Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

No-Spam mail skripta

[es] :: PHP :: No-Spam mail skripta

[ Pregleda: 2074 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.verat.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon No-Spam mail skripta31.01.2005. u 21:17 - pre 233 meseci
Ljudi, prvo sam imao problema sa skriptom, pa sam je `opravio dok sam ovo pisao, tako da mi ostaje samo da izreklamiram ovo parche koda: Dakle, skripta radi sledece:
Kada je pozovete sa include, a to je obavezno da bi mogli da koristite istu, ona u stranicu upise jednu JavaScript funkciju koja moze da posalje mail ako se pozove sa parametrima:

mailto('host.com','user','subject');

i ovo bi poslalo mail (tacnije otvorilo u outlook-u ili nekom drugom mail client-u) na adresu [email protected] sa subject-om subject.

E sad, da ne bi uvek pisali: <a href="javascript:mailto('host.com','user','');">kontakt</a> (primer), zato postoji drugi deo skripte, a to je mailto funkcija (ovaj put php a ne JS funkcija):

dakle, posle pozivanja skripte sa include, dovoljno je da bilo gde u php kodu unesete:
mailto('[email protected]','kontakt','naslov');
...(s tim da druga dva parametra mozete ostaviti prazna) skripta ce sama kreirati linkove za slanje mailova, a da spam botovi to ne vide. Uostalom, pogledajte primere koji idu uz skriptu kako bi ste videli sta sam mislio :)

P.S. Sad jos neko da mi kaze da spam-botovi mogu da gledaju sadrzaj PHP fajlova na serveru, pa da se ubijem zbog truda (pazio sam da ne ostanem trudan) :) Ali to stvarno ne bi bilo u redu jer dosta ljudi (vecinom pocetnika) drzi ne-enkriptovane sifre po svojim php fajlovima........

P.P.S. Nije potrebno da ostavljate credit :)))
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: No-Spam mail skripta01.02.2005. u 10:34 - pre 233 meseci
Sta ces kada korsinik ne korsiti JavaScript, ili koristi mailer koji ne ume da odrati slanje maila na taj nacin sto nje retka pojava?

Ako si vec poceo sa PHP-om sto ne odradis sve sa PHP-om? Napravi PHP skript koji ce da posalje email prema zadatim parametrima. Koriniku ponudi jednostavan obrazac da moze da napise poruku.

Ne brini, PHP kod je skriven za posetioce sajta pa i spam botove.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.telekom.yu.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: No-Spam mail skripta01.02.2005. u 11:18 - pre 233 meseci
ma to sam vec odradio (sve u php-u), to je lako, ovo sam sam sebe malo testirao :)
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: No-Spam mail skripta

[ Pregleda: 2074 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.