Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"MSN Search" vs "Google & Co."

[es] :: Advocacy :: "MSN Search" vs "Google & Co."

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14801 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 01:28 - pre 233 meseci
Citat:
Sundance: S obzirom da google ionako prikazuje samo prvih 1000 rezultata, ako MSN bude defaultni SE u novom IE-u u LH-u, vjerojatno će fja popularnosti google-a od za godinu dana i 3 mjeseca biti monotono padajuća, bez obzira i na 10-20% možda veću kvalitetu, jer će jednostavno inercija odraditi svoje....

Zasto se svi hvataju za tih 1000 rezultata? 99.5% korisnika niti zna za to, niti im se ikad ukazala potreba za vise...Ja to uopste ne vidim kao nedostatak, jednostavno su nasli treshold koji im odgovara i to je to. Ja taj broj rezultata koji mi daje vidim samo kao reper da suzim pretragu, pa cela poenta gugla je upravo u tome da preciznijim upitom smanjis broj rezultata pretrage...

G opsluzuje i korisnike, ne samo developere i slicne frikove... :) Mnogo veca greska je sto mu je counting neprezican.

Npr. za term "radioestezija" kaze "Results 1 - 10 of about 31 for radioestezija", dok ih ima samo 14, a sa filter=0 prikazuje 30. To je mnogo veca glupost po meni, nego limit na 1K...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.bitsyu.net.

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 02:16 - pre 233 meseci
Ja imam tu jednu lepu stvar koju pricam kad pricam o Googlu ... kad mi bilo koji SE da precizniju pretragu od njega za brze vreme ,preci cu na njega .. jer poenta je da dobijes pravi podatak na prvoj strani a ne da juris 999 hit ...
ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 02:17 - pre 233 meseci
Nemoj tako boccio, u ovom slučaju je Sundance-u očigledno mnogo zgodnije da uzme "pro-korisnike" kao test-uzorak za svoje arguemente... :)

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 02:45 - pre 233 meseci
Citat:
boccio:Ja to uopste ne vidim kao nedostatak, jednostavno su nasli treshold koji im odgovara i to je to.


Pa govorim da google nije niš posebno ako stavlja samo prvih 1000 rezultata, i da s obzirom na financijske i tehničke resurse kojima MSFT raspolaže, ne bi trebao biti nikakav problem doći do tog broja.

Citat:
Ja taj broj rezultata koji mi daje vidim samo kao reper da suzim pretragu, pa cela poenta gugla je upravo u tome da preciznijim upitom smanjis broj rezultata pretrage...


Blablabla...ne znam zašto si se uhvatio oko toga broja 1000, rekoh da ako MSN većini korisnika bude dobar po defaultu, google će izgubiti znatan dio win korisnika. I najveća će se bitka voditi oko kvalitete prikaza prvih 10-20 rezultata.

Citat:
BytEfLUSh: Nemoj tako boccio, u ovom slučaju je Sundance-u očigledno mnogo zgodnije da uzme "pro-korisnike" kao test-uzorak za svoje arguemente... :)


Sanjaj.
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.bitsyu.net.

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 04:41 - pre 233 meseci
Mozes da pricas do naksutra ....ali ja cu da ti priznam da ce biti bolji onog trenutka kad bude ... kao sto ti pricas M$ vs svi da je M$ vrh .. i reci cu da nije vrh kad ne bude :)

Zato pusti M$ da radi ostalo ..a pusti majstora da radi SE
ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 05:16 - pre 233 meseci
Gle Deniću, sad G JEST vrh, ovdje raspravljamo da li će to uvijek i ostati.

Kad bi se na Advocacy raspravljalo samo o stvarima koje se tiču onoga što jest SAD i DANAS, ne bi bio ni približno toliko zabavan :>
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
212.200.52.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 07:15 - pre 233 meseci
Citat:
Sundance: ... bez obzira i na 10-20% možda veću kvalitetu, jer će jednostavno inercija odraditi svoje....

Kao što uostalom radi i sa win vs <sve ostalo> :>


E, samo sam ovo hteo da cujem :)

znaci, nije win kvalitetniji, nego inercija radi svoje :) Hvala, popravio si mi dan :)

Inace kako si izracunao da je google (mozda) 10-20% bolji? zasto nije 7-23%? :) Sorry, no offense, ali nisam izdrzao.

Da se vratim na temu: Google optimizacija je postala unosan biznis, citave knjige se pisu o tome, zillioni sajtova se pojavljuju koji pomazu optimizxaciji, a pagerank samo unosi dodatnu dimenziju.

Sta ima od toga MSN? Bice sigurno, treba da docekamo ...

Da li ste probali uporedo searcheve na MSN i Google? Ja jesam, narocito za sajtove za koje smo radili SEO, interesantno je da su neki sajtovi bolje prosli, neki nesto gore, ali prosek je tu negde.

 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 07:31 - pre 233 meseci
Citat:
zi:::znaci, nije win kvalitetniji, nego inercija radi svoje :) Hvala, popravio si mi dan :)


Nigdje nisam spomenuo linux :P

Citat:
Inace kako si izracunao da je google (mozda) 10-20% bolji? zasto nije 7-23%? :) Sorry, no offense, ali nisam izdrzao.


Možda recimo.... za 10-20% korisnika će biti razlike između MSN i G?

Citat:
Da li ste probali uporedo searcheve na MSN i Google? Ja jesam, narocito za sajtove za koje smo radili SEO, interesantno je da su neki sajtovi bolje prosli, neki nesto gore, ali prosek je tu negde.


Sjećam se jedne stranice koja je uspoređivala prvih 100 rezultata sa yahoo i google, bili su >90% identični za većinu pojmova..... Ako netko zna neka baci link :>

Dovoljno je da u IE-u na LH-u bude search: polje i da korisnik opali i da rezultati budu zadovoljavajući, pa da se google jako zamisli gdje je i šta je :)

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 06.02.2005. u 16:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
212.200.52.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 07:52 - pre 233 meseci
@sundance: u pravu si da bi samo 10-20% primetilo razliku, kada su i rezultati tako slicni ... Makar sam i citao da MSN krade cache od Googlea ...

Citat:
Dovoljno je da u IE-u na LH-u bude search: polje i da korisnik opali i da rezultati budu zadovoljavajući, pa da se google jako zamisli gdje je i šta je :)


Da, tu se slazem, ali to ce biti tek za jedno godinu dana.

Ali, sam si pominjao inerciju: znas kada ce svi windows korisnici (i linux korisnici koji prepoznaju u longhornu pravu vrednost) preci na longhorn?

Za par godina?

A gde ce tada biti Google koji se takodje nesluceno razvija?

Sigurno ce imati svoj browser, a bogami mozda i svoj operativni sistem, optimizovan za ono sto ljudi najcesce rade: browsuju internetom, pisu pisma, i rade office stvari.
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
212.200.52.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 08:23 - pre 233 meseci
A za ovo:

Citat:
Nigdje nisam spomenuo linux :P


nisam ni ja u onoj prethodnoj poruci, ali ti sada jesi, pa si ocito mislio na njega ;)

---

inace, da bi msn search pokazao da je inovativan, odmah su uveli mogucnost trazenja 'near me' ... koja koincidencija, google je to uveo isto pre nekoliko dana ... makar je beta verzija postojala vec par godina.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 08:30 - pre 233 meseci
Citat:
Sundance: I najveća će se bitka voditi oko kvalitete prikaza prvih 10-20 rezultata.

Citat:
zi::: Da li ste probali uporedo searcheve na MSN i Google? Ja jesam, narocito za sajtove za koje smo radili SEO, interesantno je da su neki sajtovi bolje prosli, neki nesto gore, ali prosek je tu negde.

G i MSN su nebo i zemlja. MSN-ov algoritam se mnogo vise oslanja na on-page SEO dok je guglu akcenat na back-linkovima (bas se pitam zasto :)). Da ne pricam da im je gornja granica za keyword-density ludacki tolerantnija od gugla. Da li treba da crtam sta te 2 stvari znace za spamere?

A oko tih famoznih 10%-20% razlike samo bih uputio na ovu temu:
http://www.elitesecurity.org/tema/70610

pa vidite koja je razlika izmedju G i MSN...






Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nspoint.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 09:34 - pre 233 meseci
Mislim da ćemo uskoro videti poboljšanje položaja MSN u odnosu na Google, sa aspekta broja pretraživanja:

http://www.elitesecurity.org/tema/94329
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 10:47 - pre 233 meseci
Citat:
Sundance:
S obzirom da google ionako prikazuje samo prvih 1000 rezultata, ako MSN bude defaultni SE u novom IE-u u LH-u, vjerojatno će fja popularnosti google-a od za godinu dana i 3 mjeseca biti monotono padajuća, bez obzira i na 10-20% možda veću kvalitetu, jer će jednostavno inercija odraditi svoje....


Mislim da to nije nikakva mana... Ja recimo kad trazim nesto na Google-u, ako ga nema na prvoj strani, smatram da ga nema opste, ili uopste nije vredno gledanja... Retko otvaram drugu stranu, a trecu jos redje... Znaci pregledam koliko, 30 rezultata odprilike?
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 12:19 - pre 233 meseci
Ma...........

Dok god google meni bude radio ono sto i sada radi/ da uvek nadjem ono sto trazim (nije se desilo suprotno) brzo drugi SE necu uzeti u obzir i to je to, a reci "samo 1000 rezultata" i to stavljati kao "-" je po meni smesno.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 15:56 - pre 233 meseci
Citat:
zi::: Sigurno ce imati svoj browser, a bogami mozda i svoj operativni sistem, optimizovan za ono sto ljudi najcesce rade: browsuju internetom, pisu pisma, i rade office stvari.


Aha...možda za jedno 5 god :>

GoogleOS, hehehehehe.

A browser...možda ga izdaju krajem ove godine...FF je ionako napravio previše buke na tržištu browsera, izlazak gbrowsera teško da bi napravio neki prodor na ionako zasičeno tržište.

Misli ti šta hočeš, ako u LH-u na novom IE-u defaultni homepage bude onaj od MSN search, google-u se loše piše :>

Evo ja od danas koristim MSN search!

Go Microsoft! :>
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
213.244.208.*

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 17:20 - pre 233 meseci
Citat:
Evo ja od danas koristim MSN search!


Nisam ni sumnjao. Samo stvaras mnogo buke kada branis neki svoj stav. Meni licis na nekog PR microsofta ( registrovanog na ovom forumu ).
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 17:29 - pre 233 meseci
MSN je prepravio search engine da kada ukucas "more evil than Satan" on kao prvi sajt izbaci google :), mozda Gojko jos uvek ima screenshoot :) posto je on cuven po tome da tako nesto snimi i sacuva :)

http://www.vnunet.com/news/1159366

 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 17:38 - pre 233 meseci
Citat:
Sundance: Aha...možda za jedno 5 god :>
GoogleOS, hehehehehe.


Pa ja se nebi bas toliko smejao tome, pogledaj samo na sta im lici gmail, neka naprave office alate i ostale svakodnevne programe koje ljudi koriste njima ni ne treba OS, mada za takvu stvar uvek mogu da naprave da upakuju linux distribuciju :)

Citat:
Sundance:
A browser...možda ga izdaju krajem ove godine...FF je ionako napravio previše buke na tržištu browsera, izlazak gbrowsera teško da bi napravio neki prodor na ionako zasičeno tržište.


Pa ne verujem da ce izbaciti svoj browser ;) mislim da ce uloziti napor u FF, posto su zaposlili glavnog programera na projektu FF-a.
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
213.244.208.*

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 18:44 - pre 233 meseci
Ma ne prati ES.....

http://www.elitesecurity.org/tema/92304

 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: "MSN Search" vs "Google & Co."06.02.2005. u 18:47 - pre 233 meseci
Citat:
strba: Nisam ni sumnjao. Samo stvaras mnogo buke kada branis neki svoj stav. Meni licis na nekog PR microsofta ( registrovanog na ovom forumu ).


Nažalost nisam :)

Gle...ubitačno je da jedna tražilica na netu ima daleko više prometa od drugih...sam koncept anonimnosti na Internetu i nema puno smisla kad jedna američka firma zna prohtjeve pola čovječanstva, kad su >95% mejlova plain text.....

Kvalitetna konkurencija za google je dobra, ne samo za MS, već i za boljitak cijelog Weba.

Citat:
Dejan Lozanovic: Pa ja se nebi bas toliko smejao tome, pogledaj samo na sta im lici gmail, neka naprave office alate i ostale svakodnevne programe koje ljudi koriste njima ni ne treba OS, mada za takvu stvar uvek mogu da naprave da upakuju linux distribuciju :)


Teško da bi se gmail mogao nazvati začetkom nekog OS-a... Ali opet, ako su emacs i vi OS-evi, valjda je i gmail :>

Nadalje, uloga web browsera će u ovoj dekadi imati ulogu daleko najkorištenije aplikacije. Sve piči ka ujedinjavanjem unutar web browsera: mail, newsi (pogledajte google groups beta - stvarno je odličan, možda postane sličan hit kao i gmail), zatim IM klijenti, multimedija...sve živo i sve interaktivno. Vrlo brzo bi se mogla ostvariti Sun-ova "The network is the computer" maksima, tako bi praktično web browser bio neka vrsta OS-a sam po sebi!

Linux bi tu bio samo alatka...neka vrsta oruđa u googleovom questu da pokori "konzolu 21. stoljeća", da iskoristi svoj autoritet i zvučno ime te da zagospodari privatnošču krajnjih korisnika...meni sve ovo liči na još jedan Big Brother scenarij :>

Čak i "gooogle" i 666 imaju neke sličnosti :>
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: "MSN Search" vs "Google & Co."

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14801 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.