Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako poceti sa wireless lan vezom

[es] :: Wireless :: kako poceti sa wireless lan vezom

[ Pregleda: 3882 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon kako poceti sa wireless lan vezom07.08.2004. u 13:21 - pre 239 meseci
jedan moj frend planira da pravi wireless mrezu koju bi pretezno koristili za igre.
koliko sam ga svatio kaze da on treba nabaviti odasiljac koji ce staviti na vrh nebodera tako da ce mo mi ostali moci koristiti tu mrezu.
takodje trebamo nabaviti wireless mrezne kartice na koje se prikljucuju antene izradjene od konzerve.
zanima me da li to ostvarivo i preporucite mi neki link na nasem jeziku sa detaljnim upustvima u vezi ovog.

 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: kako poceti sa wireless lan vezom07.08.2004. u 14:09 - pre 239 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/34410

evo tu imash brdo linkova na srpskom jeziku..inache nije to bash tako lako kao shto si ti predstavio...... najvazhnije je da svi vi vidite mesto gde taj vash drug planira da postavi nod <"odashiljach">...a ostalo..polako
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: kako poceti sa wireless lan vezom07.08.2004. u 20:31 - pre 239 meseci
presao sam dosta dobrih linkova u vezi ovog i skontao sam dosta stvari.
dakle za povezivanje je potrebno da moj frend ima acces point na vrhu nebodera prema kojem ce ostali korisnici usmjeriti svoje antene.
ostali korisnici trebaju imati samo wlan uredjaj (modem) i antenu(koliko sam ja skontao), dok moj frend treba imati acces point.
koji su uredjaji potrebni za acces point i kolika im je cijena?
procitao sam da je maksimalni domet kantena negdje 600m pa me to brine.
gdje bi mogao naci upustvo za izradu nekih boljih antena sa vecim dometom.

jos samo mi recite da li sam upravu u vezi ovog sto sam napisao.

 
Odgovor na temu

Cyrix
Milivoje Cirica
Kraljevo

Član broj: 14877
Poruke: 174
*.tron-inter.net



Profil

icon Re: kako poceti sa wireless lan vezom08.08.2004. u 00:41 - pre 239 meseci
wlan uredjaji nisu modemi. to su ustavri mrezne karte koje umesto kabla za povezivanje koriste antenu. tvoj drugar ako zivi u tom soliteru moze da ima access point i da se poveze na njega preko UTP kabla (klasicna mreza), ili ako nije u tom soliteru da i on kupi wlan karticu i da se poveze kao i svi ostali.
cena access point uredjaja je razlicita od standarda do standarda. moja preporuka je ako imate vise para da kupite 802.11g. ap (access point) kosta oko 100e, kartica oko 50e. ako imate malo manje para kupite 802.11b+. ap kosta oko 70-80e, kartica oko 40e. ako imate jos manje para kupite 802.11b. ap kosta oko 40e (Microstar AP11B koji nema klijent mod odnosno ne moze se koristiti kao wlan uredjaj za kacenje. - Ono Sto Vama Treba.) odnosno neki sa klijent modom oko 50-60e (Pheenet 011RT) i kartica 15-30e.
antene od konzervi mogu da dobace do 2 Km, mozda malo vise sa gubljenjem kvaliteta i jacine signala. moja preporuka za antene su Biquad antene koje se takodje vrlo lako prave u kucnoj radionici. a za ap vam treba omni antena koja signal salje 360 stepeni ili ako se svi nalazite u nekom uglu od manje od 60 stepeni u odnosu na ap moze da vam zavrsi posao i biquad na ap-u. sto se tice samogradnje pogledaj sledeci link na kojem ces naci jos puno korisnih stvarcica.
www.mcn.net.ms
The War Is Started
Heavens On Fire
From Deep Of Hell
Leaving Words Of Hate

Antichrist
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.panline.net

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: kako poceti sa wireless lan vezom08.08.2004. u 09:33 - pre 239 meseci
savet...poshto ste pochetnici ...kupite jeftinije kartice <MSI> i kupite gotove antene....nije to bash tako lako ko shto izgleda napraviti antenu.sem toga...to proizvodi mnogo glavobolje kod pochetnika,a chesto i kod iskusnih korisnika...desi se da jednostavno ne radi...da ima losh signal..mnogo izgubljenih paketa..bla bla bla........ planirajte da vas mrezha koshta oko 50 eura po osobi + Ap na toj kuli koji cje da bude <ako cjete neshto kvalitetno> >>>200eura <120 omni , 70ap , kabel ,kutija,katanac,utp kabel do lika...>.
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: kako poceti sa wireless lan vezom08.08.2004. u 20:10 - pre 239 meseci
da li se korisnici mogu umreziti bez acces pointa?
dakle samo pomocu mreznih kartica i anteni?
nasao sam dosta linkova sa samogradju anteni ,a danas sam napravio biquad antenu velicine 125x125mm.
vrlo sam spretan oko toga i necu odustajati od pravljenja sve dok ne proradi.
radio sam sto sam preciznije mogao i ispala je ok...bar na fizicki izgled.
izgleda da ce ipak biti potreban acces point jer nemamo opticku vidjivost izmedju sebe ,a vjerujem da ce svi vidjeti lokaciju na najvisem neboderu u gradu.
dakle svi trebamo svoje antene usmjeriti prema acces pointu i svi mogu komunicirati ili igrati igru medjusobno,ko je god prikljucen?

ovo je tek u pocetku ,jer jos nija nabavljena nikakva oprema.
kad moj frend uzme glavnu opremu za acces ponit i proba sistem tad ce ostali uzeti mrezne kartice.




 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.panline.net

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: kako poceti sa wireless lan vezom08.08.2004. u 21:23 - pre 239 meseci
hm.... mogu dva korisnika bez ap-a da se umrezhe.ali samo dva. Morate da kupite ap i omni antenu < ili sektor ako se svi nalazite sa iste strane te zgrade koju vidite. Srecjno vam.
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: kako poceti sa wireless lan vezom09.08.2004. u 12:17 - pre 239 meseci
omni antena?
je li to ona u obliku cijevi sto stoji uspravno .
moze li se napraviti ta antena?
znam da je bolje da se uzme tvornicka ,ali samo me zanima ..kakav je kvalitet tih antena kucne izrade?
gdje da nadjem link za gradnju te antene.
nasao sam neki ali nije dobro objasnjno niti ima slika.

stvarno sam mislio da je taj wifi dosta slozen sistem ,a sad kad sam se uputio u to izgleda sasvim jednostavno.
mada ce biti problema kad budemo poceli sastavljati opremu.

 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.panline.net

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: kako poceti sa wireless lan vezom09.08.2004. u 14:44 - pre 239 meseci
Mozhe se napraviti..sada nemam linka, ali imam negde kako se pravi..chim nadjem dacju ti. Hm..samo do sadashnje iskustvo : Kvalitet nije ni priblizhan jednom Hyperlink-u 15db. Ja sam prvi da se ne kupuju usmerene antene, ali za omni smatram da definitivno treba dati pare..jel od te jedne antene zavisi ceo nod.
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: kako poceti sa wireless lan vezom09.08.2004. u 16:19 - pre 239 meseci
da ako ce se ta antena koristiti za ap onda je treba kupiti.
usput evo slike antene koju sam pravio.
nisam se bas trudio oko nje jer sam to radio samo da probam kako ce ispasti.
kad se sve sredi sa opremom onda cu poceti praviti pravu antenu koju cu koristiti.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: kako poceti sa wireless lan vezom

[ Pregleda: 3882 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.