Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zakon o "kompjuterskom kriminalu"

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Zakon o "kompjuterskom kriminalu"

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7077 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Zakon o "kompjuterskom kriminalu"02.02.2005. u 07:47 - pre 234 meseci
Slavisa... Posto se mnogo ljudi ubija po svetu, i evo bas sada sam citao u novinama a je gomila ubistava prosla nekaznjeno... Citao sam i da je neki tamo u ruandi pobio 10,000 ljudi...

Sta mislis da neko tebe ubije, i da onda svi reaguju 'pa sta ima veze, vidis koliko ima kriminala oko nas i koliko se ljudi ubijaju' ...

Ti pravdas kriminal kriminalom? Jesi li ti mozda u ranom tinejdzerskom dobu kada jos uvek nemas zrele poglede na svet, ili si psihicki na tom nivou, ili se samo pravis da si na tom nivou?

Znas i sam da je sve to sto pricas jedan debeli bullshit...
I znas i sam da su svi ti koji su nasli posao sposobni za taj posao, jer inace ga ne bi ni nasli, jer niko im ne bi dosao i rekao 'ej evo ti posao za do jaja platu aj sad malo da radis' ... Da se to tako radi onda bi dosli i tebi ponuditi posao... Al vidis da to nije slucaj... Znaci za posao moras da se potrudis...

Ti si video da kriminanim radnjama (kopiranjem diskova) bez mnogo truda (a i znanja) mozes da zaradjujes pristojne pare... Znaci svesno ulazis u kriminalne radnje, iako dobro znas da to sto radis ne opravdava nikakva politicka situacija... I sta tebe onda razlikuje od tog tvog komsije?

Sta bi ti rekao da ti on kaze da je zavrsio prirodno matematicki fakultet, i da vec 5 godina ne moze da nadje posao, i zato mora da obija zlatare, da bi imao za pristojan zivot? Jel bi se ti slozio sa njim, i rekao mu, dobro u pravu si, nisi ti kriv sto si lopov, kriva je drzava?

Ili ljudi sa diplomom (u koje ti ne spadas btw), nakon sto im niko ne nudi posao (?!?), imaju pravo da vrse kriminalne radnje?

 
Odgovor na temu

drgrozozo
Doktor Grozozo

Član broj: 41870
Poruke: 264
*.83.beocity.net.

Jabber: drgrozozo@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Zakon o "kompjuterskom kriminalu"02.02.2005. u 09:13 - pre 234 meseci
Citat:
ventura: Sta mislis da neko tebe ubije, i da onda svi reaguju 'pa sta ima veze, vidis koliko ima kriminala oko nas i koliko se ljudi ubijaju' ...
...
I znas i sam da su svi ti koji su nasli posao sposobni za taj posao, jer inace ga ne bi ni nasli, jer niko im ne bi dosao i rekao 'ej evo ti posao za do jaja platu aj sad malo da radis' ... Da se to tako radi onda bi dosli i tebi ponuditi posao... Al vidis da to nije slucaj... Znaci za posao moras da se potrudis...

e sad ga i ti pretera. teorija da su zaposleni u ovoj zemlji sposobni a nezaposleni lenji i nesposobni je najblaze receno smesna. sto se tice znanja, sumnjam da si se rodio s njim, ili da si ga stekao kuckajuci u sobici na licenciranom windowsu kupujuci originalni visual studio, borland, autocad ili sta vec. mnogo je verovatnije da si koristio piratske kopije, sto te cini saucesnikom u kriminalu ili kako ti kazes ubistvu.
ili je to rezonovanje tipa "daj da sada ukinemo pirateriju, sto vise novih generacija bude u informatickom mraku, bice manje konkurencije za nas sposobne".
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Zakon o "kompjuterskom kriminalu"02.02.2005. u 13:00 - pre 234 meseci
Citat:
ventura: Slavisa...
Ti pravdas kriminal kriminalom?

Ne vec trazim zakon za sve. Ili ce se zakon postovati ili ga nece biti. Kako sada stvari stoje, nema ga. A ako lokalni zecevi (policija) misle na meni qurac da ostre, videcemo... Imam dosta toga da sapnem sudiji. Ne prekrsajnom.

Citat:

Jesi li ti mozda u ranom tinejdzerskom dobu kada jos uvek nemas zrele poglede na svet, ili si psihicki na tom nivou, ili se samo pravis da si na tom nivou?

JA TEBE NIKADA NISAM VREDJAO. BEZ VREDJANJA MOLIM!
Ako nisi u stanju da ucestvujes u raspravi bez vredjanja nemoj ni ucestvovati u njoj.
Citat:

Znas i sam da je sve to sto pricas jedan debeli bullshit...

Ne znam, dokazi mi tu svoju tvrdnju.
Ili mozda mislis da za tebe moze biti zakona, za mene ne mora, za drgorozoza moze biti zakona, za nekog levog ne mora.....Ili obrnuto?
Citat:

I znas i sam da su svi ti koji su nasli posao sposobni za taj posao
, jer inace ga ne bi ni nasli, jer niko im ne bi dosao i rekao 'ej evo ti posao za do jaja platu aj sad malo da radis' ... Da se to tako radi onda bi dosli i tebi ponuditi posao... Al vidis da to nije slucaj... Znaci za posao moras da se potrudis...


Gde ti zivis covece??? Ili si pristalica odredjene politike pa ti je milo sto ti je saborac dobio posao po politickoj liniji bez obzira na to sto je vise puta lezao u hladovini. A to sto mora da ima potvrdu u tome da nije osudjivan da bi dobio posao, to nije vazno....On je nas, on je revolucionar...

Kazes sposobni. Za sta??? I sta smo mi drugi? Nesposobni??? Alal vera. Zemlja koja ima milionski broj nezaposlenih je po tvome misljejnju zemlja sa milionskim brojem ljudi koji su nesposobni i koji nisu ni za qurac!?!?!?
Citat:

Ti si video da kriminanim radnjama (kopiranjem diskova) bez mnogo truda (a i znanja) mozes da zaradjujes pristojne pare... Znaci svesno ulazis u kriminalne radnje, iako dobro znas da to sto radis ne opravdava nikakva politicka situacija... I sta tebe onda razlikuje od tog tvog komsije?


Koja politicka situacija, ko ovde govori politici??? Ovde je rec o egzistenciji!
O prezivljavanju ljudi koji na taj nacin prehranjuju svoju porodicu!
Zasto sve prebacujes na teren politike? Ako hoces o politici, javi se na neki forum koji se bavi politikom pa da tamo raspravljamo o politici.
Ovde je rec o necem vaznijem. O jednom principu da zakon postoji i da ce se primenjivati na sve. Ako je moj komsija mogao mimo zakona, onda svi mozemo.
Zakon se ne moze primenjivati selektivno!!!!!

Citat:

Sta bi ti rekao da ti on kaze da je zavrsio prirodno matematicki fakultet...


Sve sto je on naucio, naucio je radionicama KP domova i drugih zatvora sirom lepe nase...

Sto se tice ljudi sa diplomom, niko nikada njima nece nuditi posao. Oni posao traze, a to sto posla nema-to je drugo pitanje.
Da bi se ovaj zaposlio neko je ostao bez posla.
Da li bi se ti slozio da neko kaze:
E do sad si radio ti, sad moramo da zaposlimo jednog coveka koji je to zasluzio svojom politickom borbom (paljenjem skupstine).
Ti si otpusten, primamo njega. Jes' da nema skolu i da ima neke druge mane, ALI ON JE NAS!!! A tebe ko jebe!!!!
Sta bi ti onda, da moras da ostanes bez posla da bi zaposlili neku barabu u pravom smislu te reci??? Sta bi ti da je tvoje dupe u pitanju???
Jel bi opet kazao, pa dobro on je sposoban.




[Ovu poruku je menjao Marenović Slaviša dana 03.02.2005. u 00:55 GMT+1]
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+105 Profil

icon Re: Zakon o "kompjuterskom kriminalu"02.02.2005. u 14:05 - pre 234 meseci
U ovoj zemlji su izgleda najveci problem psi koji s**u po parkovima i piratski diskovi.Dobro i da zabrane prodaju kod SKC-a, DivX filmova ( kome i trebaju toliki filmovi pored kablovske) , ali za softver ( MS ) ljudi ce se uvek snaci.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zakon o "kompjuterskom kriminalu"02.02.2005. u 17:22 - pre 234 meseci
Citat:
ali za softver ( MS ) ljudi ce se uvek snaci.

Aman-zaman ljudi.Naravno da će se "snaći", pa svuda u svetu ima ljudi koji neki softver ne kupe, nego se "snađu" za njega i uopšte to nije poenta.Bitno je da se piraterija suzbije na tu meru da više nema diskova po ulicama, pijacama i ćoškovima, a pogotovo je bitno da oni koji zarađuju pomoću softvera isti legalizuju, jer za njega (njih) softver nije ništa drugo, nego alat za rad.I zašto bi on onda bio u prednosti u odnosu na bilo kog zanatliju (automehaničara, frizera, stolara...) koji moraju da kupe alat.Koga boli uvo šta ćeš ti u kući da koristiš za zajebanciju, ali ako hoćeš da radiš i zarađuješ sa nekim softverom, onda izvoli pa ga lepo kupi.Šta sad, automehaničar hoće da otvori servis i ode pa od komšije pokrade alat, jer pobogu nije imao para da ga kupi.Mislim da ljudi trebaju da prestanu da mešaju softver u svojstvu alatke za rad i softvera za zezanje i zabavu.Jeste, i jedno i drugo je kriminal, ali koji od njih pravi veću štetu ? Pa naravno ovi prvi, koji bi svakako morali da kupe softver, a ovi drugi kad ne bi mogli, ionako ga nikad ne bi ni kupili.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

drgrozozo
Doktor Grozozo

Član broj: 41870
Poruke: 264
*.83.beocity.net.

Jabber: drgrozozo@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Zakon o "kompjuterskom kriminalu"02.02.2005. u 17:44 - pre 234 meseci
Citat:
Marko_L: Šta sad, automehaničar hoće da otvori servis i ode pa od komšije pokrade alat, jer pobogu nije imao para da ga kupi.


mislim da je tacnije poredjenje da automehanicar ode u pancevo na pijacu i kupi "kineski bosch" jer nije imao para da kupi original u radnji, a ti mu prebacujes jer podrzava pirateriju.

naravno, to je cisto radi diskusije. firme treba da plate sve legalno.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zakon o "kompjuterskom kriminalu"02.02.2005. u 19:09 - pre 234 meseci
Citat:
mislim da je tacnije poredjenje da automehanicar ode u pancevo na pijacu i kupi "kineski bosch" jer nije imao para da kupi original u radnji, a ti mu prebacujes jer podrzava pirateriju.

Mislim da to nije adekvatno poređenje.Adekvatno poređenje bi bilo kada bi otišao i kupio nešto što radi kao original za male pare (kradeno) i to koristio.Znači, možeš ti da radiš sa tim bez problema, ali ako te uhvate, onda i ti snosiš posledice zbog toga što je kod tebe pronađeno.Poređenje sa buvljak-alatom bi bilo ok kada bi ga uporedio sa ovim.Recimo, kupiš neki freeware softver, tačnije platiš samo konekciju dok ga skineš ili medij na kome ga snimaš (manja cena nego sličan originalan softver u svakom slučaju).Takav softver može, a i ne mora da radi loše, što je isti slučaj sa alatom sa buvljaka.Dakle, možeš da naletiš na nešto dobro, a možeš da naletiš na nešto puno bagova, bez tehničke podrške itd....E sad, možeš ti da radiš neko vreme sa tim, pa čak i godinama bez problema, ali isto tako može već kod prve mušterije nešto da zataji, to se pročuje i kvrc, ode biznis.Dakle, svako ima pravo da izabere kako će i sa čim raditi, ali mora da bude spreman na posledice.Dakle paralela je u tome.Automehaničar može da kupi kraden alat za male pare, ali rizikuje da zbog toga odgovara, može da pazari jeftin kineski, bugarski ili bilo koji drugi nekvalitetan alat, ali rizikuje da mu taj alat zataji i obruka kod mušterija, ili da zbog toga alata kasni sa popravkom, pa isto tako izazove nezadovoljstvo mušterije (a svi znamo šta to može da znači u bilo kom poslu), a može i da pljune veće pare, kupi neki provereno dobar alat, recimo nemačke proizvodnje i uz njega dobije garanciju od nekoliko godina i u većini slučajeva bude siguran da će taj alat raditi.E vidiš, sa firmama koje koriste softver za poslovanje je isto tako.One mogu da koriste piratovan softver, ali rizikuju da im inspekcija zakuca na vrata i zapleni računare, što znači zastoj u poslu, pa samim tim i finansijski gubitak, može da nabavi neka free rešenja, ali je veća šansa da nešto tu ne šljaka kako treba, a može i da odvoji pare, i kupi ili naruči softver koji mu treba, i sa kojim će dobiti tehničku podršku 24/7 i druge pogodnosti.
Uostalom zato sam i napravio razliku između softvera kao alatke i kućnu zajebanciju.Recimo, ako ti alat koristiš u svojoj kući i zezaš se recimo praveći kućicu za ptice ili šta ti ja znam, ti nećeš mnogo izgubiti ako imaš loš alat, ali ukoliko radiš nešto za novac, dobar i legalan alat je od velike važnosti.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Zakon o "kompjuterskom kriminalu"03.02.2005. u 11:14 - pre 234 meseci
Ne javi nam se ventura???

A bas sam mislio da ce se javnuti makar jednom... Steta:(
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Zakon o "kompjuterskom kriminalu"07.02.2005. u 02:16 - pre 233 meseci
Zasto li se ova tema ugasila?? :-o

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Zakon o "kompjuterskom kriminalu"07.02.2005. u 12:50 - pre 233 meseci
vecina je presla na onu drugu temu gde pohapsise one pirate LOL

So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Zakon o "kompjuterskom kriminalu"

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7077 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.