to sa CSS, ali bi se to onda odnosilo na sva polja, tako da...
Ne cini se mnogo prakticnim za svako polje pojedinacno definisati preko CSS pozadinu posto su mahom razlicite, kad se moze staviti direktno u tag. Samo me je interesovalo cemu taj standard, tj. postoji li u praksi mogucnost da neko ne vidi stranicu korektno.
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.blueisp.co.yu.



+26 Profil

icon Re: Background nije validan atribut u okviru <td>???06.02.2005. u 20:47 - pre 234 meseci
Ovaj kod koji ti je noviKorisnik dao ce promeniti pozadinu na svim tvojim td-ovima.
Ovako stavljas samo na posebne

<style>
#pozadina
{
background: url(pozadina.jpg);
}
</style>

<td id="pozadina"></td>


Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

Zekica
Filip Milivojević
Pirot, Niš

Član broj: 2856
Poruke: 309
213.244.208.*

Jabber: zekica@elitesecurity.org
Sajt: www.pirotcity.com


+10 Profil

icon Re: Background nije validan atribut u okviru <td>???06.02.2005. u 21:39 - pre 234 meseci
Citat:
Psyche:
Samo me je interesovalo cemu taj standard, tj. postoji li u praksi mogucnost da neko ne vidi stranicu korektno.


Pa u praksi trenutno ne postoji mogucnost da neko stranicu ne vidi korektno, jer browseri jos uvek podrzavaju te tagove iz HTML 3.2 standarda, radi kompatibilnosti sa postojecim stranicama na web-u. U buducnosti, kada i ako broj stranica koje podrzavaju ove tagove bude zanemarljiv, browseri ce prestati da podrzavaju te tagove.

Citat:
Psyche:
Ne cini se mnogo prakticnim za svako polje pojedinacno definisati preko CSS pozadinu posto su mahom razlicite, kad se moze staviti direktno u tag.


To mozes postici i validnim HTML 4.01 tag-om koji se zove style, mada ovo nije metod preporucen od strane W3C-a, koji je i propisao HTML 4.01 standard:

Code:

<td style="background: url(pozadina.jpg) red;">
...
</td>

Sad ja znam zašto sam vam ovo ispričao, ovo će sigurno nekome koristiti....
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Background nije validan atribut u okviru <td>???

[ Pregleda: 2769 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.