Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanja o podesavanju xoops cms-a

[es] :: Web aplikacije :: Pitanja o podesavanju xoops cms-a

[ Pregleda: 3534 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net.



+7 Profil

icon Pitanja o podesavanju xoops cms-a20.01.2005. u 18:37 - pre 234 meseci
-1. ovo mozda i nije do xoops-a ali me interesuje kako da nateram xoops da cita B92 rss....
naime sve je podeseno kako treba (bar mislim da je tako) ali taj rss nikako da se prikaze...
standardni xoops rss radi kao i new yourk times (koji sam dodao radi testa)

-2. kod prevodjenja... gde da upisem prevod blokova? hocu da mi blok Recent News u stvari bude Skorasnje vesti... php skripte za taj modul sam preveo ali mi i dalje na prvoj stranici pise recent news.. (ovo vazi i za ostale module koje sam preveo) a hocu i da izmenim blok Main menu ... znaci prevod imena blokova...

-3.nisam jos probao, ali ako neko zna.. kako da napravim podmeni u xoops bloku... tj. da kad kliknem na npr. proizvodi, izadje podmeni sa imenima proizvoda.. isto kao sto ima u modulu News.. pa kad se klikne na njega, izadje podmeni Submit News i Archive

i dva nevezana pitanja za xoops... vec za stilove... naime jedan od stilova koji sam odabrao (verovatno ce biti glavni) ima uradjene dropdown menije na mouseover radjene u java skriptu a koji uopste ne rade u Operi, dok u Mozilla/Netscape varijanti rade ali ne ispod linka, nego skroz levo.....
a tu je i css scrollbar styling... koji radi samo u IE-u.... kao i sve ostalo doduse....

pa ako neko ima ideja kako resim ove detalje...

P.S. da li iko zna ko jos osim B92 daje rss fead?
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Pitanja o podesavanju xoops cms-a20.01.2005. u 19:39 - pre 234 meseci
pitanje 2 reseno.... bilo mi pred ocima a ja nisam video....

ali ostalo stoji
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Pitanja o podesavanju xoops cms-a24.01.2005. u 12:28 - pre 234 meseci
hmmmm anyone?

ajde bar pomoc oko pravljenja podmenija... (pitanje 3) to mi je najbitnije.... ostalo moze da ceka...
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pitanja o podesavanju xoops cms-a24.01.2005. u 13:44 - pre 234 meseci
Da li si pogledao kod, tj kako je to uradjeno u news. Ja nisam nikad radio sa xoops. Na zalost sada gubim vreme sa Radlance skriptom i nemam vremena da pogledam to .
Ako imas imalo progamerskog znanja i nesto php-a , mozemo zajedno da resimo tvoj problem.
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Pitanja o podesavanju xoops cms-a25.01.2005. u 08:35 - pre 234 meseci
erh.... da znam kako.. ne bi pitao vec bi seo i uradio...

ono malo sto sam zagledao po kodu.. mogu samo da primetim da je taj podmeni vezan za odredjene parametre u main.php fajlu (ili kako se vec zove) i nije bas "otvorenog" tipa... tj. onako laicki mi se cini da cisto kopiranje ne bi urodilo plodom... posto skripta poziva i imena podlinkova iz main.php....


ma da ja ne brljam dalje... kad ionako ne znam.... ako neko zna... nek pomaze
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Pitanja o podesavanju xoops cms-a02.02.2005. u 20:04 - pre 233 meseci
ehhh posle malo ozbiljnijeg "kopanja" sam pronasao i modul koji generise podmenije, ali radi samo sa xoops-om.... tj. ne moze da generise podmenije externe linkove, odnosno one koji nisu u okviru sistema

primer:
www.sajt.com/neki folder/nekifajl.htm nece biti dodat
www.sajt.com/xoops/modul/nekixoopsgenerisanifajl.html ce biti dodat, uz ogranicenje da mora biti u istom podfolderu kao i "glavni" link ( u ovom slucaju je to folder modul )

posto mi je modul na poslu... dodacu njegovo ime kasnije .. kao i link za skidanje.. kome zatreba


ehhh evo ga i modul:
http://www.arma-sa.com/download/m_xoops_v2.0.x_multiMenu_1.5.zip
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Pitanja o podesavanju xoops cms-a05.05.2005. u 00:20 - pre 230 meseci
Da ne bih nacinjao novu temu, ova mi se cinila pogodnom.

Dakle, imam jedno pitanje vezano za Xoops, Mambo, itd..:

Nisam vican radu sa MySQL bazom, pa me interesuje da li postoje sanse da ja sam "poteram" neki CMS? Otprilike znam kako se to radi (instalira), uploadovao sam i instalirao vec nesto slicno, ali sta sa bazom? Mozda je bolje pitanje kako da povezem bazu i CMS?

 
Odgovor na temu

Zlatko_kg
Zlatko Stojanovic
Kragujevac

Član broj: 37061
Poruke: 41
*.verat.net.

Sajt: www.kragujevac.in


Profil

icon Re: Pitanja o podesavanju xoops cms-a05.05.2005. u 08:58 - pre 230 meseci
Citat:
malisha: ehhh posle malo ozbiljnijeg "kopanja" sam pronasao i modul koji generise podmenije, ali radi samo sa xoops-om.... tj. ne moze da generise podmenije externe linkove, odnosno one koji nisu u okviru sistema

primer:
www.sajt.com/neki folder/nekifajl.htm nece biti dodat
www.sajt.com/xoops/modul/nekixoopsgenerisanifajl.html ce biti dodat, uz ogranicenje da mora biti u istom podfolderu kao i "glavni" link ( u ovom slucaju je to folder modul )


Za postavljanje eksternih linkova moras da kreiras novi blok i pomocu html-a ubacis te linkove

<a href="http://www.sajt.com/neki_folder/nekifajl.htm">eksterni-link</a>

Bar ja tako resavam taj problem, mozda postoji i drugo resenje, ali ja nisam nasao....

:.
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Pitanja o podesavanju xoops cms-a05.05.2005. u 09:28 - pre 230 meseci
Citat:
crews_adder: Da ne bih nacinjao novu temu, ova mi se cinila pogodnom.

Dakle, imam jedno pitanje vezano za Xoops, Mambo, itd..:

Nisam vican radu sa MySQL bazom, pa me interesuje da li postoje sanse da ja sam "poteram" neki CMS? Otprilike znam kako se to radi (instalira), uploadovao sam i instalirao vec nesto slicno, ali sta sa bazom? Mozda je bolje pitanje kako da povezem bazu i CMS?


ako ovo radis na nekom hostingu, sve sto ti treba je da kroz neki od alata kreiras bazu i user-a, zatim to upises u odgovarajuce(a) polje tokom instalacije CMS-a.... i gotovo...

kod mene na hostingu ima i jedan zaista zgodan programcic - Fantastico, koji sve to uradi za tebe... samo odaberes koji od dostupnih CMS-ova zelis par puta kliknes... i CMS je podignut.

ista prica ti vazi i ako se igras na svojoj masini.... znaci treba ti MySQL server (servis) i user sa odgovarajucim pravima... kreiras bazu i user-a... itd.

za administraciju MySQL-a imas phpMyAdmin... preporuka

Citat:
Zlatko_kg: Za postavljanje eksternih linkova moras da kreiras novi blok i pomocu html-a ubacis te linkove

<a href="http://www.sajt.com/neki_folder/nekifajl.htm">eksterni-link</a>

Bar ja tako resavam taj problem, mozda postoji i drugo resenje, ali ja nisam nasao....

:.


nisi me razumeo.... ja sam hteo (i uspeo uz pomoc tog modula) da napravim meni/navigaciju kao sto vec ima u okviru xoops-a... znaci ako imas sekciju npr. News, kad kliknes na taj link u glavnom meniju, dobijes podmeni add news i jos jedan... sve u okviru glavne navigacije... e TO sam hteo i kao sto rekoh i uspeo da napravim a za cisto dodavanje linkova se moze napraviti custom html i staviti ispod glavne navigacije .... cak mozda moze i da se taj deo uradi sa DHTML-om... ali se bojim da nece bas sasvim dobro raditi.... ali to sad nije bitno za ovu pricu
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Pitanja o podesavanju xoops cms-a

[ Pregleda: 3534 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.