Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Xp pro vs. Windows longhorn

[es] :: Windows desktop :: Windows Xp pro vs. Windows longhorn

[ Pregleda: 3208 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
212.200.116.*



Profil

icon Windows Xp pro vs. Windows longhorn21.01.2005. u 17:44 - pre 234 meseci
Sta mislite izmedju ova dva programa koji je bolji i dali ste imali prilike da radite sa Longhornom?
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Windows Xp pro vs. Windows longhorn21.01.2005. u 17:48 - pre 234 meseci
Radio sam na gotovo svim leak-ovanim verzijama Longhorn-a i XP je još uvek daleko ispred. Longhorn je suviše bugovit i spor za neku ozbiljniju upotrebu.
A da ne pričamo o nekompatibilnosti programa/drajvera sa Longhorn-om.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.blueisp.co.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Windows Xp pro vs. Windows longhorn21.01.2005. u 18:18 - pre 234 meseci
Citat:
Mardz Simpson: Sta mislite izmedju ova dva programa

To nisu programi to su Operativni sistemi ;)

@BytE
Posto rece da si se susretao sa Longhornom, reci mi koliko je komplikovan za rad tj. koliko se razlikuje od XP-a sto se tice samih komandi i okruzenja. I da...jel ove ili sledece godine izlazi longhorn ( final version ) ?
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Windows Xp pro vs. Windows longhorn21.01.2005. u 18:27 - pre 234 meseci
Komplikovan nije, potrebno je malo tweak-ovati sistem nakon instalacije (da ne bi bio baš mnoooogo spor) i možda max 5 minuta da se privikneš na sidebar, novi explorer (Windows Explorer, naravno), i možda još neke sitnice. Još uvek Longhorn suviše liči na XP. Mislim da je u maju ove godine prva beta, u drugoj polovini godine Beta 2, početkom sledeće godine izlazi par RC-ova (Release Candidate) i onda u maju 2006. bi trebala da izađe finalna verzija (RTM) koja će se mnooogo razlikovati od ovih alpha verzija što imamo. Microsoft je poznat po tome da ne poštuje baš rokove, ali izgleda da je nedavno "od vrha" došlo naređenje da Longhorn mora biti dovršen do maja 2006.

Verovatno si video screenshotove Longhorna? Ako nisi, pogledaj na www.winsupersite.com a možda ću i ja poslati koji...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows Xp pro vs. Windows longhorn21.01.2005. u 18:42 - pre 234 meseci
Bytie, te leaked "verzije" Longhorna su sve pre-alpha. Za nijednu od Longhorn tehnologija ne možeš reći ni da je zrela za beta fazu (čak ni za najrazvijeniju - Avalon). Interno je Longhorn kvatni skok za sve prošle verzije Windowsa, sa XP konkretno može obrisati pod.

Što se tiče drivera - tu se ne brini. Portanje kroz WDM nije baš nešto na što se čeka mjesecima (ili da se potpišu peticije kao na linuxu, hehe), čim RC1 bude gotov, bit će i svi driveri proizvođača koji drže do sebe.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Windows Xp pro vs. Windows longhorn21.01.2005. u 18:48 - pre 234 meseci
U redu je, ne osporavam ja kvalitet budućeg proizvoda, ali mislim da se prvo pitanje ipak odnosilo na leaked verzije. Dakle, sve što sam rekao se odnosi na te verzije koje smo imali prilike da isprobamo...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.blueisp.co.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Windows Xp pro vs. Windows longhorn21.01.2005. u 19:36 - pre 234 meseci
Ok, hvala BytE za odgovore.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Xp pro vs. Windows longhorn21.01.2005. u 19:37 - pre 234 meseci
Pitanje je samo otkud Sundance zna da će Longhorn biti tako dobar ako su sadašnje verzije daleko od gotovog? :>

A s obzirom da je back-portovanje nekih tehnologija sa Longhorna na XP već odlučeno, ne znam da će baš "počistiti pod"..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com.



+18 Profil

icon Re: Windows Xp pro vs. Windows longhorn21.01.2005. u 19:45 - pre 234 meseci
Leakovane pre-alpha verzije su upravo to - dakle ne treba od njih ocekivati da ce biti podjednako kvalitatene kao beta, ili tek konacna verzija proizvoda. Sa druge strane, pojedina poboljsanja u Longhornu polako izlaze na videlo, tako da kada dodje do bete, moze da se desi da radi bolje od XPa. A do tada, Longhorn je vise za test masine nego za upotrebu na glavnom kompjuteru.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows Xp pro vs. Windows longhorn21.01.2005. u 20:12 - pre 234 meseci
Citat:
A s obzirom da je back-portovanje nekih tehnologija sa Longhorna na XP već odlučeno, ne znam da će baš "počistiti pod"..


A ćuj...već i XP SP2 se prilično razlikuje od XP iz 2001. godine, ovaj sa Longhorn tehnologijama ne gledam kao na XP, već kao neku verziju Longhorn Lite :) Tj. više će biti novijih dijelova OS-a, nego onih iz originala prije 5 godina :)

Druga je stvar što je MS prisiljen Longhorn tehnologije backportati kako bi potaknuo inerciju prema novoj paradigmi..



 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.blueisp.co.yu.



+16 Profil

icon Re: Windows Xp pro vs. Windows longhorn21.01.2005. u 23:18 - pre 234 meseci
Prvi put sam instalirao Longhorn pre nekih 4-5 meseci možda i kasnije!
Onako na prvi pogled dopao mi se upečatljiv i lep dizajn, koji su stvarno svetski uradili. Jedina mana je što nije (nadama se da će to da isprave u final verziji) kompatabilan sa većinom današnjih programa, i izbacuje prilikom instalacije da program ne može da podrži OS.

Tako da je za sada Xp neuporedivo bolji.


P.S. Ja sam čuo da če Longhorn izaći u finalnoj verziji tek 2007...
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Windows Xp pro vs. Windows longhorn22.01.2005. u 01:55 - pre 234 meseci
Po sadašnjim podacima je 100% maj 2006.

A inače tebi se sviđa sadašnji izgled Longhorna?? Meni je nenormalno ružan, dok ne dođe pravi Aero design (ili kako se već zvaše, popih malo večeras, zaboravih) neće biti ništa od toga...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.vdial.verat.net.



+16 Profil

icon Re: Windows Xp pro vs. Windows longhorn22.01.2005. u 11:12 - pre 234 meseci
Pa dobro sada...stvar ukusa.
Ne znam kako će izgledati finalni dizajn, ali ovaj sada mi se svidja
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Windows Xp pro vs. Windows longhorn22.01.2005. u 23:52 - pre 234 meseci
ja sam cuo 2006... videcemo
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows Xp pro vs. Windows longhorn

[ Pregleda: 3208 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.