Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomozite shumama, kitovima, cunamiju, bla, bla...

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Pomozite shumama, kitovima, cunamiju, bla, bla...

[ Pregleda: 3327 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jelen8
Nenad Jelenkovic
Stara Pazova

Član broj: 20930
Poruke: 20
80.93.231.*

ICQ: 31552552
Sajt: www.balasevic.org


Profil

icon Pomozite shumama, kitovima, cunamiju, bla, bla...21.01.2005. u 12:18 - pre 234 meseci
Razne peticije i gluposti koje mi stizu na mejl (tipa, fotka klinke od 7 godina sa povredjenim licem, i kao "saljite ovo, da pomognemo da nadje roditelje... Kao, ona ne zna kako se zove, i kao, roditelji ne znaju da treba da traze dete, i kao, to ne moze da se resi na drugi nacin).

I naravno da su takve stvari SPAMcine do j., a sve zbog toga zato sto se ponekad dopisujes i sa ljudima koji to ne kapiraju.

Imam pitanje:

-Kako, konkretno, ovaj spam sa fotkama tsunami-dece, neko zloupotrebljava, i ko i zasto je to pokrenuo?
Interesuje me, cisto da mogu lakse da objasnim ljudima u kakvoj su zabludi...

J.
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Pomozite shumama, kitovima, cunamiju, bla, bla...21.01.2005. u 12:30 - pre 234 meseci
pazi ovako.... ako ti neko nepoznat na ulici i na stranom jeziku trazi pare pokazujuci neku sliku (naravno srceparajucu).. da li bi mu dao pare?

ako ovako predstavis spam pricu mozda shvate...


e da.. zaboravih da dodam... da uz sve to ide i (ne)svesno poklanjanje svog adresara, liste telefona, i sl. tom istom strancu na izvol'te


i onda kad pocnu da te zovu prijatelji i da ti je*u mater sto ih spopada neki lik i trazi im pare za bog zna sta.....

znaci jedino plasticno prenosenje primera iz virtuelnog u pravi svet.. gde je sve opipljivo, moze (a ne mora) da donese do razumevanja posledica postupaka....


nadam se da sam ti dao dovoljno dobru globalnu ideju kako da "prevedes" to ovcicama.....


P.S. A ko je pokrenuo i zasto??? pa valjda to i sam znas.... ime i prezime pokretaca nije bitno.. bitan mu je opis (radnog mesta), a to je Prevarant... a zasto.... pa zbog novaca naravno....
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Pomozite shumama, kitovima, cunamiju, bla, bla...21.01.2005. u 12:44 - pre 234 meseci
Citat:
jelen8:
-Kako, konkretno, ovaj spam sa fotkama tsunami-dece, neko zloupotrebljava, i ko i zasto je to pokrenuo?
Interesuje me, cisto da mogu lakse da objasnim ljudima u kakvoj su zabludi...


Nisam dobio konkretan spam, ali obično traže pare, preko raznih on-line sistema naplate i na druge načine. Ništa novo. Nema svrhe da im objašnjavaš - znaju oni da su u „zabludi“.

Jedino što možeš da ih prijaviš na abuse ISP-a i/ili nadprovajdera.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Pomozite shumama, kitovima, cunamiju, bla, bla...

[ Pregleda: 3327 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.