Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Suzbijanja piraterije

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Suzbijanja piraterije

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56853 | Odgovora: 417 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a06.02.2005. u 22:51 - pre 234 meseci
Citat:
UVEK ce biti nekog spremnog da radi, ne zato sto voli da krsi zakon, vec zato sto nije u prilici da bira. Zato sto mora da zaradi.

Tom što mora da zaradi će kazna od nekoliko desetina hiljada evra verovatno promeniti mišljenje i naterati ga da se pozabavi nečim legalnijim, bar ja mislim.
Uostalom, zašto svi idete iz krajnosti u krajnost.Valjda postoji neka zlatna sredina, majku mu.Recimo, pričao sam već sto puta, da se velikim kaznama proteraju ljudi sa ulica, pijaca i ostalih javnih mesta, a to što ćeš ti da valjaš nešto na sitno komšijama i prijateljima koje poznaješ, to je nešto drugo, osim ukoliko te neko od njih ne prijavi.Ali valjda je jasno da ne sme da se dozvoli da se piratski diskovi na ulicama i pijacama prodaju poput voća i povrća, mislim to ne ide.Ali treba da se promeni svest građana i da počne da se ceni tuđa svojina, gde naravno spada i intelektualna.Hoću da kad neko koristi moj program bez dozvole da ja lepo mogu da ga prijavim i dobijem odštetu u visini procenjene štete, a ne da ga neko valja bez moje dozvole i bez posledica.To isto hoće i ostale firme što naše što inostrane koje proizvode softver i imaju pravo.E sad, naravno da neću mnogo da se cimam ako provalim da se neko kod kuće zeza sa mojim programom, ali ako neko pomoću njega radi bilo šta i zarađuje, zašto da ga pustim da se izvuče sa tim ? E isto tako gledaju i ostali.Ako ti pogledaš neki film ili odigraš neku igru kod kuće, pa niko neće da se cima oko tebe, ali ako ti svesno tako nešto prodaješ, pa izvini bato, nije to tvoje pa da možeš tako da radiš.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a06.02.2005. u 23:53 - pre 234 meseci
Ovo je stvarno sramotno sta se pise na ovoj temi na ES-u, i uopste na ES-u globalno.

Pa mi, clanovi ovog foruma, IT profesionalci, i da kazem 'ljudi od struke', pa mi prvi treba da ustanemo i da se usprotivimo pirateriji, a ne jos da 90% clanova ES-a javno podrzava i ohrabruje pirateriju...

Mi smo ti koji u ovoj drzavi hleb zaradjujemo od IT-a generalno, bilo da je software developing, bilo da je administracija, web design itd itd...

Mi smo ti koji krvavo radeci za tastaturom pokusavamo da zaradimo neki dinar, i mi smo ti koji hranimo porodice putem ove iste tastature.

I onda dodju ovi pirati tipa Marenovic Slavise na ovoj temi, i onog bednika koji je za B92 izjavio kako policija nije bila uopste ljubazna, i da su ga svi mrko gledali (o boze, pa to je necuveno, policija izgleda treba da se smeska kriminalcima dok ih hapse), i onda takva g**** se poseru meni i svima nama na glavu, poseru se na nas rad, i kenjaju kako su eto oni jadni i zrtve.

A sta smo mi? Pa mi smo izgleda budale...

I neka su pohapsili sva g**** kod SKC-a, i dabogda dobili po 8 godina robije svi, za nauk drugima.

A svi vi - CLANOVI ELITESECURITY-ja, koji javno podrzavate pirateriju, a ocekujete da zivite od IT-a, dobro razmislite sta radite, i cemu vode vasi postupci.
Jer sta treba da ocekujemo, da ce neci zemljoradnik iz okoline Mojkovca, da se javno bori i buni protiv piraterije, kako bi nama IT strucnjacima omogucio kvalitetnije radne uslove i sa tim i bolji zivot i vise sanse za zaradu? I kako uopste neko ima obraza da kao IT strucnjak kuka da nema posla, da ne moze da prehrani porodicu, a na drugoj strani podrzava pirateriju i omalovazavanje celog IT-a.

Ovo se ne desava nikome drugom, ovo je REALNOST, i ovo se desava NAMA! Mi smo ti koje piraterija direktno pogadja. Pirati ispred SKC-a ne pogadjaju Billa Gates-a, oni pogadjaju programere u Srbiji!
Dobro razmislite o ovome sto sam gore napisao, pre nego sto nastavite diskusiju na ovu temu.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a06.02.2005. u 23:58 - pre 234 meseci
Samo imaj u vidu da nisu svi članovi esa it profesionalci tj. ne žive svi od ovoga. Mnogi su prosto kompjuterski entuzijasti, vole tehniku, internet ili se bave nečim desetim a kompjuter im dođe samo alat. Tako da su pogledi koji su izneti a koji ti smetaju direktan odraz društva i sasvim su očekivani, ne može es da bude izuzet od svega što nas okružuje.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 00:13 - pre 234 meseci
@ventura:

Tokom cele teme, kako u ovoj, tako i u onoj drugoj koja se bavi istom tematikom, jedino sto si znao to je da vredjas.

Kako bi bilo da ja sad kazem a onda se pojavi us**ni ventura... ????Vidim da je neko vec editovao....Ti ventura? Ili neko drugi?

Mislim, ako si profesionalac, covek od struke, od IT-a, programer, ma sta da kazes da jesi - tako nesto jedan covek od intelekta nece reci drugom saucesniku u diskusiji.
Sta te je to razljutilo? To sto sam ukazao na cinjenicu da danasnja racija nema veze sa ovom temom, vec sa Suzanom i njenim videom?
To te ljuti???
Kazes pirat Marenovic Slavisa... Ma odakle ti i pomisao? Evo da citiram sebe:
http://www.elitesecurity.org/poruka/607173

Citat:
Citat:

mrkidivx: Ha, pa nek daju onda i nama ostalima povećanje da i mi živimo dostojanstveno i da ne padamo u iskušenje da kupujemo nelegalno. (dobra žvaka!)

TO!!!!
To je upravo ono na sta ukazujem. Ako vec ne mogu/ne zele/sta vec, da nam pomognu da zivimo bolje, onda neka nas ostave na miru da se snalazimo kako mi umemo!

Ako treba da kupujemo nelegalno-nelegalno. Taj nelegalno kupljeni disk je jednako nelegalan nekom mitu koji je neki poslanik primio, a donosi mnogo manje stete od stetnih ugovora.

Valjda je sad malo jasnije...

__________________________

A evo pogledaj i ovo:http://www.elitesecurity.org/poruka/606391

U medjuvremenu, pre nego sto procitas linkovano, edituj tu poruku.
Drugo, u svojoj sledecoj poruci nemoj da nastavljas sa uvredama nego mi objasni kako su pirati kod SKC-a koji tamo prodaju divx krivi sto ti ne mozes da prodas svoj program? Bojis se da ce ga neko narezati pa posle preprodavati za sto kinti a ti od toga nista?
Jel Ivan Dimkovic radi u Neru? Jel imas Nero da skines sa recimo www.click-now.net
Imas. I sta tu pricas, kakve gluposti, pa bolje da imas ma kakav rad iza sebe kao sto rece marko pa da neko uperi prstom u tebe i kaze e, onaj je radio ono....

Pa da te zaposli... pa da krenes u pravu industriju, mozda i da odes u svet i da zaboravis kako si se nekad ruzno ponasao prema drugim ucesnicima foruma.....
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 00:45 - pre 234 meseci
@Gojko:
Ako nisu trenutno IT profesionalci, ne mora da znaci da nece postati, ili da nemaju ambiciju to da budu... Pa nije ovo forum za pekare i vodoinstalatere, vec za IT struku... A ne moras biti samo software developer da bi te piraterija pogadjala... Ona pogadja CEO IT... I to svi dobro znaju...

@Slavisa.. Ja sa tobom nemam sta da razgovaram... Nismo na istom nivou da bi nas dvojica diskutovali...

Ja, a i mnogi drugi ovde radimo veoma realan posao, zaradjujemo veoma realne pare, hranimo veoma realne porodice, i pretnja koju pirati predstavljaju je veoma realna po nas...

Ja imam srece pa radim software koji nije toliko interesantan siroj publici da bi bio prodavan na tezgi ispred SKC-a... Ali mi nikako ne bi bilo svejedno da zateknem jednog Marenovic Slavisu kako prodaje piratski CD sa mojim softverom na kartonskoj tezgi na bulevaru, i uz to da mi kuka kako on od toga izdrzava porodicu!!! Ja hocu da takav covek po zakonu odgovara za svoje postupke!

Da ti objasnjavam zbog cega su pirati krivi sto neko ne moze da proda program, nemam nameru... Mislim da vise svrhe ima da to pricam obliznjem zidu, jer ce on pre razumeti nego ti... Mislim, od coveka koji je u srednjim godinama, a pri tom su mu u glavi kojekakve teorije zavere, i kojekava razmisljanja, sigurno ne moze da vidi dalje od svog nosa i kartonske tezge na kojoj prodaje ukradeni softver...

Osecam se slobodnim da govorim u svoje, i u ime mnogih ovde:

Ja (i ostali SW developeri), nemam nameru da radim za kikiriki, niti da se bilo kome dokazujem kako sam ja dobar programer. Nemam nameru da odem u inostranstvo, vec zelim u Srbiji da radim kao programer i da iskoristim svoje ZNANJE, kako bi zaradjivao novac sa tim. Ja ne zelim da neko tek tako, drsko i bezobrazno, iskoriscava moj rad, i na racun mog znoja zaradjuje pare, bez i trunke ulozenog truda! Ja zelim da se takvo ponasanje sankcionise!

Sada cu ti navesti jedan plastican primer:
Firma Contrast koja je napravila software PlanPlus, koji je idealan primer za ovu nasu diskusiju. PlanPlus mozes da kupis kod pirata kod SKC-a, odmah pored najnovije verzije PhotoShopa.. Pirate bas zabole uvo sto je to domaci software.
Firma Contrast verovatno zaradjuje nesto od prodaje diskova, ali cenim da joj je osnovni izvor reklamiranje firmi u PlanPlus-u.
Sada lupam, ali zamisli situaciju:
Contrast trenutno zaposljava recimo tri programera. Kada piraterija ne bi bila tako bezobrazna, odnosno kada bi se smanjila na neke normalne okvire, gazda Contrasta bi verovatno zaradjivao dosta vise novca. Vodjen sa tom vecom kolicinom novca, rekao bi, hajde da ja napravim jos neki software, koji ce mi doneti jos vise novca. Onda gazda Contrasta uzme i zaposli jos 3 programera. Pa onda napravi jos jedan software, i zaradi jos vise novca. Pa onda zaposli jos programera i jos vise software-a napravi i napravi mnogo novca. Od tog mnogo novca, on deo plati drzavi u vidu poreza, a u pocetku dok je bilo piraterije imao je 3, a sada ima 10 programera, i platio je 5 puta vise poreza drzavi.

To je primer JEDNE firme... a zamisli 100, zamisli 1000 takvih firmi u Srbiji! Zamisli koliki broj radnih mesta se tu otvara, zamisli koliko drzava poreza ubira od takvih firmi!

ALI... Zbog trenutne bezobzirne piraterije, mnogi ni ne pokusavaju da naprave bilo sta... Uostalom, ko bi se trudio recimo godinu dana da napravi nesto, kada zna da ce ga istog trenutka pirati iskopirati, i obezvrediti njegov rad i trud, i da nece videti nikakve materijalne koristi od svog rada...

A trenutnu situaciju ne moras da zamisljas, i sam vidis da pirati svi rade na crno, nisu prijavljeni, cesto su i ti dileri na ulicama prijavljeni na biro i primaju socijalnu pomoc (odnosno, na teretu su drzavi), iako su 'zaposleni', oni ne placaju nikakve doprinose drzavi, rade na crno, tako da drzava ne vidi nijednog dinara poreza od njih, i najvaznije onemogucavaju rad postenima, koji bi da rade i zarade od svog rada, i shodno tome unapredjivali ovu drzavu.

 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 00:46 - pre 234 meseci
Citat:
Jer sta treba da ocekujemo, da ce neci zemljoradnik iz okoline Mojkovca, da se javno bori i buni protiv piraterije, kako bi nama IT strucnjacima omogucio kvalitetnije radne uslove i sa tim i bolji zivot i vise sanse za zaradu? I kako uopste neko ima obraza da kao IT strucnjak kuka da nema posla, da ne moze da prehrani porodicu, a na drugoj strani podrzava pirateriju i omalovazavanje celog IT-a.

A šta fali seljaku iz Mojkovca?
Stvar je u tome da u ovom trenutku niko ni da nema pirata ne bi kupovao originalni softver, a ukidanje piraterije će izazvati veliki gnev među "ne-stručnjacima" koji bi izazvao dosta problema.
Sve će moći jednog dana. Sačekaj.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 00:54 - pre 234 meseci
Citat:
Ja imam srece pa radim software koji nije toliko interesantan siroj publici da bi bio prodavan na tezgi ispred SKC-a... Ali mi nikako ne bi bilo svejedno da zateknem jednog Marenovic Slavisu kako prodaje piratski CD sa mojim softverom na kartonskoj tezgi na bulevaru, i uz to da mi kuka kako on od toga izdrzava porodicu!!! Ja hocu da takav covek po zakonu odgovara za svoje postupke!

Pa šta misliš da radi, kako onda da izdržava porodicu? Oće đavola da se liši toga.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 00:57 - pre 234 meseci
Da nema pirata sigurno ne bi svi kupovali "originalni software". Ali bi nabavljali software na legalan način - ko nema para, a treba mu Office, nabavio bi OpenOffice. Ko nema para da plati Photoshop, koristio bi Gimp. Ko nema para da kupi DVD, otišao bi u bioskop da pogleda film, iznajmio bi ga, ili bi čekao dok ne bude bio prikazan na TV-u. Ko nema para za Audio diskove, slušao bi radio. I šta tu fali? Sve bi i dalje funkcionisalo bez piraterije, a veće firme bi samo još više unapređivale svoje proizvode da bi mogle da se nadmeću sa freeware/open-source konkurencijom.

Korisnici bi bili zadovoljni, firme bi bile zadovoljne, država bi bila zadovoljna. Ko nam tu fali? Ah, da, pirati. Oni verovatno ne bi bili zadovoljni - jedino im preostaje da nađu pravi posao.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 01:12 - pre 234 meseci
Citat:
Da nema pirata sigurno ne bi svi kupovali "originalni software". Ali bi nabavljali software na legalan način - ko nema para, a treba mu Office, nabavio bi OpenOffice. Ko nema para da plati Photoshop, koristio bi Gimp. Ko nema para da kupi DVD, otišao bi u bioskop da pogleda film, iznajmio bi ga, ili bi čekao dok ne bude bio prikazan na TV-u. Ko nema para za Audio diskove, slušao bi radio. I šta tu fali?

Pa šta fali da ti koji ne bi kupovali orig kupuju pirate kad bi to firmu kočtalo isto kao kad bi kupovali gpl programe? A šta će sa filmovima, da kupuju plagijate ili tako nekakvu alternativu?!? Kao da bi prstali da čekaju. Naročito na igrice.
Ato sa pravim poslom, kao oni o tome nisu razmišljali?
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 01:25 - pre 234 meseci
Ne bi svi prešli na free alternative. Mnogi bi ipak platili Windows umesto da pređu na Linux, neki bi radije zaržali MS Office, a Photoshop, AutoCad i Dreamweaver bi plaćali oni kojima su ti programi zaista potrebni.

Filmovi? Pa eto, neka odu u bioskop, iznajme iz video kluba ili neka čekaju...
Igrice? One manje-više nisu preterano skupe. Jedna-dve igrice, pa imaš čime da se igraš pola godine. A ne ovako, kupovina igara na kilo...

Citat:
FormatC: Ato sa pravim poslom, kao oni o tome nisu razmišljali?

Ne znam da li jesu ili nisu, ali će biti potrebno da ipak malo bolje razmisle.
Ako im je "fizikalisanje" ispod časti, e onda - šta im ja mogu.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 01:32 - pre 234 meseci
@Slavisa.. Ja sa tobom nemam sta da razgovaram... Nismo na istom nivou da bi nas dvojica diskutovali...
Da ti objasnjavam zbog cega su pirati krivi sto neko ne moze da proda program, nemam nameru... Mislim da vise svrhe ima da to pricam obliznjem zidu, jer ce on pre razumeti nego ti... [/quote]


Kako to da onda mozes da vredjas ako nemas sta da razgovaras? Da bi vredjao nekog moras biti na njegovom nivou. Ili ispod njegovog nivoa
.
Citat:

Mislim, od coveka koji je u srednjim godinama, a pri tom su mu u glavi kojekakve teorije zavere, i kojekava razmisljanja, sigurno ne moze da vidi dalje od svog nosa i kartonske tezge na kojoj prodaje ukradeni softver...


Ti si jedini u celoj temi spomenuo teoriju zavere. Drugo, ovim ti pokazujes da ne vidis dalje od svog nosa. Odnosno gledas stvari iz svog ugla. Ne interesuje te nista drugo.
Odsecen si od sveta, zivis u oblacima, kad si zadnji put popricao sa prijateljima o ovoj zemlji, stanju u njoj, jesu li ti se pozalili? Da li znas kakvo je stanje u ovoj zemlji?
Cini mi se da ne znas.
Mislis da si jedini koji izdrzava porodicu?


Citat:
Nemam nameru da odem u inostranstvo, vec zelim u Srbiji da radim


Podrzavam ovo.
Citat:
Ja ne zelim da neko tek tako, drsko i bezobrazno, iskoriscava moj rad, i na racun mog znoja zaradjuje pare, bez i trunke ulozenog truda! Ja zelim da se takvo ponasanje sankcionise!


Da ce se tvoj rad kopirati i na njemu neko zaradjivati - to je realnost koju moras da prihvatis. Podatak iz sveta: Statisticki gledano, u svetu je broj prodatih piratskih diskova 35% Racunaj da ces uvek za toliko biti ostecen.


Citat:

... kada zna da ce ga istog trenutka pirati iskopirati, i obezvrediti njegov rad i trud, i da nece videti nikakve materijalne koristi od svog rada...

Ne slazem se sa ovim. Mislis da bi windows bio ovako rasiren da MS nije tolerisao to dok se win ne ugnjezdi u domove???
Mislis da ti neces imati vajde od toga sto radis? Predji u drugu firmu. Ko te tera da radis za gazdu koji nema nameru da izbacuje nesto novo na trziste vec radi samo naruceno? A hteo bi da svaki red koda ti da prodas? Da se ne skida sa neta? Ipak ti zivis u oblacima....

A ja bih ti savetovao da menjas firmu, jer dzaba tebi tvoj rad ako ja predjem na free sowtware kao sto rece FormatC. Hoces da zivis ovako :http://www.elitesecurity.org/poruka/308985 ??????????

Pa menjaj firmu ili se usavrsavaj. Filmovi koje pirati prodaju (ja svo vreme govorim iskljucivo o filomovima sa kojima je tema pocela) nece ugroziti tvoj software.
A nisu ni Ivana. Nero se i dalje razvija, Ahead posluje punom parom.

I, procitaj jos jednom sta pise FormtC


Stvar je u tome da u ovom trenutku niko ni da nema pirata ne bi kupovao originalni softver, a ukidanje piraterije će izazvati veliki gnev među "ne-stručnjacima" koji bi izazvao dosta problema.
Sve će moći jednog dana. Sačekaj.

Posmatrano iz ugla onog pirata koga su danas uhapsili:

Citat:
FormatC: Pa šta misliš da radi, kako onda da izdržava porodicu? Oće đavola da se liši toga.

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 01:43 - pre 234 meseci
Slaviša, kako ti možeš da podržiš to da neko treba da ostane i da radi u Srbiji kada se protiviš tome da se njemu omoguće osnovni uslovi za rad?
Šta je po tebi rešenje? Legalizacija piraterije možda?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.yu1.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 01:44 - pre 234 meseci
Samo da iznesem svoje misljenje. Slazem se potpuno sa venturom. Covek je u potpunosti u pravu. I ja sam za to da se piraterija 100% suzbije. Ali ja u skorijoj buducnosti jednostavno NECU kupiti nikakav originalni softver! Mozda za 10 godina, ali mozda ni tada. Skorije...ne. Znaci, za to sam da se piraterija suzbije i da se pruzi prilika tim ljudima da zarade za zivot od posla kojim se bave. Ali ja licno, sve dokle bude Interneta ja cu iskoristiti svoje znanje da svaki program krekujem i tako omugucim sebi besplatno koriscenje. I necu osetiti nijednog trenutka grizu savesti. Jer ja licno sebi odredjujem sta su mi prioriteti i kakve su mi mogucnosti. Ako su mi npr u zivotu trenutno prioriteti hrana ili ne daj Boze neki lekovi, a imam 150 eura platu, ja sigurno necu da dam 500 eura za neki program. Mozete vi da dramite oko toga koliko hocete i da krekovanje programa bezobrazno poredite sa npr. obijanjem benzinske pumpe ili prodavnice, ali to jednostavno nije ni slicno. Ako za npr. 10 godina ja u Srbiji budem imao 3 ili 4 hiljade eura platu, ja cu ladno da odem u obliznju prodavicu softvera i da kupim npr. novi Nero ili Photoshop i time cu da dobijem i tehnicku podrsku pruzenu od strane kancelarije u SCG. A sta bih sada dobio za original program?! Qurac!
Znaci, ja nikada necu ici na ulicu da rasturam diskove, jer mislim da to jeste kriminal, i da se tako zaradjuje na tudjoj muci i radu.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 01:46 - pre 234 meseci
Citat:
BytEfLUSh: Ne bi svi prešli na free alternative. Mnogi bi ipak platili Windows umesto da pređu na Linux,

Ovo je tacno.
Citat:

Filmovi? Pa eto, neka odu u bioskop, iznajme iz video kluba ili neka čekaju...

Znas, mozda je malo neobicno ali ljudi su vec navikli da uvek gledaju nove filmove. Ja doduse volim stare filmove i svi pirati me znaju kao lovca na antiku - specifidnog kupca.
Citat:

Igrice? One manje-više nisu preterano skupe. Jedna-dve igrice, pa imaš čime da se igraš pola godine. A ne ovako, kupovina igara na kilo...


Ne znam, ne igram igrice....niti me to interesuje.
Citat:

Ne znam da li jesu ili nisu, ali će biti potrebno da ipak malo bolje razmisle.
Ako im je "fizikalisanje" ispod časti, e onda - šta im ja mogu.



Pa vidis, ako mislis da je fizikalisanje svima ispod casti - gresis. Ja znam neke koji imaju zemlju i istu obradjuju. A piraterija im dodje kao dodatni prihod - da popune rashode u poljopirvredi ;)
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 01:57 - pre 234 meseci
Citat:
BytEfLUSh: Slaviša, kako ti možeš da podržiš to da neko treba da ostane i da radi u Srbiji kada se protiviš tome da se njemu omoguće osnovni uslovi za rad?
Šta je po tebi rešenje? Legalizacija piraterije možda?


Nisam video ovu tvoju poruku pre nego sto sam postovao prethodnu....

Ali evo kako:

Ja stvar posmatram iz globalnog ugla: ugla ovog drustva u celosti. Vrlo sam dobro upucen u drustveno/politicke/ekonomske vode i znam kako narod dise.
Trenutno najbolje za ovu zemlju je da ne pravi veliku galamu oko piraterije vec da je suzbija postepeno, ali , kako riba od glave smrdi, morali bi prvo to da srede sto ce oni da srede o qurcovdanu.
Nego su se politicari nasli sada da prave vazni pred skore izbore pa ostre qurac na sirotinji. Misle da prevare ovaj narod ponovo, da im posalju poruku : Evo mi spremamo put za Evropu, mi suzbijamo pirateriju da bismo mogli uci u EU... BLJAK
KAKVA DEMAGOGIJA!!!! Software ili filmska industrija?
Pitao si me kako da on radi. Odgovor sam vec dao u jednom postu:
Ja svo vreme, na svih 10 strana ove teme govorim o piratima koji prodaju meni tako mio divx . Ali ne samo meni. Filmovi su prirasli za srce mnogima.Bice svasta ako dodje do naglog "cupanja repe iz zemlje". Zato se slobodno smirite i pisite svoj kod.
A to sto ja podrzavam da on ostane, to je zato sto volim ovu zemlju kojoj trebaju mozgovi koji ce raditi na njenom oporavku. Dugom oporavku.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 01:59 - pre 234 meseci
@NABUKODONOSOR:

Potpuno si u pravu. Dovoljno je kupiti windows, sve ostalo sto ti treba mozes naci na netu.

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.yu1.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 02:01 - pre 234 meseci
I Windows mozes naci na netu.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 02:03 - pre 234 meseci
Da, mozes, ali prvo moras imati win da bi ga skinuo, mada kada bolje razmislim, ne moras ni njega da kupis.

Instaliras Linux, skines win sa neta , instaliras, i uzivaj bato.


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.bitsyu.net.

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 02:30 - pre 234 meseci
da nije tuzno bilo bi smesno .... dzaba par ljudi koji misli poput ventura .. kad ima n njih koji misle drugacije .... jednostavno to je utisnuto u sam narod ... :)


ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a07.02.2005. u 04:26 - pre 234 meseci
Prvo da kazem da je ventura 110% upravu.


Citat:
Da li znas kakvo je stanje u ovoj zemlji?
Cini mi se da ne znas.
Mislis da si jedini koji izdrzava porodicu?



Dogovoricu umesto venture, valjda mi nece zameriti...a ako misli drugacije neka me slobodno ispravi.

Elem, ako je stanje u zemlji opravdanje za kriminal zasto onda svi ne bi krenuli da pljackamo banke?
Znaci ja nemam da izdrzavam porodicu, lepo pistolj u ruke i u banku... i ti to podrzavas?

Citat:
Da ce se tvoj rad kopirati i na njemu neko zaradjivati - to je realnost koju moras da prihvatis. Podatak iz sveta: Statisticki gledano, u svetu je broj prodatih piratskih diskova 35% Racunaj da ces uvek za toliko biti ostecen.


E vidis prihvatanje kriminala kao necega sto je nepromenjivo dosta govori o osobi koja tako misli, znaci ja ne treba da napadam vlast da smanji stopu 35% zato sto je to tako u svetu. Inace taj procenat je prosek, uracunaj samo EU pa ces dobiti mnogo manji procenat.

Citat:
Filmovi koje pirati prodaju (ja svo vreme govorim iskljucivo o filomovima sa kojima je tema pocela) nece ugroziti tvoj software.
A nisu ni Ivana. Nero se i dalje razvija, Ahead posluje punom parom.


Za pirata je skroz sve jedno da li je upitanju film ili neki high-tech software.... Oni vrse neovlasceno KOPIRANJE. Kod nas nema high-tech pitata koji se bave krekovanjem programa i software-a...

Citat:
Stvar je u tome da u ovom trenutku niko ni da nema pirata ne bi kupovao originalni softver, a ukidanje piraterije će izazvati veliki gnev među "ne-stručnjacima" koji bi izazvao dosta problema.
Sve će moći jednog dana. Sačekaj.


E sad da pojasnim neke stvari.
Pirati su veliki problem drzave, samo sto ona to ne shvata ili je i sama ukljucena u to, kada neko kupi (izvrsi novcanu transakciju u zamenu za neku robu) piratski disk on sam sebi steti iz jednog porstog razloga sto taj pirat NECE platiti porez a samim tim drzava nece imati prihod koji bi imala. To je zatvoreni krug koji se piraterijom narusava. Drzavni sluzbenici platu primaju najvise zahvaljujuci porezu, on je stvoren da bi se odredjena sredstva vratila prilikom trosenja te plate na trgovinu, kada se ta plata potrosi na trgovinu koja za posledicu nece imati ponovnu uplatu u drzavnu kasu onda svi u drzavnoj sluzbi gube. E sad posto drzava ne moze da smanjuje plate onima koji rade o trosku iste dolazi do poskupljenja i povecanja poreza koji utice najvise na one koji ga redovno placaju.

Nadam se da sam dovoljno jasno objasnio jos jedan razlog zasto je piraterije izuzetno stetna.

Citat:
Nego su se politicari nasli sada da prave vazni pred skore izbore pa ostre qurac na sirotinji. Misle da prevare ovaj narod ponovo, da im posalju poruku : Evo mi spremamo put za Evropu, mi suzbijamo pirateriju da bismo mogli uci u EU... BLJAK


Ovu zemlju cini narod, vecina naroda je siromasna, kako mislis da se zemlja promeni ako se manjina (bogatasi) promene?
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Suzbijanja piraterije

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56853 | Odgovora: 417 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.