Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?

[es] :: C/C++ programiranje :: vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?

[ Pregleda: 3839 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fixer
Mirko Kusljic
Banja Luka

Član broj: 40145
Poruke: 26
*.etfbl.net.



Profil

icon vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?17.01.2005. u 07:43 - pre 234 meseci
Nisam siguran da ovo pitanje spada ovde ali evo ga: recimo da znam c++ i sda hocu da predjem na Visual c++, da li bi bilo pametno da naucim VC++ 6.0 ili treba da odmah predjem na .NET, tj. koliko se promenio VC++ od verzije 6.0?
I'm worse at what I do best
And for this gift I feel blessed
 
Odgovor na temu

dejandj

Član broj: 92
Poruke: 3620
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?17.01.2005. u 12:39 - pre 234 meseci
C#.

Na ovaj odgovor sledi "inteligentna" primedba da je veliki deo texta u velikim slovima sto se "smatra" vikanjem i nepristojnoscu!

Sve u svemu C sharp!

 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?17.01.2005. u 14:39 - pre 234 meseci
Pozdrav,
programiranje se najbolje uci programiranjem, dakle resavanjem nekog smislenog zadatka. Ako nemas neki zadatak, zadaj si sebi da napravis naprimer, imenik.
Probaj u VC6 i u .Net-u(ovde mozes da biras alat) pa ces videti prednosti i mane jednog i drugog, odnosno koji ti alat vise odgovora i koji se vise nadovezuje na tvoje znaje i iskustvo. Programske jezike(alate) shvati kao sredstva izrazavanja i kao takve moras sam da ih izaberes.
Moj preporuka je C# ali ti ipak moras sam da odlucis :o))
ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?17.01.2005. u 16:07 - pre 234 meseci
Mala primedba učesnicima diskusije. Ako neko pita VC6 ili VC .NET, odgovor "C#" nije nikakav odgovor.

A sad da ti odgovorim na pitanje. Uzmi VC++ 2003, (nekada su ga zvali .NET, ali mislim da je taj naziv sad izbačen). VC6 je bio dobar kompajler 1998 kad je objavljen, ali je sad zastareo.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?17.01.2005. u 16:13 - pre 234 meseci
Uzgred budi receno, VC6 je vec na kraju support lifetime-a. Recimo, DirectX 9.0c SDK December 2004 vise ne moze da se linkuje sa VC6 jer VC6 ne podrzava security tokene.

Znaci ako vec biras sa cime ces da pocnes, pocni sa najnovijim, dakle Visual C++ (ili Studio) 2003. Samo pazi kod verzije, postoji VS .NET i VS .NET 2003. 2003 je novija verzija, i gledaj nju da uzmes.
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?17.01.2005. u 21:49 - pre 234 meseci
OK, slazem se da c# nije nikakva odgovor :o))))
Odnosilo se na "sta da prvo obratu paznju" u .net alatu ako je to njegov izbor.
E da, zaboravih da dodam.
Pogledaj i do koje i kakve literature mozes da dodjes. Ova stavka bi mogla mozda da prevagne u tvojoj odluci.
ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

Fixer
Mirko Kusljic
Banja Luka

Član broj: 40145
Poruke: 26
*.etfbl.net.



Profil

icon Re: vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?18.01.2005. u 11:32 - pre 234 meseci
Pitanje sam postavio zato jer vec imam vc6 a nisam znao da li vrijedi uzimati .net, a imam nesto literature za vc6, da li je ona upotrebljiva za .net ili treba da trazim novu? Usput gde mogu da nadjem literaturu za c#, mislim nesto malo obimnije a ne neki tutorial ili faq, nesto poput vc6 biblije.
I'm worse at what I do best
And for this gift I feel blessed
 
Odgovor na temu

dejandj

Član broj: 92
Poruke: 3620
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?19.01.2005. u 15:10 - pre 234 meseci
"Dragi tata" koji je, naravno, majstor u smislu "maxestro" tj velemajstor te, a i sve druge zavrce, iz razloga koji jeste objektivan, ali NEMA support tj podrsku tj background...
Tj i C i C++ su obavili svoje...
Jos lepse dobices ISTI, ali apsolutno ISTI kod, ako koristis VB.net!

Moj odgovor JE na zalost vecine (pa cak i moju) tacan...

Za Win (ali i ne samo za njega) trenutno aktuelan naslednik JE C#!

Ima (tzv besplatne biblioteke), u najvecoj meri, a i "apsolutno" bas tako.
Koje za c++ moras da platis BEZ ikakve zvanicne podrske.

C#, C++ i (I) VB(!!!) (i jos neki nisam ih dublje proucavo) daju isti, i apsolutno isti, "kod" (code) pod Win-om, sa Visual Studio.Net 2003 i XP-om zasigurno, pa se postavlja potpuno drugo pitanje, tj gde je lakse, prostije programirati a ne koji od ovih tzv jezika "bolji", efikasniji (na racunarskom, komp nivou) i tsl...

Win XP (i win 2k i tsl, w3k npr) koriste (apsolutno) "meta" kompajliranje "in vivo" tj TI pravis "meta code" a Win ga prevodi pri "prvom startu" uzivo, i zato je mnoogo sporiji od WinMe i starijih (cca BAR 30%) ali pri SLEDECEM koriscenju istog je bitno brzi (jer je vec i"meta izkompajliran!)! Ako zagasis maquinu pa kraces ispocetka sve sledi jovo nanovo! (?Rekompjlirace ga).

Restart ce te zakovrnuti! (sacuva nesto a po njegovom (win) ukusu), od kompajliranih pa ti deluje da je "brze" ali ako si programer startovace ti "staru" verziju programa!

Sve u svemu gadna mesavina "Basic-a" koji se "in vivo" interpretira" i kompajliranih, koje M$ Apsolutno vise NE voli i njegovih "meta" kompajliranih koje "obozava" a koji su polu ljudi!!!

Stara literatura naravno nije vise aktuelna sem bas za taj slucaj koji JE dozvoljen i u C# ali kao "specijalan" "neophodan" slucaj...

Ako ti treba nesto osnovne literature "O rajly" na primer javi se na PM!


[Ovu poruku je menjao dejandj dana 19.01.2005. u 16:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?19.01.2005. u 15:27 - pre 234 meseci
Citat:
dejandj
Tj i C i C++ su obavili svoje... Jos lepse dobices ISTI, ali apsolutno ISTI kod, cak iako koristic VB.net!


Dejane, ovo nije tačno. Čak ni ako se C++ kompajlira sa /clr opcijom i dalje daje drugačiji kod nego C# i VB.

A ča i da jeste tačno, i dalje imamo poseban forum za .net. Ovde se govori o C i C++ jezicima.
 
Odgovor na temu

dejandj

Član broj: 92
Poruke: 3620
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?19.01.2005. u 15:40 - pre 234 meseci
Citat:
Dragi Tata: Dejane, ovo nije tačno. Čak ni ako se C++ kompajlira sa /clr opcijom i dalje daje drugačiji kod nego C# i VB.

A ča i da jeste tačno, i dalje imamo poseban forum za .net. Ovde se govori o C i C++ jezicima.


Cuveni odgovor i pre nego sam izeditovao (tj zavrsio) odgovor...

Ovo i JESTE problem koji muci sve koji se "tzv ozbiljno" bave ovom temom, tj hteli bi non NET na software-u i OS-u koji JE NET a SAMO on je stvarno podrzan...

Isto muci i mene!


 
Odgovor na temu

ambimoustrous

Član broj: 1114
Poruke: 174
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?19.01.2005. u 17:56 - pre 234 meseci
C++ je sakriven iza marketinga koji okružuje .NET okruženje i C# ali neki ljudi koji su čini mi se autoriteti u svetu Win programiranja tvrde da ono itekako ima perspektive. To je moj utisak koji sam stekao čitanjem blogova i upoređivanjem .NET SDK reference i MSDN literature. U .NET SDK se pojavljuje čitav niz termina iz "klasičnog" COM sveta, a da se i ne spominje kako se oni nadovezuju na ostatak sistema. Tek kada sam počeo da proučavam Component services deo Platform SDK-a i kolekciju ATL i programiranje uz pomoć atributa, tada sam video gde zapravo leži budućnost razvoja Win platforme. Uostalom .NET i COM Interop je pojam koji se sve više pojavljuje na blogovima vrhunskih C++ + COM programera. To je moj utisak, voleo bih da saznam da li je neko imao slične slutnje.
If Microsoft invented plumbing, legions of hackers would smugly discuss the benefits of washing in a stream.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?19.01.2005. u 18:33 - pre 234 meseci
Stvarno nema smisla da ovako skrećemo sa teme. Nažalost, lock.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: vc++ 6.0 ili .net sta je bolje za uciti?

[ Pregleda: 3839 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.