Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SMIN - previse korumpiranih...

[es] :: ISP :: SMIN - previse korumpiranih...

[ Pregleda: 2889 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon SMIN - previse korumpiranih...26.01.2005. u 01:49 - pre 233 meseci
Primetio sam da mi se u zadnje vreme desava da od npr. 5 download-ovanih fajlova 2 ili cak 3 budu CRC failed / file corrupted. Nebitno da li je rec o PDF dokumentima, ZIP/RAR fajlovima, ili necem trecem.
Posto bas aktivno koristim SMIN u zadnjih mesec-dva pomislio sam da mozda moze nesto biti do toga. Sa nekoliko sistema pristupam, dakle nije problem do $windjowsa (XP i 2003). Linux iste probleme pravi.
Fajlovi se vuku preko HTTP i FTP. Nema nekog pravila kada su corrupted.

Napominjem da mi se ranije to NIKADA nije desavalo, znaci od kada imam digitalnu centralu zaboravio sam sta znaci pojam corrupted fajla.

Sa "obicnih" brojeva koliko sam uspeo da primetim nema problema, mada znatno manje ih koristim od SMIN-a.

Sta misle strucnjaci?
 
Odgovor na temu

sEaGhOsT
Beograd

Član broj: 133
Poruke: 433
*.skydsl.de.

Jabber: seaghost@elitesecurity.org
ICQ: 65119403
Sajt: apple.com


Profil

icon Re: SMIN - previse korumpiranih...26.01.2005. u 10:33 - pre 233 meseci
Ja idem prek SMIN-a i to mi se nikad nije desavalo jedino ako je rar osteces a to je 1 od 1000 fajlova koje skinem...
Music is essential for my life...
 
Odgovor na temu

rms
Bgd

Član broj: 41483
Poruke: 65
213.244.197.*



Profil

icon Re: SMIN - previse korumpiranih...27.01.2005. u 00:27 - pre 233 meseci
Ćao,

Nije zgoreg da pogledaš još jednom i kako ti je podešen flow control jer XON/XOFF radi baš takve stvari binarnim fajlovima.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: SMIN - previse korumpiranih...27.01.2005. u 13:57 - pre 233 meseci
Svejedno i da radi, došlo bi do retransmisije jer TCP ima svoje higher level checksum-e kojima proverava ispravnost podataka. Tako da sam ubeđen da nije do SMIN-a niti konekcije već do njegovog računara, tj. u pitanju je neki aplikativni problem, bilo to virus, disk, šta već..

U principu možeš da nam pošalješ URL koji ne možeš da skineš preko svog SMIN-a, a ti pokušaj da ga skineš i nekom drugom konekcijom, direktno zvanjem broja na 011, zatim neki 041, i slično.
 
Odgovor na temu

rms
Bgd

Član broj: 41483
Poruke: 65
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: SMIN - previse korumpiranih...27.01.2005. u 15:18 - pre 233 meseci
Koliko sam shvatio čovek uopšte nema problema sa surfom a softverski flow control (XON/XOFF) umećući svoje kodove u ono što se skida često (ne uvek) može da korumpira binarni fajl i to potpuno nezavisno od provera koje obavlja TCP.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: SMIN - previse korumpiranih...29.01.2005. u 02:29 - pre 233 meseci
Citat:
rms: Ćao,

Nije zgoreg da pogledaš još jednom i kako ti je podešen flow control jer XON/XOFF radi baš takve stvari binarnim fajlovima.


Ukljucen je hardverski flow contol, kao i modem error control. Takodje i modem compression. Gde bese XON/XOFF setting za Win XP/2003, te opcije se secam jedino na Win 9x sistemima

Citat:
Gojko Vujovic: Svejedno i da radi, došlo bi do retransmisije jer TCP ima svoje higher level checksum-e kojima proverava ispravnost podataka. Tako da sam ubeđen da nije do SMIN-a niti konekcije već do njegovog računara, tj. u pitanju je neki aplikativni problem, bilo to virus, disk, šta već..

U principu možeš da nam pošalješ URL koji ne možeš da skineš preko svog SMIN-a, a ti pokušaj da ga skineš i nekom drugom konekcijom, direktno zvanjem broja na 011, zatim neki 041, i slično.


Meni jedino pada na pamet firewall, na XP masini je dual mod - XP SP2 + jedan drugi, "komercijalni".

Nije problem za URL konkretnog fajla, vec npr. skidam neki prog sa odredjene lokacije, i probam da ga otvorim ali je corrupted. Onda ga re-downloadujem i moze da se desi da opet ne radi, ali iz treceg puta na primer uspe. Znaci fajl na remote sistemu je 100% ispravan, nesto pukne na putu do mene.
Nema veze da li skidam preko Firefox-ovog integrisanog downloadera ili preko DAP-a ili Flash get-a.
A nije ni virus jer su razliciti OS u pitanju. Ne znam kako bi HDD mogao da pravi problem. CHKDSK kaze da su sve particije OK.

Kad stignem isprobacu i sa 011. Trenutno imam flat na SMIN-u.

Citat:
rms: Koliko sam shvatio čovek uopšte nema problema sa surfom a softverski flow control (XON/XOFF) umećući svoje kodove u ono što se skida često (ne uvek) može da korumpira binarni fajl i to potpuno nezavisno od provera koje obavlja TCP.

Tako nekako.

Uglavnom pocinje da iritira. Juce sam skidao novi MySQL zvanicni PDF, ali korumpiran. Onda ga skinem ponovo, i radi. Nista nisam dirao, svi programi isti, ista konekcija. Ma TELEKOM je to
 
Odgovor na temu

rms
Bgd

Član broj: 41483
Poruke: 65
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: SMIN - previse korumpiranih...29.01.2005. u 12:37 - pre 233 meseci
Možda ti onda ipak crkava neko parče hardvera? Možda baš modem... pusti ga malo kroz self-test zašta nije loše konsultovati dokumentaciju modema.

Stalno koristim SMIN i nemam takvih problema na ovoj staroj đunti & analognoj centrali. Mada onaj pristupni broj Blueisp-a koji si pomenuo drugde se uopšte ne čuje iako sam postavio L3 u init.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: SMIN - previse korumpiranih...30.01.2005. u 14:49 - pre 233 meseci
Ne govorim za Blue ISP ;)

Modem - mozda, ko ce ga znati. Videcu jos malo, ovih dana i tako slabo skidam fajlove.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: SMIN - previse korumpiranih...

[ Pregleda: 2889 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.