Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

učitavanje .jpg-a u flash / kako-kad!

[es] :: Flash :: učitavanje .jpg-a u flash / kako-kad!

[ Pregleda: 2018 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3funovic
3funović Igor
novi sad

Član broj: 30924
Poruke: 52
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.3funovic.com


Profil

icon učitavanje .jpg-a u flash / kako-kad!13.01.2005. u 10:28 - pre 234 meseci
zna li neko konkretnije zašto bi flash odbio da prikaže učitani .jpg?
znam da progressive .jpg ne dolazi u obzir ali me interesuje da li postoji još neka caka...

konkretno, ja ne kreiram te slike već iščitavam iz baze njihovu lokaciju i učitavam ih sa klasičnim .loadMovie. Veći deo njih se prikazuje ali neke jednostavno ne!
sve slike su na istom serveru, dakle taj deo otpada...

svaki hint dobrodošao, swiss-nuo sam!

the
 
Odgovor na temu

blzz
mostar

Član broj: 36745
Poruke: 110
212.39.111.*

Sajt: www.chunoslav.tk


Profil

icon Re: učitavanje .jpg-a u flash / kako-kad!13.01.2005. u 16:14 - pre 234 meseci
E ovako.
Neznam zasto ti se nece to uploadat. Prvo mi na pamet pada, jesi li fino napiso putanju do filea. Moze ti biti ovo jer se meni jednom događalo. Napišeš ime slike slika.jpg i nece, ali kad napišeš slika.JPG možda mogne, ili obratno ako ti je vec JPG onda stavi jpg. Inace trebale bi ti se uploadat normalno. Ili su ti možda čak prevelike za flash, jer meni nekad nece da uploada animaciju koja ima puno frejmova.
 
Odgovor na temu

3funovic
3funović Igor
novi sad

Član broj: 30924
Poruke: 52
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.3funovic.com


Profil

icon Re: učitavanje .jpg-a u flash / kako-kad!13.01.2005. u 17:20 - pre 234 meseci
nema veze sa imenovanjem fajlova... o tome se brine php koji radi ftp slike, njen rename po određenom pravilu i kreiranje xml-a iz koga flash čupa sve podatke.
flash učitava sliku ali je ne prikazuje... tj. većinu prikazuje ali neke jednostavno ne?!

operater koji radi unos novih podataka (i slika) koristi fireworks mx 2004 za eventualni resize ili crop na dogovorene dimenzije i snima sliku sa export as... tako on kaže a zašto koristi TO a ne photoshop i save for web kao sav normalan svet - nemam pojma!
trenutno nemam pri sebi instaliran fireworks ali imam osnovanu sumnju da je on krivac... pretpostavljam da kreira progressive .jpg ili već neku varijaciju koju flash ne konta!

ako neko ima iskustva sa ovim čudom i sigurnost da potvrdi ovu moju teoriju, bio bih veoma zahvalan...
u suprotnom, i ja i flash nakon 3 meseca razvoja portala odlazimo u out!!!

the
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: učitavanje .jpg-a u flash / kako-kad!

[ Pregleda: 2018 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.