Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dataview.rowfilter i datetime problem

[es] :: .NET :: dataview.rowfilter i datetime problem

[ Pregleda: 3671 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kopca

Član broj: 14307
Poruke: 118
*.253.EUnet.yu.



Profil

icon dataview.rowfilter i datetime problem28.01.2005. u 13:26 - pre 233 meseci
Filtriraj je funkcija za filtriranje datasource-a datagrisa tj. dataview-a.
Problem je u datetime koloni (SQL server)

Private Sub Filtriraj()
If rbtnFilter.Checked Then
If Not IsNothing(dvZaposleni) Then dvZaposleni.Dispose()
'dvZaposleni = New DataView(dsZaposleniRadnaMesta.Tables("Zaposleni"))
'dvZaposleni.AllowNew = False
'dvZaposleni.AllowDelete = False
'dvZaposleni.Table.Columns("DatumRodjenja").Expression = "Convert(DatumRodjenja,'system.string')"
dvZaposleni.RowFilter = "JMBG LIKE '%" & txtJMBG.Text & "%' AND " & _
"IME LIKE '%" & txtIme.Text & "%' AND " & _
"Prezime LIKE '%" & txtPrezime.Text & "%' AND " & _
"OcevoIme LIKE '%" & txtOcevoIme.Text & "%' AND " & _
"CONVERT(DatumRodjenja,'system.string') LIKE '%" & txtDatumRodjenja.Text & "%' AND " & _
"MestoRodjenja LIKE '%" & txtMestoRodjenja.Text & "%' AND " & _
"Pol LIKE '%" & txtPol.Text & "%'"
grdZaposleni.DataSource = dvZaposleni


Kada ovako filtriram ne uspeva mi, jer dataview postane prazan. Mucio sam se bez convert samo sa datumrodjenja like ... ali javlja gresku. U cemu je problem?
End If
End Sub
kopca
 
Odgovor na temu

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 197419540


Profil

icon Re: dataview.rowfilter i datetime problem28.01.2005. u 14:15 - pre 233 meseci
U System.Data.SqlTypes imaš tip SqlDateTime probaj prvo da konvertuješ u ovaj tip.
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
194.106.171.*



+311 Profil

icon Re: dataview.rowfilter i datetime problem28.01.2005. u 14:25 - pre 233 meseci
Probaj prvo da stavis 'System.String' umesto 'system.string'. Ako ovo ne radi reci nam samo da li ti radi filtriranje kad izostaviš polje DatumRodjenja???
 
Odgovor na temu

kopca

Član broj: 14307
Poruke: 118
*.125.eunet.yu.



Profil

icon Re: dataview.rowfilter i datetime problem28.01.2005. u 17:39 - pre 233 meseci
Radi filter k'o singer kad izostavim datumrodjenja. Kad ostavim kako sam i naveo, sa system.string ili system.data.sqltypes.sqlDateTime rowfilter ne prikazuje ama bas nista, iako bi trebao (kad u txtBox filtera ukucam nesto sto sigurno postoji). Kao da je konverzija trajna sto mi zvuci kao moje ocajnicko objasnjenje. A moram da filtriram po datumu. Kako? Hvala unapred. Voleo bih da izbegnem punjenje dataseta iz pocetka po novom sql upitu i sl.
kopca
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.3dnet.co.yu.



+311 Profil

icon Re: dataview.rowfilter i datetime problem28.01.2005. u 19:02 - pre 233 meseci
Jbg-a, ne znam šta da ti kažem... evo kod:

Code:

        Me.Dv.RowFilter = _
        "Ime LIKE '%" & Me.txtIme.Text & "%' AND " & _
        "CONVERT(Datum,'System.String') LIKE '%" & Me.txtDatum.Text & "%' AND " & _
        "Prezime LIKE '%" & Me.txtPrezime.Text & "%'"
 


Ma radi, savršeno. Ovo polje Datum je tipa DateTime, čak sam probao i drugačiju varijantu sa Expression kolonom, opet radi kako treba. Pogledaj da li u expression-u kolone DatumRodjenja ne koristiš samu kolonu DatumRodjenja (ovako kako si napisao - dvZaposleni.Table.Columns("DatumRodjenja").Expression = "Convert(DatumRodjenja,'system.string')") jer onda i nije čudo što ne radi, sa takvim izrazom možeš očekivati samo probleme. Proveri još i da li gridu postavljaš dobar DataSource... Ako ništa ne pomaže, postuj ovde ceo kod (i deo koji poziva filtriraj()) i ako možeš, deo koda koji vrši učitavanje iz baze. Inače, baš ovakav način filtriranja sam koristio na milion mesta i nije mi pravio probleme, ne samo sa datumima već sa većinom tipova podataka... sad sam se skroz istripovo što ti to ne radi....

 
Odgovor na temu

kopca

Član broj: 14307
Poruke: 118
*.22.EUnet.yu.



Profil

icon Re: dataview.rowfilter i datetime problem29.01.2005. u 07:58 - pre 233 meseci
Nisi primetio, ali je onaj red sa expression komentarisan ;). No, moja greska. Nisam imao strpljenja da doterujem poruku, sto cu ubuduce da radim, jer unosi zabuna mnogo. Ne znam zasto, ali verovatno nisam stavio data source na grid. Mozda je greskom ostao komentarisan dok sam eksperimentisao sa expression. Takve se stvari dogadjaju na poslu kada se covek ne odmara nocu propisno. Jedno je sigurno

SADA RADI !!!!.....

Bolje trip nego grip, cuvaj se virusa. U pravu je onaj sto je rekao za velika slova System.String. Hvala, ljudi, sila ste.
kopca
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: dataview.rowfilter i datetime problem

[ Pregleda: 3671 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.