Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe

[ Pregleda: 6578 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.nspoint.net.



Profil

icon ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe15.01.2005. u 09:27 - pre 233 meseci
Stigli smo i do prvog ADSL prikljucka ili je pred nama.Neka ova tema posluzi za razne informacija o nacinu funkcionisanja ADSL kod korisnika, potupku intslacije, raznim setup mogucnostima, eventualnim problemima, pohvalama i primedbama.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
217.26.66.*

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe15.01.2005. u 14:33 - pre 233 meseci
Šta je ADSL? ...
 
Odgovor na temu

mca
Bgd

Član broj: 3986
Poruke: 131
*.ceetel.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe19.01.2005. u 08:35 - pre 233 meseci
Da li je moguce - isplativo da ja recimo nakacim ADSL, stavim jedan hub recimo i onda razvedem mrezu za jos par racunara u zgradi (komsije), pa da delimo troskove (nikome ne treba pun opseg non stop).
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe19.01.2005. u 09:21 - pre 233 meseci
dali je isplativo?
pa ako ti neznas sta ti je isplativo kako mi mozemo znati, uglavnom jeste moguce (tehnicki izvodljivo) da podelite medjusobno ADSL preko lokalne mreze u zgradi

So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe19.01.2005. u 09:49 - pre 233 meseci
Samo pogledaj ugovor sa provajderom , cini mi se da ima deo gde kaze "samo jedan racunar" na beotelovom ugovoru , za ostale ne znam.
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe19.01.2005. u 10:27 - pre 233 meseci
ali i ako nije dozvoljeno moze da se napravi lud i da prikaci komsije :)

So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.yubc.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe19.01.2005. u 11:47 - pre 233 meseci
e vi sa postovima o deljenju kablovskog i adsl-a sa komsijama stvarno niste fer...
ima toliko ljudi koji bi prvi platili najskuplje pakete a nemaju uslove...

ja bih najstrozije zabranio povezivanje vise korisnika na jednu liniju, a pod "korisnik" podrazumevam jedno domacinstvo. Ali bih dozvolio (sto cu i uraditi) povezao vise svojih kompjutera.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe19.01.2005. u 13:16 - pre 233 meseci
Što nisu fer? Nisu oni krivi što oni mogu da dobiju ADSL/cable a ti ne možeš... Tako svejedno da li je na jednom linku 1 ili 100 korisnika - probleme samo mogu da imaju oni kad svi povuku pa im bude sporo... A još je manje bitno da li je tih 100 kompjutera u jednoj zgradi ili jednom stanu.
 
Odgovor na temu

mca
Bgd

Član broj: 3986
Poruke: 131
*.ceetel.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe19.01.2005. u 13:41 - pre 233 meseci
Pa sta znaci jedan racunar. Ja cu jedan da prikacim za modem.
A i necu da 24 sata koristim full protok. Ako mi je bas frka, zamolim komsiju da saceka. Sta na kraju njih briga posle modema sta se desava....
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.yubc.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe19.01.2005. u 15:28 - pre 233 meseci
Mogli biste se dogovoriti oko koriscenja zajednickog kupatila...

what we want, we must create
 
Odgovor na temu

mca
Bgd

Član broj: 3986
Poruke: 131
*.ceetel.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe20.01.2005. u 08:19 - pre 233 meseci
Citat:
pailhead: Mogli biste se dogovoriti oko koriscenja zajednickog kupatila...


Pa jel bolje da uzmemo jednu liniju, kad nam vec sve ne treba, ili da uzmemo tri, pa da nema za ostale?
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.yubc.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe20.01.2005. u 15:18 - pre 233 meseci
pa ako delite najjeftiniji paket na 3 dela
bolje je da nijedan neuzme i da ostane slobodna linija
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe20.01.2005. u 19:09 - pre 233 meseci
Citat:
pailhead: pa ako delite najjeftiniji paket na 3 dela
bolje je da nijedan neuzme i da ostane slobodna linija

zasto?
oni su/ce platiti 256mbit/s imaju pravo da ih potrose kako god zele
hoces reci da ce oni potrositi svih 256 tako, a inace bi jedan potrosio samo 85?

ne stavise ako je jedan sam on ce gledati da maksimalno optereti link da bi izvukao sto vise za svoj novac (ja recimo, znam sebican sam ), a ako su trojca potrudice se da cak ostave medjusobno znacajnu rezervu/trose manje od trecine da bi svako od njih mogao da radi u svakom trenutku

drugo ti prakticno kazes da drugi korisnici treba da trose sto manje da bi sto vise ostalo za tebe, zasto? ovo netreba da bude njihova briga, nije to neki socijalni sistem, oni su platili koriscenje toga, provajder/i od kojih svi uzimaju treba da brinu o ovome ne korisnici

trece da zamislimo da je za dva korisnika od 256kbit provajder predvideo ukupan 256kbit protok, jedan si ti, a drugi njih trojca, ti verovatno mislis/pretpostavljas da ces kada svi pokusate da povucete maksimum ti dobiti samo 1/4, jer vas ima 4-tvoro sto nije tacno posto shape-ing nezna da ih tamo ima troje on ce tebi dati 1/2 i njima trojci 1/2 sto je ekvivalentno kolicinama novca koje ste platili

kao recimo da ti uzmes 512, a jos dvojca po 256 i da delite 256 protoka ti ces (pod uslovom da je provajder shape-ing uradio kako treba) dobiti 1/2 protoka, a oni po 1/4 protoka





So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe20.01.2005. u 21:19 - pre 233 meseci
Dirljivo! Imamo vec 2 aktivne teme o ADSL-u a jos ni jednog zvanicnog, realnog, korisnika! Jedan se javio da je dobio i od tada - tisina, prema tome njega jos ne mozemo da racunamo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe21.01.2005. u 00:20 - pre 233 meseci
ovo je 162 tema o adsl-u. Ocigledno, jos jedna prazna i nebulozna jer se nista novo ne iznosi... nema korisnika, nema prakse, samo teorija.
Srbija ™ , odnosno Telekom™
 
Odgovor na temu

lancia
Srbija - Beograd

Član broj: 31068
Poruke: 1320
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.skystar2info.com


Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe21.01.2005. u 01:06 - pre 233 meseci
Otisao sam danas do predstavnistva beotela da uplatim koji sat i cisto da se raspitam malo o ADSL konekciji............
Sluzbenik koji radi tamo rekao mi je sledece:
Konkretno za mini paket (256kbps download ,64kbps upload)
Iskreno po njemu konekcija od 256kbps je samo nocu i to od 1h do 7-8h ujutru............
Preko dana zbog opterecenja u najgorem slucaju konekcija je na 140-150 kbps-a.........dok se brzina upload-a retko menja ..........................
Sto se tice tehnickih mogucnosti vecina od nas zna sta je potrebno+ tehncika mogucnost koju potvrdjuje Telekom....................
E sad ugovor se moze potpisati na korisnicku odgovornost..............(naravno ako ispunjava uslove koje trazi beotel).................i ako ne dodje do ostvarivanja ADSL veze ili je skroz ne zadovoljavajuca ugovor se moze raskinuti i Beotel vraca novac.......
Ali najjace resenje je naka vezica u telekomu koja 100% moze da potvrdi Tehnicku mogucnost ADSL prikljucka po telefonskom broju ..............i onda se sklapa ugovor...........sa provajderom
Beotel i ostali provajderi koji nude ASDL takodje vrse proveru preko telekoma svojih eventualnih ADSL pretplatnika koji su se prijavili ...............,samo ta provera moze da traje od 15 do 30 dana zato sto je veliki broj prijava a telekomu se ne zuri nigde.......................
Ja sam pokrenuo celu pricu prijavio se iscimao nekog tipa u telekomu pa cemo videti inace imam ISDN ali tel. racuni ubijaju i to samo za Net............

Pozdrav





 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.yubc.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe22.01.2005. u 09:47 - pre 233 meseci
na mojoj centrali imaju 4 adsl porta i nema opreme za isdn
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL-funkcionisanje, problemi, pohvale, primedbe

[ Pregleda: 6578 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.