Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!

[es] :: PC Konfiguracije :: Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!

[ Pregleda: 4342 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

restart

Član broj: 46428
Poruke: 4
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!26.01.2005. u 20:12 - pre 233 meseci
Ovih dana imam jedan neobjasnjiv problem. Kompjuter (Celeron 700 MHZ, MSI maticna, 384 SDRAMa, Nvidia Riva TNT2 32MB,
Maxtor 80 GB)je poceo cudno da se ponasa, naime, restartuje se prilikom podizanja Windowsa (kad ona plava crtica ide s leva na desno)
Prvo sam mislio da je puko Windows pa sam formatirao disk i iz pocetka podigao sistem (proverio sam hard disk i nema bad sectora).
Prilikom instalacije nije bilo nikakvih problema, i sve je bilo OK dok nisam instalirao prvi program.
Tada je poceo opet da se restartuje na istom mestu. Testirao sam memoriju, menjao napajanje i graficku,problem je i dalje prisutan.
E sad kad se sistem nekako podigne, onda radi bez problema, ne seca i ne koci. Prilikom testiranja memorije (Goldmemory) komp je
radio jedno 6 sati bez problema. U Device Manageru je sve OK. Kada podignem sistem u Safe Modu radi bez problema.
Gledao sam i kondenzatore na maticnoj i oni su OK. Jednostavno, cini mi se da je hardverski sve ispravno, i komp radi i normalno
podize sistem na svezoj instalaciji XPa dok jos nisu instalirani drajveri i programi. Probao sam razlicite verzije DirXa, drajvera
za graficku i sl. Ima li mozda neko ideju o cemu se ovde radi?
 
Odgovor na temu

ic2000

Član broj: 22817
Poruke: 106
213.149.125.*

Sajt: www.com-shop.co.uk


Profil

icon Re: Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!26.01.2005. u 21:15 - pre 233 meseci
Meni je sumljiva memorija, probaj da izvadis jedan slot pa ako je sve ok, probaj sa drugim. Imas jedan od 256 i jedan od 128. Prvo izvadi ovaj manji. Mada nijesam siguran, bas zanimljiv problem. Mozes nanovo instalirati Windows, pa redom drajvere da probas koji koci ....
 
Odgovor na temu

restart

Član broj: 46428
Poruke: 4
195.252.80.*



Profil

icon Re: Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!26.01.2005. u 22:59 - pre 233 meseci
Uradio sam i to. I sa jednom i sa drugom memorijom se restartuje. Novu instalaciju sistema sam radio jedno tri puta i sve je ok dok ne instaliram nesto (probao sam razne verzije drajvera za maticnu, graficku direct X), onda pocne da restartuje. Menjao sam cak i CMOS bateriju. Nije to.
 
Odgovor na temu

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!26.01.2005. u 23:35 - pre 233 meseci
Nadam se da nisi na brzaka ugrabio da snimis SP2 jer on zna praviti "neobjasnjive" probleme koje sam ja jedva detektovao i otklonio na mom racunaru. Samo sto nisi naveo da li se to desava od trenutka kada se dize "cist" XP (bez ikakvih programa i nadogradnji) ili od trenutka kad nesta instaliras i sta instaliras. To je mnogo bitno. Mislm da bi drajvere trebao instalirati jedan po jedan ako si tako radio i gledati kako se sve to ponasa. Ovo bi bilo ko neko jedino razumno resenje koje ti trenutno mogu ponuditi s obzirom na podatke koje si poslao.
 
Odgovor na temu

speedy77
BGD

Član broj: 38897
Poruke: 70
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!27.01.2005. u 00:02 - pre 233 meseci
Citat:
restart: sve je bilo OK dok nisam instalirao prvi program.


Memorija nije sigurno u pitanju jer da jeste win ti se nebi istalirao kako treba, tj. prijavio bi gresku tokom instalacije (u 90% slucajeva). A ovo sto si rekao da je sve radilo ok dok nisi instalirao prvi program, proveri da tu nije problem, a proveri dali ti je napajanje u redu. To su sad sve nagadjanja ali moras da krenes redom u testiranju...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!27.01.2005. u 02:53 - pre 233 meseci
Ja sam imao takvih problema sa ATA kablovima - dok se ne instalira drajver za plocu sve radi odlicno, a kad pomenuti potera komunikaciju sa diskom malo brze, eto restarta! Sto kazu "moze da bude ali ne mora da znaci". Mnogo ce ti lakse biti ako odredis koja instalacija dovodi do restartovanja, znaci prvo samo drajveri za plocu pa probas nekoliko puta kako radi, pa za graficku pa proba, pa directX, pa proba...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

RASA
Basel

Član broj: 3071
Poruke: 373
*.dclient.hispeed.ch.

ICQ: 99189930


Profil

icon Re: Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!27.01.2005. u 19:48 - pre 233 meseci
Slican problem imam i ja ali kod mene ne blokira nego se non stop restarta ali prilikom instalacije xp, pre otvaranja win opet ponovo restarta i tako u krug.Ja sam takodje sve izmenjao osim procesora i ploce ali bez uspeha.
Kolega je imao isti problem sa nemackom verzijom windowsa ali je resio instalacijom engleske verzije.Mislim da u tvom slucaju je isto problem win, koji ti je win i koja verzija.Pokusaj promeniti ali to je jos jedan pIII koji luduje dok dvojke idu bez problema.Pozdrav
 
Odgovor na temu

restart

Član broj: 46428
Poruke: 4
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!27.01.2005. u 23:41 - pre 233 meseci
Napajanje je OK. Instalirao sam i XP bez SP1, i sa SP1 i sa SP2(inace poslednjih godinu-dve je normalno radio sa XP SP1). Uvek isto. Instalacija samog XPa protekne normalno. I na tako cistu instalaciju nema restartovanja. Jednom sam prvo instalirao drajvere za maticnu, drugi put prvo Direct X, treci put prvo za graficku, cetvrti put sam odmah instalirao neke programe posto XP ima u sebi sve drajvere. Uvek posle toga sledi restartovanje. Ako se nekada i prevari da podigne sistem onda radi bez problema i vise sati. Zainteresovalo me je ovo sa kablovima. Probacu da zamenim IDE kabal, pa cemo videti.
 
Odgovor na temu

goca

Član broj: 10277
Poruke: 53
213.244.208.*



Profil

icon Re: Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!28.01.2005. u 00:19 - pre 233 meseci
Imao sam slican problem i ishod je bio VEOMA los,
u pitanju je bilo napajanje, mada opet na "srecu" ako mogu tako da kazem sprzilo mi je samo graficku.

Pa zato molim te obrati paznju i na to.

Pozdrav!!!
Budala trazi izgovore,
a pametan resenje.
 
Odgovor na temu

restart

Član broj: 46428
Poruke: 4
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!28.01.2005. u 08:55 - pre 233 meseci
Vec sam menjao napajanje. I sa novim napajanjem se ponasa isto.
 
Odgovor na temu

ic2000

Član broj: 22817
Poruke: 106
*.crnagora.net.

Sajt: www.com-shop.co.uk


Profil

icon Re: Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!28.01.2005. u 12:15 - pre 233 meseci
Opet ja Probaj ako imas neku drugu memoriju. Pa ako bude da iskljucis svaku mogucnost nje ili uopste hardverskog problema. Ako nije ostaje ti da je problem u nekom drajveru. Idi redom jedan po jedan. Pa ga testiraj i po citav dan. Pa onda sledeci i tako.
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!28.01.2005. u 13:09 - pre 233 meseci
imao sam skoro identican problem......

koliko ti god bilo nelogicno probaj ovo:
ako ti je hd primary master (izmeni jumpere) i prebaci na secondary SLAVE
cd secondary slave stavi na primary slave
ustvari izmenjaj im mesta probej sve kombinacije!

to je meni resilo problem!

obavezno proveri i memorije!


...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Restart prilikom podizanja sistema-Neobjasnjivo!

[ Pregleda: 4342 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.