Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izvrsenje odredjene komande prilikom botovanja Knoppix-a

[es] :: Linux :: Izvrsenje odredjene komande prilikom botovanja Knoppix-a

[ Pregleda: 2633 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FlashMaster
Flash Master
Deep Space

Član broj: 26099
Poruke: 356
*.metrohive.net.



+3 Profil

icon Izvrsenje odredjene komande prilikom botovanja Knoppix-a 23.01.2005. u 06:30 - pre 233 meseci
Kako da u knoppix-u 3.7 podesim da mi se odredjena komanda izvrsava prilikom dizanja sistema(botovanja).U ovom slucaju komanda :

ifconfig ra0 hw ether xx:xx:xx:xx:xx:xx

Gde da postavim ovu komandnu liniju?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Izvrsenje odredjene komande prilikom botovanja Knoppix-a 23.01.2005. u 12:00 - pre 233 meseci
Instaliran knoppix na hard ili ne?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

FlashMaster
Flash Master
Deep Space

Član broj: 26099
Poruke: 356
*.metrohive.net.



+3 Profil

icon Re: Izvrsenje odredjene komande prilikom botovanja Knoppix-a 23.01.2005. u 13:10 - pre 233 meseci

Instaliran je na hard disk.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Izvrsenje odredjene komande prilikom botovanja Knoppix-a 23.01.2005. u 14:37 - pre 233 meseci
Kako je to za podesavanje wifi mrezne sa ralink chipsetom, preporucujem ti da napravis skript koji ce da dize wifi intereface, poput onih za obicne, eth intereface.
A najjednostavnije je da dodas komande u rc.local fajl (/etc/rc.d/rc.local ili nesto slicno).
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.adsl.versatel.nl.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Izvrsenje odredjene komande prilikom botovanja Knoppix-a23.01.2005. u 14:41 - pre 233 meseci
"VRider" wrote:
Citat:
Kako je to za podesavanje wifi mrezne sa ralink chipsetom, preporucujem ti da napravis skript koji ce da dize wifi intereface, poput onih za obicne, eth intereface.
Nisam siguran da je to univerzalno rešenje: Slackware ima skript rc.wireless koji posebno podešava wireless karticu, odn. aktivira njen mrežni interfejs tako da ne moraju stvari da se dodaju u rc.local. Štaviše, pošto se rc.local izvršava negde na kraju butovanja, verovatno nije pametno dizati mrežni interfejs tu, već što pre, kako bi mrežni programi mogli da se snađu.

f
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Izvrsenje odredjene komande prilikom botovanja Knoppix-a 23.01.2005. u 15:27 - pre 233 meseci
Pa kad sam rekao da napravi skript za dizanje wifi interfacea imao sam na umu upravo nesto poput rc.wireless pod Slackwareom. Taj skript se ne moze koristiti jer on ocekuje postojanje interfacea koji se zovu ethX, dok se za kartice sa ralink chipsetom koristi raX.
Ja sam pisao svoj skript, i za to i za obicne mrezne interface zbog aliasa.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

FlashMaster
Flash Master
Deep Space

Član broj: 26099
Poruke: 356
*.metrohive.net.



+3 Profil

icon Re: Izvrsenje odredjene komande prilikom botovanja Knoppix-a 23.01.2005. u 17:30 - pre 233 meseci
Kako da napisem taj skript.Pojma nemam.
Znaci hteo bih da mi knoppix prilikom botovanja postavi novu MAC adresu tj. cim pokrenem ifconfig ra0(ili ifconfig wlan0 jer imam i drugi drajver) da vidim da je postavljena nova adresa.Do sada sam morao svaki put kada dignem sistem da podesavam MAC adresu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Izvrsenje odredjene komande prilikom botovanja Knoppix-a

[ Pregleda: 2633 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.