Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PIC - Zna li netko jel se ovo moze napraviti?

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: PIC - Zna li netko jel se ovo moze napraviti?

[ Pregleda: 5309 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

amd3
HR

Član broj: 32279
Poruke: 68
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.ekipa.50megs.com


Profil

icon PIC - Zna li netko jel se ovo moze napraviti?03.02.2005. u 14:19 - pre 233 meseci
Ovako, jel se može nekako napraviti uređajčić koji bi na segmentnom ( osvjetljenom) displeju prikazao

1. vanjsku temperaturu
2. unutarnju temperaturu
3. napon akumulatora

Konkretno - to bi išlo u auto. Napravio sam si automatsku klimu za auto s regulacijom no nemam nikakav termometar u autu pa bi htio nešto ugraditi.

Znam da ima za kupiti gotovih, tvorničkih uređaja, no htio bi baš s segmentnim displayom jer ga je lako ugraditi u auto. Ako netko može smisliti i napraviti takvo nešto nek napiše cijenu za gotov uređaj.


Pretpostavljam da je najlakše napraviti s PIC-om.

[email protected]
Rule
 
Odgovor na temu

goranar
Goran Arandjelovic
servis elektronike
Banja Luka

Član broj: 45266
Poruke: 120
*.teol.net.



Profil

icon Re: PIC - Zna li netko jel se ovo moze napraviti?04.02.2005. u 02:53 - pre 233 meseci
Imas po prodavnicama auto delova dupli termometar, LCD, sa dve sonde. Jedna se montira unutra za pokazivanje unutrasnje temperature a druga na spoljasnjoj strani poda i pored pokazivanja spoljne temperature ima i zvucni signal za opasnost od poledice. Lak je za ugradnju, jer skoro celu prednju stranu zauzima LCD.Pozdrav.
Nista lakse nego sebe dovesti u stanje nesvesnosti a zatim zaboraviti na izvrseni cin.
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.verat.net.



+8 Profil

icon Re: PIC - Zna li netko jel se ovo moze napraviti?04.02.2005. u 15:27 - pre 233 meseci
A gde ima kupiti?
Moze na pp da ne bude reklama.
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

goranar
Goran Arandjelovic
servis elektronike
Banja Luka

Član broj: 45266
Poruke: 120
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: PIC - Zna li netko jel se ovo moze napraviti?04.02.2005. u 23:37 - pre 233 meseci
Ne znam odakle si, pre par meseci sam to video u vise prodavnica u Beogradu,
konkretno neka prodavnica kod Starka na Vozdovcu i buvljak u Pancevu. Ovde u
Banja Luci ima u jednoj prodavnici, ali je drugacije konstrukcije. Ima dva
LCD jedan do drugoga, manja je visina cifre i ceo uredjaj je vise na duz,
mislim da bi bio problem montirati ga unutar instrument table ili u sklopu.
Previdjen je da stoji eksterno zalepljen duplofanom. Dimenzije su, prednja
strana cca 25x120mm, debljina cca 15mm. Mislim da nema pozadinsko svetlo
displeja, napajanje baterije, ne znam koje. Pozdrav.
Nista lakse nego sebe dovesti u stanje nesvesnosti a zatim zaboraviti na izvrseni cin.
 
Odgovor na temu

amd3
HR

Član broj: 32279
Poruke: 68
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.ekipa.50megs.com


Profil

icon Re: PIC - Zna li netko jel se ovo moze napraviti?05.02.2005. u 10:40 - pre 233 meseci
Imam više Dig. Komparatora ( vidjeti na www.ekipa.50megs.com) te ih mijenjam za razno ( elektronički kitovi, PC hardware, komponente ili razno...)

Ako nekome treba mozemo se dogovoriti. Sms na 00385989170545 ili [email protected]
Rule
 
Odgovor na temu

vladel
vladislav stankovic
velika plana

Član broj: 36461
Poruke: 57
*.vdial.verat.net.

ICQ: 344122450


Profil

icon Re: PIC - Zna li netko jel se ovo moze napraviti?17.03.2005. u 22:10 - pre 232 meseci
idi ovde
covek sve radi.
http://www.epraktikum.co.yu/
pozdrav
vladel
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: PIC - Zna li netko jel se ovo moze napraviti?

[ Pregleda: 5309 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.