Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

editovanje NPC-a iz Morrowinda sa 3DMAX 7

[es] :: 3D modelovanje :: editovanje NPC-a iz Morrowinda sa 3DMAX 7

[ Pregleda: 3891 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PETAR-

Član broj: 42296
Poruke: 47
*.teleportgroup.net.



Profil

icon editovanje NPC-a iz Morrowinda sa 3DMAX 713.01.2005. u 16:42 - pre 233 meseci
Kako da importujem 3D model NPC-a(oruzje,iteme id)
iz igre Morrowinda u 3D MAX 7?

Bio sam skinuo neki plugin ali je on za 3D max 4?

 
Odgovor na temu

ArtifeX

Član broj: 39865
Poruke: 192
*.16.EUnet.yu.



Profil

icon Re: editovanje NPC-a iz Morrowinda sa 3DMAX 714.01.2005. u 00:57 - pre 233 meseci
Pa sada i ne znam bas kako ali za pocetak kojeg formata su ti fajlovi koje zelis da uvezes.

mozda i nema veze sto je plug in za MAX 4 i ja sam bio skidao jos pre neke za 3 verziju pa su mi radili na 5 verziji naravno nisu svi ali ovi za uvoz objekata jesu. Za pocetak instaliraj taj plugin kako vec u uputstvu pise (ako ga uopste ima) ali vecian treba samo da se kopira u max-om folder plugins zatim pokreni max ides na meni Customize pa onda opcija Plug-in Manager nadjes taj plugin u listi i vidis da li je aktivan ako jeste onda radi.

Evo ovde imas nikih plugin-oav uglavnom su stariji alimozda ima i novijih poceprkaj malo
http://www.3dcafe.com/asp/software3.asp
||< ArtifeX >||
 
Odgovor na temu

PETAR-

Član broj: 42296
Poruke: 47
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: editovanje NPC-a iz Morrowinda sa 3DMAX 714.01.2005. u 04:57 - pre 233 meseci
modeli su NIF formata.

plugin za verziju 4 sam kopiro u pligin folder ali
kada pokrecem max 7 napise da je plugin radjen za starije verzije
 
Odgovor na temu

ArtifeX

Član broj: 39865
Poruke: 192
*.80.eunet.yu.



Profil

icon Re: editovanje NPC-a iz Morrowinda sa 3DMAX 714.01.2005. u 13:08 - pre 233 meseci
Pa onda verovatno ne radi.

Ne znam koji plug in se koristi za uvoz NIF formata. Posto kazes da je to iz igrice ne verujem da se to tako lako moze importovati jer ipak se oni trude da sve to ostane nekako zasticeno. isto kao i sto se muzika iz igrice ne moze pustiti ( u vecini) ne moze pustiti u obicni plejerima ali cini mi se da postoje programi koji mogu da ih puste.

Pokusaj da nadjes taj plugin za novu verziju, ili nadji stariju verziju max-a he he
Ili nadj neki novi plugin koji se koristi bas za taj format,vecinom u opisu pligina pise za sta sluzi.

Program Converting Between Formats with PolyTrans (odnosno samo PolyTrans) kompanije Okini Computer Graphic sluzi za uvoz objekata u max podrzava dosta formata ali da li taj tvoj podrzava ne znam, neki od podrzavanih formata su CAM, NFF, OBJ, VIS, TRI i jos mnogi. Jos pre kada sam se nesto kao ozbiljnije bavio time program se cini mi sa placao nesto pa ga zato nisam ni skinuo, ali akko mozes negde da skines trajal verziju verovatno ces naci crack za nju na www.cracks.am

Pozdrav

||< ArtifeX >||
 
Odgovor na temu

DamjanMX
Nikola Damjanov
b70a

Član broj: 42816
Poruke: 99
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: editovanje NPC-a iz Morrowinda sa 3DMAX 715.01.2005. u 01:47 - pre 233 meseci
Veoma je logicno da plugin pisan za max3 ne radi na maxu7 jer su programi kompajlirani u razlicitim kompajlerima.....

Sto se NFI importa tice, evo ti plugin za max5, on ce mozda raditi :

http://66.106.110.151/Morrowind/Thanos_Tower/utilities1.html


cubear.com
freshwesh.com
 
Odgovor na temu

DamjanMX
Nikola Damjanov
b70a

Član broj: 42816
Poruke: 99
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: editovanje NPC-a iz Morrowinda sa 3DMAX 715.01.2005. u 01:50 - pre 233 meseci
Sad sam ga probao i ne radi u maxu 7....vidi nadji max5....
cubear.com
freshwesh.com
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: editovanje NPC-a iz Morrowinda sa 3DMAX 7

[ Pregleda: 3891 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.