Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u

[es] :: Video softver :: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u

[ Pregleda: 10449 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vukx
Vuk Vukmirovic
Novi Sad

Član broj: 12535
Poruke: 245
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: vukx.users.sbb.rs


Profil

icon Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u16.01.2005. u 08:30 - pre 233 meseci
Ovaj tutorijal napravljen je za one koji nikad nisu ovakav program ni videli i prvenstveno za one koji svoje privatne snimke zele da prebace na DVD. Potrebno je da svoje snimke imaju na HD-u u Mpeg2 formatu, odnosno *.m2v i *.wav ili *.mpeg ekstenzijama.
Tutorijal je u Word formatu, ilustrovano slikama...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

spektrum
beograd

Član broj: 19410
Poruke: 51
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u16.01.2005. u 08:42 - pre 233 meseci
Izvini, ali koji tutorijal?
 
Odgovor na temu

vukx
Vuk Vukmirovic
Novi Sad

Član broj: 12535
Poruke: 245
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: vukx.users.sbb.rs


Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u16.01.2005. u 08:51 - pre 233 meseci
Imao sam problem sa upload-om, zbog velicine file-a morao sam da ga podelim u dva dela...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

spektrum
beograd

Član broj: 19410
Poruke: 51
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u16.01.2005. u 11:14 - pre 233 meseci
E sad je već bolje -)
 
Odgovor na temu

skarahas
Croatia

Član broj: 22546
Poruke: 256
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u23.01.2005. u 18:43 - pre 233 meseci

@vukx
ajde molim te reci da li je moguće sa DVDLabom ubaciti i titlove a ako je moguće kako...naime mučim se evo danima da to napravim ali ne ide mi nekako...
 
Odgovor na temu

vukx
Vuk Vukmirovic
Novi Sad

Član broj: 12535
Poruke: 245
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: vukx.users.sbb.rs


Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u24.01.2005. u 08:17 - pre 233 meseci
U standardnom DVDLab-u nije moguce ubaciti subtitle, ali moze u DVDLabPro verziji...
 
Odgovor na temu

skarahas
Croatia

Član broj: 22546
Poruke: 256
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u24.01.2005. u 18:14 - pre 233 meseci

ee sad me mučiš na laganoj vatri pa kako nemoj na kapaljku....hoću reći da bi bilo dobro da dopuniš onaj svoj tutorijal jer upravo taj dio fali a vjerujem da je mnogima upravo taj zanimljiv....jer kakav je to film ako nema titla...
 
Odgovor na temu

vukx
Vuk Vukmirovic
Novi Sad

Član broj: 12535
Poruke: 245
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: vukx.users.sbb.rs


Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u25.01.2005. u 09:12 - pre 233 meseci
Citat:
skarahas: ....jer kakav je to film ako nema titla...

Pa domaci... ;-)
Ne bi da se pravim pametan posto nisam ni jednom upalio verziju DVDLabPro, a samim tim nikad nisam ubacivao titlove na DVD. Sad trenutno nemam vremena da istrazujem pa molim nekog drugog da napise KAKO SE UBACUJU TITLOVI NA DVD U DVDLABPRO
 
Odgovor na temu

big boss

Član broj: 44534
Poruke: 85
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u03.02.2005. u 23:04 - pre 232 meseci
Gde mogu naci link za downolad ovog softvera?
Molim te posalji mi adresu.
Thanks....
Rad je stvorio coveka, rad ce ga i unistiti !!!
 
Odgovor na temu

findi
zanzibar

Član broj: 1437
Poruke: 301
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u04.02.2005. u 12:19 - pre 232 meseci
Citat:
big boss: Gde mogu naci link za downolad ovog softvera?
Molim te posalji mi adresu.
Thanks....


Koristi pretragu u ovom Forumu :Upisi DVD_lab i nacii ces adresa koliko volis !!!!!!!
Ne VOZI brze nego tvoj ANDJEO moze LETJETI !!!!!
 
Odgovor na temu

vukx
Vuk Vukmirovic
Novi Sad

Član broj: 12535
Poruke: 245
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: vukx.users.sbb.rs


Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u07.02.2005. u 08:33 - pre 232 meseci
http://neobee.tucows.com/adnload/341131_129757.html
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.128.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u22.10.2006. u 22:46 - pre 211 meseci
Pitanje za vukx-a!
Dugo sam se dvoumio dali da ti se obratim za pomoć i na kraju ipak moram, a ti ako hoćeš odgovori a ako ne ...?
E ovako stvari stoje. Do sada sam dvd menije pravio u neri i naišao sam na tvoj tutorijal na srpskom. Tu te odmah moram pohvaliti jer je idealan za početnike kao što sam ja. Toliko mi se svideo da sam ga odmah nabavio i instalirao. Program ja stvarno pravi profesionalni sa bezbroj opcija ali tu nastaju moji problemi. Hteo bih sve da znam ali mi mnogo fali engleski!!! Već godinama radim bez njega i nekako se snalazim ali ću na kraju morati upisati neki osnovni kurs. Neznam dali si možda pravio još neki tutorijal u opširnijoj verziji za ovaj program ali imam par problema na koje ćeš mi nadam se odgovoriti:
1. Kako se u početnom meniju umesto pozadine slike (backgrounds) ubacuje video sa zvukom?
2. Kako se prave chapters-i? Hteo bih da na početnom meniju imam ceo film i link sa naslovom chapters na koji kad se klikne odlazi u drugi meni gde mi stoje inserti (isečci ili delovi) iz tog celog filma.
Znam da se to može uraditi i vidim u helpu od programa ali nikako da mi to pođe za rukom. (Slabo divanim engleski)
Evo postaviću pitanje i na forum pa ako neko može da pomogne nek pomaže ako hoće (samo me nemojte kritikovati). Nadam se da nisam jedina neznalica na ovom forumu!!!
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.130.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u24.10.2006. u 10:30 - pre 211 meseci
Ili sam ja nestrpljiv sa odgovorima, ili sam promašio forum, ili ste vi digli ruke od mene. Ali ja se polako sam snalazim. Chapters-e sam provalio sam i našao sam kako se prave. E sad video sa zvukom umesto slike (backgrounds) još nisam provalio ali sam pokušao da izvučem sliku iz videa povećam je preko cele slike i izrenderujem je pa tako dobijem naslovni meni u videu ali bez tona. (Gde grešim?)
Sad bih postavio još par pitanja koji me muče.
1. Font u tekstu (mislim na naslove u menijima) mi nema latiničnih slova (šđžčć) sa kukicama. To sam pitanje već postavljao za premier ali mi se ovde isto dešava.
2. Napravim glavni meni i drugi sa chaptersima. Kad mi chapters istekne do kraja on me vraća u glavni meni a ja bih želeo da ostane u istom chapters meniju.
3. Snap to guides trebalo bi kao u fotošopu da znači zalepi za liniju ali mi to ne funkcioniše i nelepi ništa na pomoćne linije. Jel to ima neku svoju svrhu ili se mora polako i peške?
4. Hteo bih laganu muzikicu da ubacim u menije ali ne znam koji format podržava. U kom formatu da importujem zvuk?
Neka mi neko javi dali sam na pogrešnom postu ili postavljam jako glupa pitanja. Znam da je ovo drugo ali valjda će neko razumeti i pomoći večitom POČETNIKU! Provaliću ja to možda i sam ali će mi za to trebati mnogo više vremena nego da mi se neko javi i pomogne.
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.206.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u27.10.2006. u 00:27 - pre 211 meseci
Alo, imali ovde živih ili ste me ostavili samog da se patim? Nije valjda da niko ne koristi više ovaj program? Nek se neko javi ko ga koristi da mi pomogne!!!
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u29.10.2006. u 03:10 - pre 211 meseci
Evo opet moram ja da odgovorim, zar niko više ne koristi LAB?!

Citat:
Kokan - YU:1. Font u tekstu (mislim na naslove u menijima) mi nema latiničnih slova (šđžčć) sa kukicama. To sam pitanje već postavljao za premier ali mi se ovde isto dešava.

Instaliraj serbian latin i kucaj naša slova a možeš koristiti i En ali tada koristi i naše fontove.
Citat:
Kokan - YU:2. Napravim glavni meni i drugi sa chaptersima. Kad mi chapters istekne do kraja on me vraća u glavni meni a ja bih želeo da ostane u istom chapters meniju.

Imaš negde prozor conections tu možeš pomeranjem strelica kao na nekom grafiku da određuješ šta će ići posle čega, malo čakaj tu, stvarno je prosto ko šamar, videćeš
Citat:
Kokan - YU3. Snap to guides trebalo bi kao u fotošopu da znači zalepi za liniju ali mi to ne funkcioniše i nelepi ništa na pomoćne linije. Jel to ima neku svoju svrhu ili se mora polako i peške?

Ne znam šta je stim, ja sam očigledno radio peške
Citat:
Kokan - YU4.Hteo bih laganu muzikicu da ubacim u menije ali ne znam koji format podržava. U kom formatu da importujem zvuk?.

Napravi video klip sa muzikom i njega koristi za pozadinu menija, mislim da u tabovima Backgrounds, Mouvies... imaš mogućnost dodavanja fajlova kao svojih pozadina pored ovih koje su već ponuđene.

Ubi me sad ako sam se svega setio kako treba.
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.217.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u29.10.2006. u 17:40 - pre 211 meseci
Hvala, hvala! Retki su ljudi kao ti koji hoće da pomognu. Već sam digao ruke od foruma i provalio sam dosta toga sam i peške. Uradio sam to što sam hteo uz onu staru: Probaj pa vidi šta se dešava. Jedino nerazumem sta ti znači: ˝Instaliraj serbian latin i kucaj naša slova a možeš koristiti i En ali tada koristi i naše fontove"? Šta je serbian latin i En, jel to neki program ili tip fonta? Pregledao sam instalirane fontove i primetio da u većini fontova uopšte i ne postoje kukice iznad slova. Iskucao sam sve dirke na tastaturi i nigde nema kukica. To verovatno znači da nije latinični font već možda engleski?!?!?!
Ovo ostalo sam sve provalio.
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Tutorijal za pravljenje DVD-a u DVDLab-u

[ Pregleda: 10449 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.