Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pogledajte i dajte vase misljenje

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Pogledajte i dajte vase misljenje

[ Pregleda: 3155 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Pogledajte i dajte vase misljenje16.01.2005. u 04:55 - pre 234 meseci
sajt www.dr100ic.co.yu

90% je zavrsen, ostalo je jos malo da ga doteram itd...

Svi komentari i kritike su dobrodosli.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

3funovic
3funović Igor
novi sad

Član broj: 30924
Poruke: 52
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.3funovic.com


Profil

icon Re: Pogledajte i dajte vase misljenje16.01.2005. u 10:20 - pre 234 meseci
1. programersko viđenje: ako koristiš flash, iskoristi ga tako da u okviru njega prikažeš celokupan sadržaj... ono otvaranje slika u novom prozoru je... najblaže neopravdano!

2. dizajn utisak: ako nemaš dovoljno kvalitetan materijal (slike) - bolje je ne prikazivati ga! kontraproduktivno je, odaje utisak da je i usluga (stvarni proizvod) takav.
isto je i sa 3d cybercube-om... makar izbacio svaki drugi frejm animacije, povećaj kvalitet slike...

fontovi: nikako times i NIKAKO SVE BOLD! pogotovo ne heavy bold... u kombinaciji sa flash-ovim alias-ingom i tvojim izborom sive sve odaje utisak zamašćenog...

the
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: Pogledajte i dajte vase misljenje16.01.2005. u 13:51 - pre 234 meseci
@3funovic
Hvala za komentare i sto si odvojio vreme da pogledas.

Sto se tice slika u novom prozoru to trenutno imam (od materijala), a covek kome sam radio je zeleo da se slike prikazu. Nabavicu i bolji kvalitet (u pravu si).

Sa kockom.... probao sam bio svaki 2 frejm ali.... ne znam... probacu ponovo.

Sto si tice fontova... posto ja nisam skoro radio, kako bese da stavim znaci kada stavim neki font (koji drugi nemaju na komp.) kako da namestim da ga i oni vide naprimer S(h) itd... ? Da im se ne pojavi } ili {`~... Malo sam ispao iz fazona ;)

poz
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

mal den
Mladen Milovanovic

Član broj: 13607
Poruke: 15
*.vdial.verat.net.

ICQ: 291807185


Profil

icon Re: Pogledajte i dajte vase misljenje17.01.2005. u 01:10 - pre 234 meseci
Slazem se sa 3funovic-evim misljenjem da kvalitet animacije treba da bude poboljsan, ideja je dobra, ali mislim da nije iskristalizovana do kraja, malo finije linije i oblici bi bili dosta efektivniji, to vazi isto za logo, uzeo si efekte po difoltu, probaj malo da se igras sa njima, moze mnogo prefinjenije da izgleda, ovako izgeda malo zastarelo, kombinacija sive u pozadini koja bi po meni mogla da bude malo svetlija i sivkasto plave ostavlja utisak pasivnosti, odsustva energije ili kako bih to vec izrazio, neka veselija boja koja bi se ubacila na par mesta cisto da osvezi dizajn bi dosta pomogla, naravno umereno, znaci svetlosti malo. Sustina je da, po mom misljenju, treba malo vise da se igras sa efektima, kombinacijom boja, fontovima, sve do trenutka do kad mozes da kazes: "e sad izgleda perfektno"

Pozdrav
 
Odgovor na temu

3funovic
3funović Igor
novi sad

Član broj: 30924
Poruke: 52
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.3funovic.com


Profil

icon Re: Pogledajte i dajte vase misljenje17.01.2005. u 02:26 - pre 234 meseci
egzotične fontove možeš da importuješ u library... i onda tekst objektima dodeliš taj font... press f1 for more... naravno, uzmi u obzir da ovo povećava veličinu fajla za veličinu fonta!
sa druge strane, imaš bar desetak fontova koji postoje na svakom win računaru: arial, verdana, geneve, trebuchet, times, courier...
ovi poslednji su full unicode (ako im se imena završavaju sa ms) što znači da imaju sve karaktere pa i "naše"... flash mx i mx2004 su unicode aplikacije i nema više tih problema...

the
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: Pogledajte i dajte vase misljenje17.01.2005. u 03:13 - pre 234 meseci
@3funovic - hvala

@mal den - da u pravi si, pogotovu za logo. To sam cisto stavio "vise onako" uradio sam ga u pet ujutru za pet minuta, sto kazes po difoltu. Sto se tice ovih boja, bas sada gledam da ubacim jos nesto sa strane da malo razbije ovo sivilo... ubacicu nesto sigurno i promenicu logo.

Pozdrav
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Pogledajte i dajte vase misljenje

[ Pregleda: 3155 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.