Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

oracle 10g - sta instalirati???

[es] :: Oracle :: oracle 10g - sta instalirati???

[ Pregleda: 4723 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tibor
NS

Član broj: 20891
Poruke: 75
212.200.107.*

Sajt: tibor.fotopic.net


Profil

icon oracle 10g - sta instalirati???06.02.2005. u 13:14 - pre 233 meseci
Na faksu iz predmeta Projektovanje informaciono-komunikacionih sistema radimo oracle(8) ali to mi sve nekako deluje neozbiljno pa sam mislio da ga instaliram kuci. Za sada smo uradili samo ER model u designer-u, konacno bi trebali da dobijemo aplikaciju za vodjenje poslova. Ucicemo jos i PL/SQL, JAVA. Interesuje me sta mi je sve od dole ponudjenih paketa potrebno, posto narucujem od nekog lika pa da ne uzmem ono sto mi ne treba ili da uzmem sve po principu "od viska glava ne boli"?
:)

- Database 10g (instalacija, Companion, Client, Cluster Ready Services): 3 cd-a
- Application Server 10g (Java, Standard and Enterprise edition): 3 cd-a
- Developer Suite 10g (instalacija sa documentation diskom): 2 cd-a
gde sam popeo?
 
Odgovor na temu

Raspucin

Moderator
Član broj: 20699
Poruke: 216
*.177.eunet.yu.

ICQ: 244452581


+3 Profil

icon Re: oracle 10g - sta instalirati???06.02.2005. u 17:23 - pre 233 meseci
Pa, evo ovo ti je moj savet. Za sada 10g zaobidji. Instalacija baze je 1CD ne znam gde si ti video 3CD-a, ali to nema veze.

Sa 9i ima dosta vise iza sebe i ona je na 3CD-a. U principu za to sto ces da ucis (SQL, PL/SQL i Java) i 8i moze sasvim lepo da ti posluzi (SQL i PL/SQL su malte ne identicni a za Javu nije bitno koja je baza, osim ako ne radite neke egzoticne stvari za stored procedurama pisanim u Javi, sto ne verujem).

Aplicatin Server ti ne treba sigurno (a i trazi azdaju od masine). Instalirati Application Server i bazu na jednoj masini je ludost. Ako hoces da instaliras Application Server samo zbog Jave, onda mozes da iskoristis Tomcat ili tako nesto manje, jer mislim da ce ti to sasvim zadovoljiti potrebe za ono sto tebi treba.

Developer Suite, mislim da ti ne treba jedino ako neces da koristis JDeveloper, mada njega imas i posebno, tako da ne moras da instaliras Suite zbog samo zbog njega. Mada je to dosta mocan alat, mislim da nije za pocetnike. Potrebno je dosta vremena za samo ucenje alata, ako ne radite vec u njemu zaobidji Developer Suite.

Za, PL/SQL imas na preimer PL/SQL Developer koji mislim da nije los i da moze da posluzi za ucenje PL/SQL-a. Mali je i bolji od onog sto nudi Oracle.

Citat:
po principu "od viska glava ne boli"?


Kod Oracle-a veruj mi da od viska boli glava (ili fali memorija). sve sto ti 100% ne treba izbaci.

Samo nabavi instalaciju 9i. To ti je moj savet. Inace ako hoces da instaliras sve sto si dole naveo onda ce ti trebati za AS+Baza+Suite=1GB+256MB+0MB=1256MB RAM-a sto je minimum za bazu i AS. Ja samo za 10g bazu koristim oko 1512MB RAM-a (jeste da imam tri baze) ali sve sto ti ne treba nemoj da instaliras.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Raspucin dana 12.02.2005. u 09:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tibor
NS

Član broj: 20891
Poruke: 75
212.200.107.*

Sajt: tibor.fotopic.net


Profil

icon Re: oracle 10g - sta instalirati???11.02.2005. u 22:26 - pre 232 meseci
hvala na savetima, puno si mi pomogao, instaliracu 9-tku, cim je nadjem...
gde sam popeo?
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: oracle 10g - sta instalirati???

[ Pregleda: 4723 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.