Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?

[es] :: Wireless :: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11123 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eki_yu
Dalibor Milenkovic
Toronto

Član broj: 24255
Poruke: 187
212.200.88.*

Sajt: http:\www.itwizard.ca


+1 Profil

icon Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?31.01.2005. u 19:09 - pre 233 meseci
Posto mislim da je rasprava sa teme [url]http://www.elitesecurity.org/poruka/599225[/url]
malo skrenula sa teme - napravio sam novu temu:

Kada imate radecu W-mrezu koja ima slobodan pristup svima - bez mac kontrole. Da li pustiti u nju besplatan internet ogranicenog opsega, i kako sankcionisati manijake ?

Neki smatraju da je to jako losa zamisao , a neki ne.

Sta vi mislite o tome ?
Da li znate neke softw. alate koji mogu pomoci ?

za pocetak sam mislio da krenem sa m0n0wall linuxom ....
 
Odgovor na temu

eki_yu
Dalibor Milenkovic
Toronto

Član broj: 24255
Poruke: 187
212.200.88.*

Sajt: http:\www.itwizard.ca


+1 Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?31.01.2005. u 19:16 - pre 233 meseci
Samo malo podsecanje sta je receno ...
---------------
Super...
Eki druze sad sam definitivno ubijedjen,da ce mo napraviti najbolju mrezu u gradu...za opste dobro svih onih koji ovo vole, a nemaju bas para...pristup mrezi ce biti besplatan,bice i besplatnog interneta,samo malo strpljenja i vremena da se to odradi valjano...,sad je jos test faza....dobar razlog za radovanje....kad bih samo bio u prilici za to...

Pozdrav!!!
/mrdja
----------------
besplatan internet nikako nije dobro resenje
----------------
Za fine momke ce ga sigurno biti dzaba...a za dr*adzije koji bi da se izivljavaju sa Gb ...bice i bez opomene najureni...ipak je ovo zabava koja uz jako puno rada i maltretiranja Ekija i mene....zahtijeva i pozamasnu kolicinu zelembaca,za opremu koja je nabavljena i onu koja je pokupovana po Evropi i po koju tek treba da odem i da je donesem...a ja na zalost nemam bogatog ujaka u Americi
Zato se isplati biti fin...mada cemo ih natjerati da budu fini
-----------------
A zasto mislis da je to lose resenje ?
-----------------
zasto mislim da je losa ideja, zato sto da bi to finansijski izdrzao treba ti neki nenormalan prihod inace si u minus garantovano, besplatan internet u besplatnoj mrezi NE NE NE
-----------------
To bi mogle da isplate reklame koje bi , npr ubacivao proxy server .... To rade oni na trulom zapadu gde te placaju da ides na internet ...
Inace secam se da sam video kako internet kafic sa 12 racunara radi na 28.800 konekciji , i nisu se mnogo ljudi zalili. Cak jednom prilikom smo nesto radili i diskonektovali konekciju , i tek posle 10-tak minuta je neko primetio da neke strane nece da se otvaraju ... Kesiranje pravi cuda ....
A ima jedan lep software - m0n0wall - koji omogucava da se podesi prioritet tipa downloadova - npr. da se prigusi P2P ....
-----------------
Uvek se moze naci odgovarajuci model. Vidi recimo Uzice bez zice (http://wireless.uzice.net). Svi clanovi ove besplatne community mreze imaju besplatan internet s tim sto je brzina ogranicena otprilike na onu koju bi imali i preko modema. Korisnici su takodje poprilicno kulturni ljudi tako da ne zlorabe to sto imaju Internet. Vrlo je moguce da kasnije dobiju i vecu brzinu.
-----------------
ne znam za vas, ali znam za sebe, upalio bi FlashGET i 24 sata download naravno, inace sam jedan od admina wireless mreze u Vlasotincu i nikad necu pustiti net za dz (mnogi ce me osuditi)
-----------------
Za takve postoji jedna lepa stvar koja se zove filtriranje protoka po mac- adresi ...
A za one neprijatne - MAC banning
Ako nekome treba jaci internet, verovatno cemo napraviti neku VPN varijantu ...
:)
pa sad ako ce neko da flash-uje bios svaki dan ....
-----------------

 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.blueisp.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?31.01.2005. u 19:30 - pre 233 meseci
pa onako i jeste i nije !
ako ga ogranicis za chat i eventualno proveru maila i otvaranja malih strana brz downloada moglo bi u zavisnosti kakav link prema netu imas ako imas kabl od 128 kb/s to bi trebalo da radi onako ok sa nekim dobrim proxyjem a ako imas vise jos bolje ! onda mozes pustiti i download ali ogranicenjem brzine koliko hoces ! sve u svemu igubila bi se poenta bezicne mreze jer bi se zalepili likovi koji oce samo net - pa nece biti zadovoljni pa ...
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
213.244.221.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?31.01.2005. u 19:45 - pre 233 meseci
bilo koji ruter ce pomoci... moja preporuka glasi: Mikrotik

mada moze i squid da posluzi, zavisi koliko hoces da se cimas...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?31.01.2005. u 23:36 - pre 233 meseci
ljudi i sam sam clan wireles mreze i interesuje me kako to mislite finansirati. recimo struja za servere, ap-ove, izlaz na net, .....
kod nas je praksa da klijenti placxaju jednokratno 25E za ulazak cisto da se otplate pristupne tacke. opet ima idiota koji ne prestaju da kopiraju non stop nesto.

ne znam li me ludo interesuje ko ce to da Vam plati



 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
212.200.88.*

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?01.02.2005. u 00:15 - pre 233 meseci
Bogati ujak iz Amerike


Vidis zemljak...ja sam se prosle godine bio nakacio na neku lokalnu mrezu i imao sam neki net koji nije bio ni za k...c,testirao sam to par dana i onda mi je svita "biznismena" trazila 30 evra za pristup mrezi i mjesecnu clanarinu ...
U momentu mi je pukao film i rekao sam sebi,da cu napraviti mrezu u kojoj ce biti svi dobrodosli i da ce moci ko god hoce da se kaci na nju a da ga niko ne reketira za to...
Pokupovao sam opremu,nesto ovdje ,nesto po Svabiji i Poljskoj i kad to sad sve sakupim na jedno mjesto..eto mreze..
Cak sam kupio i dvosmjerni Satelitski link...za ne daj boze...
Posao oko koncipiranja mreze je preuzeo Eki i covjek zaista ulaze jako mnogo rada i energije da bi to profunkcionisalo kako treba..toliko entuzijazma odavno nisam vidio i zaista ulazemo jako puno svega u to..
A novac...odvaja se od drugih poslova i ulaze u to....da bi neki klinac sutra mogao da kupi wireles karticu i napravi kantenu i da se druzi ovdje sa nama,umjesto da mota dzokavac ili da gubi vrijeme u kladionici ...
A usput ce mo smisliti nacine kako da se odredjeni naredni troskovi pokriju,kroz reklame i sl..kad mreza zazivi onako kako smo i zamislili..
Svaki dobronamjeran predlog je dobrodosao!!



Pozdrav!!
/mrdja




 
Odgovor na temu

BEZIMENI
Dejan Djedovic
BALKAN

Član broj: 23574
Poruke: 113
212.62.39.*

Sajt: www.futsalbalkan.com


Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?01.02.2005. u 06:45 - pre 233 meseci
ne znam kako je kod vas ali ovde ZEGAPO link ka netu kosta 50000 dinkica,struja,kolike su te reklame da pokriju te troskove ,a oprema ne znam?
Ako ujak ima kesa na bacanje tu sam recite gde ce samo padobran da padne?
 
Odgovor na temu

BEZIMENI
Dejan Djedovic
BALKAN

Član broj: 23574
Poruke: 113
212.62.39.*

Sajt: www.futsalbalkan.com


Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?01.02.2005. u 06:49 - pre 233 meseci
imam nameru da postavim wirelless ovde ,sada sam vec u zavrsnoj fazi(lomim se oko nabavke opreme SENAO ili nesto drugo ).Pa mi nije jasna malo logika da negde ima nesto za DZ.(ni kod babe nema DZABE).Dajte da vidimo kako ste to zamislili pa da i mi tako uradimo.Ali kad neko da nekoliko hiljada eurica za svu opremu,zakup linka,da vidim da li ce on da da nesto dzabe....
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?01.02.2005. u 09:50 - pre 233 meseci
Citat:
bukovski:
ako ga ogranicis za chat i eventualno proveru maila i otvaranja malih strana brz downloada moglo bi u zavisnosti kakav link prema netu imas ako imas kabl od 128 kb/s to bi trebalo da radi onako ok sa nekim dobrim proxyjem a ako imas vise jos bolje ! onda mozes pustiti i download ali ogranicenjem brzine koliko hoces !


Mi upravo tako radimo na Uzice bez zice. 128k link koji radi bez problema i korsinici uopste ne prave opterecenje jer ga koriste maltene samo za chat i nesto malo surfovanja. Masovni download i korsicenje ostalih internet servisa koji prave veliki protok im nije dozvoljeno ali nije ni zabranjeno i ljudi se drze toga.

Citat:

sve u svemu igubila bi se poenta bezicne mreze jer bi se zalepili likovi koji oce samo net - pa nece biti zadovoljni pa ...


E ovde si u pravu. Kada nas ljudi kontaktiraju u vezi povezivanja, po pravilu su prva pitanja vezana za koriscenje Interneta tako da ljudi u stavri uopste ne kapiraju sta znaci community mreza.
 
Odgovor na temu

eki_yu
Dalibor Milenkovic
Toronto

Član broj: 24255
Poruke: 187
212.200.88.*

Sajt: http:\www.itwizard.ca


+1 Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?01.02.2005. u 10:59 - pre 233 meseci
Stavio sam microtik za pocetak, ali ima puno ogranicenja ako ne platis ...
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?01.02.2005. u 12:53 - pre 233 meseci
ne znam i ne bi da budem ironican ali ako vam sve to uspije da se pokrije od reklama onda to patentirajte. nas ovde u BL posteno deru za internet konekciju. a drzavni ISP teol ni ne pomislja da nam makar malo spusti cijene. no posto je to jedini pouzdan ISP koji je pristao na deal sa nama imamo pravo da cutimo i da pusimo....
moje mejsecne potrebe su maks oko 1GB ili cak manje, dok pojedincima ni 10GB nije dovoljno.... zato svi cekaju neki "dzaba ADSL flat za 15€" e pa taj film ovde nece uskoro pogledati


 
Odgovor na temu

eki_yu
Dalibor Milenkovic
Toronto

Član broj: 24255
Poruke: 187
212.200.88.*

Sajt: http:\www.itwizard.ca


+1 Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?01.02.2005. u 13:08 - pre 233 meseci
A tamo na zapadu 7.5 CAD - 768 KBps a Svabiji 40E za 2MBps !
Sramota !
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
212.200.88.*

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?01.02.2005. u 14:25 - pre 233 meseci
@tarla..opremu sam ja iskesirao,a za troskove neta ce biti nekako,zicacemo po carsiji


Pozdrav!!
/mrdja



P.S. Nesto predosjecam kad se to sve lijepo zavrsi....ljudi se nakace...da ce se pojaviti neki jako bitan cinovnik ,sa osnovnom (7 razreda....osmi napustio )i predvojnickom i reci..."ajmo raja 500 evra po AP"...zarad pospjesivanja nauke u dragoj nam otadzbini
 
Odgovor na temu

queens
Xavier Naidoo

Član broj: 40911
Poruke: 32
212.62.59.*



Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?02.02.2005. u 17:42 - pre 233 meseci
Citat:


....da bi neki klinac sutra mogao da kupi wireles karticu i napravi kantenu i da se druzi ovdje sa nama,umjesto da mota dzokavac ili da gubi vrijeme u kladionici ...\


Bravo brate....ovo je vrh celog posta...ako se ista moze uraditi za zajednicu onda ok...vredno je makar kolko da kosta...!!!!
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
*.proxy.astra-net.com.

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?03.02.2005. u 20:08 - pre 233 meseci
Napravicemo mi to sigurno,vec je krenulo,jos da odem vani po ostatak opreme
Moj drug Eki se odrice slobodnog vremena i bez njega bi to bilo jako tesko izvodljivo...nekad nije sve ni u parama,a ja sam svakako navik'o da sam dekintiran i da se svercam gradskim busem
Samo da ne dodje do onoga...gore navedenog...a onda bih zaista otisao odavde da ne gledam vise ljudsku glupost,sad sam svakako gastarbajter u NS..pa bolje onda biti isto to negdje...vani i bar se ne nervirati...

Pozdrav!!
/mrdja
 
Odgovor na temu

eki_yu
Dalibor Milenkovic
Toronto

Član broj: 24255
Poruke: 187
212.200.88.*

Sajt: http:\www.itwizard.ca


+1 Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?02.03.2005. u 18:52 - pre 232 meseci
Nismo jedini



Mikro Vesti:

4. Besplatan Internet u San Francisku
----------------------------------------------------------------------
Kompanija AnchorFree iz Sanivejla u Kaliforniji, saopštila je da će u San
Francisku uspostaviti zonu "vrućih" tačaka za besplatno bežično povezivanje
sa Internetom.

Za početak, zona Wi-Fi tačaka obuhvatiće četi bloka u blizini marine u San
Francisku, ali će se postepeno širiti i na ostale delove grada. Predstavnici
kompanije izjavili su da je odluka o uspostavljanju zone odgovor na
inicijativu gradonačelnika Gavina Njusama. Gradonačelnik je, naime, prošle
godine najavio da "se gradsko rukovodstvo neće zaustaviti sve dok svakom
stanovniku San Franciska ne obezbedi besplatan bežični pristup Internetu".

Nova zona vrućih tačaka biće druga takva koju AnchorFree ima u zalivu San
Franicska, budući da je u maju 2004. godine slična zona uspostavljena u
centru gradića Palo Alto. (G.B.)
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?02.03.2005. u 19:28 - pre 232 meseci
Ne bih da zvuchim snishodljivo, ali sve shto je besplatno - mora da ima svoj razlog zashto je besplatno. U Americi "hotspotting" ima prolaz, jer je dobar deo americhke ekonomije zasnovan bash na internetu, sa razvijenim elektronskim poslovanjem itd. Meni je malo neobichno da ti u Srbiji neko neshto daje besplatno, jer objektivno niko ne zheli da radi neshto u chemu je samo na gubitku. To za Uzhice i mogu da razumem, ali u okviru jednog broja korisnika koji se poznaje (manje ili vishe) i kojima mozhesh rezonski da objasnish zashto je to tako. Teshko bi to moglo da se izvede, u npr. Beogradu, a da obuhvati veci broj korisnika od jednog bloka ili kvarta. Ma koliko ih ubedjivali, uvek ce se nadje neki bilmez (ako ne i vishe njih) koji to nece ceniti.

Po meni, realnije reshenje je da korisnici pokriju troshkove svoje opreme, i srazmeran deo vrednosti zakupljenog linka ka provajderu (ako vec wireless ISP zheli da sam obezbedi svoju opremu za AP-ove itd.). Povecanjem broja korisnika, smanjuje se deo ucheshtja u pokrivanju troshkova linka, ili se radi na proshirenju linka...

Ima tu dosta kombinacija, kao shto su i reklame preko odredjenih servisa... Naravno, neko mora da se potrudi te sponzore da privuche... Sad, koliko je ko voljan da to uradi za dobrobit community mrezhe...

Btw, "hotspot" se radi i u Shapcu (da ne bude San Francisco jedini ), u beta fazi je i bice besplatan verovatno jedno vreme... A za dalje...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?03.03.2005. u 10:01 - pre 232 meseci
Citat:
eki_yu: Nismo jedini :)
Mikro Vesti:

4. Besplatan Internet u San Francisku
----------------------------------------------------------------------


Istu stvar smo i mi komentarisali na Uzickoj mrezi.
http://forum.uzice.net/viewtopic.php?t=5226

Zaznuli smo San Francisko posto vise od pola godine svi korisnici imaju besplatan internet :)



Ipak, radi se o razlicitim stvarima, kod nas to sve zavisi od dobre volje pojedinaca a tamo je toocigledno zvanicna politika vlasti. Mi cemo ovde kad tad mroati da predjemo na rezim da svako placa svoj trosak, a tamo se lepo odvoje pare od poreza i napravi se javni servis koji je svima dopstupan i svima koristi.

S druge strane, statistika pokazuje da je kod njih potreba za Internetom veoma rasprostranjena, a kod nas je slucaj po tom pitanju zalostan.

---

Nego, sad tek videh na pocetku teme, covek se interesovao za opravdanost pustanja besplatnog interneta u mrezu u kojojnema nikakve kontrolepristupa. To bas ne bih preporucio. Kontrola mora da postoji. U svakom momentu se mora znati ko sta na mrezi radi. Ako je besplatno to ne znaci da treba da bude anarhija. Ako se dopusta neautorizaovan prisup on terba da bude poprilicno ogranicen inace je rizik da ce neko nepoznat da zloupotrebi mrezu samo tako.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?03.03.2005. u 10:34 - pre 232 meseci
Citat:
mkdsl:
Po meni, realnije reshenje je da korisnici pokriju troshkove svoje opreme, i srazmeran deo vrednosti zakupljenog linka ka provajderu (ako vec wireless ISP zheli da sam obezbedi svoju opremu za AP-ove itd.). Povecanjem broja korisnika, smanjuje se deo ucheshtja u pokrivanju troshkova linka, ili se radi na proshirenju linka...


na ovom principu zivi blwireless ciji sam clan. zakupili smo liniju od provajdera i svako placa mjesecnu pretplatu + potroseni saobracaj. jedino pravedno rijesenje i niko osim isp-a i dilera opreme nema zaradu.


 
Odgovor na temu

weetah
freelancer
New Plantation

Član broj: 55148
Poruke: 11
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?11.04.2005. u 11:55 - pre 231 meseci
chitam shta pishete ovde, i ne mogu da verujem, shta bre besplatno, jeste li vi normalni? nema od besplatnog nikakve vajde, to ne mozze da zazzivi, nikad, nemojte se ljudi zaludjivati. mrezza kad postane dovoljno velika (>= 100 korisnika) sa recimo 10 AP-ova, ima da se tako nazzuchite da namestite da to sve radi, da ja stvarno ne znam koji bi FANTOM to radio besplatno... josh i internet da pustish za dzzabe, znachi da ti je definitivno potrebno lechenje. A gde je oprema? Kolko koshta jedan Microtik? Chak je i u PC-based varijanti skup, a ne da kupish hardverski uredjaj. A mrezza bez routera nije bash sretno reshenje, to ti se pre ili kasnije obije o glavu. Puno switcheva, pa kad pochne da te zeza negde, trebacce ti 3 dana da provalish gde je greshka... Besplatna mrezza - ne... BILO SHTA BESPLATNO je chista utopija, okanite se toga ako imate tri chiste u glavi. Da ne pricham da je kartica+kantena kao alternativa uredjaju+HyperLinkGridu smrt za mrezzu, prva varijanta koshta 40 evra a druga 140, shto je 4 puta skuplje i 180 puta bolje...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Da li pustiti besplatan internet u Wireless mrezu?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11123 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.