Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otkljucavanje nule?

[es] :: Fiksna telefonija :: Otkljucavanje nule?

[ Pregleda: 16496 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.dip.urc.bl.ac.yu

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Otkljucavanje nule?10.05.2002. u 11:48 - pre 266 meseci
Treba mi code (ako postoji) za otkljucavanje nule na fiksnom telefonu, tj. u telekomu mi je zakljucana nula da ne mogu da zovem mobilni, srbiju, itd. e sada ima neki kod za otkljucavanje, samo da mi je znati koji, a tu ce te mi vi pomoci
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Otkljucavanje nule?10.05.2002. u 22:24 - pre 266 meseci
Ako je zakljucano u telekomu onda ti treba sifra koju zna samo onaj ko je izvrsio zakljucavanje. E sada, ne znam kakav vi tamo tip centrale imate i na koji nacin je izvrseno zakljucavanje. Ja znam za dva nacina.

1. Ode vlasnik broja u telekom i trazi da se zabrane svi brojevi koji pocinju sa 0 ili 99. To moze samo na nekim centralama i ako je to uradjeno onda ti ne mozes da uradis nista.

2. Ovo je verovatno ono sto je kod tebe uradjeno a to je da je neko ukucavanjem odredjenog koda i sifre sa tog telefona zakljucao odlazni saobracaj tako da se ne mogu pozivati brojevi sa 0 i 99. E sada nisam siguran da li je kod ogranicen na samo cetiri cifre. Ako jeste onda sedi kucaj sve od 0000 do 9999. To bi bio najlaksi slucaj. Najtezi bi bio ako broj cifara u kodu nije ogranicen. Onda ti stvarno ne mogu pomoci.

Ne znam da li postoji bilo kakav nacin da zaobidjes to s obzirom da je to sve u telekomu a ne na tvom aparatu ili lokalnoj centrali.
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Otkljucavanje nule?19.07.2002. u 19:30 - pre 263 meseci
Dejan kaze i ne laze...
Dopuna:
Obicno je kod za tu uslugu 33 i to na Erricson, Alcatel i EWSD sistemima. Primer:
*33*1234*0# ako je sifra 1234. Nula pre tarabe je obicno klasa koja skida ogranicenje. Ovo konkretno vazi za EWSD...
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

ulpijana
Novi Sad

Član broj: 4512
Poruke: 77
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Re: Otkljucavanje nule?19.07.2002. u 22:40 - pre 263 meseci
*33#
 
Odgovor na temu

anon676

Član broj: 676
Poruke: 759
*.verat.net



Profil

icon Re: Otkljucavanje nule?20.07.2002. u 01:22 - pre 263 meseci
dogovori se sa drugom da uradi preusmeravanje na zeljeni broj a ti pozovi druga...na fixni, to je nesto jeftino u srbiji (mogucnost preusmeravanja)
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
*.ptt.yu

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: Otkljucavanje nule?20.07.2002. u 02:08 - pre 263 meseci
Citat:
dogovori se sa drugom da uradi preusmeravanje na zeljeni broj a ti pozovi druga...na fixni, to je nesto jeftino u srbiji (mogucnost preusmeravanja)

da ako taj tvoj prijatelj dovoljno glup da placa tvoje pozive van lokala

Citat:
Pozivalac (u daljem tekstu osoba A) korisnika usluge preusmeravanja dolaznih poziva koji je preusmerio svoje dolazne pozive na drugi broj telefona (u daljem tekstu broj B) plaća poziv do korisnika usluge prema važećem Cenovniku. Preusmereni poziv osobe A od korisnika usluge do broja B plaća korisnik usluge prema važećem Cenovniku.

http://www.telekom.yu/SajtTelekoma/Fiksna/Preusmeravanje.htm
 
Odgovor na temu

anon676

Član broj: 676
Poruke: 759
*.rstel.net



Profil

icon Re: Otkljucavanje nule?02.02.2003. u 13:06 - pre 257 meseci
pa dobro, makar sam pomogao dechku. u ostalom to se moze odraditi na stari primitivan hadrverski nacin, programator u ruke raskopas centralu izvadis cip i iscitas :)) naravno to ti ne mogu uraditi ni ja ni ti itd...vec neko sasvim deseti kome to uopste nije u interesu da radi
 
Odgovor na temu

Billy_boy

Član broj: 13944
Poruke: 354
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Otkljucavanje nule?06.10.2003. u 16:17 - pre 248 meseci
Je li blokiranu na centrali ili sami telefon podrzava?
 
Odgovor na temu

LSDCracker
Obrisan Profil

Član broj: 161168
Poruke: 62



Profil

icon Re: Otkljucavanje nule?20.12.2007. u 01:32 - pre 197 meseci
Ovako....
Posto sam imao isti slucaj kod mene, cale i keva su mi lockovali nulu....
E sad, naravno sta cu gde cu, treba mi net, nemam sate, nemam para kod sebe, pa rekoh, ajd da provalim kod za zakljucavanje nule kako bi mogao da chatujem na krstarici jer mi je tada to bila preokupacija....
E sad, akcija je bila zapoceta, imao sam jedan mikrofoncic koji je bio savrsen alat za sledeci zadatak.
Cekao sam, cekao sam, cekao sam i najzad!
Kod za zakljucavanje koji je uneo cale je ostao u "redialu" telefona.
Savrseno!
povezao sam mikrofon sa kompom i spojio sa telefonom.
Zvuk je bio snimljen i trebalo je samo par sati analize da provalim....
Tako analizom, posle nekih 15 minuta dosao sam do zakljucka da se sifra sastoji iz sledecih elemenata A,B,C,D,E i F i to u rasporedu:
ABBACDCDEFFEA

Prostom analizom zvuka(Koja je inace potrajala zbog loseg kvaliteta) sam dosao do koda.
#33#*4*46116#

Nije mi mnogo trebalo da skapiram da je kod za otkljucavanje(Mislim logicno):
*33#*4*46116#

Za pronalazenje sifre za otkljucavanje telefona ti treba oko 2 sata ako si dovoljno snalazljiv...meni je trebalo pet jer sam trebao da smislim nacin kako da nateram caleta da prvo otkljuca, pa da zakljuca telefon + da nestane sa mesta dogadjaja.

Tolko od mene.
Sifru za otkljucavanje ne mozes nigde da nadjes jer je za svaki telfonski broj razlicita.
Tako da probaj da uradis nesto na ovaj nacin....uspece ti...znam da meni jeste, ali sad koristim ADSL tako da mogu da zakljucavaju 0 do sutra:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Otkljucavanje nule?

[ Pregleda: 16496 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.