Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Printer HP 695C - problem sa kertridzima

[es] :: Ostali hardver :: Printer HP 695C - problem sa kertridzima

[ Pregleda: 2191 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanvuk
Beograd

Član broj: 13690
Poruke: 153
*.beotel.net.



Profil

icon Printer HP 695C - problem sa kertridzima05.02.2005. u 21:47 - pre 233 meseci
Koristim vec neko vreme ovaj printer (HP 695C) i sluzi svrsi... Ketridze naravno punim, ne sam nego u nekoj firmici, ali sam posle poslednje dopune primetio jednu chudnu stvar!


Dakle, redom...

Shtampam obichan crni tekst, i odluchim da ga prekinem, on izbaci papir, ja pogledam i primetim da je stao na pola reda, dakle gornji deo reda ishtampan, donji tek zapochet... Ali shta je tu problem, taj donji deo reda je svetloplav...

Zakljuchak, kada shtampa crno ne koristi crni ketridz nego mesha boje... pogledam kako je podesheno, bilo je na >Color - Normal quality<


Isprobam na razne nachine i:

Evo situacije

u podeshavanjima mi je bilo
>Color<
• Shtampa iskljuchivo koristeci kolor ketridz, dakle kada treba crno mesha boje (bilo da je samo tekst, ili u okviru slike), boju shtampa standardno, crni ketridz ne koristi uopshte (vide se i tachkice u raznim bojama kada se dobro pogleda obod teksta, dakle kolor)


Prebacim na
>Grayscale<
• vidim jasnu razliku: sada koristi crni kertridz... mnogo bolji kvalitet crne boje, homogena na velikim povrshinama, kada ga prekinem nema plave linije, ne pojavljuju se tachkice u boji... ali naravno nema boje :]]



Pitanje:

U chemu je problem? Pogledao sam neke stare shtampane stvari i chini mi se da je on to radio i pre, ali nisam obracao paznju... nisam siguran za to...


Mislim, smeta mi shto je losh kvalitet, i shto troshi boju umesto da koristi crni kertridz... to valjda ne bi trebalo tako da bude?


Mada, pada mi na pamet, da li on to tako i radi, mozda ne moze drugachije? Neshto ne verujem da je tako napravljeno... da li neko zna? Mozda noviji printeri mogu da kombinuju na dokumentu crni i kolor kertridz?

Probao i u Linuxu, i u Windowsu, misleci da je do softvera, ali ista je stvar, potpuno isto...


Izvinjavam se zbog predugachkog posta, ali morao sam detaljno da objasnim!

Hvala svima!! Pozdraw.......
IvanVuk
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.153.eunet.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Printer HP 695C - problem sa kertridzima15.02.2005. u 13:41 - pre 233 meseci
Naravno... Novoji pronteri koriste i crni i kolor ketridz...
Ali ni meni nije jasno da su napravili stampac koji tako koristi ketridze....
Mada ne verujem da je neki kvar u pitanju... najverovatnije je tako napravljen...
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Printer HP 695C - problem sa kertridzima15.02.2005. u 23:00 - pre 233 meseci
To je sasvim uobičajeno. Ako hoćeš grayscale only - postavi na grayscale. Ako hoćeš kolor - kolor. Ako štampaš bilo šta (pa i tekst) u crnoj boji, on štampa koristeći SVE kertridže i time dobija tzv. "punu crnu". Isključivanje kolor štampe, isključuje i kolor kertridž, ali to za rezultat ima primetno slabiju zasićenost crnih površina.

Budi srećan što je i tako. Neki Canon-i imaju običaj da sve štampaju pomoću kolor kertridža, jer istovremeno na glavi može biti samo jedan kertridž - ili kolor, ili crni.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ivanvuk
Beograd

Član broj: 13690
Poruke: 153
213.244.208.*



Profil

icon Re: Printer HP 695C - problem sa kertridzima16.02.2005. u 01:44 - pre 233 meseci
Hmm, dakle izgleda da je definitivno tako napravljen... kako li to do sada nisam primetio :]]



Mada, chek, neshto mi nije jasno...


Storm48, ti kazesh da on kada ukljuchim *color shtampa koristeci SVE kertridze.... Pri tom mislish da koristi i CRNI i KOLOR???

poshto ovde to nije sluchaj, shto mene i buni... kada ukljuchim kolor on se ponasha kao da crnog kertridza nema, crnu dobija meshanjem sve tri boje....

I zbog toga su u tom sluchaju vece crne povrshine sivkaste i nisu homogene (crna boja nije ravnomerna, nego negde malo svetlija, negde tamnija, kao "isprana"), dok kada ukljuchim *greyscale crne povrshine su savrsheno crne...



Evo shta sam josh probao... Shtampam omot za album...

I selektujem regione po boji u Gimp-u (ili Photoshopu), dakle izdvojim samo crno... to cut-ujem u novi layer... i zatim u dva prolaza stampam:
-onaj izdvojeni crni layer shtampam u *greyscale rezimu, i crna boja je onda odlichna, a zatim
-isti papir ubacim ponovo i odshtampam onaj deo u boji sa kog su skinute sve crne povrshine u *color rezimu...

I sve bi to bilo divno da ovaj shtampach nije neprecizan pri uvlachenju papira pa onda te dve slike budu pomerene jedna u odnosu na drugu za nekih pola centimetra :]]

al shta sad, iz 20og pokushaja mozda i uspe :]]] ja nisam imao zivaca, a i jeftinije bi mi bilo da kupim novi printer :]]

eto tako...



Hvala na odgovorima!!

Pozdrav!!!
IvanVuk
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Printer HP 695C - problem sa kertridzima

[ Pregleda: 2191 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.